TWÓJ KOKPIT
0

RPG

Bądź Sithem kiedy tylko chcesz

2008-11-28 16:08:21 Wizards.com

Na Wizards kolejna aktualizacja w newsach. Dostaliśmy kolejny dodatek internetowy dla podręcznika KotOR i kolejną część poradnika dla Sithów. Jest to już piata część i swoją drogą można ją wydrukować jako jeszcze jeden podręcznik. Tym bardziej się to opłaca, gdyż to chyba najlepsza seria artykułów ostatnimi czasy.

W piątej części poradnika Behind the threat : The Sith, stawiany jest nacisk na role playing. Dowiemy się w takim razie jak to jest być Sithem. Tu już na samym starcie ostrzeżenie dla graczy że jeżeli chcą zostać drużyną Sithów, to zdrada musi ciągnąć zdradę, gdyż naturą tych istot od zawsze było dążenie do władzy.
Po sporej dawce porad jak odgrywać postać przychodzi pytanie "kiedy to robić" tutaj świetny akapit o tym jak zachowują się Sithowie w różnych erach. Jest on tak właściwie pomysłami na przygody, ze świetnymi pomysłami na scenariusze, ale ukazuje jak zachowania zakonu zmieniały się przez tysiąclecia.
Następnym razem dostaniemy informacje dla Mistrzów Gry. Głównym tematem artykułu będzie jak stworzyć mrocznego Sitha na przeciwnika dla naszych graczy.


Urban Bombardier Speeder Bike. Tak brzmi angielska nazwa popularnego podczas Wojen Mandaloriańskich śmigacza wojennego. Tak właściwie była to jednostka cywilna, lecz została mocno zmodyfikowana. Na siedzeniu pasażera zamontowano karabin blasterowy, z opcją wyrzutni rakiet, który może strzelać na 360*. Pojazd ten był dobrą odpowiedzią na Bazyliszki i plecaki odrzutowe Mandalorian.

Artykuły znajdziecie tutaj:
Urban Bombardier Speeder Bike
Behind the threat : The Sith
KOMENTARZE (4)

RPG

Scum and Villiany

2008-11-20 14:43:18 Wizards.com

Od dzisiaj w sklepach na całym świecie można zakupić nowy podręcznik do Star Wars Saga Edition. Poniżej znajdziecie okładkę podręcznika, jego opis, a na samym dole jego zawartość. Informacje o tym co dokładnie znajdziemy w Scum and villiany zostały podane już na początku listopada.
"Naucz się jak zostać szmuglerem, albo jak zbudować kryminalistyczne imperium które może rywalizować z klanami Huttów. Zabierz swój statek na niebezpieczną Trasę na Kessel, albo ścigaj cele i zbieraj nagrody za ich głowy jak łowca nagród. Uważaj na długie ramie Imperialnej sprawiedliwości, albo dostaniesz bilet w jedną stronę do kopalni przyprawy.

Ta książka posiada dokładne informacje o życiu na krawędzi w świecie Gwiezdnych Wojen.

Oprócz informacji dla graczy podręcznik ten daje Mistrzom gry rozmaite wiadomości o łowcach nagród, syndykatach przestępczych, szmuglerach, piratach i kryminalistach pasujących do Gwiezdnych Wojen. Scum and Villainy posiada wszystko co trzeba, aby gracze nie czuli się wyobcowani w Kantynie Mos Eisley.

Scum and Villainy zawiera nowe zasady i infomracje o szmuglerach, łowcach nagród, przestępczych bossach i o każdej innej osobie wyjętej z pod prawa. "Zawartość podręcznika


Część 1 Opcje Postaci
Nowe rasy (Blood Carver, Clawdite, Falleen, Gand, Jawa, Ryn, Toydarian i Ubese). Nowe opcje talentów dla wszystkich klas początkowych, oraz całkowicie nowe drzewo dla klasy Szlachcic (Disgrace). Po za tym drzewka Brawling i Weapon Specialist dla Soldiera, oraz Fortune i Misfortune dla Scoundrela. Reszta klas również otrzymuje ulepszenia, jak Camouflage dla klasy Scout.

Umiejętności znalazły nowe zastosowanie. Jak Deception z Cheat (do gier hazardowych) i Mechanics, dla przykładu Booby trap.

