TWÓJ KOKPIT
0

The Mandalorian

Premiera „The Mandalorian” 3x05

2023-03-29 10:46:18Dzisiaj na platformie Disney+ swoją premierę ma piąty odcinek trzeciego sezonu „The Mandalorian”. Jego tytuł to „Piraci”, a krótki opis mówi nam, że: Ludność Nevarro potrzebuje ochrony przed atakami piratów. Reżyserem odcinka jest Peter Ramsey. Osoby, które go obejrzą zachęcamy do pozostawienia swojej oceny w tym miejscu.

Do końca sezonu pozostały jeszcze trzy odcinki, które będą się pojawiać w każdą środę przez kolejne tygodnie.

Temat na forum.
KOMENTARZE (9)

The Mandalorian

Ahmed Best o roli w „The Mandalorian”

2023-03-28 19:21:15

Ostatni odcinek „The Mandalorian” upłynął przede wszystkim pod znakiem Ahmeda Besta. Występ odtwórcy roli Jar Jara w roli Kellerana Beqa widać dobrze na plakatach. Jest tam też Paz Vizsla. Jednakże szkice z odcinka pokazują zupełnie inne sceny, a Kelleran Beq jest tylko dodatkiem. Za to Ahmed Best ma wiadomość do fanów.Aktor mówił też, że jest raczej bardziej fanem, niż częścią ekipy. Cieszy się z różnych gwiezdno-wojennych produkcji. To Dave Filoni i Jon Favreau sprawili, że w ogóle chciał wrócić. Jak ubierał się w kostium Jedi i wyszedł na plan, wszystko nadzorowali i sprawdzali. Wspomniał także, że to on właściwie mógł stworzyć tę postać. Kelleran Beq miał być prowadzącym „Jedi Temple Challenge”, ale całą otoczkę wokół bohatera Ahmed tworzył samodzielnie. Więc był bardzo zadowolony, że Beq dostał szansę pojawić się w serialu.Wciąż czekamy na Bobę Fetta. W sieci pojawił się plakat, zatwierdzony przez Lucasfilm, na którym Fett jest. Co prawda to fanart, ale fakt zatwierdzenia otwiera tu pole do przypuszczeń.Z innych ciekawostek. Katee Sackhoff ponownie mówiła o Bo-Katan. Przyznała, że choć grała tę postać, znała jej historię, nie była przygotowana do tego, co czekało ją w „The Mandalorianinie”. Nigdy nie myślała, że ta postać może wrócić w formie innej niż animowana. Dodała, że przy trzecim sezonie bardzo pomogło jej oglądanie w sieci reakcji fanów na pojawienie się Bo-Katan. Dodało jej to siłę.

Z kolei kaskader Brendan Wayne mówił o dwóch rzeczach. Po pierwsze zapowiada, że ciekawe z punktu widzenia jego pracy sceny dopiero nas czekają. Każdy sezon to coś nowego, inne wyzwania. Druga rzecz, to póki co, przy pracy nad każdym z trzech sezonów na planie pojawiał się George Lucas i miał swoje uwagi.

Mówił także o czwartym sezonie. Choć sam nie wie, czy w nim wróci (Wayne dubluje Pedro Pascala nie tylko w scenach, gdzie wymagany jest kaskader), ale wie, że scenariusz jest gotowy. I bardzo na niego czeka, wiedząc, co tam ma być i co zobaczymy w „Ahsoce”. Zdradził, że kluczem mogą być tu inspiracje Filoniego samurajami. Brendan wspomniał również o Fetcie, mówiąc, że to najlepszy przyjaciel jakiego można mieć. Zawsze zjawia się, gdy jest potrzebny. Często nawet wtedy, gdy sobie nie zdajemy sprawy, że go potrzebujemy. Zobaczymy, czy to przypadkiem nie jest jakiś spoiler.

Piąty odcinek już jutro na Disney+.
KOMENTARZE (3)

The Mandalorian

Kto jeszcze pojawi się w „The Mandalorian”

2023-03-24 20:22:54

Znów tuż przed premierą kolejnego odcinka pojawiły się plakaty i szkice koncepcyjne z trzeciego odcinka trzeciego sezonu, które oczywiście prezentujemy w newsie. Na plakatach tym razem są Elia Kane i doktor Penn Pershing.Tymczasem Giancarlo Esposito w krótkim wywiadzie dla Jimmy’ego Kimmela powiedział, że są duże szanse, że niebawem zobaczymy moffa Gideona. I tyle może powiedzieć. Dodał też, że cieszy się, iż gra w tym fantastycznym serialu.Natomiast jeśli chodzi o niepotwierdzone powroty, to w sieci można przeczytać o dwóch. Podobno Kevin McKidd miałby się pojawić jako Fenn Rau. Plotka już kiedyś ujrzała światło dzienne, zobaczymy czy tym razem będzie prawdziwa.Druga plotka mówi, że w serialu zagra też Genevieve O’Reilly która miałaby ponownie wcielić się w rolę Mon Mothmy. Nie tylko w trzecim sezonie „The Mandalorian”, ale też oczywiście „Ahsoce”, no i z pewnością drugim sezonie „Andora”.Wg plotek w dalszej części serialu powinniśmy zobaczyć jak podczas ceremonii, Zbrojmistrzyni dostaje nowe elementy do swojej zbroi.

