TWÓJ KOKPIT
0

Muzyka

Star Wars inspiruje muzykę elektroniczną

2016-02-10 11:16:02 StarWars.Com

Jak się okazuje od paru miesięcy Lucasfilm w tajemnicy nadzorował prace nad nowym interesującym projektem muzycznym. Star Wars Headspace to płyta będąca składanką utworów najważniejszych muzyków współczesnej muzyki elektronicznej, którzy do albumu przygotowali zupełnie nowe utowry, inspirowane motywami z Gwiezdnych Wojen. Produkcją płyty zajmie się legendarny producent Rick Rubin, znany ze współpracy z takimi muzykami jak: Beastie Boys, Adele, Aerosmith, Slayer, Public Enemy, Run–D.M.C., Red Hot Chili Peppers, Rage Against the Machine, System of a Down, Limp Bizkit, Slipknot, Slayer, Eminem oraz Lady Gaga.

Płytę wyda Hollywood Records i American Recordings, a taneczną muzykę elektroniczną zainspirowały częściej specjalne efety dźwiękowe z filmów, odgłosy broni i pojazdów, i linie dialogowe, bardziej niż muzyka Johna Williamsa. Na płycie znajdzie się też remiks słyszanej w "Przebudzeniu Mocy" piosenki, która dotąd nie pojawiła się na żadnym soundtracku Epizodu 7: Jabba Flow, który napisali i wykonali Lin-Manuel Miranda i J. J. Abrams. Na płycie znajdą się remiksy: Kaskade, GTA, TroyBoi, Baauer, Shag Kava, Claude VonStroke, Bonobo, Röyksopp, ATTLAS, Flying Lotus, Shlohmo, Rustie,Galantis, Breakbot. Płyta w cyfrowych 19 lutego, w na półkach sklepów z muzyką 18 marca.

Pełna lista utworów:
1. C-3P0’s Plight Kaskade
2. Help Me! GTA
3. Force TroyBoi
4. Cantina Boys Baauer
5. Jabba Flow: Rick Rubin Re-Work (feat. A-Trak) Shag Kava
6. R2 Knows (feat. Barry Drift) Claude VonStroke
7. NR-G7 Rick Rubin
8. Ghomrassen Bonobo
9. Bounty Hunters Röyksopp
10. Sunset Over Manaan ATTLAS
11. R2 Where R U? Flying Lotus
12. Druid Caravan of Smoke Shlohmo
13. EWOK PUMPP Rustie
14. Scruffy-Looking Nerfherder Galantis
15. Star Tripper Breakbot

Próbki dźwiękowe z płyty można usłyszeć na oficjalnej stronie tego projektu. Muzyka elektroniczna zmieniła się trochę od czasów działalności Meco i popularności Star Wars Disco.
KOMENTARZE (10)

Muzyka

Star Wars a cappella

2016-02-04 15:20:17 YouTube

W jednym z grudniowych odcinków “The Tonight Show” Jimmy Fallon, zespół The Roots oraz aktorzy występujący w "Przebudzeniu mocy" wykonali a cappella składankę muzycznych motywów z Gwiezdnych Wojen. Utwory Johna Williamsa wyśpiewali Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Adam Driver, Gwendoline Christie, Lupita Nyong'o, Carrie Fisher oraz Harrison Ford, a także Chewbacca i droidy.W odpowiedzi na powyższe wykonanie, dwóch blogerów, Peter Hollens i Sky Does Minecraft, wykonali swoją wersję, którą możecie obejrzeć poniżej.Jeśli macie ochotę jeszcze trochę ponucić i pośpiewać, to podobne newsy znajdziecie tutaj i tutaj.
KOMENTARZE (11)
Loading..