27 nowych atutów. Dla rasy Clawdite dodano specjalne atuty odpowiadające za zmiany w ich wyglądzie. Mogą od teraz zmieniać wagę, wysokość i inne rozmiary by przypasować się do imitowanej rasy. Innym nowym atutem jest Superior Tech, który pozwala tworzyć ekwipunek z lepszymi bonusami niż wcześniej robiono to z pomocą atutu Tech Specialist. Inne podane atuty to Deadly Sniper, Burst of Speed, Resurgence i Collateral Damage.

Klasy Prestiżowe: Ace Pilot, Bounty Hunter, Crime Lord, Master Privateer i Gunslinger otrzymują dodatki do ich drzew talentów. Wprwodzono trzy nowe klasy:

Assassin (Który zawiera drzewko sniping/assassination I drzewko Genoharadan które zwiększa trudności demoralizacja I starch na przeciwnikach,

Charlatan który ma drzewko sztuczek, by zaskoczyć ewentualnych wrogów. Outlaw zawiera drzewko Outlaw które zawiera nowe opcje bojowe.

Część 2 - Outlaw Tech

Informacje o ulepszaniu ekwipunku, który opiera się na zapełnianiu miejsc w broni i innych rzeczach wybranymi przez gracza ulepszeniami, takimi jak celownik, pole maskujące, czy automatyczne ładowanie. Ulepszenia są podzielone na uniwersalne, przeznaczone dla broni i przeznaczone dla pancerzy. Jest także sporo nowych broni i pancerzy w które możemy zaopatrzyć postaci. Tutaj znajdziemy także dużo opcji ulepszania swojego statku. Jest podana lista możliwych do zmodernizowania systemów statku i tych których lepiej nie zmieniać. W ten sposób można ulepszyć swój statek jak Han Solo swojego Sokoła Millenium.

Część 3 - Kampanie Pograniczników

Długi dział jak prowadzić kampanie dla klasy Fringer i wszystkich BG bliskich takiej klasy. Pomysły na przygody, kampanie itp.

Część 4 - Elementy Pogranicznika

Opis postaci przestępczego półświatka (Zam Wessell, Tyber Zahn, Książę Xizor itp.), opis organizacji i archetypy. Część 5 - Punkt Nadir

Wszystko co jest potrzebne by stworzyć przestępczy świat. Nowe rasy, postacie niezależne i wiele więcej.

Część 6 - Mini Przygody

Po prostu Mini Przygody dla zabicia czasu.

Część 7 - Upadła Gwiazda

Przygoda specjalnie przygotowana dla przestępczych postaci.

W wydanym podręczniku nie ma prawie żadnych informacji o Jedi. Jest tylko jeden dodatkowy talent dla Jedi Sentinel, ale po za tym nic.

Książkę można dostać na Amazonie za 26.37$. Dokładny link do zamówienia tutaj. tutaj
KOMENTARZE (5)

RPG

Rebellion Era Campaign Guide - Update

2008-11-11 20:55:11 Wizards.com

Użytkownicy forum Star Wars RPG znaleźli na stronie Amazon kolejną okładkę do podręcznika. Tym razem gratka dla wszystkich wielbicieli ery Rebelii. Obrazek prezentuje się naprawdę okazale. Na forum pisze się że autorem tej obwoluty jest ta sama osoba która stworzyła piękną oprawę dla Knights of the Old Republic Campaign Guide.
Data wydania tego podręcznika to 21 lipca 2009 roku. Będzie mieć 224 strony. Nie wiadomo do końca jakie materiały znajdą się w środku. Możemy tylko się domyślać.


UPDATE (Bolek - 12/11/2008 13:10)

Dzięki uprzejmości użytkownika Sky wiemy już że obydwie okładki stworzył Soe Murayama, który pracował również przy takich projektach jak d20 Future Tech i Dungeons&Dragons - Forgotten Realms Player's Guide.
KOMENTARZE (4)

RPG

Spora paczka newsów RPG

2008-11-10 12:05:01 Wizards.com, Fandomcomics

Ostatni tydzień był bogaty dla graczy RPG o nowe artykuły, newsy i przygody.

Planet Hoppers: Cathar

Wyląduj w kosmoporcie obok wielkiego drzewa mieszkalnego. Udaj się na rytualne polowanie. Wykąp się w dwóch gigantycznych jeziorach. Wespnij się na szczyt rytualnego, malowanego konaru i oglądaj zachód słońca na tle niskich gór dzielących tereny Catharian od Vast Veldt, czyli pustkowia kiltików. Cathar to malownicza planeta idealna dla prowadzenia gry w dzikim środowisku z tradycjami.
Więcej o tej planecie dowiecie się z wookiepedii, za to na Wizards.com znajdziecie najnowsze informacje i tabelę do zastosowania w grze.


