TWÓJ KOKPIT
0

RPG

Power Beyod Belief

2008-08-29 22:46:45 Wizards.com

Wizardsi dodali na swojej stronie jak grać mega-hiper-wypasionym Sith Lordem. Dali nam również porady jak stworzyć takiego Lorda do gry, oraz przykłady takich bad guyów w postaci Dartha Nihilusa i Dartha Siona.
Dostaliśmy także porcję porad odnośnie zasad domowych, z resztą sprawdzonych przeze mnie, by jakaś konkretna Moc była do zdobycia tylko dla jednej postaci. Tak jak Bitewna Medytacja Bastilli, regeneracja Siona, czy leczenie Cade'a Skywalkera.
Artykuł jest dość długi i może być bardzo przydatny dla osób które chcą grać po ciemnej stronie potężnymi postaciami.
Poradnik znajdziecie tutaj. .
KOMENTARZE (4)

RPG

2009 - rok podręczników - UPDATE

2008-08-25 23:37:23 TheForce.Net

Prawie tydzień temu na Theforce.net ujawnił się news, który umknął mym oczom.
Znajdują się w nim informacje o podręcznikach o których już słyszeliśmy, oraz informacje o nowych pozycjach. Cały news możecie przeczytać poniżej.

Wysłanik TFN Dajuan powrócił z GenConu z paroma ekscytującymi wiadomościami o Star Wars RPG. Oprócz wcześniej znanych The Force Unleashed Campaign Guide, Scum and Villainy, Clone Wars Campaign Guide i Legacy Era Campaign Guide, parę więcej książek ma zostać wydanych. W 2009 zobaczymy podręcznik o Jedi, Sithach i Mocy. Później ujrzymy pewien o erze Rebelii.

Wspominana była także książka o podstawach kampanii, ale szczegóły są na dzisiaj pobieżne.

Z tego co możemy w powyższym tekście przeczytać plan wydawniczy wygląda na dzisiaj następująco:

- Wrzesień 2008 "The Force Unleashed Campaign Guide"
- Listopad 2008 "Scum and Villainy"
- Styczeń 2009 "Clone Wars Campaign Guide"
- Marzec 2009 "Legacy Era Campaign Guide"

Czyli następnie zostaną wydane analogicznie:

- Maj 2009 "Jedi, Sith, Force" (Odświeżone Dark Side Sourcebook i Power of the Jedi dla edycji Saga)
- Lipiec 2009 "Rebellion Era" (Odświeżony Rebellion Era Sourcebook dla edycji Saga)
- Wrzesień 2009 "Campaign Base Point" (Odświeżony Galactic Campaign Guide dla edycji Saga)

Daty wydań dwóch ostatnich podręczników są hipotetyczne, a co do ostatniego na razie nie ma nawet potwierdzenia że wyjdzie.

UPDATE (Bolek - 6/08/2008 18:17)

Wspominany wyżej podręcznik o Mocy ma mieć tytuł Jedi Academy, taka informacja pochodzi z oficjalnego forum Star Wars D20 i jest bardzo prawdopodobna. Dane odnośnie zawartości podręcznika również się zmieniły. Będzie prawdopodobnie przypominać podręcznik o Jedi, Jedi Vs. SIth.
KOMENTARZE (7)

RPG

Porady #6

2008-08-25 13:08:09

W dzisiejszej odsłonie porad chciałbym przedstawić parę wskazówek jak uchwycić klimat Gwiezdnych Wojen w grze RPG. Jest to bardzo ważne, gdyż niektórym jest ciężko go uchwycić. Mi zajęło to miesiące. Nie chodzi tu tylko o skwierczące miecze i trójkątne niszczyciele. Czegoś zawsze brakuje. Tutaj macie wskazówki jak uzyskać ten magiczny klimat Star Wars.

21. Porada
„Kapitanie, straciliśmy tylne osłony, główne działo laserowe, prawy silnik, a sierżant Lenovo dostał. Co robimy?”

