TWÓJ KOKPIT
0

The Mandalorian

Materiał o tworzeniu Razor Crest

2020-09-25 18:05:08

Serial „The Mandalorian” zdobył niedawno nagrodę Emmy za efekty specjalne. Nawiązując do tego Industrial Light & Magic zaprezentowała filmik pokazujący jak powstawał statek Razor Crest - od pierwszych grafik koncepcyjnych po ostateczny wygląd. Zachęcamy do zapoznania się z tym materiałem.


KOMENTARZE (5)

The Mandalorian

Nowe ujęcia z „The Mandalorian”

2020-09-21 10:30:12

Disney na swoim kanale YouTube opublikował reklamę zawierającą ujęcia z różnych nadchodzących na platformę Disney+ produkcji. Jednym z głównych tematów, który przewijał się w tym spocie reklamowym był serial „The Mandalorian”. Część z pokazanych ujęć widzieliśmy już w trailerze, jednakże znalazły się tam również takie, które pokazano po raz pierwszy. Zachęcamy do obejrzenia i przypominamy, że serial będzie dostępny na Disney+ od 30. października (niestety na razie jeszcze nie w Polsce).Wczoraj był ostatni wieczór w którym ogłaszano zwycięzców tegorocznych nagród Emmy. Tym razem „The Mandalorian” nie powiększył dorobku i zakończył to rozdanie z siedmioma nagrodami. Poniżej pełna lista zdobytych przez serial nagród Emmy.

 • Najlepsza muzyka – odcinek 8 “Redemption” - Ludwig Göransson
 • Najlepsza choreografia kaskaderów – Ryan Watson
 • Najlepsze efekty specjalne – odcinek 2 „The Child” – Richard Bluff, Jason Porter, Abbigail Keller, Hayden Jones, Hal Hickel, Roy Cancino, John Rosengrant i Enrico Damm oraz Landis Fields.
 • Najlepsze zdjęcia w odcinku półgodzinnym – odcinek 7 „The Reckogning” - Greig Fraser i Baz Idoine
 • Najlepsza scenografia w odcinku półgodzinnym – „The Mandalorian”, odcinek 1 – Anderw L. Jones, Jeff Wisniewski, Amanda Serino
 • Najlepszy montaż dźwięku (do półgodziny) – odcinek 1 - David Acord, Matthew Wood, Bonnie Wild, James Spencer, Richard Quinn, Richard Gould, Stephanie McNally, Ryan Rubin, Ronni Brown i Jana Vance.
 • Najlepsze miksowanie dźwięku (do półgodziny) – odcinek 2 „The Child” – Shawn Holden, Bonnie Wild, Chris Fogel

KOMENTARZE (5)

The Mandalorian

Kolejne nagrody Emmy dla serialu „The Mandalorian”

2020-09-20 12:45:27

Dzisiaj w nocy ogłoszono zwycięzców w kolejnych kategoriach nagród Emmy. Serial „The Mandalorian” dołączył do kolekcji dwie nagrody, zbierając tym samym łącznie ich już siedem. Wraz z produkcją „Watchmen” od HBO jest obecnie liderem tegorocznej klasyfikacji. Poniżej możecie zobaczyć w jakich kategoriach zwyciężył tym razem:

 • Najlepsza muzyka – odcinek 8 “Redemption” - Ludwig Göransson
 • Najlepsza choreografia kaskaderów – Ryan Watson


Serial „The Mandalorian” nominowany był w tym roku łącznie w 15 kategoriach do nagród Emmy. Pełną listę jego nominacji możecie znaleźć w tym newsie. Natomiast o poprzednich pięciu nagrodach pisaliśmy w tym miejscu. Przed nami już ostatni wieczór z Emmy, w czasie którego liczba zdobytych nagród przez pierwszy aktorski serial Star Wars może się jeszcze zwiększyć.

