TWÓJ KOKPIT
0

Sprośne okruchy

Plotki Keirowe

2005-09-22 21:47:00

Dublerka dla Keiry Knightley

Jak donosi Onet.pl:

Keira Knightley była wielce zdziwiona, gdy podczas kręcenia nowego filmu "Domino" reżyser Tony Scott poprosił ją o wytypowanie dublerki w realizowanym właśnie filmie.

Stało się tak, ponieważ piękność znana z "Piratów z Karaibów" nie zgodziła się na pokazać pośladków w scenie tańca brzucha. Niezrażony reżyser przyprowadził gwieździe aż trzy dublerki i poprosił ja o wybór "najwłaściwszego tyłeczka".

- Trudno mi było powstrzymać śmiech, ale nie chciałam nikogo obrazić. Postanowiłam być profesjonalistką i mimo, że wszystkie kandydatki miały bardzo ładne pośladki, wybrałam jedną - wspomina Knightley.


Mierna aktorka Keira Knightley

Amerykański aktor oburzył Brytyjczyków, twierdząc, że Keira Knightley jest mierną aktorką.

Mickey Rourke spotkał się z Keirą na planie sensacji "Domino", opowiadającej o córce aktora Laurence'a Harveya, która porzuciła karierę modelki Forda dla pracy jako łowca nagród.

- Ona jest gwiazdą filmową. W Hollywood aż się od roi od takich. A ja szukam jako partnerki na planie kogoś z charakterem, talentem i charyzmą Bette Davis albo Barbary Stanwyck, po prostu dobrej aktorki - stwierdził 52-letni aktor, znany m.in. z ról w "Sin City", czy "Harry Angel".


Zbliżają się premiery kolejnych filmów z Keirą i to widać, w plotkowym świecie Onetu:

Spełnienie marzeń Keiry Knightley

Keira Knightley od dziecka marzyła o zagraniu głównej bohaterki filmu "Duma i uprzedzenie", więc zaciekle walczyła o rolę, kiedy po raz pierwszy odrzucono jej kandydaturę.

Brytyjska piękność wymarzyła sobie rolę Elizabeth Bennet już w wieku 10 lat, kiedy zobaczyła w telewizji słynny serial BBC na podstawie powieści Jane Austen.

"Miałam bzika na punkcie tego filmu. Spędzałam godziny bawiąc się lalkami w dom rodziny Bennetów. Oczywiście zawsze byłam Elizabeth, bo całkowicie się z nią identyfikowałam, a grająca ją Jennifer Ehle była moją idolką" - wspomina Knightley.


Robbie Williams zauroczony Keirą Knightley

Robbie Williams rozpływa się z zachwytu za każdym razem, kiedy widzi Keire Knightley, ponieważ aktorka przypomina mu ukochaną z dzieciństwa.

Będąc nastolatkiem Williams spotykał się z dziewczynką uderzająco podobną do Keiry i do dziś przypomina ją sobie patrząc na uroczą aktorkę.

- Keira jest cudowna. Wygląda jak pierwsza dziewczyna, z która umawiałem się w wieku 16 lat - mówi wokalista, który niedawno próbował nawet umówić się ze śliczną panną Knightley, jednak nie starczyło mu odwagi.


Taka sama jak inne gwiazdy

Zapracowana Keira Knightley zatrudniła asystentkę, chociaż jeszcze niedawno deklarowała, że nigdy nie pójdzie w ślady większości hollywoodzkich gwiazd.

Aktorka nie lubi, kiedy inni ludzie podejmują za nią decyzje, jednak podczas pracy nad filmem "Duma i uprzedzenie" została zasypana sprawami papierkowymi i uznała, że nie poradzi sobie bez pomocy.

- Dostawałam mnóstwo listów od scenarzystów, robotników i innych ludzi. Moje mieszkanie było zasypane korespondencją, a ja żyłam w ciągłym stresie - tłumaczy Keira.


Keira Knightley daleka od ideału

Reżyser Joe Wright uznał, że Keira Knightley jest zbyt ładna, aby zagrać Elizabeth Bennet w filmie "Duma i uprzedzenie" i zmienił zdanie dopiero po ich pierwszym spotkaniu.

Wright dał się zmylić wyretuszowanym zdjęciom brytyjskiej aktorki, jednak szybko przekonał się, że Knightley jest w rzeczywistości daleka od ideału piękności i natychmiast zaoferował jej rolę.

- Joe uświadomił sobie, że jestem prawdziwym flejtuchem i stwierdził, że będę idealna do roli Elizabeth - mówi gwiazda.


I żeby nie było, że tylko o Keirze, niech będzie coś o Fordzie.

Amerykanie wyruszyli na podbój Wenecji

Na 62. festiwal filmowy w Wenecji przybyły kolejne gwiazdy Hollywood. Po George'u Clooneyu swoje filmy na Lido przyjechali promować m.in. Harrison Ford i Calista Flockhart.

63-letni Ford towarzyszył Flockhart, która w Wenecji promuje horror "Fragile". Para - ku zdziwieniu wielu w Hollywood - pozostaje ze sobą w związku od 2002 roku. Mało kto bowiem wierzył, iż dla filmowego Indiany Jonesa romans z gwiazdą serialu "Ally McBeal" to coś więcej niż przejaw kryzysu wieku średniego. Tymczasem na czerwonym dywanie w Wenecji para sprawiała wrażenie nadal mocno zakochanej i z chęcią pozowała do zdjęć, jak i rozdawała autografy.

Flockhart we "Fragile" wcieliła się w postać pielęgniarki, która przyjmuje nową pracę w podupadającym szpitalu dla dzieci. Bohaterka stara się zapewnić bezpieczeństwo swoim podopiecznym, a jednocześnie próbuje rozwiązać zagadkę ataków nieznanego źródła, które nie pozwala dzieciom na opuszczenie terenu szpitala.

Horror niezbyt podobał się weneckiej publiczności, która na niektóre sceny zareagowała śmiechem. - Nie sądziłam, że ludzie będą się śmiać na końcu filmu - tłumaczyła na konferencji prasowej aktorka. 40-letnia Flockhart dodała również, że wiele zrobiła od czasu zakończenia pracy przy serialu "Ally McBeal".

Do Wenecji ze swoim najnowszym filmem przyjechał również Ang Lee. Tym razem twórca zaprezentował western "Brokeback Mountain", opowiadający o... miłości homoseksualistów. Pomysł reżyser zaczerpnął z opowiadania E. Annie Proulx, zamieszczonego w 1997 roku w magazynie "The New Yorker". W rolach głównych wystąpili Heath Ledger i Jake Gyllenhaal. Film walczy o Złotego Lwa.

Ledgera wenecka publiczność będzie mogła również zobaczyć w roli Casanovy w nowym obrazie Szweda Lasse Hallstroma. Partneruje mu Sienna Miller. Film zostanie pokazany poza konkursem.

- Oprócz wielkiej wartości rozrywkowej, jaką posiada film Hallstroma, "Casanova" jest również wyrazem miłości do Wenecji - stwierdził dyrektor festiwalu, Marco Muller. - To jedyny tak ważny film ostatnich lat, który został prawie w całości nakręcony w Wenecji. Żaden obraz wcześniej nie ukazywał piękna tego miasta w tak wyjątkowy sposób - dodał Muller.

KOMENTARZE (0)
Loading..