TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Premiery książkowe: Listopad 2016

2016-11-30 07:09:27 Internety

Koniec miesiąca i kolejne podsumowanie premier wydawniczych w tym roku. Zaczniemy jak zwykle od nowości na rynkach zagranicznych. Premierą miesiąca jest na pewno ukazanie się powieści "Catalyst" o której pisaliśmy osobno tutaj. Poniżej zobaczcie, co innego do zaoferowania mają zachodni wydawcy.

Studio Fun wydało trzy pozycje, dziennik in-universe "Poe Dameron: Flight Log" autorstwa Michaela Kogge'a (twarda oprawa, 96 stron, 9,99 USD). Ta pozycja przybliża nam postać najlepszego pilota Ruchu Oporu, oraz odkrywa wiele nieznanych nam jeszcze faktów z jego życia. Druga książka to mini-przewodnik "Aliens and Ships of the Galaxy" opracowany przez Benjamina Harpera i Jasona Fry'a (twarda oprawa, 96 stron, 9,99 USD). Ta książka natomiast przybliża obcych i statki znane z uniwersum Star Wars, i jest to tak po prawdzie hybryda dwóch wcześniej wydanych pozycji tego wydawcy: "Aliens of the Galaxy" i "Ships of the Galaxy". Trzecia pozycja to wydanie zbiorcze (twarda oprawa, 288 stron łącznie, 29,99 USD), box zawierający dwie wyżej wymienione pozycje, oraz dodatkowo pamiętnik "Sztuka przetrwania według Rey".
Spółki Disney-Lucasfilm przyniosła nam dwie nowe pozycje, pierwsza to kolejna książeczka z serii World of Reading, "Trapped in the Death Star" autorstwa Michaela Siglaina i ilustracjami Pilot Studio (miękka oprawa, 32 strony, 3,99 USD) oraz książeczkę "Luke and the Lost Jedi Temple" Jasona Fry'a i ilustracjami Pilot Studio (miękka oprawa, 24 strony, 4,99 USD), będącą dziecięcą adaptacją powieści młodzieżowej "Miecz Jedi".
Brytyjskie Egmont poszerzył swoją ofertę o dwie pozycje. Pierwsza to album dla dzieci "Galactic Atlas" (twarda oprawa, 80 stron, 20,00 GBP) opracowany przez Emila Fortune'a i ilustracjami Tima McDonagha, zawierający również materiał z nowego filmu "Łotr 1". Druga pozycja to "Drawing Manual – Step by Step Illustration Projects" (miękka oprawa, 12.99 GBP) poradnik dla młodych rysowników.
Silver Dolphin Books miało wydać w listopadzie trzy pozycje ze swojej oferty, ostała się jedna, dwie przesunięto na termin grudniowy. "Star Wars Builders: Droids" to książeczka opracowana przez Cole'a Hortona zawierająca również części do budowy modeli droidów C-3PO, R2-D2 i BB-8 (miękka oprawa, 64 strony, 24,99 USD). Titan Magazines oddał kolejną antologię tekstów "The Best of Star Wars Insider Volume 4" (miękka oprawa, 176 stron, 19,99 USD) z oficjalnego magazynu "Star Wars Insider". Disney Editions wydał następne kolorowanki dla cierpliwych z cyklu Art of Coloring, "Art of Coloring: Star Wars – 100 Images to Inspire Creativity" (miękka oprawa, 128 stron, 15,99 USD), który pojawił się tylko marketach Walmart w Stanach. Na koniec informujemy o nowej książce-biografii z cyklu Backstories: "Princess Leia – Royal Rebel" (miękka oprawa, 128 stron, 5,99 USD) od wydawnictwa Scholastic. Autorem jest Calliope Glass, a w środku znajdziemy ilustracje Joe'ego Quinonesa i okładką stworzona przez Phila Noto.W Polsce wydawnictwo Ameet kontynuuje zalew dziecięcymi produktami. Dostajemy kolejne publikacje aktywizujące: nowe wydanie "Star Wars: Zadanie naklejanie" (miękka oprawa, 16 stron, 11,99 PLN), "Star Wars: Moc pikseli" (miękka oprawa, 16 stron, 24,99 PLN), "LEGO Star Wars: Gdzie są bohaterowie galaktyki?" z małym zestawem droida (miękka oprawa, 32 strony, 29,99 PLN), "Star Wars: Kolorowanki plakatowe" gdzie samemu pokolorujesz dwa plakaty (15,99 PLN), oraz wznowienie w pakiecie dwóch książeczek "Darth Vader i syn" / "Vader i córeczka" (twarda okładka, 49,99 PLN) autorstwa Jeffreya Browna. Z pozostałych premier o których już informowaliśmy to premiera powieści "Utracone gwiazdy" Claudii Gray o tym tutaj, oraz nowe pozycje od Egmontu wspomniane tutaj.Na razie mało wiadomo jeszcze, co polscy wydawcy zaprezentują nam w grudniu, kiedy szał zakupowy i gwiezdnowojenny sięgnie zenitu. Na pewno nie omieszkamy się was o tym poinformować, jak tylko się dowiemy.
KOMENTARZE (15)

