RPG

Majowe wieści

FFG
1

W maju otrzymaliśmy jedną premierę i dwie zapowiedzi nowych pozycji RPG ze świata Star Wars. Tym, co może zainteresować zwłaszcza nowy graczy,jest nowy podręcznik z serii Beginner Game, toczący się wokół Przebudzenia Mocy i łączący podstawowe zasady ze wszystkich dotychczas wydanych podręczników Beginner Game..

Savage Creatures
Jest to nowy podręcznik, poświęcony klasie Seeker. Na 96 stronach znajdziemy nowe specjalizacje i dwie nowe kluczowe zdolności, które pozwolą naszej postaci odnaleźć to czego potrzebuje, nawet w najbardziej niedostępnych środowiskach. Książka udostępni Mistrzom Gry wszystkiego, czego potrzebują, by poprowadzić grę na niebezpiecznych planetach.

Znajdują się tutaj porady, jak poprowadzić spotkania z dziką przyrodą, wraz z tabelą dzięki której wyjdziemy cało z opresji. Książka zawiera również przygodę Savage Spirits, oraz trzy pomysły na kampanie, skupiające się na podróżach i łowach. Prawdopodobnie najważniejszą rzeczą zawartą w podręczniku jest ponad trzydzieści różnych bestii i ich statystyki.

Więcej informacji, jak chociażby gdzie zamówić podręcznik, znajduje się pod tym adresem.

Forged in Battle
Wybierz ekwipunek, poznaj nowe techniki bojowe! Wykorzystaj wielozadaniowy sprzęt! Walcz z Imperium! Sojusz Rebeliantów opiera się na wielkich ideach, ale jego walki toczą się w okopach. Rebelia ma braki w broni i ludziach, lecz jej żołnierze pozostają niezłomni. Walczą ramię w ramię, dzięki sprytowi, umiejętności i odwadze, wierząc w wolność.

Forged in Battle oferuje tym dzielnym żołnierzom wiele nowych opcji i sprzętu, dzięki któremu jeszcze sprawniej mogą stawiać czoła Imperium. Na 96 stronach wprowadzone zostaną nowe rasy, specjalizacje, kluczowe zdolności dla klasy Soldier. Multum nowych broni, pancerzy, sprzętu i pojazdów doda siłę ognia do twych kampanii. Z kolei Mistrzowie Gry znajdą w nowym podręczniku porady jak prowadzić walkę na różnym terenie i ze zmienną pogodą, by podkreślić to czego doświadcza żołnierz na froncie.

Podręcznik będzie dostępny już w trzecim kwartale 2016 r. Więcej informacji o podręczniku znajdziemy pod tym adresem. .

The Force Awakens Beginner Game
The Force Awakens Beginner Game, który wydany zostanie w trzecim kwartale 2016 r. przeniesie nas do akcji Przebudzenia Mocy, patrząc przez pryzmat gier RPG.

Warto zauważyć, że w przeciwieństwie do innych gier z serii Beginner Game, The Force Awakens nie będzie częścią serii gier, a jedynie pojedynczym podręcznikiem. Gra zbiera podstawowe mechaniki Age of Rebellion, Edge of the Empire, oraz Force and Destiny. Gracze, którzy będą chcieli kontynuować swoją przygodę, powinni sięgnąć po jeden z podanych podręczników.

Wraz z przyjaciółmi odwiedzisz Jakku. Odległa, pustynną planetę, nad którą doszło do jednej z ostatnich wielkich bitew Galaktycznej Wojny Domowej. To podczas niej Imperium poniosło straszliwą klęskę. Wspomnieniem tej bitwy są wraki statków rozsiane po piaskach Jakku. Wkrótce potem resztki Imperium i Nowa Republika podpisała traktat pokojowy i galaktyka zapomniała o Jakku. W ciągu kolejnych dekad, planeta stała się przystanią dla zbieraczy złomu, kryminalistów i tych, którzy chcą ukryć się przed resztą galaktyki.

To na tej zapomnianej planecie, na której poznaliśmy Rey, BB-8 i Finna, rozpoczyna się wasza przygoda.

Więcej informacji o nowym Beginner Game znajdziemy pod tym adresem.
Wieści od Fantasy Flight Games

FFG
6

Na stronie Fantasy Flight Games, wydawcy gier RPG Star Wars, w ostatnim czasie ukazało się wiele wieści na temat obecnie wydawanego systemu RPG. Wydawnictwo udostępnia co jakiś czas dodatkowe suplementy do swojego dziecka, rozwijając podstawowe podręczniki z zasadami. Na początek prezentujemy podręczniki, które miały w ostatnim czasie premierę. Są to "Fly Casusal", "Force and Destiny: Beginners Game", oraz "Desperate Allies"

FLY CASUAL

Jako szmugler żyjesz z ryzyka i przygód. Nigdy nie wiesz gdzie czeka cię kolejne zadanie. Możesz transportować przyprawę dla kajidicu Huttów, by zaraz przewozić lekarstwa dla komórki Rebelii. Nie przejmujesz się że praca jest nielegalna, o ile zarobek spełnia twe wymagania. Chcesz uniknąć uwagi Imperium? Działaj nielegalnie, działaj żywy!
Dla graczy, którzy chcą doświadczyć emocji, niebezpieczeństwa i wolności jakie zapewnia życie szmuglera, oddany zostaje podręcznik "Fly Casual". Wprowadza on nowe specjalizacje, rasy, wyjątkowe umiejętności, nowe pojazdy oraz całkiem nowy sprzęt. Dla Mistrzów Gry udostępniono informacje o tym jak działa przemyt w galaktyce, oraz pomysł na przygody związane z tym zadaniem.

FORCE AND DESTINY: BEGINNERS GAME

Podobnie jak wcześniej, przy okazji premiery podręcznika "Force and Destiny", wcześniej można zagrać w okrojoną grę. Udostępniono gotowe postaci, przygodę, oraz skrócone zasady prowadzenia sesji. Gra przeznaczona od trzech do pięciu graczy toczy się w trakcie Galaktycznej Wojny Domowej.

DESPERATE ALLLIES

Kolejny podręcznikiem, który w ostatnim czasie miał premierę, to pozycja przeznaczona dla postaci z klasą Diplomat. Gracze po raz pierwszy będą mieli możliwość wziąć udział w fascynującym świecie politycznym Gwiezdnych Wojen i odtworzyć zawiłości polityczne i walkę o władzę w Imperialnym Senacie i innych rządach planetarnych. Oprócz informacji dla dyplomatów, podręcznik przedstawi jak stworzyć bazy rebelianckie i inne budynki dla naszych graczy. Książka wprowadza trzy nowe rasy znane zarówno z filmów, jak i legend: Caamasi, Neimodianie i Gossam.
Wojna jest głównym tematem w Age of Rebellion, ale bez dyplomatów którzy walczą o lepsze życie, działania bojowe są bezmyślną rzeźnią. Dyplomaci zapewniają, że żołnierze mają wsparcie którego potrzebują podczas wojny, oraz powód do walki - uwolnić galaktykę. razem zbudują coś lepszego na zgliszczach Galaktycznego Imperium.

STRONGHOLDS OF RESISTANCE

Ten nowy podręcznik zabiera cię do światów, które stawiły opór tyranii Imperium, oraz do ukrytych baz Rebelii. Mistrz Gry może wykorzystać te lokacje w swojej obecnej kampanii, bądź też stworzyć całkowicie nową, w której głównym wątkiem jest obrona rebelianckich lokacji. Podręcznik udostępnia zarówno pierwszą, jak i drugą opcję.

Misja dyplomatyczna może cię zabrać na Chandrillę, która jest planetą założycielską Rebelii i centrum demokracji. Może ktoś wysłał cię na "neutralną" Sullust, byś przeszmuglował broń? Na Mon Cala, pływaj po podwodnej stolicy planety i negocjuj oddanie do użytku okrętów liniowych dla Rebelii.

