TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Premiery książkowe: Maj 2016

2016-05-31 17:05:52 Internety

Piąty miesiąc roku już prawie za nami, pora więc na podsumowanie premier książkowych na zagranicznym i polskim rynku. Zaczynami standardowo od zagranicy.

Premierą miesiąca jest niewątpliwie wydanie nowej powieści "Bloodline" Claudii Grey. Po za tym na rynku zagranicznym lekka posucha, wydawca Phoenix International oddaje do sprzedaży interaktywną pozycje "Follow the Force", dzięki której dzieci będą mogły poznać Gwiezdne Wojny poprzez dźwięki. Publikacja liczy 12 stron i kosztuje 12,95 USD.
Dorling Kindersley wydaje kolejną pozycje z cyklu Ultimate Factivity Collection, tym razem powiązaną z serią LEGO Star Wars. "LEGO Star Wars: Ultimate Factivity Collection" zawiera ponad 500 nalepek na 96 stronach i kosztuje 12,99 USD.
Aż trzy pozycje wydaje brytyjski oddział Egmontu. Pierwsza pozycja z ich oferty to "Star Wars Graphics", który jest zbiorem ilustracji opracowanym przez Virgile Iscana, przedstawiającym znane elementy sagi w postaci infografik. Książka została wydana w twardej oprawie przy objętości 128 stron i cenie 12.99 GBP. "A Galaxy of Colouring" to kolejna kolorowanka o objętości 112 stron i cenie 10.99 GBP. Ostatnią publikacją od Egmontu, to pozycja dla cierpliwych fanów. "Star Wars Dot to Dot" jest zbiorem ilustracji, które możemy sami stworzyć, łącząc kropki według ustalonej kolejności. Za to wydanie zapłacimy 10.99 GBP przy 128 stronach objętości.
Po sam koniec miesiąca ukazała się interesująca publikacja publicystyczna. "The World According to Star Wars" to książka o wpływie fenomenu Sagi na różne aspekty naszego życia. Autor Cass R. Sunstein wyciąga wnioski z analizy filmów Star Wars, które odnoszą się do dzieciństwa, okresy młodzieńczego buntu, ojcostwa, jak i odkupienia. Sunstein poddaje też argumenty, że Gwiezdne wojny mogą nas wiele nauczyć o prawie konstytucyjnym, ekonomii i przewrotach politycznych. Książka przedstawia badania na temat sukcesu filmów Georga Lucasa, oraz dlaczego pewne rzeczy się udają, a inne nie. Książkę o objętości 240 stron można zakupić w twardej oprawie za 21.99 USD oraz w postaci ebooka.Zdecydowanie lepiej z nowościami prezentuje się rynek krajowy. Wpierw otrzymaliśmy zestaw publikacji od wydawnictwa Egmont, w które znajdowały się dwie młodzieżowe adaptacje "Przebudzenia Mocy" oraz dwie pozycje z modelami do składania. W międzyczasie ukazał się przewodnik in-universe "Sztuka przetrwania według Rey" w nakładzie od Ameetu. Natomiast w połowie miesiąca na półkach empikowskich saloników, mogliśmy odnaleźć w końcu pełną adaptację epizodu VII autorstwa Alana Deana Fostera.
Poza tymi nowościami, ukazały się jeszcze trzy pozycje aktywizujące dla dzieci. "Star Wars: Kosmiczne wyklejanki" od Ameetu, to 32 stronicowy zeszyt ze setką naklejek, za który zapłacimy od 12 do 13,99 PLN, w zależności od sklepu. Druga pozycja to "Obudź w sobie moc!" od wydawcy Zielona Sowa. Jest zestaw w którym odnajdziemy quiz wiedzy na temat epizodu VII, pocztówki, plakaty, naklejki oraz możliwość stworzenia własnej gry planszowej z bohaterami sagi. Za 24 strony tej publikacji zapłacimy 16,99 PLN. Ostania pozycja to również produkt Zielonej Sowy, "Star Wars: Modele 3D do złożenia" to 16-stronicowa książeczka zawierająca trójwymiarowe modele do złożenia z papieru w cenie 16,99 PLN.


