TWÓJ KOKPIT
0

Muzyka

Gala Muzyki Filmowej

2006-05-25 13:50:00 Tchibo Warszawa

Poniżej przedstawiamy informację, która z pewnością zainteresuje miłośników muzyki filmowej, nie tylko tej z "Gwiezdnych wojen".

W czerwcu na zaproszenie firmy Tchibo przyjedzie do Warszawy Filharmonia Narodów - jedna z najlepszych europejskich orkiestr symfonicznych. Podczas koncertu, który odbędzie się 25 czerwca w Filharmonii Narodowej, zespół wykona dzieła najbardziej znanych twórców muzyki filmowej. W programie fragmenty ścieżek dźwiękowych z filmów takich jak: Ojciec Chrzestny, Gwiezdne wojny, Amadeusz, Pianista i wiele innych. Gala uświetni stulecie urodzin Zino Davidoffa, twórcy marki i legendarnego kreatora dobrego smaku. Sponsorem koncertu jest Davidoff Café.

GALA MUZYKI FILMOWEJ

Niedziela, 25 czerwca 2006, godz. 18.00

Filharmonia Narodowa, ul. Sienkiewicza 10

Bilety do nabycia w kasie Filharmonii.

www.galamuzykifilmowej.pl
Filharmonia Narodów

Filharmonia Narodów jest orkiestrą złożoną z młodych muzyków z ponad 40 krajów z 5 kontynentów. Zespół został założony w 1995 roku przez Justusa Frantza. Dyrygent sam wybiera uzdolnionych muzyków i zaprasza ich do występów w Filharmonii Narodów. Obecnie zespół składa się z około 80 osób.

Do tej pory Filharmonia Narodów dała ponad 1000 koncertów na całym świecie. Występowali z wieloma światowej sławy solistami i chórami. Wszędzie przyjmowani byli entuzjastycznie. Filharmonia Narodów występowała, między innymi, dla papieża Jana Pawła II. Dwa dni po tragedii World Trade Centre orkiestra dała koncert poświęcony pamięci ofiar 11 września w kościele Św. Michała w Hamburgu. W styczniu 2003, Filharmonia Narodów wystąpiła z okazji wpisania oryginalnego rękopisu partytury „Dziewiątej Symfonii” Ludwika van Beethovena do rejestru dziedzictwa Kulturowego UNESCO. W tym samym roku uświetnili swoim występem „White Nights Festival” zorganizowany z okazji 300-lecia St. Petersburga. W 2005 roku Filharmonia Narodów wystąpiła podczas otwarcia turnieju FIFA Word Cup w Niemczech.

Justus Frantz

Nazwisko Justusa Frantza jest kojarzone przez miłośników muzyki ze wspaniałą orkiestrą oraz absolutną muzyczną pasją. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród muzycznych. W 1986 roku zainicjował Schleswig-Holstein Music Festival. Był jego dyrektorem przez dziewięć kolejnych lat i uczynił z tej imprezy jeden z najbardziej uznanych festiwali na świecie. Od 1989 roku Justus Frantz jest Specjalnym Ambasadorem Wysokiej Komisji ds. Uchodźców przy Unii Europejskiej.

Dodatkowych informacji udzielają:

Dział Public Relations Tchibo Warszawa
Maria Oskroba, PR Manager, tel. 022 383 16 91, e-mail: osk@tchibo.pl
Monika Barbarska, PR Assistant, tel. 022 383 16 11, e-mail: moba@tchibo.pl
KOMENTARZE (15)
Loading..