Piąty odcinek już w środę, to znaczy, że połowa sezonu już jest za nami.
KOMENTARZE (4)

The Mandalorian

Premiera „The Mandalorian” 3x04

2023-03-22 08:11:08Czas na półmetek trzeciego sezonu serialu serialu „The Mandalorian”. Dzisiaj na Disney+ swoją premierę ma czwarty odcinek tego sezonu. Tytuł odcinka to Znajda, a jego krótki opis mówi nam, że: Din Djarin powraca do tajnego zgromadzenia Mandalorian. Reżyserem odcinka jest Carl Weathers. Osoby, które go obejrzą zachęcamy do pozostawienia swojej oceny w tym miejscu.

Sezon będzie składał się z ośmiu odcinków, a nowe odcinki będą się pojawiać w każdą środę przez kolejne tygodnie.

Temat na forum.
KOMENTARZE (26)

The Mandalorian

Dave Filoni o przyszłości „The Mandalorian”

2023-03-16 21:22:20

Tuż przed premierą trzeciego odcinka trzeciego sezonu “The Mandalorian” pojawił się nowy plakat, tym razem z Peli Motto, oraz kilka szkiców koncepcyjnych z drugiego odcinka.
Dave Filoni w rozmowie z The Wrap mówił o trzecim sezonie „The Mandalorian”. Stwierdził, że serial jest w gruncie rzeczy opowieścią o Dinie Djarinie i towarzyszącym mu Grogu, ale inni bohaterowie jak Bo-Katan zostali wciągnięci do tej opowieści, rozszerzając ją. Choćby o wątek ojczyzny Mandalorian, albo różne rozumienie ich Obyczaju.


Dave podkreślił, że on widzi ten serial jako dzieło Jona Favreau. Siebie porównał raczej do wkładu George’a Lucasa w „Wojnach klonów”, bardziej na zasadzie pasterza, który pomaga, który dzieli się doświadczeniem i jest pewnym przewodnikiem. Ale całość to dzieło Favreau.


Mówiąc o bohaterach z animacji, przyznał, że właściwie nie ma planu by ich odtwarzać w wersji aktorskiej, ale z drugiej strony wiele się dzieje. Albo wynikało to z rozmowy z Katee Sackhoff, albo potrzebowali przeciwnika dla Boby Fetta w „Księdze Boby Fetta”. Więc może być tak, że jeszcze jakieś postacie, których pojawienie się ma sens fabularny, przemkną nam przez „Ahsokę”.

Zapytano go także o to wielkie wydarzenie, które miało zwieńczyć „The Mandalorian” i jego spin-offy. Tutaj Filoni raczej unikał jednoznacznych stwierdzeń. Mówił, że jeśli Jon Favreau będzie chciał kontynuować historię Dina i Grogu, to będzie mógł to robić, dopóki będzie zainteresowanie, które na razie jest. Natomiast potwierdził, że wraz ze wspomnianymi już serialami i „Skeleton Crew” faktycznie budują własne mini uniwersum w tym okresie. Postacie, światy, historię. Zaletą dla nich jest to, że właściwie mają mnóstwo czasu między „Powrotem Jedi” a „Przebudzeniem Mocy”, więc nie są ograniczeni. I to jest coś co Filoni lubi najbardziej. Zatem znaczące wydarzenie jest tu jak najbardziej możliwe, tylko niekoniecznie musi oznaczać koniec tej historii.


Natomiast jeśli chodzi o zainteresowanie, to nie mamy jeszcze ratingu Nielsena. Są za to mniej wiarygodne dane, np. Samba TV, która twierdzi, że pierwszy odcinek trzeciego sezonu w 5 dni obejrzano 1,6 miliona domów w USA. Dla porównania to więcej niż finał „Księgi Boby Fetta” (1,5 miliona), który i tak obejrzało więcej niż finał drugiego sezonu „The Mandalorian”. To jednak mniej niż miał „Obi-Wan Kenobi”. Tam premierowe odcinki w 4 pierwsze dni obejrzano w 2,14 miliona gospodarstw, wg tego samego badania.