Książki

Przewodniki po Łotrze

2016-11-25 18:58:31 amazon.com

Pamiętacie, jak w maju tego roku doszło do przecieku z "Rogue One: A Star Wars Story: The Official Visual Story Guide", o którym pisaliśmy tutaj. Przewodnik ten miał ukazać się w styczniu 2017 roku w nakładzie wydawcy Topix Media. Książka ta niestety się nie ukaże, bo została jakiś czas temu anulowana. Kasacja publikacji jest zapewne konsekwencją wspomnianego przecieku, ale nie ma co się martwić, bowiem nic w przyrodzie nie ginie. Przewodnika możemy się spodziewać w nakładzie innej oficyny, którym zostało Titan Magazines (wydawca Insidera). Zapewne spora część materiału z pierwotnej publikacji ukaże się "Rogue One: A Star Wars Story - The Official Collectors Edition". Przewodnik ten zostanie wydany w twardej oprawie przy 96 stronach objętości i cenie 19,99 USD. Premiera 31 stycznia 2017 roku.
Jednak jeszcze przez premierą możemy się spodziewać innego przewodnika po filmie, który ukaże się w nakładzie amerykańskiego wydawcy czasopisma Entertainment Weekly. "The Ultimate Guide to Rogue One: A Star Wars Story" pojawi się 9 grudnia w miękkiej oprawie w objętości 96 stron i cenie 13,99 USD. Oba przewodniki można zamawiać na amazon.com.


KOMENTARZE (2)

Książki

"Utracone gwiazdy" dostępne w całej Polsce

2016-11-23 14:23:27 Uroboros

Ci cierpliwi co szukali i czekali na inną możliwość zakupu niż Empik, mogą już nabyć powieść "Utracone gwiazdy" autorstwa Claudii Gray, która dziś ma swoją premierę ogólnopolską. Pierwotnie publikacja ta pojawiła się rok temu w ramach cyklu wydawniczego W oczekiwaniu na Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, którego pozycje nawiązywały do epizodu VII. Cena okładkowa książki wynosi 39,99 PLN, została wydana w miękkiej oprawie ze skrzydełkami przy 446 stronach objętości. Za przekład na język ojczysty odpowiada Anna Hikiert-Bereza i Błażej Niedziński. Powieść dostępna jest również w postaci ebooka w formacie EPUB i MOBI, a cena waha się pomiędzy 22,39 a 31,99 PLN (można zakupić tu lub tutaj).

Nawiązanie do wydarzeń ukazanych w Powrocie Jedi, a zarazem wprowadzenie do najnowszej części gwiezdnowojennej sagi: Star Wars: Przebudzenia Mocy!

Osiem lat po upadku Starej Republiki Imperium Galaktyczne panuje w całej znanej galaktyce. Opór wobec Imperium został niemal całkowicie stłumiony. Jedynie kilku odważnych przywódców, takich jak Bail Organa z Alderaana, ma jeszcze odwagę otwarcie sprzeciwiać się Imperatorowi Palpatine’owi.

Po latach oporu wiele światów na obrzeżach Zewnętrznych Rubieży skapitulowało. Z podbojem każdej kolejnej planety Imperium jeszcze bardziej rośnie w siłę. Jego macki dosięgnęły wreszcie leżącej na Zewnętrznych Rubieżach planety Jelucan, na której młodego arystokratę Thane’a Kyrella i wieśniaczkę Cienę Ree łączy wspólne zamiłowanie do pilotażu. Gdy oboje dostają się do Akademii Imperialnej, są przekonani, że właśnie ziściły się ich najskrytsze marzenia. Kiedy jednak Thane na własne oczy doświadcza przerażających metod, które Imperium stosuje, by utrzymać w galaktyce rządy silnej ręki, zaczyna wątpić w słuszność własnych decyzji.

Zgorzkniały i pozbawiony złudzeń, dołącza do rosnącego stopniowo w siłę Sojuszu Rebeliantów… zmuszając Cienę do dokonania wyboru między lojalnością wobec Imperium a uczuciem do człowieka, którego znała od dziecka.

