TWÓJ KOKPIT
0

Obi-Wan Kenobi

John Boyega chwali „Obi-Wana Kenobiego”

2022-07-23 12:19:20

W czasie rozmowy z The Wrap John Boyega miał okazję skomentować najnowszy serial gwiezdno-wojenny Disneya, czyli „Obi-Wana Kenobiego”.Tak, oczywiście, że widziałem [seriale gwiezdno-wojenne na Disney+]. Oglądam je wszystkie w dniu w którym wychodzą... I naprawdę podobał mi się „Obi-Wan Kenobi”. Myślę, że był zabawny, dobrze było zobaczyć Ewana [McGregora]. Dobrze było zobaczyć, no wiecie, naszego Anakina, cóż, mojego Anakina, mojego kolesia, który wrócił na chwilę. Trochę nowej historii oraz niuansów dla niego, to coś dla mnie, było to fenomenalnie zobaczyć.

Serial „Obi-Wan Kenobi” można już oglądać na Disney+.
KOMENTARZE (7)

Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan miał walczyć z Lukiem i fanowski montaż

2022-07-13 19:35:31

„Obi-Wan Kenobi” za nami, na razie nikt poważnie nie mówi o drugim sezonie, ale wypływają pewne ciekawostki na temat pierwszego. Najpierw zaczniemy od sukcesów. Trzeci tydzień dostępności serialu na Disney+ (od 6 do 13 czerwca) to 682 miliony minut oglądania. W rankingu oglądalności pozycja „Obi-Wana Kenobiego” spadła na 5 miejsce, pierwsze wciąż zajmuje „Stranger Things”. Oczywiście warto pamiętać o tym, że Netflix, którego seriale dominują w zestawieniu, ma inny format premier, nie na zasadzie odcinka na tydzień. To sprzyja zwiększonej oglądalności.

O komponowaniu muzyki do „Obi-Wana Kenobiego”

Na StarWarsNewsNet możecie przeczytać wywiad z Natalie Holt, która skomponowała muzykę do serialu. Przyznała, że inaczej jej się pracowało nad „Obi-Wanem” i inaczej nad „Lokim”. Nie tylko dlatego, że ten drugi to komedia, a pierwszy był bardziej poważnym projektem. W przypadku „Lokiego” miała cały rok na napisanie muzyki, w Lucasfilmie dostała trzy i pół miesiąca. Co więcej pracując nad Marvelem usiadła do pracy na wcześniejszym etapie, przy „Obi-Wanie” zaczęła od wyprawy do Londynu z Deborą Chow gdzie obejrzały odcinki. 1-4 były prawie gotowe, pomijając efekty. 5-6 dość dużo się zmieniły od tamtego czasu.Holt przyznała, że tematu Lei i Alderaanu miała w sumie 17 różnych wersji. Jeśli chodzi o tematy Johna Williamsa to początkowo nie wiedziały, czy mogą ich używać. Przez miesiąc Chow kazała jej pisać własne, zakładając, że nic z tego nie będzie. Dopiero potem Williams zapoznał się z projektem i dał zielone światło, stąd w szóstym odcinku można usłyszeć bardziej klasyczne melodie. Sama Deborah podpowiedziała miejsce, w którym należy użyć marszu imperialnego.

Jeśli chodzi o Dayiu Holt chciała użyć indonezyjskiego gamelana (gamelan to taki instrument), ale Chow się to nie spodobało. Tak więc zajęło kilka wersji zanim pani reżyser zaakceptowała ostateczną muzykę. Za to pani kompozytor wspomniała, że Ewan McGregor bardzo lubi grać Obi-Wana i chętnie zagrałby go ponownie.

Obi-Wan walczący z Lukiem?

Na CultureSlate można przeczytać jakie pomysły zgłosił Stuart Beattie. Oczywiście zostały one odrzucone, ale przez pewien czas je rozwijano. O tym, że miała to być trylogia filmów, że mieliśmy zobaczyć Cody’ego, albo że mieli zabić Revę już słyszeliśmy. Według nowszych wieści, w filmach / serialu mieliśmy zobaczyć Luke’a Skywalkera, ale także w jego starszej wersji.Kenobi w swoich podróżach miał dotrzeć do świątyni kultystów Mocy, gdzie miał doświadczyć wizji. Wizja przeniosłaby go na Mustafar, gdzie zamiast walczyć z Anakinem, miałby walczyć z dorosłym Lukiem. Miało to być w pewien sposób nawiązanie do wizji z „Imperium kontratakuje”. Wizje miały na celu, by Obi-Wan zrozumiał, że musi odpuścić pewne rzeczy, inaczej przyszłość może potoczyć się inaczej niżby chciał. Miał zrozumieć, że długotrwałe szkolenie Luke’a przyniesie więcej szkody niż pożytku, dlatego się wycofał, ale też pozwolił się zabić na Gwieździe Śmierci. Kto wie, może ten pomysł wykorzystają w drugim sezonie?