Przypominamy również, że muzykę do serialu „The Mandalorian”, która została nagrodzona można przesłuchać online m.in. w serwisach Spotify, Tidal czy na YouTube. Playlistę ze zwycięskiego odcinka znajdziecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (10)

The Mandalorian

Pięć nagród Emmy dla serialu „The Mandalorian”

2020-09-17 13:32:59

Serial „The Mandalorian” nominowany był w tym roku w 15 kategoriach do nagród Emmy. Pełną listę jego nominacji możecie znaleźć w tym newsie. Informacje o tym, kto zdobędzie daną nagrodę są ogłaszane przez kilka kolejnych dni - nie znamy zatem jeszcze kompletu zwycięzców, ale już wiemy, że „The Mandalorian” zdobył przynajmniej 5 nagród. Wczoraj ogłoszono, że wygrał w poniższych kategoriach:

 • Najlepsze efekty specjalne – odcinek 2 „The Child” – Richard Bluff, Jason Porter, Abbigail Keller, Hayden Jones, Hal Hickel, Roy Cancino, John Rosengrant i Enrico Damm oraz Landis Fields.
 • Najlepsze zdjęcia w odcinku półgodzinnym – odcinek 7 „The Reckogning” - Greig Fraser i Baz Idoine
 • Najlepsza scenografia w odcinku półgodzinnym – „The Mandalorian”, odcinek 1 – Anderw L. Jones, Jeff Wisniewski, Amanda Serino
 • Najlepszy montaż dźwięku (do półgodziny) – odcinek 1 - David Acord, Matthew Wood, Bonnie Wild, James Spencer, Richard Quinn, Richard Gould, Stephanie McNally, Ryan Rubin, Ronni Brown i Jana Vance.
 • Najlepsze miksowanie dźwięku (do półgodziny) – odcinek 2 „The Child” – Shawn Holden, Bonnie Wild, Chris Fogel


Przed końcem tygodnia liczba zdobytych nagród może się jeszcze zwiększyć jeśli tak się stanie to na pewno Was o tym poinformujemy.
KOMENTARZE (14)

The Mandalorian

Zwiastun i plakat do drugiego sezonu „The Mandalorian”

2020-09-15 18:37:50 StarWars.com

Oficjalna opublikowała dzisiaj zwiastun drugiego sezonu serialu „The Mandalorian”. Przypomnijmy, że serial produkowany przez Jona Favreau pojawi się na platformie Disney+ 30. października.Poza zwiastunem zaprezentowano również plakat reklamujący drugi sezon.Temat na forum
KOMENTARZE (47)

The Mandalorian

Nowe zdjęcia z „The Mandalorian”

2020-09-08 18:52:08 EW

W październikowym numerze Entertainment Weekly znajdą się artykuły dotyczące drugiego sezonu serialu „The Mandalorian”. A my już dzisiaj możemy dzięki temu zobaczyć kilka zdjęć, którymi EW promuje to wydanie.

Wg portalu drugi sezon będzie przedstawiał większą historię, a odcinki będą ze sobą ściślej powiązane. W serialu zagęści się również od nowych postaci - niemniej jednak nie wszystkie z nazwisk, które przewijały się w ostatnich tygodniach się w nim znalazły. Disney nas już zdążył przyzwyczaić do owiewania produkcji Star Wars tajemnicą, tak i w tym wypadku na szczegóły musimy niestety poczekać do wyjścia serialu. Zwiększenie historii i zaangażowanie dodatkowych osób było możliwe, przy podobnym budżecie, dzięki mniejszym niż przy pierwszym sezonie kosztom związanym z reklamą „Mandalorianina”.


KOMENTARZE (11)

The Mandalorian

Filmik Pixomondo o tworzeniu efektów do „The Mandalorian”

2020-09-07 17:22:02

W pracę nad „The Mandalorian” było zaangażowanych wiele osób i firm. Jedna z nich to Pixomondo (w skrócie PXO), założone w Niemczech studio efektów specjalnych, które jak się okazuje ma na swoim koncie także pracę nad „Gwiezdnymi Wojnami”. Przygotowali oni filmik ukazujący przykład ich pracy nad pierwszym sezonem, czyli przede wszystkim animację blurrgów, dewbacków i droidów.Warto dodać, że studio było nagradzane za „Grę o tron”, „W ciemność. Star Trek” i „Hugo i jego wynalazek”.
KOMENTARZE (3)

The Mandalorian

Data premiery drugiego sezonu „The Mandalorian”

2020-09-02 22:39:30

Dzisiaj podano oficjalnie datę premiery drugiego sezonu serialu „The Mandalorian”. Serial produkowany przez Jona Favreau zadebiutuje na platformie Disney+ 30.10.2020. Niestety oznacza to, że widzowie w Polsce będą musieli poczekać trochę dłużej, gdyż platforma streamingowa Disneya w naszym kraju najprawdopodobniej będzie dostępna dopiero w 2021 roku.