Czy stojący teraz po przeciwnych stronach barykady przyjaciele odnajdą sposób, by być razem? Czy ich wierność wobec przyświecających im celów poróżni ich, bezpowrotnie dzieląc galaktykę?Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (10)

Książki

George Lucas. „Gwiezdne wojny” i reszta życia

2016-11-21 19:35:59

Na początku grudnia nakładem wydawnictwa Wielka Litera, równolegle z amerykańską premierą, do rąk polskiego czytelnika trafi biografia George’a Lucasa, jednego z najważniejszych filmowców w historii kinematografii, wizjonera, twórcy "Gwiezdnych Wojen". Oficjalna premiera książki nastąpi 14 grudnia, natomiast już od 30 listopada będzie ona dostępna do kupienia w sieci Empik.

George Lucas. „Gwiezdne wojny” i reszta życia
Autor: Brian Jay Jones
Premiera: 14.12.2016
Cena detaliczna: 54,90 PLN

W dniu 25 maja 1977 roku niskobudżetowy niezależny film science-fiction został wprowadzony do zaledwie trzydziestu dwóch amerykańskich kin. Wymyślone, napisane i wyreżyserowane przez mało znanego reżysera George’a Lucasa „Gwiezdne wojny” zmieniły obraz kinematografii, zapoczątkowując nowy sposób produkcji i promocji filmów. Jakby tego było mało, Lucas stworzył kolejną przebojową serię – „Indiana Jones” i całkowicie zrewolucjonizował świat efektów specjalnych oraz efektów dźwiękowych. Biografia jednego z najbardziej wpływowych twórców filmowych w historii.
KOMENTARZE (9)

Książki

"Catalyst" pojawił się za oceanem

2016-11-15 06:35:57 StarWars.com, StarWarsBooks, EW.com

Czujecie to... czujecie ten zapach lasera o poranku..., by go poczuć, nie musicie wcale wybierać się na Alderaan. Możecie za to delektować się lekturą dzisiejszej premiery powieści "Catalyst" autorstwa Jamesa Luceno. Historia prequelowej opowieści do filmu "Łotr 1" zabiera nas czasów, gdy idea broni ostatecznej Imperium zaczęła się urzeczywistniać, a projektantami tej myśli byli, Galen Erso, naukowiec zmuszony by pracować wbrew swej woli, oraz Orson Krennic, fanatyk technologicznego terroru. A w przypadku, gdybyście jednak poczuli ten zapach, no to... pozdrówcie, Baila Organę ;).
Oficjalna StarWars.com oraz serwis EW.com opublikowały dwa teksty, promujące dzisiejszą premierę. Oba lekko zdradzają nam, czego możemy się spodziewać po fabule powieści. Oficjalna wymienia powody zachęcających do przeczytania "Catalyst", jeszcze przed odbyciem seansu w kinie. Sama historia ma się skupiać na dwóch osobach, Galenie Erso i Orsonie Krennicu oraz ukazaniu relacji między nimi i jej ewolucji. Z kart powieści dowiemy się więcej szczegółów na temat powstania Gwiazdy Śmierci, poznamy bliżej matkę Jyn, Lyrę, oraz okoliczności jakie doprowadziły do spędzenia dzieciństwa Jyn w tak odludnym miejscu. W powieści pojawi się (spoiler)Tarkin oraz... Saw Gerrera(koniec spoilera), przynajmniej tak sugeruje oficjalna.
EW.com natomiast udostępnił fragment powieści, w której ukazana jest rozmowa Galena z młodą Jyn. Tekst zdradza również charakter badań Galena nad energią, która zostanie wykorzystana do produkcji lasera Gwiazdy Śmierci. Erso będzie się zajmował badaniami nad (spoiler)kryształami kyber, które są znanego z tego, że używa się je jako elementy do konstrukcji mieczy świetlnych. Dodatkowo we fragmencie możemy doszukać się wskazówki, która prawdopodobnie zainspirowała Galena do umieszczenia luki w zabezpieczeniach Gwiazdy Śmierci, którą wykorzystał później Luke Skywalker. Fragment powieści możecie przeczytać tutaj(koniec spoilera).
Publikacja została wydana w twardej oprawie w nakładzie wydawnictwa Del Rey w cenie 28,99 USD przy objętości 339 stron, oraz w postaci ebooka i audiobooka czytanego przez Jonathana Davisa. Zainteresowanych kupnem odsyłam na stronę wydawcy. Za projekt okładki odpowiada Scott Biel, a ilustracje do niej stworzyli Chris Trevas i Chris Reiff.Wojna rozdziera galaktykę. Przez lata Republika i Separatyści walczyli w bitwach pomiędzy gwiazdami, a każda ze stron budowała coraz więcej śmiercionośnej broni, by zdobyć przewagę na polu walki. Orson Krennic jako członek projektu budowy sekretnej broni, Gwiazdy Śmierci, który został zainicjowany przez kanclerza Palpatine'a, jest zdeterminowany by stworzyć broń zanim zrobi to wróg. Stary przyjaciel Krennica, genialny naukowiec Galen Erso, może okazać się kluczem do zakończenia projektu.