To prowadzi nas do kolejnego odcinka „The Mandalorian”. Rosario Dawson zapowiada go. Czyżby miała się tam znowu pojawić? Albo coś związanego z „Ahsoką”? Podobno odcinek ma trwać 30 minut.Z innych ciekawostek, podobno Cobb Vanth ma się wciąż pojawić w tym sezonie. Wciąż czekamy też na Fetta, o którym były różne plotki, a potem nawet Lucasfilm je ucinał.

Tymczasem pojawiły się dwa nowe klipy reklamujące trzeci sezon.

Czwarty odcinek już w środę i tym samym dotrzemy do połowy sezonu.
KOMENTARZE (7)

The Mandalorian

Premiera „The Mandalorian” 3x03

2023-03-15 08:35:26Dzisiaj swoją premierę na platformie Disney+ ma trzeci odcinek trzeciego sezonu serialu „The Mandalorian”. Tytuł odcinka to Zgromadzenie, a jego krótki opis mówi nam, że: Na Coruscant dawni słudzy Imperium biorą udział w programie resocjalizacji.. Reżyserem odcinka jest Lee Isaac Chung. Osoby, które go obejrzą zachęcamy do pozostawienia swojej oceny w tym miejscu.

Sezon będzie składał się z ośmiu odcinków, a nowe odcinki będą się pojawiać w każdą środę przez kolejne tygodnie.

Temat na forum.
KOMENTARZE (20)

The Mandalorian

Kolejne wieści o trzecim sezonie „The Mandalorian”

2023-03-09 18:26:17

Tradycyjnie, po premierze odcinka oficjalna wrzuca w sieć także koncepty. Dziś kilka do odcinka Apostata, który oczywiście możecie już oceniać i komentować.Premierowe odcinku trzeciego sezonu „The Mandalorian” już za nami i na razie jeśli chodzi o wyniki radzą sobie nieźle. Parrot Analytics, który bada trendy w sieciach, głównie społecznościowych, podało, że „The Mandalorian” jest najbardziej wyczekiwanym serialem w okresie 25 lutego – 3 marca w USA. Liczą przy tym różne zapytania, posty i inne aktywności w sieciach społecznościowych. Serial Disneya wyprzedził nawet „Stranger Things”, czy „Star Trek: Picard”. Oczywiście należy poczekać na bardziej miarodajne dane z rankingu Nielsena, które mówią o faktycznej oglądalności.

O reżyserach trzeciego sezonu pisalismy tutaj, ale w sieci pojawiła się lista odcinków z przypisanymi reżyserami.

  • Odcinek 1 – Rick Famuyiwa
  • Odcinek 2 – Rachel Morrison
  • Odcinek 3 – Lee Isaac Chung. Ma on mieć 56 minut!
  • Odcinek 4 – Carl Weathers
  • Odcinek 5 – Peter Ramser
  • Odcinek 6 – Bryce Dallas Howard
  • Odcinek 7 – Rick Famuyiwa
  • Odcinek 8 – Rick Famuyiwa


Rick Famuyiwa i Dave Filoni wspominali też, o braku Cary Dune w tym sezonie. Jak sami podkreślają, ta postać była dość ważna dla serialu, więc jej nieobecność trzeba było jakoś pokazać, a twórcy jakoś się z tym zmierzyć. Z drugiej strony, najważniejsi bohaterowie to Din i Grogu, a oni zostali. Więc wpływ Cary był dość istotny na pierwsze przygody Dina, nie będzie ona miała wpływu na dalszy rozwój. Zyska na tym z pewnością Bo-Katan, która ma być bardziej eksponowana. Filoni dodaje, że tak naprawdę mają ograniczony czas ekranowy i nie są w stanie pokazać wszystkich bohaterów, których by chcieli, więc jest to jakiś plus. Dave wspomniał również o innych zmianach, Grogu ma zacząć mówić.

Mówiąc o Bo-Katan, Katee Sackhoff wspomniała o rozwoju tej bohaterki. To postać, która wiele przeżyła w „Wojnach klonów” i w „Rebeliantach”. W „The Mandalorian” jest to już inna osoba, która straciła wszystko o co walczyła. Aktorka powiedziała również, że na planie jak zobaczyła Grogu, to zgłupiała, zastanawiając się, co on tam robi. Dopiero potem dotarło do niej, że to już jest po „Księdze Boby Fetta”. Wspomniała także, że nie cały serial był kręcony za pomocą StageCrafta, kręcili też na prawdziwych lokacjach.

Z kolei Pedro Pascal mówi, że trzeci sezon pozwoli nam lepiej poznać i zrozumieć kulturę Mandalorian. Aktor osobiście chce też zobaczyć odcinki, w których mamy ujrzeć Bo-Katan w akcji.