Pokaż graczom, że nie są nieśmiertelni i mimo że są postaciami heroicznymi to łatwo je zranić Nie bój się odstrzelić komuś rękę, albo jeżeli graczowi uda się zrobić test refleksu na eksplozję, to niech i tak straci nogę. Muszą wiedzieć, że walka nie powinna być ostatecznym rozwiązaniem i że źle się może skończyć. Dzięki temu gracze mogą zacząć myśleć, a nie rwać się ciągle do bitew. Wyobraź sobie, że trójka bohaterów odmawia pomocy Eskadry Łotrów i sama postanawia przejąć gwiezdny niszczyciel. Oczywiście nie powinieneś ograniczać graczy niczym, poradź im chociaż używać logiki, a w ostateczności twórz granice."You can't win, but there are alternatives to fighting."


22. Porada
„Niszczyciel gwiezdny powoli unosi się nad zieloną planetą. Na mostku statku kosmicznego stoi mężczyzna ubrany w mundur imperialny. Obok niego stoi ubrany tak samo mężczyzna, tyle że o wiele starszy.
- Czy odnaleźliście go?
- Tak, panie. Przebywa na Naboo
- Doskonale. Obliczyć skok w nadprzestrzeń."


Aby gracze poczuli klimat Gwiezdnych Wojen, twórz przerywniki do przygód. Gdy gracze ukończą pewien etap głównego wątku powinien, chociaż nie musi, pojawić się pewien przerywnik, który popchnie fabułę do przodu. Uważaj jednak by nie zdradzić za dużo szczegółów w takim momencie.

„Lordzie Vader, czy mamy wysłać nasze elitarne oddziały na Vandyne? Na pewno zniszczą ukrywających się tam Rebeliantów, których szuka ta grupa.”

Zamiast tego powiedz tak:

„Panie, czy mam dać rozkaz wysłania naszych wojsk na Vandyne?”

Chodzi tutaj o to żeby gracze wiedząc, że na Vandyne ma być elita szturmowców, nie przestraszyli się tam wyruszyć. Obejrzyj jeszcze raz filmy Star Wars by wiedzieć jak najlepiej stworzyć ciekawe przerywniki.Idealna scena dla przerywnika filmowego.23. Porada
„Tyle zniszczeń. Tutaj stał sklep, a tam muzeum... Straszne”

Niech światy, które odwiedzają postacie graczy się zmieniają. Ludzie, których kiedyś znali również. W rozbitym statku niech znajdą starego znajomego, który sprzedał im tanio kryształ do miecza świetlnego. Dzięki takim wydarzeniom świat przedstawiony przez ciebie wydaje się graczom bliższy filmom. Tam też Obi-Wan ze słynnego generała przemienił się w osamotnionego pustelnika. Coruscant ze stolicy Galaktyki stało się symbolem rasizmu i tyranii pod nową nazwą Centrum Imperialne. W podobny sposób działa również historia kanoniczna Galaktyki, nie powiązana z historią bohaterów. Fringer z Tatooine może nie mieć pojęcia, że parę dni temu nad Coruscant miała miejsce bitwa kosmiczna, a gdy tam dolatują o mało nie zderzają się ze szczątkami Venatora. Dzięki takiej sztuczce mamy również wiele okazji do zrobienia pobocznych zadań."Nie widziałem miasta od trzydziestu lat"


24. Porada
"He told me enough. He told me you killed him."
"No Luke, I am your father"


Wrzuć do gry jak najwięcej emocji. Miłość, nienawiść, przyjaźń, pożądanie, agresja. Niech dwoje bohaterów walczy o względy jednej panny, inny bohater niech żyje zemstą za zniszczenie Alderaanu, jeszcze inny niech gardzi każdą napotkaną istotą i tak dalej, i tak dalej. Oczywiście ksenofobia jednego z graczy powinna być wspomniana w jego historii, ale wątek miłosny możesz wprowadzić samodzielnie. Dzięki dużej ilości emocji wszechświat staje się realistyczny. W końcu nawet jakiś szary obywatel którego drużyna spotyka na ulicy ma coś na sumieniu.Niektórzy powinni darować sobie wątek miłosny.