A Reckoning of Wraiths

"Rozrachunek Widm" to już siódma część kampanii Dawn of Defiance dziejącej się tuż po Wojnach Klonów. Wydawana jest ona już od roku przez Rodneya Thompsona, Garyego Sarli, Owena K.C. Stephensa, Sterlinga Hersheya, i Abel G. Peña. Panowie ci tworzą tak właściwie podręcznik dla ery Dark Times, gdyż po wydaniu ostatniej części dostaniemy podręcznik grubości ponad 300 stron.

W najnowszej części kampanii nasi bohaterowie po ostatnich walkach muszą ukrywać się na Coruscant. są oni ścigani przez Imperium za ich akcje przeciw Inkwizytorom. (Patrz Core of Corruption - Serce Korupcji). Zostają oni wysłani z zadaniem odnalezienia twórcy Projektu Sarlacc, który przetrwał eksplozję Wieży Imeici. Bohaterowie przekonają się że Imperium nie lubi gdy ktoś z nim krzyżuje drogi. W tej części BG mogą osiągnąć 15 poziom. Wynika z tego że kampania powoli zmierza ku końcowi. Przypominam wszystkim że jeżeli chcą spróbować swoich sił w RPG, to ta seria przygód jest najlepsza, gdyż jej celem było oswojenie graczy z nowym systemem Saga. Jest swoistym treningiem dla mistrzów gry.

Dawin of Defiance tutaj znajdziecie wszystkie części kampanii.


Clone Wars Saga Edition Fan Sourcebook - Repulsorlift Vehicles

Seriws Fandomcomisc słynie ze świetnych fan artów, opowiadań i komiksów. Oprócz tego strona ta zajmuje się publikowaniem fanowskich podręczników RPG. Prace te stoją na najwyższym poziomie, a oprawa bardzo przypomina te oryginalne sorcebooki, tak więc przyjemnie się je czyta.

Najnowszy z nich (dotąd udostępniono ich 16, a ukazują się od 2001 r.) traktuje o pojazdach repulsorowych, działających podczas Wojen Klonów. Jest to już 13 podręcznik w realiach Wojen Klonów i jest bardzo ciekawym projektem. Star Wars : The Clone Wars Sourcebook będzie w większości opisywać wydarzenia z serialu, tak więc warto przejrzeć fanowksie sourcebooki, by przypomnieć sobie czasy gdy kanonem WK rządziły komiksy Republic i seria książek "A Clone Wars novel". Wszystkie podręczniki można pobrać z tego miejsca.

Polecam również przyjrzeć się działowi Fan Arts na stronie, gdyż będę używać rysunków tam się pojawiajacych by przedstawiać niektóre postaci w Star Wars PBF. Po wiecej informacji o tym projekcie zapraszam na forum.

Całun nad Makem Te - Scena 3 : Miliardy Grobów

W trzeciej scenie kampanii Makem Te zadaniem graczy jest odnalezienie droida RK-E, co nie jest takie proste. Najpierw BG muszą odnaleźć sam tunel w którym znajduje się robot, a następnie zmierzyć się z fauną planety. Jeden z cudów Galaktyki czeka byście go odwiedzili. Pierwszy krok to kliknąć w ten link.

Przygoda trwa! Za tydzień aktualizacja i walka z pewnymi robotami znanymi z Clone Wars.
Zachód słońca nad Catharem

KOMENTARZE (0)

RPG

Behind the Threat: The Sith

2008-11-01 11:47:58 Wizards.com

To już czwarta część poradnika dla graczy chcących zostać Sithami, oraz dla GMów którzy chcą stworzyć potężnego Sitha jako głównego przeciwnika dla postaci graczy.

W czwartej części Matthew Grau przybliża nam technologię Sithów i jakie postacie najlepiej pasują na Sithów w różnych erach świata Star Wars.

Z artykułu dowiadujemy się między innymi czym dla Sithów jest miecz świetlny, o tym że Sithowie tworzą swoje kryształy zamiast szukać ich jak Jedi.

Po za tym zauważono że podwójny miecz świetlny był wpierw wyrobem Sitha Exara Kuna, nim używał go Darth Maul. Jest tutaj także akapit o tym jak w grze najlepiej wykorzystać świetlny miecz.

By dowiedzieć się więcej nie bójcie się kliknąć w ten link

W następnej części będzie nam dane dowiedzieć się jak wykorzystać stworzonego już Sitha by idealnie pasował do granej kampanii.
KOMENTARZE (0)
Loading..