Podręcznik udostępnia również cztery lokacje służące za bazę dla Rebelii. Polis Massa jest centrum dla pilotów myśliwców, lekarzy i szpiegów. Inną lokacją jest zestrzelony niszczyciel z czasów Wojen Klonów. Tierfon to mała baza służąca za warsztat dla myśliwców. Największą z nich jest Baza Echo, z lodowej planty Hoth.

"Strongholds of Resistance" wprowadzi do gry Quarrenów, Verpine'ów i Polis Massan. Premiera w drugim kwartale 2015 roku.

CHRONICLES OF THE GATEKEEPER

"Chronicles of the Gatekeeper", to suplement do gry "Force and Destiny". Przygoda zaczyna się od holocronu tajemniczego Jedi, który zaginął. Jego strażnik pragnie nauczyć się niesamowitej zdolności, zabierając cię na przygodę pośród gwiazd. Każda decyzja może płynąć na to kim jesteś, jak i na niezliczone istoty które spotkasz po drodze.
Te 96-stronnicowa książka z niesamowitymi rysunkami, wprowadza nowe lokacje, nową rasę, oraz przeciwników, w tym droidy z ery Wojny Klonów. Podręcznik może być równie dobrze wykorzystany z innymi podstawowymi podręcznikami jak Age of Rebellion i Edge of the Empire. Premiera w trzecim kwartale 2015 roku.

Nowe informacje od Fantasy Flight Games

FFG
5

Strona Fantasy Flight Games prezentuje kolejne wieści o ich szybko rozwijającej się grze RPG.

FORCE AND DESTINY

Zapowiedziano nowy podręcznik RPG, poświęcony Jedi i innym osobom wrażliwym na moc. Do "Force and Destiny" obecnie trwają beta testy, a sam podręcznik będzie miał swoją premierę w trzecim kwartale 2015 roku. Oprócz instrukcji jak stworzyć i prowadzić postać władającą mocą, podręcznik udostępni informacje o historii jedi i Sithów. Zapewne będzie to wersja znana z Legend i nie zaskoczy nas niczym nowym.
Walka o przywrócenie równowagi Mocy jest głównym wątkiem w Star Wars®: Force and Destiny™ Jako potężny użytkownik mocy weźmiesz udział w przygodach, dokonasz niezwykłych czynów i stoczysz walkę z pokusami ciemnej strony. Możesz walczyć o sprawiedliwość w galaktyce, szukać pozostałości po Zakonie Jedi, lub dzierżąc miecz świetlny walczyć po stronie Sojuszu Rebeliantów.

DESPERATE ALLLIES

Kolejny zapowiedziany podręcznik do pozycja przeznaczona dla postaci z klasą Diplomat. Gracze po raz pierwszy będą mieli możliwość wziąć udział w fascynującym świecie politycznym Gwiezdnych Wojen i odtworzyć zawiłości polityczne i walkę o władzę w Imperialnym Senacie i innych rządach planetarnych. Oprócz informacji dla dyplomatów, podręcznik przedstawi jak stworzyć bazy rebelianckie i inne budynki dla naszych graczy. Książka wprowadza trzy nowe rasy znane zarówno z filmów, jak i legend: Caamasi, Neimodianie i Gossam. Podręcznik ukaże się w drugim kwartale 2015 roku.
Wojna jest głównym tematem w Age of Rebellion, ale bez dyplomatów którzy walczą o lepsze życie, działania bojowe są bezmyślną rzeźnią. Dyplomaci zapewniają, że żołnierze mają wsparcie którego potrzebują podczas wojny, oraz powód do walki - uwolnić galaktykę. razem zbudują coś lepszego na zgliszczach Galaktycznego Imperium.

STAY ON TARGET

Kolejny podręcznik to nie zapowiedź, a premiera. Stary on target jest książką poświęconą klasie Ace i skupia się na pojedynkach myśliwców. Podręcznik oferuje oprócz nowych opcji dla postaci, także wiele nowych pojazdów i trzy nowe rasy: Chadra-fan, Xexto i Dresssellian. Pośród nowych pojazdów możemy znaleć takie jak V-Wing, T-Wing czy Z-95 headhunter heavy, z dołączonym hipernapędem.


Walcz ze złowieszczym Imperium Galaktycznym, jako członek Sojuszu Rebeliantów, w Star Wars®: Age of Rebellion™. Tocz partyzancką walkę w całej galaktyce jako żołnierz, lub dostarczaj ważnych informacji jako szpieg. zmierz się z legionami szturmowców, kradnij tajne plany i sekretne kody, zostań na celu i walcz przeciwko największej sile wszechświata. nie ważne jaką rolę wybierzesz, przyszłość galaktyki leży w twoich rękach!

Premiera "Far Horizons"

FFG
7

W sklepach z grami RPG i na stronie Fantasy Flight Games można już zakupić "Far Horizons", sourcebook dla klasy Colonist, czyli mieszkańców Zewnętrznych Rubieży w Edge of the Empire. Podręcznik oferuje nowe opcje dla klasy Colonist, wraz z nowym sprzętem, statkami i rasami które mogą wykorzystać także inne klasy, jak i GM.

Pośród nowych opcji znajdziemy materiały i informacje do odgrywania zadań społecznych, możliwość zbudowania własnego domu, oraz wykorzystywania umiejętności do zarabiania pieniędzy.Podręcznik udostępnia trzy nowe specjalizacje. Są to Entrepreneur, Preformer i Marshal.

Entrepreneur zajmie się zdobywaniem pieniędzy i wydawaniu ich na różne sposoby. Są to postaci które posiadają więcej opcji zarobku, niż strzelec wyborowy celów. Wiedzą kogo przekupić by zdobyć informacje, albo umilić sobie życie kupując nową błyskotkę. Entrepreneur jest również mistrzem negocjacji, który zawsze się przyda w trudnych chwilach.Preformer to artysta. Zostaną nim muzycy, aktorzy, akrobaci, czy nawet komedianci. Jak łatwo się domyśleć posiadają wiele talentów powiązanych z charyzmą. Preformer jest zawsze w centrum uwagi, nieważne czy publika chce go oglądać, czy nie. Specjalizacja posiada ciekawą umiejętność. Raz na jakiś czas NPC okazuje się wielkim fanem Preformera. Co ciekawe, jest to też wyzwanie dla GMa, gdyż musi losowo odegrać fana artysty. A kości mogą ogłosić nim kogokolwiek. Nawet Dartha Vadera!

Ostatnią specjalizacją jest Marshal. Jest to przedstawiciel prawa na Zewnętrznych Rubieżach. Pomimo tego, że są świetnymi strzelcami, są również twardzi i nieustępliwi. Ciężko kogoś takiego oszukać, gdyż zawsze pozna prawdę. Będzie grał dobrego, czy złego glinę? To już zależy od sytuacji.Są to specjalizacje dla klasy Colonist, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by np. Assassin wykorzystał elementy Preformera, by z większa łatwością zbliżyć się do swojego celu. Trader może wykorzystać Entrepreneur, by polepszyć swoje zarobki. Zwykły najemnik może z kolei zadecydować że chce poświęcić swoje życie respektowaniu prawa i zamienić się w szeryfa.

Kilka newsów od Fantasy Flight Games

FFG
3

Fantasy Flight Games nie zwalnia, wydając i zapowiadając jeden dodatek za drugim. Są to zarówno przygody, podręczniki do klas, czy też sourcebooki poświęcone opisom planet.Pod koniec kwietnia, wydano "The Age of Rebellion: Beginner Game". Jest to pakiet zasad podstawowych, gotowych kart i kości, które służą za wersję demonstracyjną gry, która dopiero zostanie wydana.
Wraz z premierą udostępniono darmową przygodę "Operation: Shadowpoint", która stanowi epilog do przygody dodawanej do Beginner Game. Po zdobyciu bazy na Onderonie, co jest głównym celem misji podstawowej, trzeba teraz ją utrzmać. Przygoda kontynuuje otarte wątki z historii podstawowej, pozwalając graczom i mistrzowi stworzyć własne przygody.
Dzięki wielu losowym opcjom, grę można przechodzić kilka razy, za każdym razem z innymi wynikami.