Badania Galena nad technologią energii skupienia, zwraca uwagę Krennica jak i jego wrogów, co czyni naukowca istotnym pionkiem w galaktycznym konflikcie. Jednak gdy Krennic ratuje Galena, jego żonę, Lyrę, oraz ich małą córkę Jyn, z rąk porywaczy, rodzina Erso ma wielki dług wobec Krennica. Mężczyzna wówczas składa niezwykłą propozycję, naukowiec ma kontynuować badania, a Krennic zapewni mu potrzebne zasoby. Podczac gdy Galen i Lyra wierzą, że badania zostaną wykorzystane w szczytnych celach, Krennic ma własne plany, by uczynić w końcu Gwiazdę Śmierci realną. Uwięzieni w uścisku dobroczyńcy, rodzina Erso musi rozwikłać sieć kłamstw, by ratować siebie oraz galaktykę.Sieć księgarń Barnes & Noble przygotowała ekskluzywne wydanie książki, do którego dołączony jest dwustronny plakat przedstawiający Gwiazdę Śmierci. W przypadku gdybyście byli skłoni zakupić to wydanie, możecie dokonać tego tutaj.Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (11)

Książki

Wywiad z Timothym Zahnem

2016-11-13 20:14:56 New York Comic Con

Podczas niedawnego New York Comic Con, legendarny twórca Timothy Zahn, promował swoją najnowszą książkę z uniwersum StarCraft „StarCraft Evolution”. Obecni na miejscu reporterzy skorzystali z okazji i zadali mu kilka pytań odnośnie jego pracy na rzecz uniwersum Star Wars.

Zapytany, czy podczas pisania „Dziedzic Imperium”, czuł się jak osoba odpowiedzialna za tworzenie rozbudowanego uniwersum Star Wars, Zahn powiedział, iż w rzeczywistości była to wielka, niezapełniona przestrzeń, w której jako pierwszy pisał książki, podczas gdy już wtedy wydawnictwo Dark Horse tworzyło serię komiksową „Dark Empire”. Współpraca z Lucasfilm dobrze się układała, ponieważ pytali się Zahna, jaką historię chce napisać, zamiast mówić „Książka musi mieć takich 3 bohaterów i takich 5 punktów fabularnych. Zrób to.” Największym przykład ich ingerencji był pomysł na umieszczenie konkretnej postaci zarówno w książce, komiksach i grach komputerowych. Zahn został poproszony o wprowadzenie tej postaci w książce „Rozbitkowie z Nirauan” jako bohater drugo lub trzecio planowy. Pisarz zgodził się, aczkolwiek nie wie, jak potoczyły się dalsze losy tej postaci.

W trakcie wywiadu Zahn pochwalił decyzję Lucasfilm odnośnie stworzenia story group, której zadaniem jest dobór materiałów do Nowego Kanonu. Uważa on, iż była to najlepsza możliwa decyzja, którą można było podjąć przy okazji ogłoszenia tworzenia nowych filmów.

Autor uważa, iż główną siłą przyciągania Thrawna i jego uwielbienia przez fanów jest fakt, iż w momencie pojawienia się, był całkowicie inny niż wszystko, co fani widzieli wczeđniej w filmowych Gwiezdnych Wojnach, w szczególności w porównaniu do Imperatora czy Dartha Vadera. Był postacią lojalną nie ze strachu, lecz z własnego przekonania i jednym z niewielu, który był w stanie pokonać głównych bohaterów historii. Był po prostu kompetentną postacią, której tak bardzo Imperium potrzebowało i które nigdy by nie powstało, gdyby nie tacy kompetentni oficerowie.

Zahn uważa, iż odwaga głównych bohaterów jest mierzona poprzez potęgę ich oponentów. Słaby przeciwnik nie jest żadnym wyzwaniem dla naszych bohaterów. Dlatego właśnie wprowadzenie potężnego, sprytnego lub chytrego złego charakteru powoduje, iż dobrzy bohaterowie muszą pracować jeszcze bardziej, aby go pokonać. To właśnie według pisarza jest główną zasadą tworzenia historii. W przypadku Thrawna, jego potęga wynika z jego strategicznej wiedzy i zdolności, umiejętności analizowania wszelakich informacji i przekuwania ich w taktykę na polu bitwy. Te umiejętności były czymś nowy dla głównych bohaterów, którzy po raz pierwszy trafili na takiego przeciwnika. I właśnie ich zmagania z nowym zagrożeniem stworzyły tak dobrą historię.