Fanowski montaż „Obi-Wana Kenobiego”

Natomiast powiedzmy sobie wprost, pomimo wielu zachwytów „Obi-Wan Kenobi” ma także liczne grono przeciwników i osób, które się zawiodły tą produkcją. Zamiast jednak narzekać, Kai Patterson wziął sprawy w swoje ręce. Przemontował cały serial, zrobił z niego dwu i półgodzinną produkcję, starając się z niej wyciągnąć to, co najlepsze. Więcej o „Obi-Wan Kenobi: The Patterson Cut” możecie przeczytać na stronie autora.

Sytuacja przypomina, to co było z „Mrocznym widmem”, kiedy w sieci pojawił się fanowski montaż, tak zwany „Phantom Edit”. Wówczas również niektórzy nie byli do końca zadowoleni z filmu, który otrzymali.

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli, serial możecie obejrzeć na Disney+. Zachęcamy także do oceny poszczególnych odcinków.
KOMENTARZE (5)

Obi-Wan Kenobi

Jak powstał droid KP-1 w serialu „Obi-Wan Kenobi”

2022-07-06 21:54:56 oficjalna

W piątym odcinku serialu „Obi-Wan Kenobi” pojawia się droid KP-1, astromech w formie rożka, składający się z trzech segmentów. Tym razem nie jest to pomysł Douga Chianga i jego ekipy, a fanki - Camille Manet.25 letnia paryżanka wzięła udział w konkursie „Build My Droid” organizowanym przez Lucasfilm w ramach „Force for Change”. Celem było inspirowanie młodych twórców, artystów i innowatorów. Nikt nie mówił oficjalnie, że droid będzie gdzieś wykorzystany, więc nie spodziewała się tego nawet zwyciężczyni. Zwycięstwo to jedno, a fakt, że wykorzystano jej projekt bardzo ją zdziwił i ucieszył. Jak przyznaje, Obi-Wan to jej ulubiona postać. Oczywiście jak dostała email, gdzie poinformowano ją o zwycięstwie, nikomu nie mogła nic powiedzieć.

Camille trochę posiedziała nad swoim projektem, chciała by był inny, ale też gwiezdno-wojenny. Szukała innej kolorystyki, by nie powtarzać niebieskiego R2-D2 czy pomarańczowego BB-8. Ona wybrała kolor czerwony, jednak ostatecznie zmieniono jego kolorystykę na zielony.

Następnie proces polegał na tym, że jej projekt przejął osobiście Doug Chiang, który nadzorował, by przygotować droida do serialu. Zdalnie kontaktował się z Camille, dawał jej znać jak idzie projekt. Ona zaś miała szansę dowiedzieć się ile pracy trzeba włożyć od pierwszego projektu do realizacji.Dziś KP-1 można oglądać w 5 minucie i 12 sekundzie piątego odcinka serialu „Obi-Wan Kenobi”. Pomijając zmianę koloru jest dość bliski projektowi Manet.
KOMENTARZE (5)

Obi-Wan Kenobi

Materiał zza kulis „Obi-Wana Kenobiego”

2022-07-02 10:10:39

Od premiery ostatniego odcinka serialu „Obi-Wan Kenobi” minęło już kilka dni, w związku z czym zaczynają się pojawiać powoli dodatkowe materiały pokazujące i komentujące to jak serial powstawał. Dzisiaj mamy dla Was dwa nagrania. W pierwszym pobieżnie można zerknąć na pracę różnych zespołów pracujących nad projektem podczas normalnego dnia produkcji, okraszone komentarzami aktorów. W drugim materiale aktorzy i Deborah Chow krótko opowiadają o serialu i tym jak w przypadku niektórych z nich było wracać do swoich ról.
KOMENTARZE (4)
Loading..