KOMENTARZE (11)

RPG

KOTOR Campaign Guide Web Enhancement 1

2008-08-20 10:48:02 Wizards.com

Od wydania podręcznika minęło zaledwie parę godzin, a Czarownicy z Wybrzeża już wydali internetowy dodatek. Przedstawia on pojazd z "Części IV : Nowa Nadzieja". Czerka Corporation Multi-Environment Tracked Transport (M-ETT), bardziej znany jako Sandcrwaler, lub spolszczone Piaskoczołg.
Nie zachwyca on i jego dane są bardzo skromne. Nie posiada ani jednego działa. Nawet automatycznego karabinu laserowego do obrony. Nic dziwnego że Tuskeni w KotORze tak łatwo go wyłączyli, a szturmowcy bez problemu wybili wszystkich Jawów.

Dodatek znajdziecie na stronie Wizards.com, a dokładnie to tutaj.

Oprócz powyższego dodatku, co dla mnie wydaje się dziwne, dostaliśmy jeszcze jeden KotOR Preview. Może i z matematyki nie jestem najlepszy, ale w USA ten news ukazał się już po wydaniu podręcznika.
W tym przedsmaku dostaniemy opisy i dane o następujących postaciach: Mission Vao, T3-M4, oraz braciach Dob i Del Moomo.
Możemy także zobaczyć rysunek Mission naprawiajej wyżej wymienionego droida. Lecz gdyby nie było by tam T3, to bym jej nie poznał. W ogóle nie jest podobna.

Ostatni preview możecie zobaczyć tutaj
KOMENTARZE (2)

RPG

KotOR: Campaign Guide

2008-08-19 22:53:00 Wizards.com

Nareszcie po wielu miesiącach, a dla niektórych nawet latach oczekiwania dostaliśmy gotowy zestaw przygód, informacji i statystyk z er przedstawionych w grach i komiksach Tales of the Jedi i Knights of the Old Republic.
Dzisiaj został wydany nowy podręcznik do edycji Saga. Jest to już trzeci po Starships of the Galaxy i Threats of the Galaxy dodatek do rulebooka. Cały czas jednak mamy na co czekać. W przygotowaniu są podręczniki o Wojnach Klonów, The Force Unleashed, Scum and Villainy, oraz Legacy. Możemy się spodziewać o wiele więcej w przyszłości. Saga jak na razie dobrze się sprzedaje, a Wizards of the Coast mają jeszcze kontrakt na następne parę lat.

"To tylko przedsmak Ciemnej Strony"

Wybierz się w podróż w czasie do około Czterotysięcznego roku przed Bitwą o Yavin. Do czasów gdy Republika starała się przetrwać zagrożenia ze strony Sithów i Mandalorian.
Knights of the Old Republic: Campaign Guide daje ci wszystko czego potrzebujesz by grać w czasach Wojen Mandaloriańskich i Wojny Domowej Jedi. Graj szlachetnym Jedi walczącym przeciwko Sithom, albo Republikańskim żołnierzem powstrzymującym hordy Mandalorian przed ich przejściem po Galaktyce jak wielka niszczycielska burza.

Podręcznik zawiera:
- Kompletne opcje kampanii podczas komiksów i gier Tales of the Jedi i Knights of the Old Republic .
- Wgląd na rasy, technologie, bohaterów i złoczyńców z zamierzchłej przeszłości Gwiezdnych Wojen.
- Nowe opcje postaci, zawierające talenty, atuty i rozwinięte możliwości umiejętności jakie znalazły się w podręczniku Star Wars Roleplaying Game Saga Edition core rulebook.
- Szczegółowe opisy Mandalorian, Sithów, Jedi i Starej Republiki.


KOMENTARZE (4)

RPG

KotOR Preview 4

2008-08-14 21:26:16 Wizards.com

Na Wizard ukazał się czwarty i całkiem możliwe że ostatni Preview KotOR Campaign Guide.

