TWÓJ KOKPIT
0

Sprośne okruchy

Ewan McGregor: "Nie jestem Brando!", a w Norwegii

2005-06-17 18:21:00 Onet.pl

Ewan McGregor: "Nie jestem Brando!"
Ewan McGregor nie chce być porównywany do Marlona Brando, chociaż w nowym spektaklu "Guys and Dolls" wciela się w postać, którą rozsławił kiedyś legendarny gwiazdor.

Szkocki aktor występuje na londyńskim West Endzie w roli gangstera Sky Mastersona, którego w oryginalnym filmie z 1955 roku zagrał sam Brando. 34-letni McGregor zapewnia, że kreacja aktorska Brando była dla niego jedynie inspiracją, ponieważ woli osobiście "wrosnąć" w swojego bohatera.

- Mogę zapewnić, że nie porównuję się z Brando i nie szukam świadomie podobieństw. Po prostu badam swoją postać i staram się w nią wrosnąć - mówi gwiazdor.


Dziecko z "Gwiezdnych Wojen"
Najmłodsza członkini norweskiej rodziny królewskiej została w czwartek ochrzczona imieniem Leah, częściowo w związku z jedną z postaci z filmu George'a Lucasa "Gwiezdne Wojny" - podało norweskie radio publiczne NRK.

Drugie dziecko księżniczki Marty Luizy i pisarza Ariego Behna, Leah Isadora Behn przyszła na świat 8 kwietnia. Pomimo że nie nosi królewskich tytułów, jest piąta w kolejce do norweskiego tronu.

Dziewczynkę do chrztu podawała królowa Sonia, żona króla Norwegii Haralda V.

Jak tłumaczyła 33-letnia księżniczka Marta Luiza, imię Leah częściowo zainspirowała fikcyjna postać z "Gwiezdnych Wojen" - filmowa księżniczka Leia.

"Muszę przyznać, że zawsze byłam wielką fanką 'Gwiezdnych Wojen', a księżniczka Leia była do tej pory najpiękniejsza w świecie" - mówiła.

Wraz z mężem zdecydowali się na pisownię Leah, ponieważ podczas swoich podróży na Bliski Wschód często słyszeli to imię właśnie w takiej wersji.

Drugie imię ich małej córeczki wynika z fascynacji Ariego Behna amerykańską tancerką Isadorą Duncan, żoną rosyjskiego poety Siergieja Jesienina, która w 1927 roku zginęła w wypadku samochodowym.

Marta Luiza zrzekła się królewskich tytułów przed swoim ślubem w 2002 roku. Motywowała to m.in. potrzebą większej swobody w osiąganiu osobistych korzyści.

KOMENTARZE (0)
Loading..