KOMENTARZE (16)

Książki

Adaptacja "Przebudzenia Mocy" już dostępna

2016-05-18 08:22:39 sieć Empik

Przeszło pięć miesięcy po premierze filmu jak i samej adaptacji, w końcu w nasze ręce trafia polski przekład powieści opartej na "Przebudzeniu Mocy". Oficjalnie od dziś, ale praktycznie od kilku dni w salonach Empik i na empik.com można nabyć w przedsprzedaży powieść Alana Dean'a Fostera, która została wydana przez wydawnictwo Uroboros w przekładzie Anny Hikiert-Berezy. Cena za publikację wynosi 34.99 PLN przy objętości 364 stron, które zostały okryte miękką oprawą ze skrzydełkami
Dla tych co wolą korzystać z czytników i wydań elektronicznych, informujemy, że od dziś powieść jest również dostępna w ofercie sklepu Virtualo, gdzie można zakupić ebooka w formacie EPUB i MOBI za 27,99 PLN.Oficjalna adaptacja książkowa najnowszego filmu z serii "Star Wars".

Luke Skywalker przepadł bez wieści. Pod jego nieobecność na zgliszczach Imperium wyrósł złowrogi Nowy Porządek, który nie spocznie, póki nie zgładzi Skywalkera, ostatniego rycerza Jedi. Wspieranym przez republikę ruchem oporu dowodzi generał Leia Organa. Robi, co może, by odnaleźć swego brata Luke’a i z jego pomocą przywrócić pokój i sprawiedliwość w Galaktyce. Leia wysyła swojego najlepszego pilota z tajną misją na Jakku, gdzie jej dawny sprzymierzeniec znalazł wskazówkę co do miejsca pobytu Luke’a…

W środku wkładka ze zdjęciami z filmu!Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (37)

Książki

Majowy pakiet książek Egmontu

2016-05-16 22:32:09 Egmont Polska

Egmont to wydawnictwo, które nie daje o sobie zapomnieć i od czasu do czasu serwuje fanom kolejne pozycje Star Wars i choć często są one może bardziej adresowane do tych młodszych czytelników, to na pewno znajdą one entuzjastów również w starszej grupie wiekowej. W tym miesiącu czekają na nas cztery tytuły. Dwie pierwsze, będące książkami z modelami do złożenia, od tygodnia są już dostępne w sprzedaży. Pozostałe, związane z wyświetlanym nie tak dawno na ekranach "Przebudzeniem mocy", ukazały się dzisiaj. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

Statek przemytnika. Książka z modelem do złożenia

Dawno, dawno temu odległą galaktykę przemierzał statek, który nie miał sobie równych… Dołącz do Hana i Chewbacki na pokładzie najszybszej sterty złomu w galaktyce! Rozwiąż zadania, przeżyj na nowo niezwykłe przygody, zbuduj własny przemytniczy statek i zostań pilotem Sokoła Millenium! Pozycja obowiązkowa dla każdego fana galaktycznych konstrukcji.
Autor Katrina Pallant. Tłumaczenie: Anna Hikiert. Cena 34,99 zł, 50 stron, oprawa twarda.

Stacje bojowe. Książka z modelem do złożenia

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce Imperium stworzyło potężną maszynę bojową… Dołącz do rebeliantów w ich walce przeciwko Imperium! Rozwiąż zadania, przeżyj na nowo niezwykłe przygody, prześledź przebieg największych bitew i zbuduj własną maszynę kroczącą AT-AT!
Autor Szokolai Gergely. Tłumaczenie: Anna Hikiert. Cena 34,99 zł, 50 stron, oprawa twarda.

Przebudzenie Mocy

Luke Skywalker przepadł bez wieści. Pod jego nieobecność na zgliszczach Imperium wyrósł złowrogi Najwyższy Porządek, który nie spocznie, póki nie zgładzi Skywalkera, ostatniego rycerza Jedi. Wspieranym przez Republikę Ruchem Oporu dowodzi generał Leia Organa. Robi co może, by odnaleźć swego brata Luke’a i z jego pomocą przywrócić pokój i sprawiedliwość w galaktyce.
Autor Michael Kogge. Tłumaczenie: Błażej Niedziński. Cena 34,99 zł, 192 strony.