W przygodach udostępniono uproszczoną wersję Duties, która służy za wyjaśnienie dlaczego gracze walczą z Imperium. Każda losowa opcja w przygodzie, posiada swoją własną Duty, co decyduje czy gracz wykona zadanie czy nie. Każdy ma inną historię i różnie może reagować na efekty danego zadania.

Czy jest to zgodne, czy sprzeczne z ideologiami gracza? Duty przypomina zasady Obligations z podręcznika Edge of the Empire. Wykorzystując pierwszy podręcznik, można zadecydować czy gracze wolą zasady Duty czy Oblgation. Oczywiście istnieje możliwość wykorzystywania obydwu zasad. Tak jak Han Solo miał obowiązek wobec Rebelii, ale i obligacje wobec Jabby.

Darmowa przygoda "Operatoin: Shadowpoint"

The Jewel of Yavin, to inna premiera, która miała miejsce w ostatnim czasie.Jest to dodatek do "Edge of the Empire", przedstawiający najnowszą przygodę. Odbędzie się ona na Bespinie w Mieście w Chmurach, gdzie gracze dostaną zadanie wykradzenia cennego klejnotu, gdzie będzie mogła się wykazać każda postać. Od złodzieja po hakera. W międzyczasie postaci wezmą udział w wyścigu, oraz aukcji którą niekoniecznie wygrają. Wyścig udostępni kilka opcji modyfikacji pojazdów. Podręcznik zawiera też szczegółowy opis gazowego giganta, jego miast oraz mieszkańców. W tym Landa i Lobota.Fantasy Flight Games zapowiedziało "Far Horizons", sourcebook dla klasy Colonist, czyli mieszkańców Zewnętrznych Rubieży Galaktyki w Edge of the Empire. Podręcznik oferuje nowe opcje dla klasy Colonist, wraz z nowym sprzętem, statkami i rasami które mogą wykorzystać także inne klasy, jak i GM.

Pośród nowych opcji znajdziemy materiały i informacje do odgrywania zadań społecznych, możliwość zbudowania własnego domu, oraz wykorzystywania umiejętności do zarabiania pieniędzy.Podręcznik udostępnia trzy nowe specjalizacje. Są to Entrepreneur, Preformer i Marshal.

Entrepreneur zajmie się zdobywaniem pieniędzy i wydawaniu ich na różne sposoby. Są to postaci które posiadają więcej opcji zarobku, niż strzelec wyborowy celów. Wiedzą kogo przekupić by zdobyć informacje, albo umilić sobie życie kupując nową błyskotkę. Entrepreneur jest również mistrzem negocjacji, który zawsze się przyda w trudnych chwilach.Preformer to artysta. Zostaną nim muzycy, aktorzy, akrobaci, czy nawet komedianci. Jak łatwo się domyśleć posiadają wiele talentów powiązanych z charyzmą. Preformer jest zawsze w centrum uwagi, nieważne czy publika chce go oglądać, czy nie. Specjalizacja posiada ciekawą umiejętność. Raz na jakiś czas NPC okazuje się wielkim fanem Preformera. Co ciekawe, jest to też wyzwanie dla GMa, gdyż musi losowo odegrać fana artysty. A kości mogą ogłosić nim kogokolwiek. Nawet Dartha Vadera!

Ostatnią specjalizacją jest Marshal. Jest to przedstawiciel prawa na Zewnętrznych Rubieżach. Pomimo tego, że są świetnymi strzelcami, są również twardzi i nieustępliwi. Ciężko kogoś takiego oszukać, gdyż zawsze pozna prawdę. Będize grał dobrego, czy złego glinę? To już zależy od sytuacji.Są to specjalizacje dla klasy Colonist, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by np. Assassin wykorzystał elementy Preformera, by z większa łatwością zbliżyć się do swojego celu. Trader może wykorzystać Entrepreneur, by polepszyć swoje zarobki. Albo zwykły najemnik, może zadecydować ze chce poświęcić swoje zycie respektowaniu prawa i zamienić się w szeryfa.

Far Horizons zostanie wydaje w trzecim kwartale 2014 r. Wydawnictwo zapowiedziało także 96 stronicową przygodę RPG, która będzie pierwszym dodatkiem do Age of Rebellion. Tytułem przygody będzie "Onslaught at Arda I".Przygoda zaczyna się wkróce po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci, gdy Imperium zacieśnia swoje szpony na Galaktyce. Dochodzi do blokady Yavina i okolicznych systemów. W tym czasie rebeliancka placówka na Ardzie I zostaje odnaleziona przez Imperium. Dochodzi do nagłego ataku, gdy ewakuacja jest dopiero szykowana.

Na barkach świeżych rekrutów leży obrona bazy, jednak bitwa to tylko element przygody. Okazuje się, że w placówce jest zdrajca. Odnalezienie go to jeszcze nie koniec. Jego ślad prowadzi na planety Jagomir i Ord Radama. Gracze muszę go schwytać, nim wywiad Imperialny dowie się o zdemaskowaniu szpiega.

Przygoda zawiera zasady bitew masowych, dzięki czemu gracze mogą przeżyć bitwę jak prawdziwą. Bez męczących rzutów.

Podręcznik zawiera również opisy planet Arda, Jagomir i Ord Radama. Oprócz tego też nowe pojazdy i przeciwników jak śmigacz T-47, TIE Hunter, czy też sonda Imperium.Wieści ze stycznia

FFG
3

Na stronie Fantasy Flight Games przez styczeń pojawiło się kilka nowych zapowiedzi dodatków RPG do najnowszej edycji gier Star Wars.

THE JEWEL OF YAVIN
Jest to dodatek do "Edge of the Empire", przedstawiający najnowszą przygodę. Odbędzie się ona na Bespinie w Mieście w Chmurach, gdzie gracze dostaną zadanie wykradzenia cennego klejnotu, gdzie będzie mogła się wykazać każda postać. Od złodzieja po hakera. W międzyczasie postaci wezmą udział w wyścigu, oraz aukcji którą niekoniecznie wygrają. Wyścig udostępni kilka opcji modyfikacji pojazdów. Podręcznik zawiera też szczegółowy opis gazowego giganta, jego miast oraz mieszkańców. W tym Landa i Lobota.

Przygoda trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2014 roku.


SUNS OF FORTUNE
Ten suplement już jest dostępny do nabycia i odnosi się do Systemu Corelliańskiego. Wprowadza on dwie nowe rasy czyli Drall i Selonianie i modyfikuje człowieka pod Corellianina. "Suns of Fortune" udostępnia nowe bronie egzotyczne, nowe okręty produkcji corelliańskiej, dziewięć krótkich przygód i oczywiście dokładny opis całego sektora.
Autorzy podkreślają, że pomimo położenia w Światach Środka, Corellia jest domem szmuglerów i innych łajdaków, co pasuje do Edge of the Empire. Poza tym planeta jest dość dziewicza, jej prawa niezbyt surowe, a statki tak szybkie, że tym bardziej sektor pasuje do zamysłu podręcznika.


AGE OF REBELLION: BEGINNER GAME
Podobnie jak wcześniej "Edge of the Empire", tak samo "Age of Rebellion" udostępnia skróconą wersję zasad, która pozwoli wypróbować grę i zagrać później w jej szkieletową wersję.
Na początek otrzymujemy gotowe karty postaci, a poszczególne zasady poznajemy wraz z rozwojem przygody.
Przygoda w którą będzie nam dane grać nazywa się "Takeover at Whisper Base", gdzie zadaniem graczy będzie zinfiltrować wspomnianą placówkę.

"Age of Rebellion: Beginner Game" pojawi się w sklepach w drugim kwartale 2014 r.

Przypomnijmy, że wiele ilustracji zamieszczanych w grach Fantasy Flight Games tworzone są przez Polaka, Mariusza Gandzela.