Wraz z datą premiery zaprezentowano grafikę reklamującą drugi sezon. W literach tworzących tytuł serialu możemy zobaczyć planetę, którą bohaterowie odwiedzą w drugim sezonie.


KOMENTARZE (18)

The Mandalorian

Trzeci sezon „The Mandalorian” zgodnie z planem, a my czekamy na zwiastun drugiego

2020-09-01 21:44:57

Zaczynamy od plotek dotyczących zwiastuna drugiego sezonu. Od kilku tygodni w sieci pojawiają się codziennie informacje, że zwiastun będzie niebawem, a potem oczywiście, że go przesunięto. W końcu wypowiedział się o tym Jordan Maison, twierdząc, że nic nie słyszał o zwiastunie podczas meczów NBA i tak dalej.

Druga część jego wypowiedzi jest jeszcze ciekawsza. Wspomniał o scenach nagrywanych teraz podczas dokrętek, specjalnie na potrzeby zwiastuna. Ta plotka również chodzi po sieci w ciągu ostatnich dni i podobno w tych scenach ma się pojawić Ahsoka Tano. Tego oczywiście Maison nie potwierdza.

Natomiast całą zabawę ze zwiastunem chyba nakręcił niechcący Pedro Pascal. Sugerował, że coś będzie na swoim twitterze, ale jak się okazało, było to zwiastun nowej „Wonder Woman”. Na pierwszą zajawkę nowych przygód Dina Djarina musimy jeszcze poczekać.

Jon Favreau w jednym z wywiadów przyznał, dlaczego chcieli by „mały” Yoda był niespodzianką w serialu. W przypadku filmów, zdaniem Favreau, często najlepsze sceny umieszcza się w zwiastunie, tylko po to, by ludzie przyszli do kina już w piątek w dzień premiery. W przypadku telewizji jest inaczej, można budować i stopniować napięcie, stąd potrzebne są niespodzianki. A przy okazji twórcy chcą, by ludzie przez tydzień zastanawiali się nad tym, co będzie dalej i zadawali pytania.

Mówił też o tym, jak bardzo ważne dla nich były „Gwiezdne Wojny” i cała mitologia, którą stworzono przez te czterdzieści parę lat. Nie tworzyli nowego rozdziału, nowej historii, czy nowego otwarcia, raczej chcieli dodać prostą, małą cegiełkę. Tak, by móc dziedziczyć całość historii wykreowanej przez sagę, a jednocześnie iść dalej. To sprawia, że musieli stworzyć dwie opowieści. Jedną dla ludzi, którzy znają to uniwersum, rozumieją tą mitologię, drugą dla ludzi, którzy nie mają o niej pojęcia i mogą być zaskoczeni tym, co pojawia się w tle. Jednocześnie zdaniem Favreau ważne jest to, by wykorzystując znane postaci umieć je uszanować.

Dave Filoni natomiast pochwalił się, że byli w kontakcie z Georgem Lucasem. Ten bardzo chwalił serial, ewidentnie był z niego zadowolony. Filoni podchodzi do tego bardzo osobiście, wspomina, że czuje się trochę uczniem Lucasa i tym, który pomagał wnieść jego wizję do serialu. Dave wspomniał także, że pracując w Lucasfilmie mógł się uczyć fachu reżysera patrząc na powstające filmy. Między innymi obserwując Riana Johnsona. Potem uciął temat, sugerując, że Kathleen Kennedy i Rian Johnson nie byli nawet zainteresowani sugerowaniem czegoś w pracy nad „The Mandalorian”.

Favreau dodał także, że prace nad trzecim sezonem „The Mandalorian” nie są zagrożone. Wszystko dlatego, że kręcą film z użyciem nowoczesnych technologii, starając się jednocześnie ciąć koszta. Także osobowe. W efekcie dużo łatwiej jest im zachować dystans społeczny, zwłaszcza jak wiele rzeczy może ktoś ustawić zdalnie na komputerze z bezpiecznej odległości. Zresztą w momencie, gdy mamy do czynienia z grafiką komputerową wykorzystywaną na taką skalę, to nawet nie ma potrzeby by wszyscy aktorzy byli na raz na planie. To doświadczenie, które Jon wyniósł z pracy nad „Królem Lwem” czy „Księga Dżungli”.
KOMENTARZE (7)
Loading..