TWÓJ KOKPIT
0

Obi-Wan Kenobi

Nowe spoilery z „Obi-Wana Kenobiego”

2022-03-23 21:13:42

Na Disney+ pojawił się oficjalny opis serialu „Obi-Wan Kenobi”.

Podczas panowania Galaktycznego Imperium, były mistrz Jedi Obi-Wan Kenobi podejmuje przełomową misję. Kenobi musi stawić czoła dawnym sojusznikom, którzy stali się wrogami, oraz zmierzyć z gniewem Imperium.
Z małych potwierdzeń, Vivien Lyra Blair, o której pisaliśmy tutaj zagra Leię. Dowodem są pamiątki z planu podpisane jej nazwiskiem.

Mark Hamill powitał za to we ekipie Granta Feely'ego, który zagra w serialu Luke'a Skywalkera.

Jest też sporo spoilerów, jak zwykle pochodzących przede wszystkim z Making Star Wars.

Wygląda na to, że będą dwa starcia między Vaderem a Obi-Wanem. Pierwsze nie pójdzie po myśli Kenobiego. Były mistrz Jedi wycofa się, przemyśli sobie to wszystko. Tu, źródło szacuje, że prawdopodobnie będzie to w okolicach 5 odcinka, Obi-Wan będzie wspominał sobie dawne dzieje. Zobaczymy retrospekcję z okresu Wojen klonów, dziejącą się w Świątyni Jedi, krótko po wydarzeniach „Ataku klonów”. Obi-Wan i Anakin będą nosić zbroje, które znamy z serialu. Ale nie chodzi tu tylko o nawiązanie. Retrospekcja będzie ukazywać jak Kenobi szkolił Anakina w szermierce. Mistrz Jedi zrozumie, że Anakin go pokonał, bo dobrze znał jego styl walki. Zaskoczy go więc drugim razem i wówczas to Vader będzie musiał się wycofać. Natomiast Vader także odrobi tę lekcję przed ich kolejnym spotkaniem, czyli pojedynkiem na Gwieździe Śmierci. Nada to nowego znaczenia, gdy powie, że ostatnim razem był zaledwie uczniem, teraz jest mistrzem.

Podobno po tej pierwszej walce Obi-Wana uratują Leia i postać grana przez O’Shea Jacksona Jr. Co ciekawe, poza pewnym nawiązaniem do „Wojen klonów” będziemy też mieć nawiązanie do „Rebeliantów”, czyli pękniętą maskę Vadera. Po to jest im potrzebny Hayden Christensen, żeby móc zobaczyć zmienionego Anakina pod maską. Twarz nadal będzie jednak przypominać Vadera, stąd Kenobi ma potem mówić, że to bardziej maszyna, niż człowiek.

Będzie też powiązanie z „Łotrem 1” (i oczywiście legendarną serią komiksową „Republic”). Na Jabiim, o którym pisaliśmy ostatnio pojawią się Partyzanci Sawa Gerrary. Jednym z nich będzie O’Shea Jackson Jr. Będą oni podzieleni na dwie grupy, jedną, pragnącą walczyć, drugą pokojową (w niej wg wcześniejszych doniesień będzie bohater Jacksona). Prawdopodobnie wydarzenia serialu sprawią, że się oni zradykalizują. Mają oni mieć zmodyfikowaną broń z Wojen klonów. Na razie nie wiadomo, czy pojawi się ktoś z gangu Gerrary.

Na Jabiim Obi-Wan pojawi się uciekając przed szturmowcami z 501 Legionu, oraz szturmowcami czyścicielami (Purge Troopers), którzy będą wyspecjalizowani w zwalczaniu Jedi. Jest szansa, że zobaczymy ich także w „Jedi: Fallen Order 2”. Powinni się oni pojawić gdzieś między 3 a 4 odcinkiem.

Leia, gdy pierwszy raz zobaczy Obi-Wana Kenobiego ma być do niego nastawiona negatywnie. Nie będzie mu ufać. W końcu będzie on wyglądał jak obdartus. Natomiast pod koniec oczywiście te relacje się zmienią. Jeśli chodzi o rebelię, to Kenobi zostawi ją w rękach partyzantów. Swoją drogą MSW sugeruje także, że przez pewien czas Obi-Wan może walczyć blasterem, a na pewien czas odstąpi swój miecz. Tu MSW spekuluje, że Kenobi da go bohaterowi granemu przez Kumaila Nanjianiego, udając, że jest najemnikiem. Później ma go odzyskać.


Reva kontra Nari?

