TWÓJ KOKPIT
0

Muzyka

Praca nad muzyką do Star Tours

2011-06-29 11:20:52 TheForce.Net

Czym byłaby gwiezdna saga bez magicznej muzyki Johna Williamsa, ciężko sobie nawet wyobrazić. Klasycznych motywów muzycznych nie mogło więc zabraknąć też w nowej atrakcji parków Disneya, czyli odświeżonej wersji Star Tours, o których często piszemy, a które otwarte są już w parkach Disneya: na Florydzie i w Kalifornii. Na potrzeby tej nowoczesnej trójwymiarowej atrakcji aranżacje muzyczne opracowała wschodząca gwiazda muzyki filmowej: Michael Giacchino, kompozytor muzyki to takich filmów jak "Ratatuj", czy "Star Trek", laureat licznych nagród, w tym Oskara za muzykę do filmu "Odlot". Poniżej prezentujemy krótkie nagranie wideo z sesji nagraniowej ścieżki dźwiękowej wykorzystywanej przy Star Tours. W tle usłyszeć można aranżacje klasycznych motywów, jak i fragmenty zupełnie nowych utworów skomponowanych przez Giacchino.Pozostaje tylko pytanie, czy muzykę tą będzie można w jakiejkolwiek formie usłyszeć poza Star Tours. Niestety obecnie pytanie to musimy zostawić bez odpowiedzi.
KOMENTARZE (4)

Muzyka

John Williams poprowadził orkiestrę podczas "Star Wars: In Concert at the Hollywood Bowl"

2011-06-07 10:35:58 TheForce.Net

W miniony weekend w Los Angeles odbyły się dwa koncerty gwiezdnowojennej muzyki pod wspólnym szyldem "Star Wars: in Concert at the Hollywood Bowl". Zgromadzoną na widowni amfiteatru Hollywood Bowl publiczność czekała nie lada gratka. Gościem specjalnym imprezy był sam John Williams. Kompozytor w finale koncertu wszedł na scenę, chwycił za batutę i osobiście poprowadził orkiestrę, która pod jego przewodnictwem wykonała "The Imperial March".

Impreza "Star Wars: in Concert at the Hollywood Bowl" była wielkim multimedialnym widowiskiem. Publika mogła nie tylko posłuchać najsłynniejszych utworów ze ścieżek dźwiękowych każdego z sześciu epizodów SW w wykonaniu Hollywood Bowl Orchestra i chóru, ale także podziwiać specjalnie wyselekcjonowane i przygotowane fragmenty filmów, które wyświetlane były na olbrzymim (wysokość trzech pięter) ekranie LED. W rolę narratora wcielił się Anthony Daniels.

KOMENTARZE (4)
Loading..