TWÓJ KOKPIT
0

Sprośne okruchy

Padme podziwia biedne kobiety, a Sabe jest kontuzjowana

2004-12-16 21:32:00 Film.Onet.pl

Na łamach strony Film.Onet.pl pojawiły się dwie informacje, tyczące się Padme z Nowej Trylogii, czyli Natalie Portman, a także pozorantki królowej z Mrocznego Widma Sabe, czyli Keiry Knightley.

Natalie Portman podziwia niepiśmienne kobiety z krajów rozwijających się, które mimo braku wiedzy potrafią z powodzeniem prowadzić swoje firmy opiekując się jednocześnie dziesięciorgiem dzieci.

Gwiazda najnowszych części "Gwiezdnych wojen" pracuje dla organizacji Finca, która udziela niewielkich pożyczek kobietom z krajów Trzeciego Świata pragnącym założyć własny interes. W ramach swojej pracy Natalie odwiedziła niedawno Ugandę i Gwatemalę.

"Są tam kobiety w moim wieku, które zarabiają dolara dziennie i muszą z tego utrzymać dziesięcioro dzieci. Brakuje im żywności, wody, leków, a mnóstwo ludzi umiera na malarię i AIDS. Wiele takich kobiet nie umie czytać ani pisać, więc na dokumentach zostawiają jedynie odcisk palca, a mimo to potrafią z powodzeniem prowadzić swoje firmy, spłacają w terminie pożyczki i za zarobione pieniądze posyłają dzieci na uniwersytet. Takie obserwacje uczą człowieka pokory" – wyjaśnia aktorka.


Keira Knightley została ranna w czasie kręcenia zdjęć do filmu "Domino".

Aktorka, która występuje u Tony'ego Scotta w roli tytułowej, została raniona w czasie realizacji sceny z użyciem dwóch karabinów maszynowych. Knightley trzymała broń, kiedy jedna z wypadających łusek rykoszetem uderzyła w nią. Gwiazda filmów "Król Artur" i "To właśnie miłość" doznała lekkich poparzeń. Nie uskarżając się na swój los, wróciła do pracy i zakończyła kręcenia sceny.

Przypomnijmy, że akcja filmu "Domino" oparta jest na autentycznych wydarzeniach i koncentruje się na Domino Harvey - córce aktora Laurence'a Harveya, który zagrał w oryginalnej wersji filmu "Przeżyliśmy wojnę". Domino zaczynała karierę jako modelka firmy Ford, a skończyła jako łowczyni nagród.

Projekt powstaje dla wytwórni New Line Cinema. Autorem scenariusza jest Richard Kelly. Scott jest nie tylko reżyserem, ale także zajmie się produkcją obrazu z ramienia swojej firmy Scott Free Prods. Pomoże mu w tym Samuel Hadida.

Zdjęcia trwają w Los Angeles i Las Vegas. Premiera filmu przewidziana jest na 2005 rok.

KOMENTARZE (4)

Sprośne okruchy

Natalie Portman

2004-12-10 09:22:00 Film.onet.pl

Film.onet.pl donosi:

Podczas zdjęć do filmu "Bliżej", Natalie Portman nabrała szacunku dla tancerek w nocnych lokalach.

Aktorka przekonała się, jak ciężka jest praca nocnych tancerek, kiedy przez miesiąc pobierała lekcje tańca przy rurze, aby wiarygodnie przedstawić graną przez siebie postać striptizerki.

"To było znacznie trudniejsze, niż przypuszczałam. Bardzo, bardzo intensywna praca wymagająca ogromnej siły. Patrząc na te tancerki, nie uświadamiamy sobie, że ich seksowne ruchy wymagają również siły i umiejętności. Do tej pory nie rozumiem, jak one to robią, bo sama po ćwiczeniach miałam zawsze mnóstwo sińców i obolałe ramiona" – przyznała aktorka.

KOMENTARZE (8)
Loading..