Inne spoilery pochodzą z Bespin Bulletin. Twierdzą oni, że Benny Safdie zagra Jedi imieniem Nari, czyli tego o którym czytaliśmy w poprzednich spoilerach.

Twierdzą oni także, że Simone Kessell zagra Brehę Organę, czyli żonę Baila, choć jak sami twierdzą mają, co do tego pewne wątpliwości. W III Epizodzie grała ją Rebecca Jackson Mendoza.

Na koniec jeszcze spoiler z Star Wars Net News. Wg ich źródeł w serialu pojawi się 4-LOM. Podobno ma być go więcej niż w „Imperium kontratakuje”, jednak szczegóły nie są znane.

Serial „Obi-Wan Kenobi” zadebiutuje na Disney+ 25 maja.
KOMENTARZE (8)

Obi-Wan Kenobi

Sporo plotek o serialu „Obi-Wan Kenobi”

2022-03-16 17:06:16

Zaczynamy od plotek, których źródłem tym razem jest The Hollywood Reporter. Twierdzili oni, że „Obi-Wan Kenobi” pierwotnie miał mieć inny charakter. Głównym złym miał być Darth Maul, Vadera miało nie być w ogóle, zaś główna akcja miała koncentrować się na pilnowaniu Luke’a. Ray Park jakoby szykował się do roli, co oczywiście mogłoby spowodować retconowanie „Rebeliantów”. Podobno Jon Favreau i Dave Filoni stwierdzili, że to za bardzo przypomina „The Mandalorian” (o tym słyszeliśmy wielokrotnie), więc za zgodą decydentów w Lucasfilmie całość przerobiono. Potwierdzili ponadto, że Luke’a gra Grant Feely. Czy te wieści są prawdziwe? Tu robi się naprawdę ciekawie. Star Wars News Net wrzucił zdjęcie tweeta, na którym Pablo Hidalgo dementuje całą sprawę. Nie można było sprawdzić, bo to był tweet prywatny. Tymczasem Hidalgo stwierdził, że gdyby chciał coś skomentować w tej sprawie, to zrobiłby publicznie, zaprzeczając sprawie.

Jeszce kilka ciekawostek z artykułów z „Entertainment Weekly”. Tam Kathleen Kennedy, Joby Harold oraz Deborah Chow mówią wprost, że serial został mocno przemodelowany, względem oryginalnych założeń. Kto wie, może do nich (i do Maula) wrócą w drugim sezonie. Na razie o tym nikt nie mówi, ale Kennedy sugeruje, że wszystkim na planie dobrze się pracowało i nie chcieliby, aby to się skończyło. Tylko najpierw musieliby odpowiedzieć na pytanie, po co dalej ruszać Kenobiego.

Hayden Christensen wspominał, że zobaczenie Ewana McGregora w kostiumie, po tylu latach, to było coś surrealistycznego. Wyjątkowy moment, który będzie pamiętał bardzo długo. Hayden opowiadał też o prequelach, mówiąc, że gdy pierwszy raz zobaczył Ewana, ten rzucił się na niego i uściskał, jakby byli starymi znajomymi. Za to zobaczenie Christensena w kostiumie Vadera to było coś specjalnego dla pani reżyser Debory Chow. Hayden był większy, a ona bardzo szczęśliwa, że może to reżyserować.

Za to w sieci pojawiają się spekulacje, że forteca Inkwizytorów, którą widzieliśmy, znajduje się na księżycu Nur. Podobno wcześniej widzieliśmy ją w grze Jedi: Upadły zakon. Jeszcze nie ma oficjalnego potwierdzenia, ale wiele wskazuje na to, że tak właśnie jest.I garść spoilerów. Jak donosi Star Wars News Net w „Obi-Wanie Kenobim” w końcu zobaczymy miejsce, o którym słyszeliśmy od bardzo dawna. Anchorhead, było wspominane w „Nowej nadziei”, stację Tosche na przedmieściach widzieliśmy w „Księdze Boby Fetta”, ale w Kenobim zobaczymy całą infrastrukturę transportową. W końcu Luke mówił Obi-Wanowi, że w Anchorhead będzie mógł znaleźć transport w praktyce dowolne miejsce. Co więcej, Anchorhead prawdopodobnie widzieliśmy w tle w zwiastunie.Swoje przecieki ma też Making Star Wars. Sugerują oni, że zobaczymy, gdzieś na początku scenę rozkazu 66 i szturmu na świątynię Jedi. Tam klony zabiją mistrzów, a dwóch młodych uczniów Jedi (w okolicach 20 lat) umknie z życiem. Jeden mógłby się stać Inkwizytorem, drugi potem szukać Obi-Wana? Na razie plotka, której sami raczej nie rozwijają. Za to mają przecieki na temat bohaterów. O’Shea Jackson Jr ma zagrać kogoś, kto prowadzi akcje humanitarne. Co prawda Rebelia jeszcze nie jest rozkręcona, ale ma on być przedstawicielem grupy, która nie zamierza walczyć zbrojnie, a jedynie pomagać. Choćby koordynując akcje pomocowe na Jabiim, tym dotkniętym przez Imperium. Indira Varma ma z kolei grać imperialną oficer, ale jest postać ma być dobra. Będzie ona stała w opozycji do Sithów. Kumail Nanjiani czyli informator, ma trochę przypominać Hana Solo. Najpierw będzie pomagał dobrym, a potem wręcz przeciwnie.