W tym przedsmaku podręcznika dostaliśmy Zbroję Bojową i Zbroję Szturmową Mandaloriańskiego Neo-Konkwistadora, Topór Mythosaura, jakiego używa Mandalore, rękawicę ogłuszającą, oraz coś naprawdę dużego. Droid Wojenny typu Bazyliszek.
Jest to potężna maszyna wielkości statku kosmicznego, z wieloma przydatnymi opcjami dla Mandaloriańskiego wojownika. Min. pozwala na używanie swoich umiejętności zamiast tych zaprogramowanych w procesorze droida.
Premiera podręcznika już za pięć dni, tak więc chyba nie mamy co się spodziewać nowych previewów.

Samą kartkę z podręcznika możecie zobaczyć tutaj.
KOMENTARZE (1)

RPG

''Knights of the Old Republic: Campaign Guide''

2008-08-13 20:24:09 TheForceNet

Premiera KotOR: Campaign Guide już za sześć dni. Wielu graczy na świecie cieszy się że mają w końcu okazję zagrać w ekscytujących okresach Wielkiej Wojny Sith, Wojen Mandaloriańskich i Wojny Domowej Jedi.

Dzisiaj na Theforce.net pojawiła się druga część okładki do podręcznika. Odrobinę mniej efektowna niż ta pierwsza część, lecz nadal ładna.
Jak zawsze piękna Bastila tym razem trzyma dwa miecze świetlne w dłoniach, a w oddali widnieją jakieś nieznane nam nowe myśliwce i bohaterowie serii komiksów KotOR. Tylko HK-47 wyszedł odrobinę karykaturalnie.

"To tylko przedsmak Ciemnej Strony"

Wybierz się w podróż w czasie do około Czterotysięcznego roku przed Bitwą o Yavin. Do czasów gdy Republika starała się przetrwać zagrożenia ze strony Sithów i Mandalorian.
Knights of the Old Republic: Campaign Guide daje ci wszystko czego potrzebujesz by grać w czasach Wojen Mandaloriańskich i Wojny Domowej Jedi. Graj szlachetnym Jedi walczącym przeciwko Sithom, albo Republikańskim żołnierzem powstrzymującym hordy Mandalorian przed ich przejściem po Galaktyce jak wielka niszczycielska burza.

Podręcznik zawiera:
- Kompletne opcje kampanii podczas komiksów i gier Tales of the Jedi i Knights of the Old Republic .
- Wgląd na rasy, technologie, bohaterów i złoczyńców z zamierzchłej przeszłości Gwiezdnych Wojen.
- Nowe opcje postaci, zawierające talenty, atuty i rozwinięte możliwości umiejętności jakie znalazły się w podręczniku Star Wars Roleplaying Game Saga Edition core rulebook.
- Szczegółowe opisy Mandalorian, Sithów, Jedi i Starej Republiki.
KOMENTARZE (9)

RPG

Dawn of Defiance część 6 i KotOR Preview 3

2008-08-06 12:46:38 Wizards

The Dawn of Defiance 6

Dawn of Defiance to kampania osadzona parę miesięcy po Części 3 Gwiezdnych Wojen, mająca na celu wprowadzenie graczy i MG do nowej edycji RPG.
Sama gra to dziesięć powiązanych ze sobą przygód. Wydawana jest od listopada 2007 i gdy zostanie całkowicie wydana będzie służyć jako podręcznik o wielkości ponad 320 stron. Oprócz tego grając w Dawn of Defiance można wygrać ciekawe nagrody w systemie RPGA na stronie Wizardów.

Dotychczasowe sześć części kampanii można zobaczyć tutaj


KotOR Preview 3

Tym razem, w trzecim odcinku przedsmaku podręcznika dostaliśmy dwa statki. Są one dobrze znane wszystkim fanom, gdyż są to Krążownik klasy Hammerhead i Taktyczny, Dowodzący Statek Inexpugnable (łać. niezwyciężony), czyli dowodzący statek Saula Karatha z komiksów KotOR.

