TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Romans w odległej galaktyce

2024-04-15 04:59:23 Olesiejuk

Po spokojnym początku roku wydawnictwo Olesiejuk nie zatrzymuje się w zapowiedziach i premierach ze swojej oferty. Pojawiła się już pełna zapowiedź powieści „Księżniczka i łajdak” autorstwa Beth Revis w przekładzie Krzysztofa Kietzmana. Książka trafi do sprzedaży 15 maja w cenie okładkowej 44,99 PLN. Zamówienia na powieść możecie składać m.in. na stronie księgarni Świat Książki.SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ŚLUB KSIĘŻNICZKI LEI ORGANY I HANA SOLO

Gwiazda Śmierci została zniszczona. Darth Vader zginął. Imperium jest w rozsypce. Ale na leśnym księżycu Endora, wśród chaosu zmian na skalę galaktyczną, dla księżniczki i jej łajdaka czas stanął w miejscu. Po zamrożeniu w karbonicie i narażaniu życia dla Rebelii Han nie może się doczekać, aż wreszcie przestanie się poświęcać dla innych. Wraz z Leią po tysiąckroć zasłużyli na wspólną przyszłość. Gdy jej się oświadcza, po raz pierwszy od dawna ma dobre przeczucie. Leia jednak odnosi wrażenie, że nie do końca porzuciła życie pełne walk. Nadal zostało jej sporo do zrobienia, musi też odpokutować mroczną tajemnicę, która, jak już teraz wie, płynie w jej żyłach. Jej brat Luke daje jej tę możliwość – możliwość związaną z rodziną i obietnicą Mocy. Ale gdy Han prosi ją o rękę, Leia nie waha się ani chwili i mówi... „Tak”. „Długo i szczęśliwie” jednak nie przychodzi z łatwością. Gdy tylko Han i Leia opuszczają sielską ceremonię, by udać się w podróż poślubną, nagle trafiają na największą i najbardziej wykwitną scenę: na pokład „Beztroskiego”, luksusowego liniowca, którym odbywają bardzo publiczną podróż do najcudowniejszych światów w galaktyce. Ich małżeństwo, a także symbolizowane przez nie pokój i pomyślność, stanowią piorunochron, przyciągający wszystkich wokół: w tym przedstawicieli sił Imperium, nadal kurczowo trzymających się władzy. W najczarniejszej dla Imperium godzinie jego żołnierze rozproszyli się po całej galaktyce, by okopać się na odizolowanych światach, podatnych na ich wpływy. Gdy „Beztroski” przemieszcza się od celu do celu, jedno staje się aż nadto jasne: wojna jeszcze nie dobiegła końca. Ale gdy zbliża się niebezpieczeństwo, Han i Leia odkrywają, że najlepiej stawiają czoła wrogom nie osobno, lecz jako mąż i żona.

Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (10)

Książki

Powrót Thrawna

2024-04-12 23:22:24 Olesiejuk

Początek maja zostanie zdominowane przez wznowienia jakie przygotowało dla nas wydawnictwo Olesiejuk. Po powieści „Ahsoka”, fani domagali się kolejnych dodruków książek, które wcześniej pojawiły się w nakładzie wydawnictwa Uroboros. Na drugiego maja zaplanowana jest premiera dodruków trylogii Thrawna od Timothy'ego Zahna, które wcześniej w Polsce ukazały się w latach 2019-2020. Na książki w cenie okładkowej 54,99 PLN (I tom) i 49,99 PLN (tomy II i III) oraz przekładzie Anny Hikiert-Berezy można składać zamówienia m.in. na stronie księgarni Świat Książki: „Thrawn”, „Thrawn: Sojusze” i „Thrawn: Zdrada”.


KOMENTARZE (7)

Książki

„Księżniczka Alderaana” rządzi w księgarni

2024-04-10 14:12:40 Olesiejuk

Do sprzedaży w całej Polsce trafiła dziś druga tegoroczna nowość od wydawnictwa Olesiejuk. Powieść młodzieżowa „Leia - Księżniczka Alderaana” autorstwa Claudii Gray to pozycja wydana pierwotnie w 2017 roku i przetłumaczona na język polski przez Martę Dudę-Gryc. Książka należy projektu „W oczekiwaniu na Star Wars: Ostatni Jedi”, który miał nas przygotować do premiery epizodu VIII - „Ostatni Jedi”. Książka w cenie okładkowej 44,99 PLN możecie kupować m.in. na stronie księgarni Świat Książki.TA PEŁNA EMOCJI OPOWIEŚĆ ROZGRYWA SIĘ KILKA LAT PRZED NOWĄ NADZIEJĄ. CZYTELNIK ZNAJDZIE W NIEJ PEWNE NAWIĄZANIA DO FILMU STAR WARS: OSTATNI JEDI.

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce….

była sobie księżniczka, która przeszła do legendy.

Szesnastoletnia księżniczka Leia Organa staje przed najtrudniejszym zadaniem w swoim życiu: musi podołać wyzwaniom ciała, umysłu i serca, aby zostać oficjalną następczynią tronu Alderaana. Bierze więc udział w intensywnym kursie orientacji w terenie, aktywnie działa w polityce i organizuje misje humanitarne na planety pod rządami Imperium. Ma jednak też inne zmartwienia. Jej rodzice, Breha i Bail, od pewnego czasu zachowują się inaczej niż kiedyś. Oddalili się od niej, a w dodatku ważniejsze stały się dla nich przyjęcia, na których przyjmują sojuszników z Senatu, niż własna córka. I jakby się czymś niepokoili…

Leia postanawia odkryć, co się z nimi dzieje, i wkracza na niebezpieczną ścieżkę, narażając się na zainteresowanie Imperium. Kiedy ostatecznie odkrywa, co planują w tajemnicy rodzice i ich znajomi, staje przed bardzo trudnym wyborem. Czy ważniejsi będą dla niej mieszkańcy Alderaana, w tym ktoś, kogo pokochała – czy też szalę przeważy cała galaktyka, rozpaczliwie potrzebująca kogoś, kto zbuntuje się w jej obronie?

Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (8)

Książki

„Żywa Moc” pobudzi czytelników

2024-04-09 14:07:09 Del Rey

Na zachodzie odbyła się premiera nowej książki Johna Jacksona Millera o tytule „The Living Force”, który po 10 latach napisał nową powieść w uniwersum Star Wars. Fabuła historii rozgrywa się rok przed akcją „Mrocznego widma”, w której pojawiają się postaci znane z filmu takie jak Qui-Gon Jinn i jego padawan Obi-Wan Kenobi. Ostatnia powieść autora została wydana w 2014 roku i był nią „Nowy świt”. Zainteresowanych przeczytania fragmentu odsyłam na oficjalną.


Rok przed Mrocznym widmem Yoda, Mace Windu i cała reszta Rada Jedi stają przed wyzwaniem w galaktyce stojącej na krawędzi zmian.

Jedi zawsze podróżowali w gwiazdy, stojąc na straży pokoju i sprawiedliwości w całej galaktyce. Ale galaktyka się zmienia, a wraz z nią Zakon Jedi. Zakon coraz bardziej koncentruje się na przyszłości Republiki, odizolowanej na Coruscant, gdzie dwunastu członków Rady Jedi rozważa kryzysy na skalę galaktyczną.

Podczas gdy kolejna placówka Jedi, pozostałość po złotym wieku Republiki, ma zostać zamknięta na planecie Kwenn, Qui-Gon Jinn rzuca Radzie wyzwanie w związku z rosnącą izolacją Zakonu. Mace Windu sugeruje odważną odpowiedź: wszystkich dwunastu Mistrzów Jedi wyruszy z misją dobrej woli, aby pomóc planecie i przypomnieć mieszkańcom galaktyki, że Jedi pozostają tak samo niezłomni i obecni, jak byli na przestrzeni wieków.

Jednak nie wszyscy postrzegają przybycie mistrzów Jedi jako powód do świętowania. Walczące frakcje piratów zaatakowały sektor w obliczu rosnącej nieobecności Jedi. Aby utrzymać swoją dominację, piraci jednoczą się, chcąc wymordować Radę. I są gotowi zniszczyć niezliczone życia niewinnych ludzi, aby ugruntować swoją władzę.

Odcięci od Coruscant, Mistrzowie Jedi muszą się zmierzyć się niewygodną prawdą: że choć nikt nie myśli o przyszłości bardziej niż Rada Jedi, to nikt nie potrzebuje ich pomocy bardziej niż ci, którzy żyją teraz.

Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (5)

Książki

P&O 587: Czy Vaapad był znany przed Macem Windu?

2024-04-07 06:56:22Dziś pytanie o dziury w starym kanonie.

P: W powieści: Darth Bane: Droga zagłady jest powiedziane, że mistrz Kas’im był wyćwiczony w siedmiu formach walki na miecze świetlne, wliczając w to Vaapad. Tyle, że Vaapad nie został stworzony aż do momentu, gdy zrobił to Mace Windu jakieś 1000 lat później. O co chodzi?

O: Sam autor Drew Karpyshyn uznał to za błąd w kanonie. Ale można to wytłumaczyć inną historią. Trzeba pamiętać, że słowo „vaapad” opisuje też szybkie i zabójcze stworzenie z Sarapin. Mistrz Kas’im z kolei był potężny w siódmej formie walki mieczem świetlnym zwanej Juyo. Na Sarapin „juyo” i „vaapad” są synonimami jak u nas „kuguar” i „puma”. Szczegóły formy Juyo zostały zapomniane, a Mace Windu rozwinął nowoczesną formę VII i zaadaptował nazwę Vaapad dla swojej niebezpiecznej, nowej techniki.

K: Kilka samych nieścisłości w tej powieści było tłumaczonych przez samego autora tutaj.
KOMENTARZE (3)

Książki

„Oświecenie” w Wielkiej Republice

2024-04-02 10:57:27

Wydawniczy kwiecień w USA, jak i w Polsce, zapowiada się wyjątkowo pełen atrakcji dla czytelników gwiezdnowojennej epiki. Pierwszą premierą tego miesiąca jest antologia opowiadań z projektu Wielka Republika powiązana z II fazą tego przedsięwzięcia. Zbiór „The High Republic: Tales of Enlightenment” autorstwa George'a Manna zawiera pięć opowiadań jakie ukazywały się na łamach magazynu Star Wars Insider w okresie 2022-2023 oraz dodatkową premierową historie. Książkę w twardej oprawie w nakładzie Titan Books, w cenie okładkowej 19,99 USD przy 96 stronach objętości można zamawiać np. na stronie Amazonu.


A hardcover collection of Star Wars: The High Republic stories from the pages of Star Wars Insider, written by New York Times bestselling author, George Mann.

A collection of tales set centuries before the birth of Anakin Skywalker featuring Jedi Knights during the era of the glorious High Republic. In addition to six original stories, this collection also includes behind-the-scenes interviews with authors as well as a guide to Phase II of The High Republic publishing initiative.


KOMENTARZE (6)
Loading..