Za to Bespin Bulletin sugeruje, że rewanż stulecia będzie mieć miejsce na... księżycu Mustafar. W czasie tej walki mamy usłyszeć Qui-Gona. Zobaczymy go jednak jako ducha dopiero pod koniec serialu, gdy Kenobi wróci do swojej pustelni na Tatooine.

Serial zadebiutuje na Disney+ 25 maja.
KOMENTARZE (8)

Obi-Wan Kenobi

„Obi-Wan Kenobi” – kilka zdjęć promocyjnych i potwierdzeń

2022-03-10 21:05:23

Tym razem nie przecieki, wszystko oficjalnie. Jesteśmy po zwiastunie, ale nie tylko. Na „Entertainment Weekly” pojawiło się kilka zdjęć promujących serial „Obi-Wan Kenobi”. Możecie je zobaczyć poniżej, albo tutaj oraz tutaj.

Są na nich choćby Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor), Reva (Moses Ingram), czyli władająca Mocą Inkwizytor (Trzecia Siostra), która szuka Jedi. Reżyser Deborah Chow i scenarzysta Joby Harold określają ją mianem bezwzględnej i ambitnej. Reva, Wielki Inkwizytor i Darth Vader razem grają w jednej drużynie. Zobaczymy też Obi-Wana na planecie Dayiu, która zdaniem scenarzysty przypomina trochę Hong Kong, to miejsce z bujnym życiem towarzyskim. Obi-Wan lubi transport, który nie zwraca na siebie uwagi, stąd wybiera choćby eopie. Jest też Owen. Deborah Chow jest wdzięczna George’owi Lucasowi, że wybrał do tej roli Joela Edgertona. No i zdjęcie Vadera, czyli Hayden Christensen w stroju. Najnowszy numer „EW” pojawi się w kioskach 18 marca.Warto dodać, że oddech Vadera słychać pod koniec zwiastuna. Natomiast jeszcze na oficjalnej pojawiło się kilka ciekawostek ze zwiastuna. Wspomniano tam domostwo Larsów i młodego Luke’a, ale też Wielkiego Inkwizytora, którego zagra Rupert Friend, zaś Sung Kang wcieli się w Piątego Brata. To statek Wielkiego Inkwizytora przylatuje do fortecy Inkwizytorów. No i najważniejsze, Inkwizytor ma swój obracający się miecz.

Premiera „Obi-Wana Kenobiego” na Disney+ już 25 maja.
KOMENTARZE (11)

Obi-Wan Kenobi

Zwiastun serialu „Obi-Wan Kenobi”

2022-03-09 19:50:27

Długie oczekiwanie dobiegło końca, do sieci trafił zwiastun serialu „Obi-Wan Kenobi”. Sama premiera serialu nastąpi 25. maja na platformie Disney+.Temat na forum
KOMENTARZE (49)

Obi-Wan Kenobi

Kiedy zwiastun „Obi-Wana Kenobiego”?

2022-03-07 17:00:50Po sieci krążą różne plotki odnośnie premiery zwiastuna serialu „Obi-Wan Kenobi”. Podobno zobaczymy go już niebawem. Daty są różne, od 9 do 11 marca. Na ile są one wiarygodne, trudno stwierdzić. Warto jednak dodać, że 9 będzie spotkanie akcjonariuszy Disneya, więc może jest jakaś szansa. Zresztą o bliskiej premierze pisaliśmy tutaj.

A tymczasem pora na plotki i spoilery. Większość z nich pochodzi z Making Star Wars. Dalej dotyczą tego, o czym pisaliśmy ostatnio, czyli przede wszystkim spotkania Obi-Wana z młodym Jedi imieniem Nari. Nari ma znać Obi-Wana ze świątyni. Na Tatooine Nari będzie szukał Kenobiego, ma go nawet wołać. Ten początkowo nie będzie chętny by się ujawnić, ale potem porozmawiają. Ben powie młodemu, by zakopał miecz w piaskach Tatooine i zaszył się gdzieś. Bitwa jest już przegrana. Rozejdą się, Kenobi w pewien sposób zawiedzie kolejną istotę.