Zapytany o Przebudzenie Mocy, Zahn powiedział, iż w jego opinii film za bardzo starał się upodobnić do Starej Trylogii, szczególnie Nowej Nadziei. Autor wolał by zobaczyć na dużym ekranie coś nowszego niż kolejną superbroń i kolejnego charyzmatycznego złego bohatera. Żałuje, iż mając do wyboru cały zasób Legend, twórcy zdecydowali się na rozwiązanie, które jest nieco zbyt wtórne. Jednocześnie, Zahn z nadzieją patrzy w przyszłość w kierunku epizodów 8 i 9, a szczególnie Rogue One. Ma on nadzieję, iż ewentualny sukces finansowy Rogue One pozwoli otworzyć drzwi innym produkcjom ze świata Star Wars, nie opartym na motywie rodziny Skywalker, łącznie z niektórymi pozycjami z Legend. Jak sam stwierdził, marzy mu się spędzanie czwartkowych wieczór oglądając serial TV o X-wingach.

Autor został zapytany o obecność Thrawna w Star Wars Rebels i możliwość połączenia jego obecnych przygód z trylogią Thrawna, pisarz stwierdził, że nie widzi problemu. Pomiędzy serialem a książkami jest raptem 15 lat różnicy, tak więc w jego opinii wielki admirał może spokojnie pojawić się w obu pozycjach jako ta sama postać. Nie jest to nic oficjalnego, jedynie spekulacje autora. Jednocześnie ma ona nadzieję, iż postać Thrawna będzie pojawiać się w Nowym Kanonie Star Wars nadal, nawet po zakończeniu jego wątku w Star Wars Rebels. Uważa on, iż jakakolwiek postać w danym uniwersum powinna być uśmiercona jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne dla fabuły. Jednocześnie potwierdził, iż nie leży to w jego decyzji.

Zapytany, jakie inne postacie stworzone przez siebie chciałby zobaczyć ponownie w Star Wars, Zahn na pierwszym miejscu wymienił Marę Jade. Jednocześnie zaznaczył, iż w jego opinii nie ma sensu wprowadzać ją do serialu Star Wars Rebels. Uważa on, iż jest ona za młoda na ten okres historii Star Wars i powinna pojawić się w bardziej odpowiednich i sprzyjających okolicznościach. Dodał też, iż Mara mogła by się pojawić w wielu sytuacjach: jako Ręka Imperatora, samotny wojownik lub już jako żona Luka, która w jakiś sposób odchodzi przed Przebudzeniem Mocy. Zahn ma nadzieję, iż dobry odbiór Thrawna w serialu animowanym i w książce sprawią, iż przywrócenie niektórych postaci z Legend stanie się bardziej możliwe, skoro niektóre z nich są istnymi „żyłami złota”.

Autor podkreślił, iż wszelkie postacie, jakie stworzył w uniwersum Star Wars nie należą do niego, lecz do Lucasfilmu. Z tego względu wszelkie pytania fanów dotyczące pojawienia się kogoś w danej książce lub rozwój danego bohatera, są zbędne, gdyż Zahn nie ma na to wpływu. Ma on tylko nadzieję, iż ktokolwiek będzie opowiadał dalsze historie stworzonych przez niego postaci, będzie to robił w dobry sposób.

W trakcie wywiadu dowiadujemy się, że wstępny szkic najnowszej powieści Zahna, „Thrawn”, jest już gotowy. Nie przeszedł on jeszcze etapu sprawdzenia przez story group w Lucasfilm, które jest niezwykle zajęte ze względu na premierę Rogue One. Przy okazji, pisarz po raz kolejny pochwalił współpracę z Lucasfilmem, które nie narzuca stanowczo swojej woli, lecz stara się dyskutować i rozmawiać z twórcą. Takie podejście jest jednym z powodów, dla których Zahn nie zakończył współpracy po napisaniu Trylogii Thranwa.

Dodatkowo, dowiadujemy się, że w trakcie swojej kariery Zahn tylko raz, wiele lat temu, miał możliwość krótkiej rozmowy z George'em Lucasem. W jego opinii Lucas jest osobą, która najlepiej przyjmuje informacje w formie wizualnej, dlatego raczej nie czytał jego Trylogii w formie książkowej, lecz raczej jako nowelizację komiksową od Dark Horse.
KOMENTARZE (26)

Książki

Okładka adaptacji "Łotra 1"

2016-11-11 16:13:04 starwars.com, penguinrandomhouse.com

Ponad miesiąc został do premiery kinowej Łotra 1, tak więc pojawiają się nowe szczegóły odnośnie wydawanych publikacji, jakie będą wspierać promocję filmu. Wydawca adaptacji powieściowej spin-offa, Del Rey (Penguin Random House), ujawnił okładkę książki, na której widzimy oficjalny plakat filmowy obrazu. Przypominamy, że autorem powieści jest Alexander Freed, a premiera odbędzie się najpierw 16 grudnia w postaci ebooka, natomiast wersję papierową ujrzymy 3 stycznia 2017 roku. Objętość książki będzie liczyć 352 strony, a wydana zostanie w twardej oprawie oraz w audiobooku, czytanym przez Jonathana Davisa.Oficjalna natomiast udostępniła na swoich łamach wywiad z redaktorką DK Publishing, oraz dwie przykładowe strony albumu naklejkowego "Rogue One: Ultimate Sticker Encyclopedia", które możecie ujrzeć poniżej. A sam wywiad jest do przeczytania tutaj. Publikacja trafi do sprzedaży w dniu premiery filmu w kinach.