Przebudzenie Mocy. Historia Rey

Rey nigdy nie sądziła, że opuści kiedyś pustynną planetę Jakku, ale spotkanie z małym droidem skrywającym wielką tajemnicę wywraca jej życie do góry nogami.
Czy jej się to podoba, czy nie, zostanie wplątana w coś znacznie ważniejszego od niej samej: galaktyczną wojnę między nikczemnym Najwyższym Porządkiem a nowo powstałym Ruchem Oporu. Ale w Rey budzi się coś, co może odmienić losy galaktyki…
Autor Elizabeth Schaefer, okładka Brian Rood. Tłumaczenie: Anna Hikiert. Cena 29,99 zł, 140 stron.
KOMENTARZE (14)

Książki

Wieści książkowe o najbliższych miesiącach

2016-05-15 13:54:55 Wszechwładna otchłań globalnej sieci cybermózgów

W świecie pop-kultury trwa sezon ogórkowy, najważniejsze wydarzenia zostawiono na nadchodzące wielkie imprezy branżowe. Posucha na informacje sprzyja niewielkim podsumowaniom, jakie przygotowaliśmy wam na temat nadchodzących nowości książkowych.

W lipcu nakładem Scholasticu pojawi się nowa odsłona serii dla dzieci Akademia Jedi, których trzy poprzednie części pojawiły się w Polsce dzięki Ameetowi. Tytuł czwartej odsłony brzmi "Jedi Academy: A New Class". Zmienił się za to autor cyklu i za nową pozycje odpowiada Jarrett Krosoczka, który również jest ilustratorem książki. Fabuła będzie opowiadać losy nowych bohaterów, rodzeństwa Victora i Christiny Starspeeder (sic!), którzy rozpoczynają edukację w akademii pod okiem sędziwego Yody. Publikacja zostanie wydana w twardej oprawie i przy 176 stronach objętości, a zapłacimy za nią 12,99 USD.

W okresie letnim zostaną wydane dwie pozycje z cyklu World of Reading od spółki Disney-Lucasfilm Press. W czerwcu otrzymamy "Finn & Poe Team Up!", który będzie streszczał przygodę Finna i Poe'a w czasie ucieczki z pokładu Finalizera. Sierpniową premierą okaże się "Chaos at the Castle", która skupi się na streszczeniu bitwy jaka odbyła się na Tokadanie na ruinach zamku Maz Kaznaty. Obie pozycje zostaną wydane w miękkiej oprawie i liczyć będą 32 strony za cenę 3,99 USD. Do końca roku planowane jest wydanie jeszcze trzech tytułów z tej czytelniczej serii.