"Enter the Unknown"

FFG
11

Za oceanem ukazał się suplement do ostatniej edycji Star Wars RPG. "Enter the Unknown" zabierze nas jeszcze dalej niż obrzeża Imperium i rozwinie klasę postaci Explorer. Dla innych klas jednak udostępni szereg nowych broni, pojazdów i innych elementów wzbogacających rozgrywkę. Jeszcze w tym roku powinien pojawić się następny sourcebook, poświęcony Corelli.

Szara, Imperialna rzeczywistość już odbiła na was swe piętno. Czas opuścić Obrzeża Imperium i zapuścić się jeszcze dalej, w niebezpieczne regiony galaktyki. Czas udać się w nieznane.

Pierwszy suplement dla Edge of the Empire poszerza karierę Explorer z nowymi specjalizacjami, talentami itd. Wszyscy gracze jednak znajdą nowe postaci, pojazdy i ekwipunek. Dodatkowe opcje które ich wspomogą na Obrzeżach Imperium. Mistrzowie Gry z kolei uzyskają nowe narzędzia do tworzenia ekscytujących i godnych zapamiętania przygód.
Zapowiedzi RPG

FFG
7

Minęło trochę czasu, od premiery pierwszego podręcznika do nowej edycji RPG. "Edge of the Empre" zostało przyjęte z różnymi emocjami, ale mimo wszystko zbiera całkiem dobre recenzje.
To jednak nie koniec. Z początku wydawało się, że Fantasy Flight Games będzie wydawało tylko trzy podręczniki. Imperialny ("Edge of the Empire"), Rebeliancki (o nim poniżej), oraz poświęcony Mocy. Jednak z tego co widać, możemy się spodziewać całej masy podręczników, poświęconych poszczególnym klasom postaci, ale też całym sektorom galaktyki. Oto te które obecnie zapowiedziano. Warto tutaj przypomnieć, że przynajmniej część ilustracji które znajdą się w książkach zostały narysowane przez polskiego artystę Mariusza Gandzela.DANGEROUS COVENANTS
Na krawędziach Imperium, możesz natrafić na wachlarz wrogów, których celem jest eliminacja twojej postaci. Kiedy już negocjacje zawiodą, mniej pewność że strzelisz pierwszy, a wszystko dzięki tej książce.

Ten zbliżający się suplement dla Edge of the Empire, rozwija klasę Hired Gun, nowymi specjalizacjami, talentami i innymi elementami. Dla innych klas przygotowano nowe postaci, pojazdy, oraz ekwipunek, wspomagające przygody na Rubieżach. Mistrzowie Gry z kolei odnajdą nowe narzędzia, pomagające w tworzeniu ekscytujących pojedynków.
Według twórców, ten suplement skup się na walce w grze, udostępniając nowe specjalizacje, talenty, bronie, pancerze i pojazdy. Mistrz Gry otrzyma porady, jak uczynić pojedynki bardziej filmowe.
Podręcznik skupia się na klasie Hired Gun, dodając nowe Motywacje, Obligacje i tła postaci. Twórcy podkreślają, że nie każdy żołnierz musi być szarym szeregowym. Nowe elementy, ubarwią postaci.
Nowością dla wszystkich klas są trzy nowe specjalizacje. Są to Enforcer, Demolitionists i Heavies. Oprócz nich, ekskluzywnie dla Hired Gun, udostępniono dwie nowe wysoko poziomowe specjalizacje, z wyjątkowymi umiejętnościami, które mogą wpłynąć na daną bitwę.
Podręcznik to też masa nowego ekwipunku, oczywiście specjalnie wybranego dla żołnierza. Wymienia się między innymi pociski plazmowe, wibrokastety, oraz wyrzutnie strzałek. Oprócz tego również nowe statki dla postaci. Od myśliwców po krążowniki. Mistrzowi Gry zostanie udostępniona tabela z cennikiem za usługi najemników, takie jak ochrona, sabotaż, czy po prostu walka dla jakiegoś szefa.

Podręcznik będzie można zakupić pierwszym kwartale 2014 r.


AGE OF REBELLION
Walcz o wolność galaktyki, jako bohater Sojuszu Rebeliantów. Już wkrótce będziesz miał swoją szansę, by dołączyć do beta testów gry Star WarsŸ: Age of Rebellion™ Roleplaying Game.

Drug z trzech epickich, kompatybilnych systemów RPG, Age of Rebellion wkrótce zostanie udostępniony do beta testów, przez stronę producenta i wyznaczone sklepy.
Gdzie pierwszy podręcznik skupiał się na przygodach przemytników i osób z pod ciemnej gwiazdy na Odległych Rubieżach, ten nowy skupi się na walce przeciwko Imperium.
Podręcznik umożliwi zarówno wcielić się pilota gwiezdnego myśliwca, jak i dyplomatę, którego celem jest szukanie poparcia na okupowanych planetach. Graczom przyjdzie brać udział w wielkich bitwach, ale też w działaniach partyzanckich, ramię w ramię z postaciami z Sagi i Expanded Universe.
To co odróżnia Edge of the Empire z Age of Rebellion to zmiana systemu Obligacji. Od teraz zamiast tego, gracze muszę stanąć przed Obowiązkami. Obowiązek definiuje dlaczego postać przyłączyła się do Rebelii i co chce w niej osiągnąć.

Okres testowy już trwa, a progres można sprawdzać zarówno na stronie Fantasy Flight Games, jak i na forum należącym do strony. Beta kończy się 15 listopada. Po tej dacie zostanie ogłoszona dokładna data premiery skończonego podręcznika.SUNS OF FORTUNE
Suns of Fortune to suplement, który odnosi się jeszcze do Edge of the Empire, ale jak już wiadomo będzie pasować również do Age of the Rebellion. Podręcznik ten skup się na opisie bogatego Sektoru Corelliańskiego. Miejsca narodzin Hana Solo i Wedge'a Antillesa.
Podręcznik wprowadza dwie nowe rasy (Drall, Selonianie), zmodyfikowaną rasę człowieka pod Corellianinia, bronie egzotyczne, górę nowych statków (produkcji corelliańskiej), dziewięć krótkich przygód, które może wykorzystać GM i wiele innych.Autorzy podkreślają, że pomimo położenia w Światach Środka, Corellia jest domem szmuglerów i innych łajdaków, co pasuje do Edge of the Empire. Poza tym planeta jest dość dziewicza, jej prawa niezbyt surowe, a statki tak szybkie, że tym bardziej sektor pasuje do zamysłu podręcznika.
Oczywiście prócz samej Corelli, na pewno pojawią się takie światy jak Selonia, Nubia i Aurea.

Podręcznik powinien pojawić się w sklepach jeszcze w 2013 r.ENTER THE UNKNOWN
Ostatnim zapowiedzianym podręcznikiem jest "Enter the Unknown", który rozwinie postaci o klasie Explorer. Dodano nowe specjalizacje, między innymi Driver, oraz Archeologist, które jednak oczywiście mogą przyjąć też inne klasy.
Dodano również trzy nowe, ciekawe rasy, które w mniejszym, bądź większym stopniu kojarzone są z podróżnikami i odkrywcami: Chissów, Toydarian i Durosian.
Tak jak przy okazji innych suplementów i tutaj znajdziemy nowy ekwipunek i pojazdy.

Podręcznik ukaże się jeszcze pod koniec tego roku.

Premiera "Edge of the Empire"

FFG
3

Od wczoraj dostępna jest najnowsza edycja systemu RPG, osadzonego w uniwersum Star Wars. "Edge of the Empire" jest pierwszym z trzech podręczników, które zostaną wydane w ciągu kolejnych lat. Ten pierwszy zabierze graczy na Odległe Rubieże i inne miejsca, gdzie przyjdzie nam wcielić się w postaci łowców nagród, przemytników i kolonistów. Ludzi żyjących na granicy Imperium.Oprócz samego podręcznika, już teraz można zamawiać zestaw kości, oraz ekran Mistrza Gry. Warto przypomnieć, że system "Edge of the Empire" korzysta z wcześniej przygotowanych kostek, przez co jest bardziej narracyjny niż poprzednie, D6 i D20. Osób szukających więcej informacji odsyłamy do strony producenta, oraz poprzedniego newsa, w którym autorzy odpowiedzieli na dziesięć pytań odnośnie gry, które stanowią bazę dla systemu.Weź udział w ponurych i poważnych przygodach, gdzie wszystko jest szare i nic nie jest pewne. Spróbuj swych sił jako szmugler Odległych Rubieży, zbieraj nagrody na łajdactwie żyjącym w cieniach Coruscant, albo załóż własną kolonię tuż pod nosem Imperium.