A że Nari ściągnął Inkwizytorów na Tatooine, Kenobiemu będzie dość wygodnie ruszyć na ratunek Lei. Po drodze ma zobaczyć zmasakrowane ciało Nariego, którego dopadła Reva i wystawiła na widok publiczny.

W serialu mamy też zobaczyć retrospekcje z odmłodzonym Anakinem (Hayden Christensen). Mowa też jest o kontakcie z Qui-Gon Jinnem. Czy jedynie usłyszymy mistrza Obi-Wana, czy może go zobaczymy, na razie źródła bardziej spekulują i zgadują, niż potwierdzają. W każdym razie udział Liama Neesona chyba jest najbardziej oczekiwaną niespodzianką w serii.

„Obi-Wan Kenobi” zadebiutuje 25 maja na Disney+.
KOMENTARZE (6)

Obi-Wan Kenobi

Kolejne spoilery i plotki do „Obi-Wana Kenobiego”

2022-03-01 17:10:52

Zaczynamy od delikatnych plotek, związanych ze zwiastunem. Maxine Park zapowiedziała na twitterze, że coś z „Gwiezdnych Wojen” jest blisko. Maxine pracuje w Disneyu jako producentka zwiastunów. Ostatnio zapowiedziała w ten sposób zwiastun drugiego sezonu „The Mandalorian”. Więc może coś jest na rzeczy? Oczywiście może też zadebiutować zwiastun drugiego sezonu „Parszywej zgrai”, zwłaszcza, że premierę ma szybciej, ale póki co czekamy na „Obi-Wana Kenobiego”.Powoli też pojawiają się zapowiedzi produktów związanych z serialem. Wygląda na to, że będzie tego całkiem sporo. Na razie można cieszyć się obrazkami mieczy, które Disney pokazał w „Good Morning America”.Fani też dostrzegli konta na Twitterze i Instagramie o nazwach obiwankenobi. Miejmy nadzieję, że na nich też coś się ciekawego niebawem zacznie pojawiać.

Dalej zaczynają się potencjalne spoilery. W czerwcu pojawiły się zdjęcia z planu serialu. Teraz po sieci krąży teoria do jednego z nich. Ponoć obok Indiry Varmy na zdjęciu znajduje się Temuera Morrison. Miałoby to być potwierdzenie, że zagrałby Rexa albo Cody’ego. Na zdjęciu jednak nie widać twarzy, ciężko potwierdzić tę teorię.Oczywiście powroty znanych postaci to coś, do czego Lucasfilm nas przyzwyczaił. Nic dziwnego, że pojawiają się kolejne spekulacje. Najnowsza pojawiła się po tym jak oficjalna opublikowała artykuł o Quinlanie Vosie, w którym jest napisane, że jego dalsze losy są nieznane, ale Imperium uważa, że przetrwał. W oczach niektórych komentatorów, to dowód, że Vos pojawi się w serialu.

Pojawiły się także nowe spoilery z Making Star Wars. Wg nich Obi-Wan Kenobi ukrywa się 10 lat na Tatooine i nie zamierza być znalezionym. Inkwizytorzy nawet nie są na jego tropie. Sytuacja się zmieni, gdy młody Jedi imieniem Nari przybędzie na Coruscant. Nari słyszał wiadomość od Obi-Wana i ma nadzieję, że to już czas, by odbudować zakon. Nie wie jednak o misji Kenobiego i nie bierze pod uwagę faktu, iż może ją narażać. To właśnie za Narim na Tatooine przybędzie Wielki Inkwizytor, Reva i Piąty Brat. Reva wyczuwa Obi-Wana, a Wielki Inkwizytor nie. Reva następnie przesłuchuje i okalecza ludzi, byle się czegoś dowiedzieć. Budzi to przerażenie Owena Larsa, który chce wrócić na farmę i ukryć Luke’a. Ta sytuacja powoduje, że pozostanie na Tatooine przez Bena naraża Luke’a, więc gdy nadarza się okazja ku temu, w związku z problemami Baila Organy, Kenobi dostrzeże plusy z zaistniałej sytuacji i opuści planetę. Będzie mógł chronić jednocześnie Luke'a i Leię.

„Obi-Wan Kenobi” zadebiutuje na Disney+ 25 maja.
KOMENTARZE (2)
Loading..