Swoje ostateczne okładki otrzymały też pozycje od wydawcy Studio Fun, który na koniec wakacji zapowiedział trzy książki, a jedną na jesień. Wszystkie powiązane są w grudniową premierą epizodu VII - "Przebudzenie Mocy". Pierwszy to przewodnik dla dzieci, "Aliens of the Galaxy", ujawniający nieznane fakty na temat nowych obcych, jacy pojawili się w epizodzie VII. Ta 42 stronicowa publikacja będzie kosztować 11,99 USD. Drugą książką jest "Ship Factory", która pozwoli małym fanom na zbudowanie Sokoła Millennium, myśliwca TIE czy promu dowodzącego należącego do Kylo Rena. W publikacji znajdziemy wszystko co potrzebne do budowy modeli statków, jak i naklejki, plakaty oraz oświetlenie LED do frachtowca Solo. Za tę aktywizującą książkę zapłacimy 19,99 USD przy 24 stronach objętości. Ostatnią sierpniową premierą będzie "The Chewbacca Story", napisana przez Benjamina Harpera. Publikacja ta jest interaktywną książką wydającą dźwięki, którymi będą odgłosy Chewbacci, zebrane z całej sagi przygód włochatego przyjaciela Hana Solo. Za 32 strony tejże publikacji zapłacimy 17,99 USD. Na jesieni dostaniemy kolejna mini-przewodnik dla dzieci - "Women of the Star Wars Galaxy", który będzie przedstawiał najważniejsze kobiety uniwersum Star Wars. W tej książce dzięki interaktywnym klapkom dowiemy się ciekawym faktów na temat Rey, księżniczki Leii, Maz Kanaty, Padmé Amidali i kapitan Phasmy. Okładka nie jest finalna, ale ostateczna nie będzie się wiele różnić od tej przedstawionej. Pozycja będzie miała objętość 20 stron i cenę 14,99 USD. Wszystkie wymienione ksiazki od Studio Fun zostaną wydane w twardej oprawie. W podanym okresie ukażą się tez inne pozycje z oferty tego wydawnictwa, o których informowaliśmy w osobnym newsie.Swoje dołoży Dorling Kindersley, który jeszcze przed falą produktów związanych "Łotrem Jeden", wyda dwa duże albumy. Na wrzesień zapowiedziana jest premiera "Star Wars: Complete Locations" z cyklu Niesamowitych przekroi. W tej ciekawej produkcji, będzie nam dane ujrzeć ponad 50 kolorowych ilustracji stworzonych przez Hansa Jenssena, Kempa Remillarda i Richarda Chasemore'a. Trójwymiarowe prace pozwolą nam odkryć sekrety budowy miejsc jakie ujrzeliśmy w całej filmowej sadze Star Wars w tym epizodu VII. Począwszy od drapaczy chmur na Coruscant, przerażającej technologicznie Gwiazdy Śmierci oraz monumentalnej świątyni Jedi czy niewielkiego schronienia Yody na Dagobah. Ten interesujący album tworzy Jason Fry, a 192 strony zostanie wydanych w twardej oprawie i cenie 35,00 USD. Drugim albumem jest "Star Wars Year by Year: A Visual History – Updated Edition", który mam być poszerzonym i zaktualizowanym wydaniem publikacji "Świat Gwiezdnych Wojen: Kronika ilustrowana" wydanej w 2010 roku za granicą i w 2012 w Polsce. Tę pozycję opracowują Ryder Windham i Daniel Wallace, ma liczyć 336 stron i kosztować 50,00 USD.

Finalnej okładki doczekała się też publikacja "Star Wars Propaganda: A History of Persuasive Art in the Galaxy" autorstwa Pabla Hidalgo. Ten album będzie pisany w stylu in-universe i przedstawiał historię afiszów i plakatów propagandowych oraz ich twórców. Premiera książki odbędzie się w październiku, a jej wnętrze możecie ujrzeć tutaj. Album wyjdzie w nakładzie wydawnictwa becker&mayer!, będzie kosztować 40,00 USD przy objętości 112 stron.

Ostatnią na dzisiaj prezentowaną książką, jest pierwszy tom nowej serii młodzieżowej "Join the Resistance", której data premiery została przesunięta z września tego roku na styczeń 2017. Nie wiadomo kto ma być autorem pierwszej części, ale fabuła ma się skupiać na losach grupy młodych żołnierzy, walczących po stronie Ruchu Oporu, którzy uciekają przed złowrogim Najwyższym Porządkiem. Powieść ma liczyć 240 stron i ukazać się w nakładzie wydawcy Disney-Lucasfilm Press w cenie 14,99 USD.

Z powieściowych nadchodzących nowości, warto jeszcze wspomnieć o lipcowej premierze "Aftermath: Life Debt" Chucka Wendiga oraz październikowej zapowiedzi "Ahsoki" Emily Kate Johnston, więcej na jej temat tutaj. A z młodzieżówek wspominaliśmy osobno o kolejnych tomach z serii Adventures in Wild Space. Tak prezentuję się w większości zapowiedzi co ciekawszych pozycji na ten rok i początek nowego. Na konkrety musimy jeszcze poczekać do lipca, kiedy to odbędą się imprezy Comic-Con w San Diego i Celebration w Londynie. Nie jest to jednak jednoznaczne, z tym, że czegoś nie dowiemy się wcześniej.
KOMENTARZE (30)

