TWÓJ KOKPIT
0

RPG

Postacie

2002-08-26 16:55:00

Na Bastion trafiają dzisiaj pierwsze obiecywane statystyki postaci. Tym razem są to politycy i liderzy Federacji, a w kolejce czekają już Łowcy Nagród...
KOMENTARZE (0)

RPG

I jeszcze jeden udpate

2002-08-18 22:05:00

Tym razem trzy tabele.
1. Pancerze
2. Rasy
3. Posługiwanie się mocą

Tłumaczenie powstało przy wielkiej pomocy DaRes'a F.Lasha, oraz Sidiousa. Ich prace rozpoznasz po tym ze nie zawiera błędów.
KOMENTARZE (0)

RPG

Sztuka miecza

2002-08-17 20:38:00

Tak jak zapowiadaliśmy dziś następuje dalszy rozwój działu RPG. Do sekcji traktującej o systemie West End Games trafia artykuł poświęcony innym zasadom walki. W przygotowaniu są już następne...
KOMENTARZE (0)

RPG

Rozbudowa działu RPG

2002-08-16 22:35:00

Na naszej stronie po długim okresie oczekiwań nareszcie zagoszczą pierwsze materiały dotyczące systemu RPG West End Games poświęconego Star Wars. Duży nacisk położyliśmy zwłaszcza na możliwości konwersji podręcznika podstawowego do rozgrywania kampani w czasach prequeli. Wkrótce zaprezentujemy serie artykułów, które umożliwią przystosowanie zasad do rozgrywania przygód np. w senacie, czy wielkich pojedynków Jedi. Wkrótce także pokażą się pierwsze statystki bohaterów, sprzetów potworów itd. Na razie proponujemy Wam artykuł: O systemie, który przybliży Wam troche samą idee gry oraz artykuł Polityka w SW WEG, dzięki któremu bedziecie mogli w waszych przygodach zagłębić się w polityczne intrygi.
KOMENTARZE (0)

RPG

Co tam panie w rpegach?

2002-08-14 12:45:00 za RAJ z Nowa Gildia

Ostatnio wizardsi postarali się i przygotowali trochę różności dla starwarsowych rpegowców. Można sobie za darmo ściągnąć z ich strony pdf'y z poprawkami do sourcebooków, dzięki czemu można je będzie wykorzystywać zgodnie z nowymi zasadami (tymi z edycji Revised) - The Dark Side Sourcebook, The New Jedi Order Sourcebook, Starships of the Galaxy. Są tam również poprawki pozwalające na konwersję postaci. Poza tym dostepna jest zbiorcza tabela z nowymi informacjami o szybkościach statków i pojazdów.
Ale to jeszcze nie koniec. Pamiętacie Kyle Katarna? Jak ktoś chce wykorzystać go w swoich sesjach rpg, to nie ma problemu - tutaj są jego statystyki. Zaś na tej stronie znajdziecie statystyki superniszczyciela Lusankya z 12 tomu serii New Jedi Order.
Poza tym właśnie w sprzedaży znalazł się Power of the Jedi Sourcebook. Kosztuje skoromne 26.95$ ale bez wątpienia wielbiciele Jedi rzucą się na niego i będą traktować jak relikwię.
I na koniec kilka zapowiedzi: w październiku ma się ukazać Arms and Equipment Guide ("We need guns! Lot of guns!"); w styczniu 2003 przyjdzie kolej na Coruscant and the Core Worlds (będą tam także opisy takich planet jak Kuat czy Corellia); poza tym w 2003 roku ma być wydany The Ultimate Alien Anthology a także dwie pozycje nie posiadające jeszcze tytułów. Pierwsza z nich będzie dodatkiem dla graczy (nowe klasy przestiżowe, featy i zdolności a także zasady dla chcących się przyłączyć do hutańskich syndykatów przestepczych, do Czarnego Słońca lub do Rebelii. A część materiałów ma być kompatybilna z grą komputerową Star Wars Galaxies. Druga ma być pomocą dla mistrzów gry - czyli jaktworzyć przygody i kampanie, jak radzić sobie z graczami, a także generatory imion dla różnych ras. Ostatnią pozycją przewidywaną na 2003 jest dodatek pod robocza nazwą Ultimate Alien Anthology - mistrzowie gry znajdą w nim wielu potencjalnych wrogów dla swoich graczy!

Za RAJ z Nowa Gildia.
KOMENTARZE (0)

RPG

Zapowiedzi WOTC`u.

2002-08-13 11:15:00 SW.com

Na Gen Conie Wizards of the Cost poinformował o nowych książkach, jakie znajdą się w sprzedaży najprawdopodobniej w przyszłym roku.
Pierwsza z nich będzie się nazywać Arms and Equipment Guide, i jako jedyna z zapowiadanych książek ma wyjść jeszcze w tym roku – w listopadzie. Znajdzie się w niej statystyki wszystkich broni, droidów, oraz innych dóbr jakie mogą przydać się naszej postaci. Opisane będą również zasady budowy własnej broni. Jak zapewnia jeden z autorów będzie zawierała dokładniejsze dane niż wszystkie poprzednie.
W styczniu WOTC wyda Coruscnat and Core Worlds. Książka będzie miala 160 stron i zawierać będzie historie wielu światów. I znów Perkins mówił, że będzie ona dokładniejsza niż dotychczasowe przewodniki.
Na rok 2003 zapowiadana jest również książka: The Ultimate Alien Anthology Zaiwrać będzie wszystkie rasy znane z całego SW, nie pomijając ras które mieliśmy okazje zobaczyć w EII. Znajdą się tam zarówno zalecenia jak grać postacią tej rasy, jak również rubryki poświęcone w całości Mistrzom Gry. W całości nie znajdzie się żadne obrazek z poprzednich edycji.
W przyszłym roku ukarzą się również jeszcze dwie książki, które a razie nie posiadają tytułu. Jedna z nich ma rozwinąć możliwości zrobienia z gracza bandyty, o drugiej na razie nic nie wiadomo. W kilka miesięcy po wydaniu książek dla graczy, ukaże się książka w całości dla Mistrzów Gry. Jak mówi Perkins zaprojektowano ją tak by tak pomóc mistrzom gry tworzyć Kampanie, i robić to dużo mniej czasochłonnie niż dotychczas.
Ostatnią książka jaka wyjdzie w 2003 będzie uzupełnienie do nieco wcześniej wydanej Ultimate Alien Anthology. Jej bohaterami będą raczej ci z ciemnej strony mocy, ale zarówno zwykłe droidy, zdolne do wyrządzenia dużych strat i domowe zwierzątka typu Nexu, i Reek.
KOMENTARZE (0)
Loading..