TWÓJ KOKPIT
0

The Mandalorian

W „The Mandalorian” pojawią się postaci z Sagi

2019-12-31 20:44:15 Deadline

Ledwo kilka dni temu Jon Favreau ogłosił, że drugi sezon „The Mandaloran” zadebiutuje jesienią przyszłego (choć za kilka godzin już tego) roku, a już pojawiają się kolejne informacje.

Tym razem ich źródłem jest Deadline, którego informatorzy twierdzą, że w kolejnej serii pokaże się kilka postaci z Sagi Skywalkerów. Jak do tej pory serialowi bohaterowie byli całkiem nowi, ale może - wzorem na przykład „Rebeliantów” - twórcy chcą, by zaczęli oni bardziej angażować się w galaktyczne sprawy. Drugą opcją może być też pragnienie przybliżenia świata „Mando” trochę mniej obeznanym w kanonie fanom.

Kogo zatem moglibyśmy zobaczyć? Biorąc pod uwagę klimat, na pewno bardziej należy się spodziewać postaci z półświatka. Wielu wymienia tutaj Bobę Fetta (można by przy okazji ostatecznie rozstrzygnąć kwestię czy w nowym kanonie był Mandalorianinem, czy nie), ale równie dobrze pasowaliby inni znani łowcy nagród, Maz Kanata, Han (był w misji na Takodanie w „Battlefroncie II”, dziejącej się kilka miesięcy po Endorze, czyli już wówczas nie za bardzo mu było po drodze z osiadłym życiem), być może Chewbacca. Inni idą w bardziej „duchową” stronę i wymieniają Jedi - Luke czy Leia byliby dobrym źródłem informacji o zdolnościach Małego Yody. Ktokolwiek to będzie, dowiemy się za kilka miesięcy.

Nawiasem, tytułem kronikarskiego obowiązku warto uczynić wzmiankę o teoriach Comicbook, którego dziennikarz jest zdania, że w serialu zobaczymy (kolejny) powrót Dartha Maula albo chociaż retrospekcję. Twierdzi on tak na podstawie dwóch rzeczy: po pierwsze zdjęcia Raya Parka w maulowym makijażu, które aktor podpisał cytatem z „Solo”: „Spotkajmy się na Dathomirze”. Po drugie, tweeta Sama Witwera, który aktor napisał w imieniu Zabraka: „Jestem trochę zły. Nie. Wściekły. Właśnie obejrzałem The Mandalorian. To MOJE”. Mowa oczywiście o mrocznym mieczu, który przez pewien czas był w posiadaniu Sitha. Dowody to niezbyt mocne, tym bardziej, że Maul w tym czasie już definitywnie nie żył, a autor spekuluje, że mógłby powrócić jeszcze raz. Witwer z kolei uwielbia się wcielać w tę postać i nie raz pisze w jej imieniu na Twitterze. Z drugiej strony, zawsze jest opcja, że zobaczymy Zabraka w retrospekcji, być może Oblężenia Mandalory (które to ma być ukazane w siódmym sezonie TCW).Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (13)

The Mandalorian

Drugi sezon „The Mandalorian” zadebiutuje jesienią 2020

2019-12-27 22:37:21 Twitter


Dziś na platformie Disney+ nastąpiła premiera finałowego odcinka pierwszego sezonu serialu "The Mandalorian". Przy tej okazji showrunner i główny scenarzysta serialu, Jon Favreau, na Twitterze zapowiedział oficjalnie, że premiera drugiego sezonu nastąpi na Disney Plus jesienią 2020. Do komunikatu dołączył też nowe zdjęcie, na którym widać prototyp tajemniczej zielonej postaci...Gamorreanina:


Zdjęcia do drugiego sezonu "The Mandalorian" trwają od początku grudnia, reżyserami będą powracający: Deborah Chow, Rick Famuyiwa, Bryce Dallas Howard, Taika Waititi, oraz debiutujący Jon Favreau i Carl Weathers. Nic nie wiemy o zmianie obsady, nie wiemy więc kto z bohaterów sezonu 1 wróci, a którzy aktorzy tą obsadę wzbogacą.
KOMENTARZE (16)

The Mandalorian

Premiera „The Mandalorian” #108 na Disney+

2019-12-27 10:14:16Niecałe siedem tygodni temu na Disney+ swoją premierę miał pierwszy serial aktorski z uniwersum Gwiezdnych Wojen - „The Mandalorian”. Dzisiaj subskrybenci tej platformy mają okazję obejrzeć ostatni już odcinek pierwszego sezonu.

Reżyserem ósmego odcinka jest Taika Waititi, a twórcą całego serialu Jon Favreau. Opis najnowszego odcinka wygląda następująco: Mandalorianin staje twarzą w twarz z niespodziewanym wrogiem.

Temat na forum.
KOMENTARZE (13)

The Mandalorian

Premiera „The Mandalorian” #107 na Disney+

2019-12-18 08:50:52Dzisiaj na Disney+ swoją premierę ma siódmy odcinek serialu „The Mandalorian”. Jego premierę specjalnie przełożono, aby odbyła się jeszcze przed wejściem na ekrany kin Epizodu IX - w jakiś sposób ma on nawiązywać do zakończenia sagi. Czy to będzie nawiązanie fabularne, czy też reklama dołączona do odcinka mogą zweryfikować widzowie Disney+.