KOMENTARZE (15)

Książki

"Utracone gwiazdy" spadły do księgarń

2016-11-09 07:42:23 empik.com

Oficjalnie od dziś, ale praktycznie od kilku dni dostępna w przedsprzedaży jest nowa książka w nakładzie wydawnictwa Uroboros. Powieść młodzieżowa "Utracone gwiazdy" autorstwa Claudii Gray, jest ostatnią tegoroczną premierą polskiego wydawcy, za której przekład odpowiada Anna Hikiert-Bereza i Błażej Niedziński. Publikacja ta została wydana rok temu za oceanem, w ramach cyklu wydawniczego W oczekiwaniu na Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, którego pozycje nawiązywały do epizodu VII. Książka wedle opinii czytelników, uważana jest za jedną z lepszych, jakie ukazały się od czasu kasacji starego kanonu. Książkę można zakupić póki co w salonach Empik i na empik.com w cenie 39,99 PLN. Standardowo została wydana w miękkiej oprawie ze skrzydełkami przy 446 stronach objętości. Do szerszej dystrybucji książka trafi 23 listopada.

Nawiązanie do wydarzeń ukazanych w Powrocie Jedi, a zarazem wprowadzenie do najnowszej części gwiezdnowojennej sagi: Star Wars: Przebudzenia Mocy!

Osiem lat po upadku Starej Republiki Imperium Galaktyczne panuje w całej znanej galaktyce. Opór wobec Imperium został niemal całkowicie stłumiony. Jedynie kilku odważnych przywódców, takich jak Bail Organa z Alderaana, ma jeszcze odwagę otwarcie sprzeciwiać się Imperatorowi Palpatine’owi.

Po latach oporu wiele światów na obrzeżach Zewnętrznych Rubieży skapitulowało. Z podbojem każdej kolejnej planety Imperium jeszcze bardziej rośnie w siłę. Jego macki dosięgnęły wreszcie leżącej na Zewnętrznych Rubieżach planety Jelucan, na której młodego arystokratę Thane’a Kyrella i wieśniaczkę Cienę Ree łączy wspólne zamiłowanie do pilotażu. Gdy oboje dostają się do Akademii Imperialnej, są przekonani, że właśnie ziściły się ich najskrytsze marzenia. Kiedy jednak Thane na własne oczy doświadcza przerażających metod, które Imperium stosuje, by utrzymać w galaktyce rządy silnej ręki, zaczyna wątpić w słuszność własnych decyzji.

Zgorzkniały i pozbawiony złudzeń, dołącza do rosnącego stopniowo w siłę Sojuszu Rebeliantów… zmuszając Cienę do dokonania wyboru między lojalnością wobec Imperium a uczuciem do człowieka, którego znała od dziecka.

Czy stojący teraz po przeciwnych stronach barykady przyjaciele odnajdą sposób, by być razem? Czy ich wierność wobec przyświecających im celów poróżni ich, bezpowrotnie dzieląc galaktykę?Temat do dyskusji na forum
KOMENTARZE (25)

Książki

Książkowe nowości Egmontu

2016-11-08 22:06:37 Egmont Polska

Wczoraj do sprzedaży trafiły dwie nowe pozycje wydawnictwa Egmont. Tym razem portfele fanów mogą zostać uszczuplone przez obszerny album "Star Wars Lokacje" oraz "Atlas galaktyczny", którego zwiastun w języku angielskim niedawno prezentowaliśmy na naszym portalu. Dodatkowo pakiet nowości Egmontu powiększył się o "Księgę mądrości Jedi". Ta publikacja już od jakiegoś czasu jest dostępna na rynku choć pojawiła się w nieco późniejszym niż pierwotnie zapowiadano terminie.

Księga mądrości Jedi

Niezmierzoną mądrość w tej księdze odnajdziesz, jeśli tylko pytanie właściwe zadasz! Zaczerpnij z mądrości Jedi! Trzymając zamkniętą księgę w rękach, skup się na pytaniu, które najbardziej cię interesuje. Cząstka Jedi, którą nosisz w sobie, nauczy cię interpretować odpowiedzi. Wtedy wszystko stanie się jasne!
Jesteś gotowy poznać odpowiedzi na wszelkie pytania? Yoda i Rada Jedi są do twojej dyspozycji.
Autor Francesca Bosetti. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 34,99 zł, 336 strony.


