TWÓJ KOKPIT
0

Książki

„Cena zwycięstwa” w dobie inflacji

2022-09-28 16:48:27 Olesiejuk

Oficjalnie od dziś do sprzedaży w całej Polsce trafiła nowa pozycja Star Wars w nakładzie wydawnictwa Olesiejuk. Powieść „Cena zwycięstwa” autorstwa Alexandera Freeda to ostatni tom trylogii Eskadry Alfabet opowiadająca o losach republikańskich pilotów. Książka w przekładzie Krzysztofa Kietzmana można zakupić za 49,99 PLN lub w promocji na Świecie książki.


Weź udział w kolejnej pasjonującej przygodzie z uniwersum „Gwiezdnych wojen” i przeczytaj trzeci tom trylogii ESKADRA ALFABET.

Pościg tytułowej eskadry za imperialnym Skrzydłem Cienia trwa i obfituje w pełne dramatyzmu i emocji zwroty akcji i epizody

Akcja serii ESKADRA ALFABET rozgrywa się po obaleniu Imperatora. Wprawdzie jego potęga dogorywa, ale galaktyka wciąż jest nękana niszczycielskimi rajdami Skrzydła Cienia, formacji próbującej przywrócić dawny porządek. Pod wodzą charyzmatycznego Sorana Keizego pułk myśliwców odzyskuje siły i szykuje się do kolejnej zabójczej misji, tym razem chodzi o unicestwienie planety Chadawa. Asy przestworzy z Nowej Republiki, na których czele stoi legendarna Hera Syndulla, zrobią wszystko, by ją udaremnić i położyć kres imperialnej idei. Walki przybierają na sile, a w tle jest realizowana inna misja, podjęta przez Keizego z myślą o ratowaniu żołnierzy.

Kosmiczne starcia maszyn i pojedynki godnych siebie pilotów są równie dramatyczne, jak wewnętrzne zmagania bohaterów, których losy naznaczyła wieloletnia wojna

Czytelnik śledzi emocjonującą konfrontację trójki jakże różnych kobiecych postaci, które próbują odbudować względem siebie zaufanie, by móc odsłonić swoją skomplikowaną tożsamość. W obliczu kresu wojny poszczególni bohaterowie przechodzą przemianę, przeżywają dylematy moralne i zadają sobie pytania, kim byli kiedyś, kim się stali w czasie wojen i co z nimi będzie, gdy nastanie pokój. Jaką cenę przyjdzie im zapłacić za zwycięstwo? Roztrząsają najistotniejsze kwestie dotyczące lojalności, zdrady, zaufania, przyjaźni, odpowiedzialności, prawa do zabijania.

Finał książki przedstawia powojenne wybory i losy członków Eskadry Alfabet

Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (6)

Książki

„Wielka Republika” powraca w październiku

2022-09-28 11:12:31 starwars.com

W marcu tego roku zakończyła się pierwsza faza „Wielkiej Republiki”. Od tego czasu minęło już pół roku, a my jesteśmy coraz bliżej premiery drugiej fazy tego projektu. Technicznie rzecz biorąc można powiedzieć, że parę tygodni temu rozpoczęła się druga faza o nazwie „Quest of the Jedi” za sprawą krótkiego opowiadania George'a Manna w magazynie Insider 213.

Na początku warto przypomnieć, że pierwsza faza „Wielkiej Republiki” opisuje wydarzenia dziejące się około 200 lat przed wydarzeniami z „Mrocznego Widma”. Pierwsza faza tworzona była przez pięcio-osobowy zespół: Charlesa Soule'a, Claudię Gray, Cavana Scotta, Justinę Ireland i Daniela J. Oldera. Do prac nad drugą fazą zatrudniono dodatkowych pisarzy — George'a Manna, Zoraidę Córdovę, Tessę Gratton i Lydię Kang. Najistotniejszą informacją na temat zbliżającego się rzutu książek i komiksów jest to, że historia dzieje się kolejne 200 lat wcześniej, czyli 350 lat przed wydarzeniami z sagi. Druga faza powinna odpowiedzieć na pytania dotyczące przeszłości Jedi znanych z pierwszej fazy (np. Portera Engle'a czy Yody) czy chociażby tajemniczych wydarzeń na planecie Dalna.


