TWÓJ KOKPIT
0

The Mandalorian

Można już zamawiać Blu-ray 4K z oboma sezonami „The Mandalorian”

2023-08-28 19:48:31

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, dziś ruszyła przedsprzedaż „The Mandalorian” na płytach Blu-ray i Blu-ray 4K. Oficjalna właściwie potwierdziła wszystkie poprzednie informacje opublikowane na łamach The Wrap. Oba sezony ukażą się na płytach w USA 12 grudnia. Pierwszy na Amazonie kosztuje 54,99 USD (dostępne jest na razie jedynie wydanie 4K). Drugi prawdopodobnie tyle samo. Poza dodatkami, steelboxem znajdziemy w środku także karty kolekcjonerskie.

Jakby ktoś jednak nie mógł się do grudnia doczekać, to jest alternatywa. I nie chodzi wcale o Disney+. Na Allegro można znaleźć wydanie obu sezonów przeznaczone na rynek wschodnio-azjatycki z koreańskim i tajskim dźwiękiem oraz jeszcze dodatkowo chińskimi, francuskimi i hiszpańskimi napisami. Wydanie jest zbiorcze. Kosztuje sporo mniej. Niestety w przypadku wersji 4K na tę chwilę nie ma żadnych informacji o ew. polskim wydaniu. Dotychczas Disney i dystrybutor Galapagos, nie widziały sensu wydawania na tym nośniku czegokolwiek w Polsce, wliczając to drugiego „Avatara”.

Pozostając przy temacie „The Mandalorian”, pojawił się kolejny, krótki dokument o efektach do trzeciego sezonu. Filmik ten ma pomóc serialowi w walce o Emmy.Zdjęcia do czwartego sezonu miały ruszyć jesienią, ale z powodu strajku scenarzystów trudno na tę chwilę cokolwiek wyrokować. W tym roku nie ma ani Celebration, ani normalnego D23, ale 9 i 10 września odbędzie się Destination D23, czyli taka trochę wersja light. 10 września ma się odbyć prezentacja najbliższych premier Disneya (głównie pod Disney+), z kolejnymi zapowiedziami ze świata „Gwiezdnych Wojen” i Marvela. Może dostaniemy jakieś oficjalne informacje na temat kolejnego sezonu.
KOMENTARZE (7)

The Mandalorian

„The Mandalorian” jednak trafi na Blu-ray i BD 4K

2023-08-21 18:40:17

Bob Iger, który stara się łatać finanse Disneya, niedawno musiał dojść do wniosku, że pieniądze nie śmierdzą, nawet jeśli nie zgadzają się z korporacyjną strategią. Chodzi o wydania fizyczne produkcji, które miały wyłącznie być dostępne na Disney+. Najpierw ogłoszono, że na nośnikach fizycznych zadebiutuje „Prey”, czyli nowa wersja „Predatora”.

Dziś The Wrap donosi, że wydania obejmą także popularne seriale. Disney szykuje wydania seriali „Loki”, „WandaVision” oraz dwa pierwsze sezony „The Mandalorian”.

„The Mandalorian” jest zapowiedziany na 12 grudnia. Na rynku mają się pojawić dwa wydania, Blu-ray oraz kolekcjonerskie Blu-ray 4K. Oczywiście do tego dochodzi steelbook i karty kolekcjonerskie. Za projekt steelbooka odpowiada Attila Szarka.

Możliwość wcześniejszego zamawiania tych tytułów ma ruszyć 28 sierpnia. Na chwilę obecną nie ma żadnych informacji na temat rejonów. Polski dystrybutor, czyli Galapagos, nie wydaje produkcji Disneya na Blu-ray 4K w Polsce, wliczając to choćby drugą część „Avatara”, która poza Blu-rayem ukazała się u nas także na DVD.

Na chwilę obecną nie wiadomo też nic, na temat wydania innych seriali gwiezdno-wojennych na fizycznym medium.Jeśli chodzi o „The Mandalorian”, to chwilowo nie ma on najlepszej prasy. W Stanach trwają strajki scenarzystów i aktorów. A tymczasem jak donosi FastCompany Nicole Kreuzer oskarża Lucasfilm o niecne praktyki. Nicole jest aktorką, a właściwie to statystką, która grywa różne postacie tła. Jak twierdzi, zgłosiła się na zdjęcia do „The Mandalorian”. Niestety na planie okazało się, że musi zostać zeskanowana (tak by jej obraz można było poddać później cyfrowej obróbce). Właściwie stanęła przed wyborem, albo zgodzi się na skanowanie, albo może wracać do domu. Problem jest taki, że po skanowaniu do niej nie oddzwoniono i nie powiedziano nic. Nicole boi się, że Lucasfilm może chcieć wykorzystywać zeskanowane obrazy ludzi do tworzenia cyfrowych postaci za pomocą sztucznej inteligencji. To coś, z czym walczy też gildia aktorów. Zobaczymy jak sprawa się rozwinie, na razie trafiła na podatny grunt.