Atlas galaktyczny

Ten atlas zabierze cię w podróż poza granice wyobraźni. Zwiedzisz fascynujące planety: od Endora i Naboo po Tatooine i Geonosis, poznasz przyczyny decydujących wydarzeń w historii galaktyki i prześledzisz przebieg wiekopomnych bitew. Odkryjesz dziwaczne stworzenia i fantastyczne krajobrazy. Szczegółowe mapy, biogramy najważniejszych postaci i kronika całej gwiezdnej sagi zaskoczą nawet najbardziej wymagających fanów Hana Solo, Chewbacki i księżniczki Lei.
Autor Emil Fortune, ilustracje i okładka Tim McDonagh. Tłumaczenie: Tomasz Klonowski. Cena 49,99 zł, 80 stron.


Lokacje

Oto wyjątkowe źródło wiedzy o planetach, miastach i bitwach z galaktyki Gwiezdnych wojen. Ponad pięćdziesiąt niesamowitych przekrojów ukazujących słynne miejsca z gwiezdnowojennego uniwersum – od areny wyścigowej w Mos Espie, poprzez Świątynię Jedi, aż po domostwo Larsów i pałac Jabby. Dzięki niebywale szczegółowym grafikom poznacie znacznie więcej detali, niż da się dostrzec gołym okiem na ekranie. Osiem specjalnych nowych grafik przedstawiających kluczowe lokalizacje z Przebudzenia Mocy, m.in. Jakku, zamek Maz i Bazę Starkiller.
Autorzy Simon Beecroft, Kerrie Dougherty, Jason Fry, James Luceno, Kristin Lund, ilustracje Richard Chasemore, Hans Jenssen, Kemp Remillard. Tłumaczenie: Anna Hikiert i Błażej Niedziński. Cena 99,99 zł, 192 strony, twarda oprawa.KOMENTARZE (14)

Książki

Zwiastun "Atlasu galaktycznego"

2016-11-04 15:32:02 Egmont Books

Wczoraj odbyła się brytyjska premiera książki "Atlas galaktyczny" w nakładzie wydawnictwa Egmont Books. By zachęcić fanów do kupna albumu, wydawca puścił zwiastun promujący książkę, który możecie obejrzeć poniżej. Polska premiera już niedługo, więc materiał wideo powinien zaciekawić również i was.


KOMENTARZE (8)

Książki

"Bloodline" nominowany

2016-11-04 13:36:23 goodreads.com

Amerykański serwis książkowy goodreads.com należący do spółki Amazon, co roku wybiera i nagradza najlepsze książki (Goodreads Choice Awards) według głosowania dokonanego przez użytkowników serwisu. W tegorocznej edycji wśród nominowanych w kategorii "Najlepsza fantastyka naukowa" znalazła się też gwiezdnowojenna pozycja, którą okazała się powieść "Bloodline" autorstwa Claudii Gray, wydana przez Del Rey w maju tego roku. Jeżeli jesteście zarejestrowani na tej stronie, to możecie oddać głos na nią tutaj. Głosowanie zakończy się za trzy dni, tak więc nie ma co czekać i należy głosować, tym bardziej, że powieść uchodzi za jedną z lepszych w nowym kanonie. Oczywiście prawidłowo jest oddawać głos, gdy wcześniej przeczytało się książkę, niestety polscy czytelnicy muszą trochę poczekać na nią, bowiem premiera odbędzie się w marcu 2017 roku.
KOMENTARZE (6)

Książki

Premiery książkowe: Październik 2016

2016-11-01 15:04:47 Internety

Od momentu jak obrano grudzień miesiącem kinowych premier, jesień i zima stały się okresem zmasowanej ofensywy marketingowej. Tak jak rok temu, tak i w tym, październik oferuje nam wysyp nowości wydawniczych. Prezentacje zaczynamy od rynku zagranicznego.