W ostatnim numerze magazynu Insider pojawiło się opowiadanie George'a Manna pod tytułem „Tales of Enlightenment: New Prospects”. Tak jak przyzwyczaiły nas poprzednie opowiadania z Wielkiej Republiki, tak i tutaj mamy bardzo kameralną historię, która niewiele wnosi do większej historii, a raczej wprowadza i nadaje kontekst sytuacyjny. Historia dzieje się na planecie Jedha, która 350 lat przed sagą jest wciąż ważnym miejscem dla członków Zakonu Jedi. Nie jest to przypadek, gdyż planeta znana z filmu „Łotr 1” ma być istotnym element fabuły drugiej fazy „Wielkiej Republiki”.


Opowiadania opowiadaniami, ale oficjalny start drugiej fazy to premiera książki dla młodego dorosłego pt. „Path of Deceit”. W tym przypadku mamy do czynienia z dwoma autorkami, gdyż za tę historię odpowiada zarówno Justina Ireland i Tessa Gratton. Powieść wprowadza dwóch rycerzy Jedi — Zallah Macri i jej padawana, Zehmo Zink. Duet użytkowników Mocy ma w książce pojawić się na tajemniczej planecie Dalna. Ich zadaniem jest przyjrzenie się grupie zwanej Path of the Open Hand, której główną doktryną jest wiara w to, że Moc nie należy do nikogo i nie powinna być wykorzystywana na sposób Zakonu Jedi. Parę dni temu oficjalna wypuściła krótki fragment książki (dostępny tutaj). Premiera 4 października tego roku.


To nie koniec zapowiedzi, bo kilka dni później, 12 października, fani Wielkiej Republiki powinni szykować się na pierwszy zeszyt głównego komiksu typu ongoing. Na oficjalnej możemy znaleźć parę początkowych stron tego komiksu. Tak jak w przypadku opowiadania, tak też tutaj bohaterowie znajdą się w Świętym Mieście na planecie Jedha, a głównym bohaterem tej opowieści będzie Jedi Vildar Mac.

To jedyne zapowiedzi z Wielkiej Republiki zaplanowane na październik tego roku. Projekt borykał się z pewnymi problemami natury wydawniczej i parę pozycji zostały przeniesionych o parę tygodni. W rezultacie druga faza porządnie rozkręci się dopiero w listopadzie — wtedy czeka nas komiks Charlesa Soule'a o Ostrzu z Bardotty, kolejne zeszyty komiksów typu ongoing oraz pierwszoplanowa powieść, czyli „Convergence” Zoraidy Córdovy.
KOMENTARZE (16)

Książki

Legendarne powieści w ekskluzywnym wydaniu

2022-09-17 16:47:29 Barnes & Noble

W tym miesiącu miały swoją premierę dwie książki należące do uniwersum Star Wars, z tym wyjątkiem, że są to antologię powieści z Legend wydane w ramach cyklu Barnes & Noble Collectible Editions i dostępne wyłącznie w sieci księgarń Barnes & Noble. Pierwszą książką jest „Tales of Kenobi” będący zbiorem dwóch powieści: „Nadchodząca burza” Alana Deana Fostera i „Kenobi” Johna Jacksona Millera. Druga książka to zbiorcze wydanie trylogii Wojny łowców nagród autorstwa Kevina W. Jetera wydana po tytułem „The Bounty Hunter Wars”. Obie pozycje ukazały się 14 września w nakładzie wydawnictwa Random House w cenie 45,00 USD. Można jest zakupić tutaj i tu.
Są to kolejne pozycje po „The Han Solo Trilogy” i klasycznej trylogii wydane w ramach tego cyklu. Książki te charakteryzują się twardymi i skórzanymi oprawami oraz ilustrowanymi wklejkami.


KOMENTARZE (5)
Loading..