Hammerheady zostały zbudowane przez firmę Rendili. Prawie za duże na fregaty(mają 315 m.) były wyzwaniem dla większości statków tamtych czasów. Ich umiejętność wchodzenia w atmosferę planety daje im kolejną możliwość. Działać jako transportowiec.
Jest jednak pewien problem. Komputery Hammerheadów nie są przystosowane do współpracowania z wielkimi flotami. Dlatego też zbudowano statki klasy Inexpugnable.
Statek z punktu widzenia gracza jest bardzo potężny, a gdy współpracuje z okrętem dowodzenia, to jest wręcz niepokonany.


Inexpugnable - zostały stworzone by wspomóc Hammerheady, min. w kontroli ognia. Statek tej klasy może za jednym razem wspomóc 64 mniejsze fregaty.
"Inexies" ma 3100 m. więc jest bardzo powolny. Wręcz stacjonarny. Potrzebuje ochrony mniejszych jednostek, by nie zostać zniszczonym.
Jedyne znane egzemplarze tych jednostek to Courageous i Swiftsure. Przed wojną wyprodukowano ich tylko 6.
Statki tego rodzaju posiadają potężną siłę ognia, lecz celność dział jest niska, przez co ten krążownik nie może latać samodzielnie.

Więcej o obydwu modelach znajdziecie tutajKOMENTARZE (2)

RPG

Porady #5

2008-08-03 20:57:5717. Porada
„...Ja cię zniszczę! W imię Jedi! W imię Republiki! Szykuj się na śmierć!...

Pamiętaj drogi graczu że odgrywasz postać. Niestety wiele osób zapomina że to jest role play. Twój bohater musi żyć. Pamiętaj że jak każdy się boi, denerwuje, ma chwilę słabości i mroczne sekrety. Wczuj się w sytuację swojego bohatera. Jeżeli spotyka przed sobą cztery Rancory to niech się nie pcha do walki, tylko ucieknie jak ostatni tchórz. To nie jest World of Worcraft i „idzim expić”, ale RPG. Role Playing Game. Odgrywanie Postaci. Jeżeli zakładasz że twoja postać nienawidzi Imperium, to niech pokłóci się z oficerem podczas rozmowy, nawet jeśli grozi jej to śmiercią. Zapomnij że jesteś Kuba a twój mistrz gry to Rafał, który wypaplał że w kampanii przyjdzie ci się zmierzyć z Darthem Vaderem. Zapomnij o wszystkim i daj się wciągnąć w wir przygody jako padawan, który porzucił nauki Jedi po rozkazie 66 i teraz próbuje przywrócić potęgę Jedi w Galaktyce.

Niepewny Jedi, żyjący w czasach Imperium.


18. Porada
„...idę tym mrocznym korytarzem, przykładam oko do urządzeń celowniczych i próbuję namierzyć jakikolwiek ruch w tym tunelu wydrążonym w asteroidzie. Mam cichą nadzieję że nie wpadnę na kosmicznego ślimaka....”

Pomagaj budować mistrzowi gry klimat sesji. Jeżeli mówi on że Vigo Czarnego Słońca mieszka na Ord Mantell, to powiedz drogi graczu coś w tym stylu: „Gdy ostatnim razem tam byłem ta stara Loana chciała mnie rozszarpać. Mam nadzieję że wyprowadziła się z tej przeklętej planety.” Pomagaj mistrzowi wszelkimi sposobami budować klimat gry. Wspominaj różne wydarzenia z gry i z historii Galaktyki. Można np. przypomnieć o tym że Eclipse został zniszczony nad Onderonem gdy przelatujesz nad planetą. Ważne jest żebyś nie utrudniał życia Mistrzowi. Nigdy nie mów do Hutta „Jak leci grubasie?” to jest bardzo „niestarwarsowe” i niszczy klimat. Nawet jeżeli ogrywasz grubiańską postać, to postaraj się powiedzieć to inaczej „Co piszczy w klanie kupo szlamu?”