Dorling Kindersley oddało do sprzedaży książkę "The Amazing Book of Star Wars" opracowaną przez Elizabeth Dowsett, która zawiera plakat droida BB-8 w oryginalnych wymiarach. Zapłacimy za nią 14,99 USD przy 48 stronach objętości.
Insight Editions natomiast oddało kolejne pozycje z cyklu IncrediBuilds opracowane przez Michaela Kogge'a. "IncrediBuilds: X-Wing" i "IncrediBuilds: Millennium Falcon" to zestawy książeczek do których dołączony jest drewniane części z których można zbudować modele X-Winga i Sokoła Milenium. Cena za jeden komplet wynosi 16,99 USD lub 19,99 USD w zależności od wydania.
Brytyjski Egmont zaopatrzył nas w trzy nowe pozycje z cyklu LEGO Star Wars, broszury interaktywną "LEGO Star Wars: Strong with the Force" (32 strony, 6,99 GBP), "LEGO Star Wars: Ready, Steady, Stick!" (32 strony, 5,99 GBP), które ukazała się również u nas (o czym poniżej), oraz "LEGO Star Wars: Spot the Galactic Heroes" (32 strony, 9,99 GBP). Dodatkowo ukazał się przewodnik na cały kolejny rok "Star Wars Annual 2017" (72 strony, 7,99 GBP), który również miał premierę w tym miesiącu w Polsce.
Spółka Disney-Lucasfilm Press uraczyli nas jedna nowa pozycją z cyklu World of Reading "BB-8 Finds a Friend" autorstwa Nate Millici oraz dwa zbiorcze zestawy "World of Reading Star Wars Boxed Set" i "World of Reading: Star Wars".
Thunder Bay Press wydało dwie książeczki interaktywne, jedną dla dzieci i drugą do współpracy z rodzicami. "Star Wars Felt" to poradnik opracowany przez Aimee Ray i Michelle Coffee, pozwalający stworzyć pacynki z filcu. Zapłacimy za niego 24,99 USD. "Star Wars: Classic Paint-by-Number" Jasona Fry'a to klasyczna pozycja w stylu połącz kropki w cenie 19,95 USD za 48 stron. Natomiast becker&mayer! wydał twardo-okładkowy album "Propaganda: A History of Persuasive Art in the Galaxy" opracowany przez Pablo Hidalgo, będący przewodnikiem po afiszach propagandowych w uniwersum Gwiezdnych wojen. Publikacja została wydana w twardej oprawie w futerale w cenie 40,00 USD przy 112 stronach objętości. Więcej o książce dowiecie się tutaj. Ostatnie dwie nowości to trzeci tom najlepszych tekstów z oficjalnego magazynu Star Wars Insider od Titan Magazines, oraz publikacja "Creatures, Ships & Droids – Poster-A-Page" zawierająca plakaty w cenie 12,95 USD za 112 stron.Im bliżej premiery "Łotra 1", tym coraz więcej publikacji pojawia się w ofercie wydawnictw w Polsce. Po uspokojeniu jakie miało miejsce w okresie letnim, ponownie ruszyła marketingowa ofensywa zalewająca rynek. Przodują jak zwykle pozycje przeznaczone dla młodego odbiorcy, ale i dorośli fani powinni coś znaleźć dla siebie.
Zielona Sowa wydała "Star Wars: Dziennik zadań szturmowca" opracowany przez Annę Sobich-Kamińską, która kosztuje 24,90 PLN przy 80 stronach objętości.
Wydawnictwo Ameet nadrabia wydawanie, bowiem ostatnia pozycja od nich pojawiła się w lipcu. W tym miesiącu na sklepowe półki trafiło aż siedem pozycji z oferty tego wydawcy. Cztery z pośród nich to pozycje interaktywne, wymagające od czytelnika działania. Mamy tegoroczne wydanie "LEGO Star Wars: Zadanie: Naklejanie!" po 13,99 PLN, "LEGO Star Wars: Wybrańcy Mocy" z figurką rebelianckiego żołnierza po 16,99 PLN, "Star Wars: Pokoloruj według kodu" po 19,99 PLN oraz "Star Wars: Neonowanki" w cenie 14,99 PLN. Ukazały się również dwie książki: "LEGO Star Wars: Przygody Hana Solo" autorstwa Ace Landersa w przekładzie Jana Bitnera w cenie 24,99 PLN, oraz album "LEGO Star Wars: Kroniki Mocy" autorstwa Adam Braya i Cole'a Hortona w twardej oprawie i cenie 59,99 PLN za 96 stron w przekładzie Anny Hikiert-Berezy. W pierwszym tygodniu tego miesiąca miał również premierę album "Przebudzenie Mocy: Wizje twórców" o którym pisaliśmy tutaj.
W połowie miesiąca odbyła się ogólnopolska premiera powieści "Mroczny uczeń" Christie Golden, o czym wspominaliśmy tutaj. Natomiast Egmont zaopatrzył sklepy w trzy pozycje, "Rocznik 2017", "Złotą biblioteczkę" oraz uzupełnioną "Encyklopedię postaci" o których pisaliśmy tu i tu.
Swoje dodało też wydawnictwo Olesiejuk, które poszerzyło swoja ofertę o dwie pozycje z cyklu Popatrz i znajdź. Książki "Star Wars Saga: Popatrz i znajdź" i "Przebudzenie Mocy: Popatrz i znajdź" maja po 20 stron i kosztują 24,99 PLN od sztuki.


KOMENTARZE (10)
Loading..