Książki

"Sztuka przetrwania według Rey" w sprzedaży

2016-05-13 14:53:39 Internety

Dziś do sprzedaży trafiła książka autorstwa Jasona Fry'a "Sztuka przetrwania według Rey" w przekładzie Jacka Andrzejczaka, o której zapowiedzi informowaliśmy w kwietniu. Publikacja ta jest poradnikiem in-universe, podobnym stylistycznie do pozycji "Dziennika rebelianta autorstwa Ezry Bridgera" i "Sabine - zapiski rebeliantki", które trafiły do sprzedaży w Polsce w 2015 roku. "Sztuka przetrwania..." jest napisana w formie osobistych zapisków Rey, których treść przedstawia codzienne życie na Jakku i oraz sposoby radzenia z przeciwnościami występującymi na tej niegościnnej planecie.
Pierwotnie publikacja ukazała się za granicą w grudniu 2015 roku, jako jeden z produktów wspierających promocje filmu "Przebudzenie Mocy". Ilustracje w książce stworzył Andrew Barthelmes, a na okładce wykonał ją Brian Rood. Książka ukazała się w nakładzie wydawnictwa Ameet w miękkiej oprawie, liczy 96 stron i kosztuje 34,99 PLN według katalogu sklepu Empik.com (warto jednak sprawdzić ofertę innych sklepów internetowych).

Książka-przewodnik oparta na filmowym hicie ostatnich miesięcy –„Star Wars™ Przebudzenie Mocy”. Dzięki niej dowiesz się, jak przetrwać na pustynnej planecie Jakku oraz w jaki sposób bohaterka filmu została wciągnięta w wir działań Ruchu Oporu.

Wspaniałe ilustracje, atrakcyjna forma i niesamowita przygoda!

Mam na imię Rey. Dziesięć lat temu Imperium starło się z Nową Republiką w bitwie o Jakku. A teraz jest tutaj tylko niegościnna pustynia z Cmentarzyskiem Statków. Ja, żeby przetrwać, zarabiam na życie, zbierając złom i sprzęt z wraków. Niestety, zupełnie nie wiem, jak się tu znalazłam i dlaczego…


KOMENTARZE (6)

Książki

"Star Wars: Vile Villains" i "LEGO Star Wars: Build Your Own Adventure"

2016-05-07 18:37:10 dk.com

W zeszłym miesiącu prezentowaliśmy wam wgląd do dwóch lipcowych premier od wydawnictwa Dorling Kindersley. Dziś możecie ujrzeć, co skrywają kolejne dwie zapowiedziane pozycje tego wydawcy, których premiera odbędzie się w sierpniu.

"Star Wars Vile Villains" to kolejny naklejkowy album z serii Ultimate Sticker Collection, zawierający ponad 1000 nalepek przedstawiających złoczyńców i czarne charaktery gwiezdnowojennej sagi. Począwszy od Dartha Vadera czy Kylo Rena, a skończywszy na niebezpiecznych stworach jak wampa. Publikacja zostanie wydana w miękkiej oprawie przy objętości 96 stron i cenie 12.99 USD."LEGO Star Wars: Build Your Own Adventure" to pozycja skierowana jest dla miłośników serii LEGO Star Wars, która pozwoli nam na trening kreatywności w budowaniu legowych konstrukcji. Gdyby jednak ktoś czekał na konkretne projekty, to znajdzie w książce ponad 50 gotowych instrukcji. Do publikacji dołączone jest zestaw klocków, z których możemy zbudować mały model Y-winga wraz z pilotem. Książka zostanie wydana w twardej oprawie przy objętości 80 stron i cenie 24.99 USD.