448-stronnicowy podręcznik Star Wars®: The Edge of the Empire™ zawiera wszystko, czego potrzebują gracze i Mistrzy Gry, by rozpocząć i poprowadzić przygody w niesamowitym świecie Star Wars
Temat na forum.

Wieści od "Fantasy Flight Games"

FFG
1

Premiera gry "Edge of the Empire" już w lipcu, dzięki czemu na stronie wydawcy co chwilę pojawiają się nowe zapowiedzi, preview i opisy podręcznika. Już wkrótce będziemy mogli zagrać w najnowszą edycję RPG Star Wars. Sam podręcznik nie będzie jednak jedynym wydrukowanym elementem, który będziemy mogli kupić.Na początku czerwca ukazała się zapowiedź przygody RPG, zatytułowanej "Beyond the Rim". Element ten zabierze nas na poszukiwanie dawno zaginionego statku ze skarbami. Niegdyś należący do separatystów Sa Nalaor. Historia rozpoczyna się na znanej miłośnikom komiksów Marvela i serii Legacy stacji "The Wheel", skąd ruszymy na obrzeża galaktyki do Dzikiej Przestrzeni przez planety Raxus Prime i Cholganna, gdzie zmierzymy się z dzikimi Nexu. Przygoda liczy sobie 96 stron i jest napisana bardzo szczegółowo. Możemy liczyć na nowe informacje o popularnej stacji, oraz nowy motivation i obligation dla naszych postaci. Premiera w trzecim kwartale 2013 r. Więcej informacji i przepięknych ilustracji można znaleźć pod tym adresem.

W czerwcu ukazał się też preview traktujący o Mocy. Nowe wydanie RPG pozwala graczom na wcielenie się w postać wrażliwą na Moc. Taka osoba jednak będzie napiętnowana. W Imperium korzystanie z Mocy jest surowo karane. Jej użytkownik musi unikać korzystania z niej jawnie. Jeśli się zdradzi, będzie miał ogromne problemy. Inkwizycja wszędzie szuka jakichkolwiek użytkowników Mocy.

Osoby wrażliwe na Moc dostają dostęp do wyjątkowej, dwunastościennej "kości Mocy" (Force Die), podzielonej na oczka jasnej, jak i ciemnej strony. Kość reprezentuje łatwość poruszania się po ciemnej stronie. Ilość oczek na całej kości jest taka sama, jednak niektóre ściany mają więcej jasnej bądź ciemnej energii. Gra zakłada, że postaci wrażliwe na Moc są dobre. Dlatego aby skorzystać z danej Mocy należy wcześniej wyrzucić dość oczek jasnej strony, by moc zadziałała. Jednak jeśli chcemy wprowadzić ciemną stronę, czarne oczka mogą reprezentować jej punkty. Im więcej ich zbierzemy, tym bliże nam do przejścia na stronę zła.

Postać nie może "ot tak" zostać użytkownikiem Mocy. Musi wcześniej, podczas tworzenia postaci, wybrać odpowiednią karierę i specjalizację. Dopiero wtedy otrzymuje dostęp do rozwijania postaci w Mocy. Należy jednak pamiętać, że nie otrzymuje dodatkowych punktów. Na Moc wykorzystuje te które ma podstawowa postać. Dlatego też trzeba pamiętać, że użytkownik Mocy jest gorszy w zwykłych umiejętnościach, ale może je nadrobić dzięki ingerencji Mocy. Więcej informacji o korzystaniu z Mocy w "Edge of the Empire" znajdziecie tutaj.Z kolei pod tym linkiem znajdziemy przygotowane wcześniej postaci, które możemy wykorzystać w naszych przyszłych grach, bądź w darmowych przygodach.
W jedną z takich przygód mogliśmy zagrać 15 czerwca podczas darmowego dnia RPG. W wybranych sklepach można było wypróbować swoich sił w wybranych sklepach. W "Shadows of a Blacksun" naszym zadanie było wyśledzenie zdradzieckiego łowcę nagród w labiryncie planety-miasta Coruscant. Zdobyć ważne dane i ostatecznie zmierzyć się z potężnym przeciwnikiem.

Premiera podręcznika już w ciągu najbliższych tygodni. Przypominamy, że dystrybucją w Polsce gier Star Wars zajmuje się firma Galakta. Póki co nie ma jakichkolwiek informacji o lokalizacji podręcznika. Jednak już teraz można zamawiać wersję beta w sklepie wydawnictwa.

Dziesięć pytań

FFG
7

Na stronie wydawnictwa Fantasy Fight Games, zaprezentowany został obszerny tekst, traktujący o zbliżającej się grze "Edge of the Empire". Zawiera on kilka nowych informacji, oraz okres czasowy w jakim podręcznik powinien zostać wydany. Zapraszamy do odwiedzin strony Fantasy Flight Games, gdzie znajdziemy materiały dotyczące gry. Od errat do Bety po przykładowe strony podręcznika.W styczniu, Fantasy Filgt Games ogłosiło wydanie “Edge of the Empire”. Gry RPG pozwalającej przenieść się graczom na obrzeża, wypełnionej przygodami i niebezpieczeństwami, galaktyki Star Wars.

Mamy zaszczyt zaprezentować ten wspaniały tytuł, w formie dziesięciu pytań i odpowiedzi. Wiele z prezentowanych tutaj materiałów zostanie szczegółowo przestawionych w zbliżających się internetowych zapowiedziach gry. Póki co jednak, zapraszamy do lektury!

Jaki jest setting „Edge of the Empire”?

Gra została osadzona tuż po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy śmierci. Edge of te Empire skupia się na ponurych i zabrudzonych elementach wszechświata Star Wars. Postaci żyją w świecie pełnym szarości, gdzie nic nie jest pewne. Na granicach nie tylko galaktyki, ale i społeczeństwa.

Pośród wielu planet galaktyki prawa Światów Środka nie są respektowane. Takie lokacje przyciągają wiele typów spod ciemnej gwiazdy, ale też buntowników walczących z imperialnym prawem. W kampanii Edge of the Empire łowcy nagród, szmuglerzy, najemnicy i odkrywcy działają wspólnie z doktorami, politykami i mędrcami. Handluj jako przemytnik na Odległych Rubieżach, zbieraj nagrody za zlecenia jako łowca nagród, albo załóż swoją własną kolonię, z dala od oczu Imperium!

Jaki związek ma Edge of the Empire z dwoma innymi planowanymi grami Star Wars?

Opisywany tytuł jest jednym z trzech elementów RPG. Każdy będzie osobnym podręcznikiem głównym, ale będą nawzajem kompatybilne. Masz możliwość mieszania różnych elementów, tak by stworzyć system, który najlepiej odpowiada ci i twojej drużynie.

Każdy z tych trzech podręczników głównych przedstawia galaktykę Star Wars z innej perspektywy. Wszystkie toczą się u szczytu zmagań Sojuszu Rebeliantów z Imperium Galaktycznym.

Edge of te Empire skupia się na granicach galaktyki, jej łotrach i gangsterach, oraz odkrywcach i kolonistach. Age o Rebellion z kolei przeniesie graczy na stronę Rebelii toczącej nierówną walkę z Galaktycznym Imperium. Zostaną wykwintnymi szpiegami, asami pilotażu i oddanymi żołnierzami. Ostatni element: Force and Destiny pozwala graczom zostać kimś kto przeszedł do legend. Ścigani przez Imperium, muszą pozostać przy życiu i co ważniejsze pozostać przy swoich wierzeniach. Wierzeniach Jedi.

