Muzyka

Muzyka z „The Mandalorian” #106

0

Wraz z premierą szóstego odcinka serialu „The Mandalorian” kompozytor Ludwig Göransson udostępnił w sieci muzykę, którą do niego skomponował. Znaleźć ją można w serwisie YouTube oraz na platformach streamingowych takich jak Spotify i Tidal.

Poniżej możecie przesłuchać muzykę z szóstego odcinka.

Zapraszamy do dyskusji na forum.

Album FYC - do odsłuchu

DisneyStudiosAwards.com
14

Finałowy IX Epizod Sagi Gwiezdnych Wojen - "Skywalker. Odrodzenie" już w najbliższą środę w kinach. Z tej okazji na łamach serwisu DisneyStudiosAwards.com pojawiły się utwory z albumu FYC (For Your Consideration) z muzyką z filmu do odsłuchu. Podobno finalny album (soundtrack) będzie się różnił dodatkowo czołówką (Star Wars main theme) i napisami końcowymi (End Credits).
Muzyka została skomponowana przez Johna Williamsa (twórcę muzyki do wszystkich Epizodów Gwiezdnej Sagi). Album FYC składa się z 23 utworów. Zapraszamy do zapoznania się z muzyką tutaj>>>.

Poniżej prezentujemy listę utworów:
01 Prologue (1:45)
02 Falcon Flight (2:22)
03 We Go Together (2:10)
04 In the Desert (2:26)
05 A Prisoner (1:23)
06 To Kimiji (1:37)
07 Fleeing from Kimiji (1:53)
08 Hallway Shooting (2:11)
09 Hard to Get Rid Of (2:19)
10 Join Me (2:21)
11 The Old Death Star (2:14)
12 Off the Waterfront (1:03)
13 Final Saber Duel (1:38)
14 Healing Wounds (2:49)
15 Advice (1:54)
16 Battle of the Resistance (1:54)
17 Approaching the Throne (4:16)
18 Parents (1:57)
19 Coming Together (1:44)
20 Seeing Sights (3:17)
21 Rescue (1:10)
22 Farewell (4:27)
23 A New Home (1:42)

Muzyka z „The Mandalorian” #105

1

Piąty odcinek serialu „The Mandalorian” jest już dostępny na Disney+, a Ludwig Göransson udostępnił muzykę z niego w sieci. Znaleźć ją można w serwisie YouTube oraz na platformach streamingowych takich jak Spotify i Tidal.

Poniżej możecie przesłuchać muzykę z piątego odcinka.

Zapraszamy do dyskusji na forum.

Muzyka z „The Mandalorian” #104

4

Ludwig Göransson przyzwyczaił nas do tego, że po premierze każdego odcinka serialu „The Mandalorian” udostępnia muzykę z niego w sieci. Nie inaczej jest i tym razem. Soundtrack z czwartego odcinka znaleźć można w serwisie YouTube oraz na platformach streamingowych takich jak Spotify i Tidal.

Poniżej możecie przesłuchać muzykę z czwartego odcinka.

Zapraszamy do dyskusji na forum.

Muzyka z „The Mandalorian” #103

4

Ludwig Göransson udostępnił muzykę do trzeciego odcinka serialu „The Mandalorian”. Znaleźć ją można w serwisie YouTube oraz na platformach streamingowych takich jak Spotify i Tidal.

Poniżej możecie przesłuchać muzykę z trzeciego odcinka.

Zapraszamy do dyskusji na forum.

Muzyka z „The Mandalorian” #102

3

Pochodzący ze Szwecji kompozytor muzyki do „The Mandalorian”, Ludwig Göransson będzie udostępniał muzykę z serialu, co odcinek. Tak więc, po premierze drugiego odcinka, można je znaleźć zarówno na platformach streamingowych jak Spotify, czy Tidal, ale także na YouTubie.

Poniżej możecie przesłuchać muzykę z drugiego odcinka.

Drugi odcinek możecie ocenić tutaj, zaś do dyskusji zapraszamy na forum.

Muzyka z „The Mandalorian” #101

disclaimer
6

Swoją premierę dzisiaj ma pierwszy odcinek serialu aktorskiego ze świata Gwiezdnych Wojen „The Mandalorian”. Muzykę do całego serialu skomponował artysta ze Szwecji: Ludwig Göransson. Wraz z premierą serialu zamieścił w sieci utwory, które można było usłyszeć w pierwszym odcinku. Znaleźć je można na muzycznych platformach streamingowych (m.in. Spotify i Tidal) oraz na platformie YouTube. Poniżej zamieszczamy playlistę z pierwszego odcinka i zachęcamy do jej przesłuchania.