KOMENTARZE (3)

Książki

Premiera "Bloodline"

2016-05-03 11:23:14 penguinrandomhouse.com, starwars.com

Dziś 3 maja, Polacy obchodzą święto narodowe, ale fani Star Wars też mają swoje powody do radości. Za granicą odbyła się premiera powieści "Bloodline", napisanej przez Claudię Gray, której fabuła skupia się na perturbacjach politycznych, jakie nastały przed wybuchem konfliktu z Najwyższym Porządkiem. Senator Leia Organa, jako przedstawicielka stronnictwa Populistów, przeczuwa narastający konflikt o władzę w galaktyce.
Publikacja została wydana w twardej oprawie w cenie 28.00 USD, a jej objętość zajmuję 352 strony. Powieść można również zakupić w formie audiobooka w cenie 45.00 USD na płycie CD, oraz pliku multimedialnym za 22.50 USD. Dla tych co wolą czytniki, udostępniono ebooka o wartości 13.99 USD. Informacje gdzie i co można zakupić, widnieją pod tym linkiem na stronie domu wydawniczego Random House.

Notka reklamowa:

JAK NARODZIŁ SIĘ RUCH OPORU

Kiedy Rebelia pokonała Imperium na księżycem Endor, Leia Organa wierzyła, że to początek trwałego pokoju. Jednak po dekadach wewnętrznych konfliktów i nabrzmiałego impasu w senacie Nowej Republiki, nadzieja na pokój wydaje się być odległym wspomnieniem.

Teraz jako szanowana senator, Leia musi zmierzyć się z zagrożeniami wewnątrz, jak i zewnątrz, jakie czyhają na młodą demokrację. Władcy przestępczego podziemia, skorumpowani politycy i imperialny lojaliści sieją chaos i dezinformację w galaktyce. Zmuszeni do podjęcia działań, zdesperowani senatorzy apelują o wybór Pierwszego senatora. Uważają, że silny i wpływowy przywódca zjednoczy podzieloną galaktykę.

Jako córka Dartha Vadera, Leia, pomimo silnej pozycji w senacie, wzbudza nieufność z powodu swojego dziedzictwa. Ale niektórzy z jej zwolenników uważają, że to silny argument w nadchodzących wyborach. A nowy wróg może zmusić Leię do obrania tej niepewnej ścieżki. Tymczasem, na krańcach galaktyki tajemnicze zagrożenie wzrasta...


By nie psuć fanom przyjemności z odkrywania niuansów powieści, poniżej ukryliśmy niektóre elementy jakie pojawią się w czasie lektury:
[spoiler] Historia ukazana w książce ujawni nam kilka nieznanych nam faktów, jakie miały miejsce przed akcją epizodu VII. Realia fabuły rozgrywają się 6 lat przed wydarzeniami z "Przebudzenia Mocy". Poznamy okoliczności powstawania Ruchu Oporu, czyli co i dlaczego skłoniło Leię Organę do poczynienia tak desperackiego kroku. Poznamy też popleczników Najwyższego Porządku, którzy odpowiadali za jego powstanie i ekspansje. Jedną z kluczowych postaci będzie senator Ransolm Casterf, uważający, że Imperium wcale nie było takie złe. Powieść jest jedną wielką polityczną intrygą, w której będzie nam dane poznać przywódców galaktyki przed dominacją Najwyższego Porządku. Poznamy też powody rozłamu na frakcje Centrystów i Populistów w senacie Nowej Republiki, oraz próby Leii w zawieraniu wątpliwych sojuszy i odkrycia podejrzanych działań jej politycznych przeciwników. Powróci Han Solo, ujrzymy jego relacje z Leią, jeszcze przed odejściem ich syna na ciemną stronę Mocy. Pojawia się też nowe postacie, Joph, republikański pilot łaknący przygód oraz wspomniana wcześniej Greer, która teraz będzie pełnić rolę asystentki Organy. Kilka elementów fabuły będzie nawiązywać do przyszłorocznego epizodu VIII, reżyserowanego przez Riana Johnsona. Postać Vadera będzie miała znaczącą rolę w opowiadanej historii, oponenci Organy będą chcieli wykorzystać wiedzę, że była ona jego córką. [/spoiler]

Poniżej możecie zobaczyć pełną obwolutę, która będzie oblekać twardo-okładkowe wydanie, oraz plakat promujący premierę powieści.Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (12)
Loading..