Z innych wieści, Jon Favreau zasugerował Disneyowi pomysł, by wzbogacić parki o atrakcję związaną z serialem.

Trzeci odcinek trzeciego sezonu już w środę.
KOMENTARZE (10)

The Mandalorian

Premiera „The Mandalorian” 3x02

2023-03-08 09:19:43Dzisiaj swoją premierę na platformie Disney+ ma drugi odcinek trzeciego sezonu serialu „The Mandalorian”. Kolejny raz możemy śledzić przygody Dina Djarina i jego małego, zielonego przyjaciela. Showrunnerem trzeciego sezonu, tak samo jak poprzednich jest Jon Favreau.

Tytuł odcinka to Kopalnie Mandalore, a jego krótki opis mówi nam, że: Mandalorianin i Grogu eksplorują zniszczoną planetę. Reżyserem odcinka jest Rachel Morrison. Osoby, które go obejrzą zachęcamy do pozostawienia swojej oceny w tym miejscu.

Sezon będzie składał się z ośmiu odcinków, a nowe odcinki będą się pojawiać w każdą środę przez kolejne tygodnie.

Temat na forum.
KOMENTARZE (8)

The Mandalorian

Nowe plakaty i trochę o czasie akcji serialu

2023-03-07 13:04:41

Już jutro swoją premierę będzie miał kolejny odcinek „The Mandalorian”, ale teraz w oczekiwaniu na niego mamy dla Was dwa plakaty z poprzedniego odcinka.W ostatnich dniach powstało trochę zamieszania w związku z określeniem tego kiedy dzieją się wydarzenia z trzeciego sezonu „The Mandalorian”. Przypomnijmy, że zgodnie z oficjalnymi informacjami akcja pierwszego sezonu rozgrywała się w 9 ABY. W trzecim sezonie widzimy natomiast pewne dosyć znaczące zmiany (jak choćby w wyglądzie Nevarro), których nie dałoby się zrealizować w kilka dni. Jon Favreau udzielił ostatnio kilku wywiadów w którym był poruszany ten temat. Najpier stwierdził, że Grogu był z Lukiem Skywalkerem przez wiele lat. Później doprecyzował jednak, że czas w jakim Grogu był z Lukiem pomiędzy 0 a 2 lata (co nie precyzuje tego zbyt mocno). Na to wszystko nałożył się jeszcze Dave Filoni zapytany o to kiedy dzieją się wydarzenia z trzeciego sezonu. Przyznał, że co prawda nie ma przy sobie swoich notatek ale nie wydaje mu się, abyśmy dotarli do 10 ABY. Dalej więc nic nie jest pewne i pozostaje więc czekać aż Panowie się dogadają, a ta informacja pojawi się w jakimś oficjalnym materiale, a nie tylko w wywiadzie.


KOMENTARZE (3)

The Mandalorian

Polskie plakaty do „The Mandalorian”

2023-03-03 18:49:29

W ramach promocji nowego sezonu „The Mandalorian” firma Disney zaprosiła do współpracy szóstkę młodych artystów z Polski. Każdy z nich stworzył plakat łączący motywy z Mandalorianina i jednego z miast. Poniżej możecie zobaczyć efekt ich pracy.

Gdańsk, autor: Patryk Hardziej (instagram)Łódź, autor: Maciej Polak (instagram)Poznań, autorka: Iza Dudzik (instagram)Warszawa, autorka: Aleksandra Jasionowska (instagram)Wrocław, autor: Jakub Kamiński (instagram)Zakopane, autor: Bobuk (instagram)


KOMENTARZE (5)

The Mandalorian

Premiera „The Mandalorian” 3x01

2023-03-01 09:00:31

Na platformie Disney+ jest już dostępny pierwszy odcinek trzeciego sezonu serialu „The Mandalorian”. Tym samym po ponad dwóch latach przerwy (nie licząc udziału w „Księdze Boby Fetta”) możemy wrócić do śledzenia przygód Dina Djarina i jego małego, zielonego przyjaciela. Showrunnerem trzeciego sezonu, tak samo jak poprzednich jest Jon Favreau.

Tytuł odcinka to Apostata, a jego krótki opis mówi nam, że: Mandalorianin rusza w ważną podróż. Reżyserem odcinka jest Rick Famuyiwa. Osoby, które go obejrzą zachęcamy do pozostawienia swojej oceny w tym miejscu.Sezon będzie składał się z ośmiu odcinków, a nowe odcinki będą się pojawiać w każdą środę przez kolejne tygodnie.

Temat na forum.
KOMENTARZE (51)
Loading..