Album z nowymi aranżacjami Johna Williamsa już dostępny

popularne serwisy muzyczne
3


Na początku tego miesiąca w dobrych sklepach i na serwisach muzycznych pojawił się album „Across the Stars” legendarnego wydawnictwa Deutsche Grammophon. Na nim pojawiły się nowe aranżacje tematów z filmów Star Wars w wykonaniu Anne-Sophie Mutter. Skrzypaczka jest legendą muzyki klasycznej, od dziecka koncertuje po całym świecie, jest też laureatką wielu nagród, w tym Grammy. Kompozytorzy pisali dle niej specjalnie utwory. John Williams przygotował na nowym albumie specjalne aranżacje podkreślające partie solowe skrzypiec. "Jest tylko jeden John Williams, to co pisze jest nadzwyczajne. Za każdym razem kiedy idę na jego film i słyszę skrzypcę lub wiolonczelę, myślę chciałabym móc to zagrać! Teraz nareszcie mam te wspaniałe aranżacje wszystkich ikonicznych tematów muzycznych" - powiedziała Anne-Sophie na temat nowej płyty.

Na nowym albumie usłyszeć można cztery utwory z Gwiezdnych Wojen. Dzięki oficjalnemu kontu skrzypaczki na YouTube można ich też wysłuchać online: "Rey's Theme", "Luke and Leia", "Yoda's Theme" i tytułowe "Across the Stars":

Muzyka z „Galaxy`s Edge” dostępna do wysłuchania online

popularne serwisy muzyczne
3

Wielokrotnie pisaliśmy już, że „Galaxy's Edge” to specjalny park przy Disneylandzie i Disneyworldzie, to kawałek świata Star Wars w naszej galaktyce. Wszyscy pracownicy parku odgrywają postaci z odległej galaktyki, goście parku mają poczuć się jak w odległej galaktyce. Dlatego w tle w całym Black Spire Outpost słychać lokalną muzykę z odległej galaktyki. Niedawno w serwisach muzycznych pojawiły się nagrania piosenek z kantyny Ogi (Oga's Cantina) miksowane przez droida-dja R-3X, który niegdyś był pilotem w atrakcji Star Tours.

Piosenki pisane w odległej galaktyce reprezentują szeroką gamę ras i stworów z odległej galaktyki: rytmizujące droidy, wyjące Pa'lowickanki, śpiewający Huttowie, rapujących Jawów, a nawet powrót legendarnej grupy Figrin D'an and the Modal Nodes. Wśród kompozytorów i producentów piosenek znaleźli się: Dan Fontana, Roger Butterley, Chris Fogel, Tamir Muskat, Judith Hill, Melissa Atwell, Yaron Spiwak. Piosenki z Galaxy's Edge opublikowane zostały w albumie Star Wars: Galaxy's Edge Oga's Cantina: R3X's Playlist #1, są dostępne na spotify czy tidalu. Tytuł sugeruje, że w przyszłości możemy wypatrywać kolejnych albumów z Galaxy's Edge.

Jedną z piosenek na płycie jest wstrząsająca kości piosenka wykonywana przez Dusty Jawas, utwór "Utinni":

Album z nową wersją „Across the Stars” wkrótce dostępny

1

W tamtym roku pisaliśmy o nowej aranżacji Across the Stars, którą John Williams przygotował specjalnie dla niemieckiej skrzypaczki Anne-Sophie Mutter. Album z tymi wersjami ukaże się już 30 sierpnia, czyli wcześniej niż zapowiadano. Mamy też listę finalnych ścieżek, w tym kilka z „Gwiezdnych Wojem”.

1. Rey’s Theme, “Przebudzenie Mocy”
2. Yoda’s Theme, “Imperium kontratakuje”
3. Hedwig’s Theme, “Harry Potter i Kamień Filozoficzny”
4. Across the Stars (Love Theme) , “Atak klonów”
5. Donnybrook Fair, “Za horyzontem”
6. Sayuri’s Theme, “Wyznania gejszy”
7. Night Journeys, “Dracula”
8. Theme, “Sabrina”
9. The Duel, “Przygody Tintina”
10. Luke and Leia, “Powrót Jedi”
11. Nice to Be Around, “Przepustka dla marynarzy”
12. Theme, “Lista Schindlera”


Album można zamawiać tutaj.

Archiwum wiadomości dla działu "Muzyka"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.