TWÓJ KOKPIT
0

Muzyka

Sony o wydaniu muzyki z "Zemsty Sithów"

2005-03-25 20:53:00 Resztki Imperium / SonyClassical

Na stronie Sony pojawił się artykuł o planowanym wydaniu muzyki z ROTS. Album z muzyką z filmu – „Star Wars: Episode III Revenge of the Sith”, który będzie zawierał 70-minutowy kolekcjonerski dodatkowy film pt. „Star Wars: A Musical Journey” wydany na DVD pojawi się w sklepach (również w Polsce – dane z Sony Music Poland) 3 maja 2005. Kompozytorem będzie pięciokrotny zdobywca Oskara – John Williams, autor muzyki do wszystkich filmów sagi. Bonusowy film na DVD pokaże widzowi muzyczną i wizualną podróż przez wszystkie Sześć Filmow Sagi. Film pojawi się jednoczesnie na całym świecie 19 maja 2005. „Zemsta Sithów” jest najbardziej oczekiwanym filmem tego roku.

Soundtrack został oficjalnie zapowiedziany 15 marca na konferencji prasowej w Nowym Jorku. Do wydania zostanie dołączony, zupełnie bez żadnych dodatkowych kosztów, film DVD.

70-minutowy film, stworzony na potrzeby , zawierający 16 nowych muzycznych klipów, wybranych z wszystkich sześciu filmów. Niezapomniane filmowe tematy zostały ułożone w kolejności chronologicznej, by prowadzić widza przez całą sagę. Każda część jest poprzedzona wprowadzeniem aktora Iana McDiarmida (który gra Senatora Palpatine’a) w filmie) i składa się z spektakularnego montażu, zawierającego też oryginalną ścieżkę dźwiękową, efekty i dialogi. Legendarna muzyka Williamsa została zremasterowana i przemiksowana do standardu surround 5.1. Dodatkowo na płycie znajdzie się nowy temat muzyczny – „Battle of the Heroes”, wokół którego Lucasfilm stworzył promujący teledysk trzeciego Epizodu..

Album będzie też zawierał krótką notkę od George’a Lucasa, a także ekskluzywny rozkładany plakat z kilkoma zdjęciami z filmu.

W „Zemście Sithów” ostatnim, ale też najbardziej dramatycznym rozdziale Gwiezdnej Sagi, Wojny Klonów powodują pęknięcie na linii Kanclerz Palpatine (Ian McDiarmid) – Rada Jedi. Anakin Skywalker (Hayden Christensen), młody Jedi, lojalny wobec Kanclerza, usiłuje zachować w tajemnic swoje małżeństwo z Padme Amidalą (Natalie Portman). Skuszony obietnicami potęgi i pokusami Ciemnej Strony, podporządkowuje się Darthowi Sidiousowi i staje się Darthem Vaderem. Razem, Sidious i Vader, stają się motorem napędowym zemsty przeciw Jedi. A to doprowadza do klimatycznego pojedynku na miecze świetlne między Vaderem i jego byłym mistrzem – Obi-Wanem Kenobi (Ewan McGregor), który zadecyduje o losach galaktyki….

Posiadający 43 oskarowe nominacje na swoim koncie, Williams skomponowal zupełnie nowe utwory dla filmu, ale wykorzystał też kilka starych tematów i motywów muzycznych, by połączyć film z wcześniejszymi częściami Sagi. Muzykę nagrała ponownie Londyńska Orkiestra Symfoniczna (LSO), ponownie pod batutą samego maestro Williamsa. To właśnie ta orkiestra nagrała prawie 28 lat temu pierwszą ścieżkę dźwiękową do Gwiezdnych Wojen, a następnie przez wiele lat zbierała się pod dyrekcją Williamsa, by nagrać muzykę do kolejnego filmu.

W roku 1999 Sony Classical wypuściło wyróżniony nominacją Grammy, soundtrack do „Mrocznego Widma”, który szybko zdobył w USA tytuł platynowej płyty i sprzedał się ponad dwóch milionach egzemplarzy na świecie. Dodatkowo potem wypuszczono wersję Ultimate Edition zawierającą wszystkie tematy Williamsa z nowego filmu. W roku 2002 pojawił się jeszcze album z „Ataku klonów”. Oba są nadal dostępne.

We wrześniu 2005, Sony Classical wypuściło na nowo, już pod własnym szyldem, takze zemasterowane soundtracki z klasycznej trylogi, każdy w osobnym pudełku z piękną, okładką.