Jeśli chodzi o sezon czwarty, wciąż nie wiadomo jakie opóźnienie zaliczy i kiedy rozpoczną się zdjęcia.
KOMENTARZE (12)

The Mandalorian

Czwarty sezon „The Mandalorian” jednak normalnie

2023-08-09 16:50:05

Ostatnio, powołując się na Bespin Bulletin, pisaliśmy, że czwarty sezon „The Mandalorian” może zostać zamieniony na film kinowy, jeśli strajki się przedłużą. Bespin zarzekał się, że taka opcja jest na stole, ale na tę chwilę decyzji nie było.

Dziś mamy aktualizację tej informacji. Jak donosi BigScreenLeaks, nie ma takiego planu, by skasować czwarty sezon. Wszystko zatem wskazuje, że przed filmem Filoniego dostaniemy co najmniej jeszcze jeden sezon przygód Mandalorianina i kto wie, czy nie jeszcze jeden „Ahsoki”.Zdjęcia do czwartego sezonu miały się rozpocząć jesienią, ale na chwilę obecną trudno traktować tę informację jako pewną.
KOMENTARZE (6)

The Mandalorian

Czwarty sezon „The Mandalorian” może być zastąpiony filmem?

2023-08-01 21:10:35Jak donosi Making Star Wars nad przyszłością czwartego sezonu „The Mandalorian” zaczynają się pojawiać znaki zapytania. Po pierwsze Disney i Lucasfilm widzą, że strajki scenarzystów i aktorów mogą mocno pokrzyżować im plany i przeciągnąć produkcje w czasie. Na razie decyzji nie ma, ale trzeba zacząć przygotowywać się do planu B i tu właśnie mogą zajść zmiany jeśli chodzi o serial gwiezdno-wojenny.

Plan zakłada, że Disney może zrezygnować z czwartego sezonu „The Mandalorian” na Disney+. Jon Favreau i Dave Filoni chcieli przygotować pole pod film Filoniego, licząc na jeszcze dwa sezony swoich seriali. Rezygnacja z czwartego sezonu oznacza, że będą musieli zmodyfikować swoje plany. Natomiast to co jest najbardziej istotne to fakt, że wydarzenia czwartego sezonu musiałby zostać zmodyfikowane tak, by udało się nakręcić z tego film kinowy. Ten pojawiłby się w kinach wkrótce po filmie o Rey i dał Filoniemu dodatkowy czas do pracy nad swoim filmem. Jednocześnie musiałby ustawić całą akcję w ten sposób, w jaki planowali to dwaj panowie F. w kolejnych sezonach „The Mandalorian” i spin-offach.

Te dwa sezony o których mowa, to oczywiście czwarty sezon „The Mandalorian” i drugi sezon „Ahsoki”. Warto też zauważyć, że w przypadku przedłużających się strajków, Disney będzie musiał wybierać między produkcjami, które trafią do kin, a tymi, które trafią od razu na Disney+. W przypadku „Gwiezdnych Wojen” wybrano by kino.

Na chwilę obecną jedynie czwarty sezon „The Mandalorian” jest oficjalnie planowany. Pozostałe produkcje („Skeleton Crew”, pierwszy sezon „The Acolyte” i drugi sezon „Andora”) są już w całości lub w większości nakręcone. Co jednak będzie dalej, trudno stwierdzić. Niedawno Bob Iger sugerował, że scenarzyści zmiękną jak będą musieli sprzedawać swoje domy, ale obserwatorzy sugerują, że w ten sposób przygotowuje on pole do kompromisu.

Na chwilę obecną są zapowiedziane trzy filmy. Pierwszy o Rey, który pojawi się maju 2026, drugim miał być film Filoniego, w grudniu 2026. Jeśli czwarty sezon zostałby zamieniony na film, wówczas to on przejąłby tę datę. Zaś film Filoniego zostałby przesunięty, być może na grudzień 2027 (na kiedy planowano film Mangolda). Oczywiście na tę chwilę wszelkie przywiązywanie się do dat, to wróżenie z fusów.

Temuera Morrison był na początku lipca w Londynie i przyznał, że wracając do Nowej Zelandii zatrzyma się w Los Angeles, by porozmawiać i dopilnować spraw galaktycznych. Nie wiadomo, czy chodziło o pojawienie się Boby Fetta w czwartym sezonie, czy może drugi sezon „Księgi Boby Fetta”. W każdym razie ze względu na strajk, chyba wszystko się przesunie w czasie.

Na chwilę obecną zdjęcia do czwartego sezonu miały ruszyć jesienią, ale nie wiadomo, czy to się wydarzy.
KOMENTARZE (11)
Loading..