Jak Edge of the Empire podchodzi do tematu Mocy?

Edge of the Empire jest osadzony w czasie, gdy Jedi i ich cały zakon zostali wyeliminowani z galaktyki. Jednak Moc wciąż wywiera swój wpływ na wszystko. Mistyczna energia jest jeszcze bardziej mistyczna w Edge of the Empire. Nawet w czasie gdy Zakon jeszcze istniał, niewielu udało się osiągnąć mistrzostwo w korzystaniu z Mocy. Teraz każda osoba na nią wrażliwa jest kimś wyjątkowym. Pierwszy podręcznik wprowadza zasady, pozwalające graczom wcielić się w postaci wrażliwe na Moc. Ścigani przez całą galaktykę, muszą nauczyć się jak ukrywać swoje zdolności. Tak aby, uniknąć siepaczy Imperatora.

Zarówno użytkownicy Mocy są wyjątkowi w galaktyce, jak i zasady dla postaci chcących zgłębić jej tajniki. Funkcjonują inaczej niż wszystkie inne zasady, co zostanie przedstawione w przyszłych zapowiedziach.

Jakimi postaciami mogę grać i co mogę nimi robić?

Rozpoczniesz grę jako jedna z ośmiu ras, po czym wybierzesz jedną z sześciu karier (każda oferuje trzy specjalizacje), tak by stworzyć swoją wyjątkową postać. Jako Bounty Hunter możesz wybrać specjalizację Gadgeteer, dzięki czemu zawsze będziesz miał asa w rękawie w trudnej sytuacji. Możesz również zbadać dzikie tereny niezliczonych planet jako Survivalist, wyszkolony w tropieniu zwierząt. A możę coś subtelniejszego? Wybierz karierę Colonist, by grać jako pochodzący z bogatego domu, wykształcony obywatel Imperium, szukający nowego życia z daleka od zgiełku Centrum Imperialnego. Jaką jednak wybierzesz specjalizację? Doctor? Będziesz się opiekować rannymi? Czy też Pollitico, wprowadzając prawo tam gdzie rządzi bezprawie?

Jak działają i czym są “Obligations”

Kamieniem węgielnym pod grę Edge of the Empires są tak zwane Obligation. Przedstawiają one dług, wroga, obowiązek, lub inną motywację, która prowadzi naszą postać przez przygody na granicy Imperium. Nieliczni z mieszkańców galaktyki zjawiają się na Odległych Rubieżach bez jakiegoś konkretnego powodu. Obligation to element zarówno mechaniki gry jak i jej narracji, ustalony podczas tworzenia postaci. Ma odpowiedzieć na jednego, zasadnicze pytanie. „Skąd się tu wziąłeś?”

Nieważne czy dotyczy on szantażu, umów z szefami półświatka, czy o dobry stary dług. Obligation to coś co się ciebie mocno trzyma i łatwo się go nie pozbędziesz. Towarzyszy ci w trakcie zarówno sukcesów jak i porażek. Drużyna może posiadać wspólną Obligation, lub też reprezentować prywatną sprawę, która odcisnęła wyraźne piętno na postaci. Mogą to być np. uzależnienie od przyprawy, lub też dług życia zaciągnięty u przyjaciela. Pojawia się nagle podczas kampanii, wpływając na całą drużynę i zapewniając MG szereg użytecznych i co ważniejsze, osobistych pomysłów na przygody.Dlaczego Edge of the Empire używa niestandardowych kostek?Kości, używane poczas gry w Edge of the Empire zostały zaprojektowane, by zapewnić rozgrywkę inną niż tą wykorzystujacą klasyczny zestaw wielościanów. Dzięki temu wszechświat Star Wars otrzymuje rozgrywkę RPG na całkowicie innym poziomie.

Gry korzystające ze standardowych kości opierają się na wynikach matematycznych. Gracze i MG porównują wyniki od kości i modyfikatorów z tymi swych celów, stwierdzając czy test się udał, czy też nie. Edge of the Empire również pozwala na rozstrzygnięcie w jaki sposób potoczyły się losy graczy. Specjalnie zaprojektowane symbole na kościach pozwalają grupie jednak na coś więcej. Jednocześnie do stwierdzenia czy test się udał, czy nie, dochodzą kolejne efekty. Są one równie ważne jak powiedzenie testu.

Co więcej zamiast śledzić ogromne ilości modyfikatorów, MG może po prostu dodać lub odjąć kości z puli gracza. Dzięki temu system gry jest bardziej intuicyjny, a kość z dodatkowym efektem staje się równie ważna jak sam podstawowy rzut

Czego potrzebuję do rozpoczęcia gry?

Nie trzeba wielu elementów, by móc zagrać w Edge of the Empire. Poza kopią podręcznika źródłowego, gracze będą potrzebowali ołówków lub długopisów, oraz kartę postaci. Kartę można znaleźć w podręczniku, bądź pobraćją ze strony Fantasy Flight Games. Potrzebna będzie również jedna lub więcej kość K10, reprezentująca ataki krytyczne i krytyczne obrażenia. Sugeruje się, by każdy z graczy miał dla siebie po dwie kości K10.

Gracze i Mistrzy Gry powinien również posiadać zestaw niestandardowych kości, zaprojektowanych pod system gry.

 • Komplet kości będzie dostępny w sklepach z grami RPG, lub też na stronie FFG,
 • Podręcznik Edge of the Empire: Beginner Game będzie zawierać jeden zestaw,
 • Można również zakupić Star Wars Dice app dla Ios, Androida i Kindle,


 • Jeśli jednak mimo wszystko, ktoś będzie miał utrudniony dostęp do niestandardowych kości, będzie można wykorzystać również te standardowe. Tabela w podręczniku przedstawia jak można używać kości K6, K8 i K12 jako te potrzebne do Edge of the Empire.

  Przydatnym, chociaż nieobowiązkowym elementem jest Star Wars: Edge of the Empire Game Master’s Kit, który zawiera użyteczne informacje, dostępne bez kartkowania podręcznika. Ekran zostanie wydany równocześnie z premierą samej gry.  Jakie treści zawiera podręcznik źródłowy?

  Edge of the Empire to podręcznik w twardej oprawie, liczący 448 stron. Zawiera kompletne informacje dotyczące tworzenia i rozwijania postaci (osiem ras, sześć karier i osiemnaście specjalizacji), ekwipunek wraz z arsenałem, zasady dotyczące walki, statków, pojazdów, informacje o świecie Star Wars, gotową przygodę i wiele więcej.

  Czym różni się wydawana gra od bety I jaki wpływ miała beta na ostateczny produkt?

  Edge of the Empire Beta była skróconą wersją, prezentacją podstawowych zasad dzięki którym testerzy mogli sprawdzić działanie gry. Między innymi mechanikę dotyczącą umiejętności, koncepty postaci i ich tworzenie, oraz część ekwipunku. To były element na których wydawnictwo chciało się skupić, a gracze dostali możliwość wspomóc te testy. Beta wyeliminowała wiele problemów z tworzeniem tła postaci, settingiem świata, oraz zmieniła kilka pojazdów, statków, broni i ekwipunku.

  Wspominani testerzy ogromne przysłużyli się twórcom, ulepszając zasady gry. Podstawy gry nie zmieniły się wiele, komentarze testerów pozwolił

  Wyłapać drobniejsze błędy, które potem zostały sprawdzone przez twórców, na końcu wrzucając odpowiednią erratę na stronę. Dzięki temu Beta może być aktualizowana, stawiając ją na równi z finalnym produktem w kwestii zasad.

  Wynikiem pracy testerów jest przepiętkny, 448-stronnicowy podręczynik wydany w twardej oprawie, który zaawiera:

 • Wygodne karty broni, sprzętu, urządzeń, statków i pojazdów,
 • Zasady prowadzenia walk i postaci wrażliwych na Moc wygnańców,
 • Informacje o wszechświecie Star Wars dotyczące systemów gwiezdnych, praw i organizacji przestępczych,
 • Rady dla GMa ja stworzyć i poprowadzić kampanię,
 • Gotową przygodę, mającą na celu wrzucenie graczy od razu do akcji,
 • I wiele, wiele więcej!


