TWÓJ KOKPIT
0

Muzyka

Ogłoszono nominacje do World Soundtrack Awards

2005-08-23 22:00:00 Stopklatka.pl

Ogłoszono nominacje do World Soundtrack Awards. Nagrody dla najlepszych kompozytorów filmowych, ścieżek dźwiękowych i utworów skomponowanych na potrzeby filmu przyznawać będą członkowie World Soundtrack Academy.

5. edycja rozdania World Soundtrack Awards odbędzie się 15 października w czasie trwania Flanders International Film Festival w belgijskim mieście Ghent.

NOMINACJE

NAJLEPSZY KOMPOZYTOR ROKU
Howard Shore
Thomas Newman
John Williams
John Powell
Angelo Badalamenti

NAJLEPSZA ŚCIEŻKA DŹWIĘKOWA
"Aviator" (Howard Shore)
"Krucjata Bourne" (John Powell)
"Batman - Początek" (Hans Zimmer/James Newton Howard)
"Wojna światów" (John Williams)
"W stronę morza" (Alejandro Amenabar)

NAJLEPSZA PIOSENKA NAPISANA SPECJALNIE DO FILMU

"Al Otro Lado del Rio" z filmu "Dzienniki motocyklowe" (Jorge Drexler)
"Believe" z filmu "Ekspres polarny" (Alan Silvestri/Glen Ballard)
"Old Habits Die Hard" z filmu "Alfie" (Dave Stewart/Mick Jagger)
"Learn to be Lonely" z filmu "Upiór w operze" (Andrew Lloyd Webber/Charles Hart)
"Million Voices" z filmu "Hotel Rwanda" (Wyclef Jean/Jerry "Wonder"
Duplessis/Andrea Guerra)


Swoją drogą szkoda, że Williams nie był nominowany za Epizod 3, ale niestety muzyka ta w wielu momentach jest mocno odtwórcza i to nie tylko z powodu wykorzystania starych tematów (ale wkopiowania starych utworów). Może z "Wojną Światów" mu się poszczęści.
KOMENTARZE (11)

Muzyka

Utwór ROTS, którego nie ma na albumie! – do ściągnięcia

2005-08-23 21:24:00 trailer BF 2

Druga odsłona popularnej gry Star Wars Battlefront pojawi się równo z dodatkiem do gry SW Galaxies jak i premierą DVD Zemsty Sithów na świecie. Oczywiście chodzi o termin 1 listopada tego roku. Warto wspomnieć, iż Epizod III na DVD w Polsce będzie można nabyć dzień wcześniej, czyli 31 października.

Jednak to właśnie w zwiastunie Battlefront 2 pod tytułem „Geonosis” pojawił się pewien utwór z Zemsty Sithów. Co ciekawe John Williams sprawił, iż nie znalazł się on na albumie Epizodu III.

Muzyka pochodzi z momentu, w którym krążownik klasy Venator odlatuje z planety Coruscant. Następnie akcja przenosi się na jego pokład, gdzie Obi-Wan Kenobi omawia z Kommandorem Codym strategie dla misji na planecie Utapau. Niestety utwór nie jest kompletny, brakuje pierwszych 3 sekund, jak i około 10 sekund z końca tego utworu w filmie.

Plik został przekonwertowany z mov na mp3. Zajmuje on 460 KB.
Zapraszamy do jego ściągnięcia tutaj>>> lub w tym miejscu>>>.
KOMENTARZE (25)

Muzyka

Muzyka z Zemsty Sithów i Mrocznego Widma za darmo do posłuchania w internecie?

2005-08-07 21:51:00 WinAmp.com

Na stronie programu WinAmp można ściągnąć jego najnowsza wersje - 5.09>>>. Służy on do słuchania muzyki jak i oglądania filmów. Co ciekawe można to robić nawet po przez internet. Dzięki serwerom WinAmpa każdy może mieć dostęp do wielu reklamówek filmowych, czy nawet posłuchać radia.

Otóż właśnie WinAmp oferuje słuchanie muzyki po przez internet. Po ściągnięciu darmowej wersji programu, zajmującej 4.6 MB, w tym miejscu>>>, zapraszamy do wejścia w zakładkę Media Library (mała ikonka ML na prawo od suwaka). Pojawi się nowe okno. Po lewej jego stronie zobaczycie opcje Online Media. Kliknijcie pod tą opcją w zakładkę Winamp Music. Następnie w okienku Genre, umiejscowionym w centrum Media Library, kliknijcie w Soundtracks.
Po kilku chwilach na dole w oknie ukażą się wykonawcy. Polecamy zejść suwakiem na sam dół. Ukażą się dwa muzyczne albumy: z Zemsty Sithów jak i Mrocznego Widma. Po kliknięciu na jakiś z nich oraz odczekaniu kilku chwil będzie można przesłuchać całe soundtracki Epizodu I i III.
KOMENTARZE (4)
Loading..