TWÓJ KOKPIT
0

Muzyka

Muzyka z Gwiezdnych Wojen na Olimpiadzie

2002-02-15 08:24:00 TF.N

Chiński tancerz figurowy tańczył tej nocy do muzyki z Gwiezdnych Wojen. Utwór był mixem "Duel of the Fates" z Mrocznego Widma i "Java Theme" z Nowej Nadziei. Połączenie utworów wypadło ponoć wyjątkowow dobrze.
KOMENTARZE (0)

Muzyka

SW w Gali

2002-02-11 16:52:00

Oto jaki artykuł pojawił się w Gali w związku z urodzinami Johna Williamsa.

Początkowo nikt nie wierzył w sukces filmu Lucasa. Nawet sam reżyser. Williams wspominał kiedyś, że tylko Spielberg był przekonany, że nakłady na Gwiezdne Wojny się zwrócą. Powiedział
-Włożę do koperty kartkę, na której napiszę, ile film zarobi w ciągu pierwszych 6 miesięcy.

Napisał coś na kartce, wręczył Lucasowi, który miał otworzyć kopertę po 6 miesiącach od premiery. Kiedy do niej zajrzał okazało się, że Spielberg wpisał 33 mln dolarów. Tymczasem przez pierwsze pół roku film zarobił ok. 500 mln!
Film Lucasa był wyjątkowy również pod tym względem, że muzyka rozbrzmiewała w nim aż przez 80-90 procent czasu projekcji. Każdy z głównych bohaterów miał własny temat melodyczny, a jako refren pojawiał się co jakiś czas - jak w piosence – bardzo melodyjny temat główny ( podobnie było w cykl o Indiana Jonesie).

KOMENTARZE (0)

Muzyka

70 urodziny Johna Williamsa

2002-02-08 00:01:00

Dokładnie 70 lat temu urodził się John Williams, człowiek bez, którego "Gwiezdne Wojny" na pewno wyglądałyby inaczej. To on stworzył genialny główny temat, wspaniały klimat kantyny, marsz Imperialny czy "Duel of the Fates". Szanownemu jubilatowi życzymy długiach lat w zdrowiu i wielu udanych albumów. W swojej długiej karierze John Williams był wielokrotnie doceniany za swój wkład w historię filmu i nie tylko. Dostał blisko 40 nominacji do Oskarów.
Tymczasem jak donosi Sony Music Polska można już nabyć najnowsze dzieło Johna Williamsa, płytę z hymnem rozpoczynających się jutro Igrzysk Olimpijskich:
Hymn Call of the Champions z muzyką Johna Williamsa („Gwiezdne wojny”, „Szczęki”, „E.T.”, „Szeregowiec Ryan”, „Harry Potter i kamień filozoficzny”) otworzy Zimową Olimpiadę 2002 w Salt Lake City. Tym samym John Williams po raz kolejny jest autorem muzyki do Igrzysk. Wcześniej przy jego muzyce podziwialiśmy zmagania sportowców w Los Angeles, Seulu i Atlancie (popularny hymn z 1996 Summon The Heroes znalazł się na płycie jako bonus track).
Podczas uroczystości orkiestrą dyrygował będzie sam kompozytor, a hymn będzie oficjalną muzyką igrzysk i czołówką transmisji NBC. Wykonawcami są Mormon Tabernacle Choir oraz Utah Symphony. Ponadto na płycie znalazło się 13 nigdy dotąd niepublikowanych utworów m.in. American Journey – krótka muzyczna historia USA oraz kilka innych bardzo znanych utworów, nie zawsze wiązanych z osobą kompozytora, jak choćby The Mission (muzyka do NBC News).
Olimpiada zbiega się w czasie z obchodami 70-tej rocznicy Urodzin kompozytora. Z tej okazji powstał najnowszy, okolicznościowy album Yo-Yo Ma plays John Williams (SK 89670), którego premiera odbędzie się 25 lutego. Tego dnia jubilat będzie obchodził urodziny podczas koncertu z Los Angeles Philharmonic.

KOMENTARZE (0)
Loading..