 • Jaki związek mają podręcznik źródłowy i "Beginner Game"?

  Pomimo tego, że obydwie gry korzystają z tych samych kości I mechaniki, Beginner Game jest prostrzą I łatwiejsza do zapamiętania wersją głównej gry. W skrócie, jest to idealna opcja dla nowicjuszy w grach RPG. Zawiera informacje elementarne dla rozegrania kampanii.

  Gracze Beginner Game, próbując swoich sił z głównym podręcznikiem przekonają się jak wiele zapewnia ten drugi tytuł. Oferuje świat nowych możliwości na przygody. Beginner Gae został zaprojektowany by wprowadzić graczy w podstawowe zasady gier rpg i świata Star Wars. Edge of the Empire zapewnia wszelkie materiały, potrzebne do kontynuowania historii rozpoczętych w Beginner Game, lub stworzenie nowych.

  Zasady podręcznika głównego zapewniają stworzenie i wylewelowanie postaci, która odpowiada graczom. A Obligations zapewniają motywację i tło dzięki którym lepiej wsiąkną w historię. Główny podręcznik zawiera o wiele więcej karier, broni, statków, talentów i innych elementów. Jest to rozszerzona wersja tego co znajdziemy w Beginner Game.

  Przygotuj się na przygodę

  Żyj jako zbrodniarz, łajdak, kolonista, albo jakakolwiek inna postać na granicy galaktki. Będziesz potrzebować sprytu, blastera i kompanów, gdyż akcja i przygoda czekają na tych, którzy spróbują swych sił w Edge of the Empire.

  Edge of the Empire Core Rulebook, kości RPG i Game Master’s Kit zawitają do sklepów w drugim kwartale 2013 r.!

  "Beginner Game"

  FFG
  6

  Na oficjalnej stronie wydawnictwa Fantasy Flight Games ukazała się zapowiedź kolejnego elementu nowej edycji RPG.

  Zbierz przyjaciół i przygotuj się na przygodę w galaktyce Star Wars! Fantasy Flight Games ma przyjemność zapowiedzieć wydanie Star Wars®: Edge of the Empire™ Beginner Game, które jest idealnym startem do przygód w odległej galaktyce.

  The Star Wars: Edge of the Empire Beginner Game zawiera kompletny samouczek. Przygotowane wcześniej, gotowe karty postaci ułatwiają poznanie zasad, a wyjątkowe kości i ekscytujący system narracyjny zamieniają każdy rzut w element historii. System ten zapewni wiele godzin przyjemności w opowiadaniu własnych opowieści w tej odległej galaktyce.


  POZNAJ ZASADY

  Skrócone i uproszczone zasady, które zostały zawarte w przygodzie pozwalają ci uczyć się poprzez zabawę. Wraz z drużyną zwiedzicie skąpane słońcem ulice małej mieściny na Tatooine, próbując zabezpieczyć swój statek. Z wieloma okazjami nie tylko do wymiany ognia, ale i słów z mieszkańcami. Przygoda uczy podstaw mechaniki Edge of the Empire poprzez przygodę.

  Wrzucając graczy od razu do akcji "Ucieczka z Mos Shuuta" zaczyna się od niebezpiecznej ucieczki od bezwzględnych oprychów. Wraz z postępami wprowadzane są odpowiednie elementy systemu.

  KARTY POSTACI ZAWIERAJĄCE WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ

  The Star Wars®: Edge of the Empire™ Beginner Game pzowala ci wybrać z pośród czterech przygotowanych postaci i przenieść się do gry. Wolisz Wookiee'ego najemnika, czy ludzkiego przemytnika? Droida kolonistę, czy Twi'lekańskiego łowcę nagród? wybór należy do ciebie, a wygodne kart zapewnią ci wszystko czego potrzebujesz.

  Każda z ośmiostronnicowych zawiera tło postaci, wyjaśniające związek z przeciwnikiem drużyny Teemo the Huttem i innymi bohaterami. Poza tym znajdziecie odnośniki do podstaw mechaniki i mnóstwo opcji do rozwijania postaci w Mos Shuuta i kolejnych przygodach.

  ZBUDUJ HISTORIĘ Z WYJĄTKOWYMI KOŚĆMI

  System rzutów kośćmi zapewnia bogactwo opcji narracyjnych. Symbole dla sukcesu, porażki i komplikacji zostały przedstawione na każdej z kości. Nawet pomyślny test może pozostawić zagrożenie. Z drugiej strony nawet porażka może pozostawić sukces!

  Poprzez system który sumuje wszystkie za i przeciw, mistrz gry i gracze szybko zbudują swoją pulę kości która wpłynie na głębię opowieści.


  Póki co znana jest jedynie cena jaką nam przyjdzie zapłacić za przygodę,a wynosi ona 29,95$. Za tą kwotę otrzymamy:
 • Wprowadzenie do RPG i przykładowa sesja (4 strony),
 • Przygodę RPG (32 strony),
 • Podręcznik ze skróconymi zasadami (48 stron),
 • Cztery karty postaci,
 • Dwustronną mapę,
 • Trzydzieści pięć tokenów postaci,
 • Pięć tokenów pojazdów,
 • Czternaście specjalnych kości RPG,
 • Osiem tokenów przeznaczenia,


 • Aby całkowicie się cieszyć systemem i tak trzeba będzie kupić podręcznik "Edge of the Empire". Tutaj zasady są bardzo uproszczone w porównaniu do głównych. Osoby które zagrają w "Beginner Game" i główny produkt zauważą spore różnice między nimi.

  Temat na forum

  Co wiemy o "Edge of the Empire"?

  różne
  20


  Nie tak dawno temu informowaliśmy o zapowiadanej grze Star Wars RPG o podtytule "Edge of the Empire". Zarówno nasi specjalni wysłannicy, jak i inni fani mieli okazję spotkać się z autorami podręcznika na Celebration VI, gdzie przybliżono odrobinę to nad czym pracują.

  Obecnie wersja beta to edycja limitowana dla najszybszych. Wdrukowanych zostało 5000 sztuk i nie planowane są żadne dodruki. Za 29,50 USD otrzymujemy jedynie mechanikę gry. Pomimo testów wersja premierowa zasad gry nie powinna się tak wiele różnić od tego co otrzymaliśmy w becie, tak więc warto już teraz zastanowić się nad kupnem swojej kopii, a potem ściągnąć odpowiednie erraty. Jest to oczywiście opcja dla nas fanów. Pełna wersja będzie posiadać oprócz mechaniki również opis wszechświata. Z tego co czytamy w Internecie większość obecnych maili do wydawcy to poprawki literówek, czy składni.

  Pełna wersja podręcznika została zapowiedziana na luty 2013 r.. I jeżeli nic się nie zmieni kolejne podręczniki mamy dostawać co roku w tym samy miesiącu. Najpierw w 2014 "Age of Rebellion", a w 2015 "Force and Destiny". Oczywiście jeżeli gra się dobrze sprzeda, będzie rozwijana dalej o kolejne podręczniki.


  W Polsce dystrybutorem gry będzie wydawnictwo Galakta. Nie wiadomo jednak czy pokusi się o polskie tłumaczenie. Galakta to polska firma odpowiedzialna między innymi za planszówkę "Battlestar Galactica", czy grę strategiczną "Warhammer". To ta sama firma która wyda w kraju grę figurkową "X-Wing".

