TWÓJ KOKPIT
0

Muzyka

Musical Star Wars

2008-12-15 15:09:11 emetro

Świat Star Wars jest ogromny. O tym wiadomo nie od dziś. Fani gwiezdnej sagi od dawna mogą cieszyć się nie tylko filmami, ale i książkami, komiksami, grami komputerowymi czy całą masą gadżetów oraz innych rzeczy. Dziś do tego grona należy dodać jeszcze spektakl muzyczny, którego premiera odbędzie się 10 kwietnia w londyńskiej arenie O2.

Na stronie emetro.pl pojawiła się informacja podająca na ten temat więcej szczegółów.

"Nie będzie to tradycyjny musical, ponieważ nie będzie aktorów i spójnej opowieści. Spektakl "Star Wars: A Musical Journey" to przede wszystkim wybór tematów muzycznych ze wszystkich sześciu filmów o "Gwiezdnych wojnach". Kompozytor John Williams z "bólem serca" przekomponował motywy filmowe na potrzeby dwugodzinnego przedstawienia.

W klimat kosmicznej epopei widzów wprowadzać będą narratorzy. Zaś muzyce towarzyszyć będą pokazy pamiątek z filmów - kostiumów, rekwizytów, modeli kosmicznych stworów i pojazdów oraz fragmentów scenografii.

Ale oczywiście pierwsze skrzypce grać będzie 86-osobowa Royal Philharmonic Orchestra, która podczas każdego przedstawienia na żywo wykonywać będzie filmową muzykę.

- Jestem pewien, że miliony fanów "Gwiezdnych wojen" na całym świecie już nie mogą doczekać się tego spektaklu - mówi stacji BBC David Campbell, wiceszef AEG Europe, właściciela areny O2. - Muzyka z "Gwiezdnych wojen" dla każdego z nich oznacza mnóstwo wspomnień - dodał.

Bilety na premierę "Muzycznej podróży" w sprzedaży będą już od dziś. Można je kupić na stronie www.theo2.co.uk. Za najtańsze zapłacić trzeba 30 funtów, czyli ok. 120 zł, najdroższe to wydatek rzędu 100 funtów, czyli ponad 400 zł. Dobra wiadomość jest taka, że premiera w Londynie to dopiero początek europejskiej trasy spektaklu. Niestety, nie wiadomo jeszcze, jak ona będzie przebiegać."

KOMENTARZE (11)
Loading..