"The Jedi were the guardians of peace and justice in the Old Republic. Before the dark times - before the Empire...


19. Porada „...Tam są cztery wejścia. Zaczniemy od lewej...”

Nawet jeżeli wydaje ci się że kojarzysz tą przygodę ze strony Wizardów, ze Star Wars Gamera, albo innych źródeł to nie daj tego po sobie poznać. Tak samo gdy podpatrzysz notatki Mistrza Gry, albo też on puści parę z ust, nie chwal się „Ha! Trzecia sala się zawali!”. Zrób to dla dobra siebie i twoich kolegów. MG bardzo starał się przygotować ciekawą przygodę, albo też dużo czasu uczył się na pamięć przebiegu jednej z gotowych przygód. Jeżeli wszystko zrujnujesz to możesz albo pożegnać się z drużyną, albo też szybko zakończyć sesję. Bo po co grać w coś skoro wypaplałeś zakończenie? Pamiętaj że nie jesteś sam, a przygoda może być naprawdę ciekawa. Przemilcz wtedy zakończenie i wskocz do gry.


... Tylko nie mówi Robert co będzie dalej...


20. Porada
„...Tatooine? Woda? Hmm...”

Nawet jeżeli GM się myli to nie mów mu tego, a jeżeli jest to ogromna gafa to delikatnie to zauważ. Pamiętaj że powinieneś ufać mistrzowi i nawet jeżeli na Tatooine pojawiła się woda to nie zrobił tego by zrobić ci na złość. Chociaż ja w D&D miałem nieprzyjemną sytuację gdy na otwartym terenie zaatakowały nas Drowy. Gracze Dungeons and Dragons wiedzą że elfy te nie biorą jeńców i mordują dla przyjemności. Walka szybko zakończyła się rzezią. Oczywiście zginęli wszyscy bohaterowie. Po sesji zachodziliśmy w głowę po co to wszystko było, lecz do dzisiaj tego nie wiem. Przygoda nie była w ogóle ciekawa. Nikt o tym jednak mu nie powiedział. Tak więc jeżeli MG zmniejszył obronę przeciwnika do 11 bo widział że sobie nie radzisz, to tylko ceń takiego kolegę, a gdy zwiększy tą obronę do 20 bo widzi że jesteś zbyt dobry, to również mu w myślach podziękuj.


Ufam mistrzowi jak własnej matce.Pamiętajcie że wszystkie porady są dostępne w tym miejscu. Miło było by widzieć również komentarze krytyczne i pozytywne, abym wiedział co zmienić w serii.
KOMENTARZE (17)

RPG

Dwie nowe zapowiedzi podręczników

2008-08-02 22:40:47 Enworld

The Clone Wars Campaign Guide

Dodatek do Star Wars RPG napisany przez Rodneya Thompsona, JD Wilkera, Patricka Stutzmana, Garyego Asterforda i Roba Browna.
The Clone Wars Campaign Guide wprowadza bohaterów w środek rozległych bitew które zadecydują o przeznaczeniu Galaktyki. Ta książka zawiera wszystko czego potrzebujesz żeby przenieś twoje przygody w czasy konfliktu pomiędzy Galaktyczną Republiką i siłami Separatystów, pod rozkazami Hrabiego Dooku.
Ten podręcznik zawiera nowe informacje dla bohaterów po obu stronach wojny, min. nowe talenty, atuty, klasy prestiżowe i ekwipunek zaprojektowany by postacie poczuły konflikt o nazwie Wojny Klonów.
The Clone Wars Campaign Guide zawiera coś więcej niż informacje dla graczy. Daje on MG opisy i statystyki dla statków, pojazdów, sojuszników, przeciwników i planet. Informacje zaczerpnięte są z nowego filmu i serialu Lucasfilm – The Clone Wars