Reżyserem siódmego odcinka jest Deborah Chow, a twórcą całego serialu Jon Favreau. Deborah wyreżyserowała wcześniej również trzeci odcinek. Opis najnowszego odcinka wygląda następująco: Stary rywal wysyła zaproszenie do Mandalorianina w celu zawarcia pokoju.

Harmonogram premier wszystkich odcinków na Disney+ znajdziecie tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (21)

The Mandalorian

Premiera „The Mandalorian” #106 na Disney+

2019-12-13 11:14:55Dzisiaj serial „The Mandalorian” powraca na Disney+ wraz z szóstym odcinkiem pierwszego sezonu. Jego reżyserem jest Rick Famuyiwa, a twórcą całego serialu Jon Favreau. Rick wyreżyserował wcześniej drugi odcinek, a obecna część jest jego pożegnaniem z tym sezonem. Opis szóstego odcinka wygląda następująco: Mandalorianin dołącza do załogi najemników na niebezpieczną misję.

Harmonogram premier wszystkich odcinków na Disney+ znajdziecie tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (21)

The Mandalorian

Premiera „The Mandalorian” #105 na Disney+

2019-12-06 14:05:52Dzisiaj swoją premierę na Disney+ ma piąty odcinek „The Mandalorian”. Jego reżyserem jest Dave Filoni, a twórcą całego serialu Jon Favreau. Jest to drugi i tym samym ostatni odcinek w tym sezonie wyreżyserowany przez "kapelusznika". Jego opis udostępniony przez firmę Disney wygląda następująco: Mandalorianin pomaga młodemu łowcy nagród, którego przerosła sytuacja.

Harmonogram premier wszystkich odcinków na Disney+ znajdziecie tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (16)

The Mandalorian

Grafiki koncepcyjne z „The Mandalorian” #104

2019-12-05 21:04:42

Oficjalna strona Star Wars na FB kontynuuje publikowanie grafik koncepcyjnych po każdym odcinku serialu „The Mandalorian”. Niedawno zamieściła te, które pochodzą z czwartego odcinka. Post z nimi możecie przejrzeć poniżej, natomiast grafiki z poprzednich odcinków znajdziecie pod następującymi linkami 1 & 2, 3.


KOMENTARZE (3)

The Mandalorian

Rian zrujnuje drugi sezon „The Mandalorian”? Serial stał się fenomenem

2019-12-05 07:21:01

Wygląda na to, że „The Mandalorian” to wielki sukces. Wg BusinessInsider po trzech odcinkach jest to najbardziej wyczekiwany serial na świecie. W Stanach jeśli chodzi o zapotrzebowanie w serwisach streamingowych prześcignął „Stranger Things”, który utrzymywał się na pierwszej pozycji przez 21 tygodni. Pokonał także Netflixowy „The Crown” (o zajęciu miejsca w mediach społecznościowych, które było okupowane przez skończone seriale jak „Czarnobyl” czy „Gra o tron” nie trzeba wspominać). Zainteresowanie serialem jest bardzo duże, pomimo, że legalnie dostępny jest tylko na wybranych rynkach.

O tym, ze jest dobrze odbierany przez fanów, także na Rotten Tomatoes już pisaliśmy. Ale warto zwrócić uwagę jeszcze na to jak przebija się do mainstreamu. Dzieciątko „Yoda” stało się źródłem memów i służy do żartów – nie z serialu, ale takich ogólnych. Autorem jednego z nich jest słynny aktor Dwayne ‘The Rock’ Johnson.John Boyega twierdzi, że woli małego „Yodę” niż porgi, a Laura Dern nawet mówiła, że widziała tego stworka na meczu. W każdym razie ten niepozorny bohater serialu staje się jedną z najpopularniejszych nowych postaci tego roku, a tym samym ciągnie też serial w górę. Popularność wśród fanów dobrze też oddał C. Andrew Nelson, pracownik ILM, i aktor który grał Dartha Vadera w dokrętkach do Wersji Specjalnej „Imperium kontratakuje” z 1997, a potem wcielił się w tę rolę w Rebel Assault II, również posłużył się memem, w którym pokazał, że dziś uwaga fanów jest bardziej skoncentrowana na „The Mandalorianie”, a finał sagi Skywalkerów gdzieś odchodzi na bok.Nic dziwnego, że Disney postanowił ogłosić, że przed 7 odcinkiem, który zostanie udostępniony 18 grudnia, zobaczymy zapowiedź Epizodu IX „Skywalker. Odrodzenie”.

Tymczasem prace nad drugim sezonem trwają. Poniżej kolejne zdjęcie.Na planie był też Rian Johnson. Tylko nie wiemy, czy już na planie drugiego sezonu, z wywiadu to nie wynika. On również zachwycał się małym „Yodą”. Dziennikarze zapytali go, czy chciałby wyreżyserować jakiś odcinek, oczywiście powiedział, że jeśli będzie taka możliwość to on bardzo chętnie dodałby coś od siebie w drugim sezonie. Ale poza tym, że chce na razie nic z tego nie wynika.

A jutro kolejny odcinek.
KOMENTARZE (24)
Loading..