Soundtrack z „Zemsty Sithów” kontynuuje długoletnią tradycję Sony Classical, współpracy z Johnem Williamsem, który nagrał z nimi wiele nie filmowych projektów. Williams dostał trzeciego ze swoich Oskarów za Gwiezdne Wojny (1977), a także otrzymał nominację za „Imperium Kontratakuje” (1980) i „Powrót Jedi” (1983). Muzyka z ANH i TESB wygrała nagrody Grammy, a ROTJ i TPM dostały nominacje.

Więcej informacji o albumach znajdziecie na stronie wydawcy SonyClassical.
KOMENTARZE (13)

Muzyka

Okładka ścieżki dźwiękowej E III

2005-03-17 17:52:00 CMG

Na łamach serwisu muzycznego CMG została opublikowana oficjalna okładka do albumu ze ścieżki dźwiękowej Zemsty Sithów. Możecie ją zobaczyć w tym linku>>>.
Dla przypomnienia album z muzyką Epizodu III ukaże się 3 maja. Do zestawu zostanie dołączona jeszcze kolekcjonerska płyta DVD. Co ciekawe 4 kwietnia muzyka będzie już dostępna dla posiadaczy Hyperspace (płatnej strefy StarWars.com).
Więcej na ten temat pisaliśmy w tym linku>>>.
KOMENTARZE (8)

Muzyka

Ścieżka dźwiękowa z Zemsty Sithów z dodatkowym DVD - już 3 maja!

2005-03-17 12:08:00 StarWars.com

We wtorek 3 maja tego roku, firma Sony Classical wypuści w USA album ze ścieżki dźwiękowej III Epizodu Gwiezdnych Wojen. Zdobywca pięciu Oskarów jak i kompozytor prawie całej muzyki do Gwiezdnej Sagi, John Williams nagrał nowy podkład muzyczny do Zemsty Sithów. Dodatkowo zostanie dołączona kolekcjonerska płyta DVD o tytule "Star Wars: A Musical Journey"

DVD będzie specjalnym dodatkiem do ścieżki dźwiękowej z Zemsty Sithów. Znajdzie się na niej 16 dokumentów filmowych, trwających ponad 70 minut. Każdy z nich będzie opowiadał o pracy nad muzyką do każdego Epizodu Sagi. Wszystkie będą umieszczone po sobie chronologicznie. Do każdego dokumentu wprowadzi nas brytyjski aktor teatralny, grający Palpatine w Sadze, czyli Ian McDiarmid. Filmy ukażą również zadziwiające sceny, a także zdjęcia opatrzone urywkami dialogów jak i efektów dźwiękowych. Wszystko będzie idealnie się komponowało z legendarną muzyka Williamsa, która została ponownie odświeżona cyfrowo w dzwięku 5.1.

Każda cześć Sagi ma główny temat muzyczny. W przypadku Klasycznej Trylogii był to utwór Luke`a Skywalkera (fragment napisów początkowych), Dartha Vadera (Marsz Imperium), Lei, czy nawet Imperatora. W Nowej Trylogii mamy "Duel of the Fates" oraz "Across the Stars", które były puszczane w telewizji jako teledyski.
Nie inaczej będzie z Zemstą Sithów. Nowy temat muzyczny z Epizodu III o tytule "Battle of the Heroes", zostanie wydany również w postaci teledysku przez Lucasfilm.

W zestawie do ścieżki dźwiękowej znajdziemy jeszcze zapiski Goerge`a Lucasa, jak i pierwsze projekty plakatu kinowego Zemsty Sithów. Co ciekawe na płycie zobaczymy jeszcze filmik, ukazujący montaż kilku nieznany dotąd scen z Epizodu III.

Williams, posiadacz 43 nominacje do Oscarów, skomponował praktycznie nowy podkład muzyczny do "Zemsty Sithów". Co ciekawe odnosił się do wcześniejszych filmów. Wszystko za pośrednictwem muzyki, z konkretnie znanych tematów Sagi. Williams wraz z Londyńską Orkiestrą Symfoniczną nagrał wiele nowych tematów muzycznych, w niektórych przypadkach bazując na klasycznych z Sagi. Co ciekawe owa Orkiestra jest tą samą, z którą Williams nagrał pierwszą muzykę do Gwiezdnej Sagi, niemal 28 lat temu.


Premiera albumu ze ścieżki dźwiękowej Zemsty Sithów jest przewidziana na 3 maja w USA. Jednak użytkownicy Hyperspace będą mogli posłuchać jego fragmentów już miesiąc wcześniej. Otóż 4 kwietnia, czyli za niespełna 3 tygodnie, na łamach płatnej strefy oficjalnej będzie można już ściągnąć pierwsze utwory z albumu Zemsty Sithów.

Niebawem kolejne informacje.

Oficjalny temat na Forum
KOMENTARZE (11)
Loading..