Twarda oprawa, 224 strony, 39.95$
20 stycznia, 2009


Legacy Era Campaign Guide

Dodatek do Star Wars Saga Role Playing Game
Imperium ponownie rządzi w Galaktyce, tym razem pod władzą Dartha Krayta, wszelki opór jest miażdżony przez pomiejszych lordów Sith. Jedi są rozproszeni, tylko garstka walczy z tyranią Sithów.
Flota Galaktycznego Sojuszu jest jedynie cieniem dawnej potęgi. Ponownie działa partyzanckimi sposobami przeciwko Imperium.
To jest Era Dziedzictwa, 130 lat po Bitwie o Yavin. Te przewodnik po kampani daje graczom i mistrzom gry wolność ukształtowania galaktyki Star Wars podczas ekscytującego okresu gdzie nikt nie jest bezpieczny od zła. Gracze mogą dołączyć do resztek floty Galaktycznego Sojuszu, albo też latać dla Imperium Roana Fela na wygnaniu. Ta książka zawiera wszystko czego gracz potrzebuje do stworzenia bohatera który będzie pasować do Ery Dziedzictwa, podczas gdy MG znajdzie książkę wypełnioną sojusznikami, przeciwnikami, statkami i pomysłami by stworzyć ekscytujące przygody w tle Galaktyki rządzonej przez Sithów

Twarda oprawa, 224 strony, 39,95$
17 marca, 2009 r.

KOMENTARZE (4)

RPG

Saga po polsku?

2008-08-02 20:07:20 Cal Omas

Jeden z użytkowników Bastionu, Cal Omas, dostał ciekawą informację od wydawnictwa ISA, znanego w naszym kraju z tłumaczenia i wydawania różnych systemów RPG, gier karcianych i miniaturowych.
Z informacji tej wynika że ISA ubiega się o możliwość przetłumaczenia nowej edycji Star Wars RPG na nasz język ojczysty.
Jest to bardzo ciekawa informacja i jeżeli dowiem się czegoś nowego, z pewnością was o tym poinformuje.
KOMENTARZE (19)

RPG

KotOR Preview 2 i Musical Experience 3

2008-08-01 11:20:28

Musical Experience 3

W tym numerze doradcy z Wizards of the Coast dali nam artykuł o tym jaką muzykę z poza Star Wars wcisnąć do naszej sesji RPG. Piszą że powinny być to utwory bez słów by gracze nie zaczęli sobie śpiewać, ani też zbyt znane, gdyż mogło by dojść do tego że zaczynamy rozmawiać o filmie.
Twórca artykułu podaje przykładowe utwory i ich autorów. John Willmias (Star Wars, Indiana Jones, Jurrasic Park, Harry Potter), Danny Elfman (Batman, Faceci w Czerni, Spider-Man), James Horner (Braveheart, Star Trek II, Titanic), Graeme Revel (The Crow, Pitch Black, Sin City), po za tym chwali on twórców romantycznych, chociaż ja sobie tego nie wyobrażam na sesji.

Artykuł znajduje się tutaj

KotOR Preview2

W drugim przedsmaku KotORa dostajemy fregatę która wcześniej nie ukazała się w żadnym z komiksów wydawanych w latach 90, obecnej serii KotOR, czy też gier o tym samym tytule. Nazywa się ona Fregata Klasy Praetorian. Jest to powszechnie używana w Galaktyce fregata. W czasie Wielkiej Wojny Sith pełniła tą samą funkcję jaką dwadzieścia lat później pełnił Hammerhead.
W czasie Wojny Mandaloriańskiej, oraz Wojny Domowej Jedi statek ten pełni funkcję ochronną przed piratami na nowo odkrytych szlakach handlowych. W końcu plany statku zostały sprzedane CEC, która przerobiła go na frachtowiec VI klasy, służący min. podczas Kampanii Admirała Thrawna.
Statek ten jest odpowiedni dla graczy którzy chcą założyć własną firmę, a potrzebują transportowca pełniącego również funkcje obronne. Fregata posiada dużą ładowność, jedno działo turbolaserowe i jedno działo laserowe.

Dokładną historię statku, zdjęcia i jego możliwości możecie zobaczyć tutaj
KOMENTARZE (5)
Loading..