  Jeżeli chodzi o opis świata, ważne jest to, że system jest osadzony całkowicie w erze Imperium. Trzeci podręcznik poświęcony Jedi zapowiada się na przygody użytkowników mocy za czasów rządów Palpatine'a i jego Imperium. Nie będzie nam dane zagrać jako członek zakonu. Jedynie jako jeden z nielicznych ocalałych z pogromu. Tak więc do 2015 r. wydawnictwo skupia się na najpopularniejszej erze Star Wars, nie wydając żadnych podręczników poświęconych erze Starej Republiki, czy Dziedzictwa. Oczywiście nic jednak nie ogranicza naszej wyobraźni i możemy sami stworzyć statystyki danej broni, czy postaci i bawić się w naszych ulubionych czasach.

  Co ważne każdy z wydawanych podręczników będzie zawierać te same zasady tworzenia postaci. Nie musimy się martwić, że zainteresujemy się grą dopiero w 2015 r. i będziemy musieli zakupić poprzednie książki by zrozumieć zasady. Każdy podręcznik jest rulebookiem. To nie Saga w której najwygodniej było posiadać Core Rulebook, Threats of the Galaxy i album poświęcony erze w której gramy.

  Sama mechanika bardzo odbiega od tego do czego przyzwyczaiła nas firma Wizards of the Coast. Fantasy Flight Games zrezygnowało całkowicie z systemu D20, a nawet numerowanych kości. Rzuty w Edge of the Empire wykonywane są customami. W grze jest sześć kości. Trzy pozytywne i trzy negatywne. Do tych pierwszych zaliczają się Ability, Proficiency, i Boost reprezentujących kolejno atrybuty postaci, jej trening w danej dziedzinie i warunki zewnętrzne typu pogoda. Negatywne kości to: Difficulty, Challenge, i Setback. Pierwszy reprezentuje złożoność testu, drugi przeciwnika, a trzeci warunki zewnętrzne. To co wypadnie nam na kości decyduje, czy test się udał, czy też nie. Pozwala to tworzenie wielu kombinacji, w których niewiele testów będzie miało taki sam efekt na postać.


  Tak w bardzo dużym skrócie wygląda wykonanie testu w nowej wersji RPG od firmy Fantasy Flight Games, odpowiedzialnej za Warhammera. Osoby zaznajomione z gatunkami RPG zauważą, że jest to duże odejście od "epickiego" systemu do jakiego przyzwyczajało nas przez ostatnie 12 lat Wizards of the Coast. Od teraz gra stanie się bardziej ryzykowna i realistyczna. Zupełnie jak Warhammer. Osoby które grały w tego RPGa wiedzą jak łatwo tam umrzeć. Wygląda na to, że Mroczne Czasy rzeczywiście będą mroczne w tej nowej grze.

  Do naszej odgrywanej postaci przydzielimy jedną z ośmiu ras. A są to następujące opcje: Bothanie, Droidy klasy czwartej (battledroidy np. B1), Gandowie, ludzie, Rodianie, Trandoshanie, Twi'lekowie i Wookiee. Poza tym gracz wybierze jedną z sześciu karier spośród takich opcji jak np. Szmugler, czy Łowca Nagród. "Klasy" te można dalej rozwinąć w 18 specjalizacji typu lekarz, polityk. Ciekawym dodatkiem do tworzenia postaci są tzw. "obligations". Są to informacje z historii postaci. W trakcie gry mogą się okazać niezłym utrudnieniem, gdyż są to elementy które tworzą w trakcie gry między innymi zadania poboczne. Z drugiej strony im więcej obligations, tym więcej kredytów na start, czy specjalnego ekwipunku jak statek kosmiczny.

  Trzeba przyznać, że system zapowiada się interesująco. Chętnych do zakupienia bety zapraszamy w to miejsce. Wkrótce z pewnością pojawi się więcej informacji o pracach nad podręcznikiem. Zachęcamy do wyrażania swej opinii nad "Edge of the Empire" w tym miejscu na forum.

  Wersja beta podręcznika "Star Wars: Edge Of The Empire"

  Fantasy Flight Game
  10


  Fantasy Flight Games, czyli firma posiadająca obecnie licencję na wydawanie gier towarzyskich w świecie Gwiezdnych Wojen zapowiedziała kolejny produkt (obok karcianki „Star Wars: The Card Game” oraz bitewniaka „X-Wing”). „Star Wars: Edge Of The Empire”, bo o nim tutaj mowa, to pierwszy z trzech podręczników do nowego systemu RPG osadzonego w odległej galaktyce autorstwa FFG. Będzie on koncentrować się na łowców nagród, łajdakach, przemytnikach czy nieustraszonych odkrywcach. Dzięki drugiemu podręcznikowi „Star Wars: Age of Rebellion” gracze będą mogli podjąć walkę z Imperium po stronie Sojuszu Rebeliantów jako przebiegli szpiedzy, piloci czy żołnierze. W trzeciej odsłonie „Star Wars: Force and Destiny” będziemy mogli wcielić się w role tak bardzo lubianych przez nas wszystkich użytkowników Mocy. Gracze będą mogli wybrać kim chcą grać i wybrać odpowiedni podręcznik, który umożliwi samodzielną grę, jednak dopiero wszystkie trzy stworzą jeden wielki system.
  Fantasy Flight Games aby wydać jak najlepszy produkt oraz skrócić fanom czas oczekiwania na nowy system RPG postanowiło rozpocząć beta testy (jednak niestety na razie tylko dla mieszkańców Ameryki Północnej). Aby wziąć w nich udział wystarczy kupić podręcznik i grać a wszystkie uwagi dotyczącego systemu i rozgrywki wysyłać na maila albo dzielić się z nimi na oficjalnym forum gry. „Star Wars: Edge Of The Empire

  Wersja beta podręcznika „Star Wars: Edge Of The Empire” posiada 224 strony i zawiera tylko i wyłącznie niezbędne zasady i informacje potrzebne do gry a jego cena to 29,95 dolarów. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w tym miejscu.


  Temat na forum

  Nowy system RPG

  0

  Choć wieści o tym, że Fantasy Flight Games dostała licencje na karcianki, bitewniaka i RPGi z Gwiezdnych Wojen, już obiegła świat jakiś czas temu, to nowy RPG to wciąż jedna wielka zagadka. Fantasy Flight Games zaprezentowała pierwsze zapowiedzi tak karcianki jak i bitewniaka, ale w przypadku RPGa siedzi cicho. Nie przeszkadza to fanom spekulować na temat przyszłego systemu.

  Podobno będzie to pierwszy system Star Wars oparty na D10 (kostce dziesięciościennej). Sugestie te bazują na tym, że Fantasy Flight Games przygotowała trzecią edycję systemu Warhammer, a także maczała swoje palce w Warhammerze 40k. Niektórzy też sugerują, że dzięki temu może dojść do nawiązania współpracy z Games Workshop przy produkcji figurek, ale to znów głównie informacje wyssane z palca. Niektórzy też sugerują, że firma może testować elektroniczne podręczniki, dostępne jedynie w PDFach, bez drukowania książki.

  Wszystko zaś wskazuje na to, że szybko systemu RPG nie zobaczymy. Może jego zapowiedź pojawi się w przyszłym roku, ale przedstawiciele firmy nie chcą niczego obiecywać ani komentować. Mówią wprost, że jeśli będą chcieli coś ogłosić to pojawi się to na stronie. Dopóki tam nic nie ma, nic nie wiadomo. I każą nie wierzyć w plotki, fani zbyt dużo potem oczekują.

  Pojawiają się opinie, że FFG przed wejściem w RPG chce zbadać rynek, by nie zarzucić go masą produktów, które zostaną źle odebrane przez graczy. Podobnie jak to było w przypadku karcianek, tak i w RPG na rynek wejdzie już trzeci system. Warto pamiętać, że zarówno D20 jak i D6 ma swoich zagorzałych zwolenników, podobnie jak CCG i TCG. Być może właśnie dzięki karciance FFG będzie wiedzieć jak przebić się na rynku. Z drugiej strony tworzenie RPGa od podstaw, przy świecie tak bogatym jak Gwiezdne Wojny zawsze musi trwać długo. Pozostaje zatem czekać na oficjalne doniesienia.

  Archiwum wiadomości dla działu "RPG"

  Loading..

  Ustawienia


  Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
  Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.