TWÓJ KOKPIT
0

RPG

Star Wars: The Clone Wars Campaign Guide

2009-01-23 15:17:11 Wizards.com

Ten podręcznik zainteresuje wszystkie osoby zainteresowane okresem Wojen Klonów. W końcu po tygodniach oczekiwań i emocjonujących informacji o mass combat system, 20 stycznia został wydany już szósty podręcznik do edycji SAGA. Warto zauważyć że graczom RPG naprawdę długo dane było czekać na The Clone Wars Campaign Guide (wcześniej Clone Wars Guide). Podręcznik miał zostać wydany już w roku 2003, lecz w ostatnim momencie został wycofany z powodu skupienia się przez Magików na Star Wars : Miniatures. Podręcznik z 2003 roku miał się skupić na wydanych do tego roku książkach i komiksach. Podręcznik, który ukazał się przed trzema dniami zawiera oprócz tych starych informacji nowe, związane z serialem The Clone Wars. Twórcy zapowiedzieli też parę spoilerów odnośnie pierwszej serii serialu.

The Clone Wars Campaign Guide

Dodatek do Star Wars RPG napisany przez Rodneya Thompsona, JD Wilkera, Patricka Stutzmana, Garyego Asterforda i Roba Browna.
The Clone Wars Campaign Guide wprowadza bohaterów w środek rozległych bitew które zadecydują o przeznaczeniu Galaktyki. Ta książka zawiera wszystko czego potrzebujesz żeby przenieś twoje przygody w czasy konfliktu pomiędzy Galaktyczną Republiką i siłami Separatystów, pod rozkazami Hrabiego Dooku. Ten podręcznik zawiera nowe informacje dla bohaterów po obu stronach wojny, min. nowe talenty, atuty, klasy prestiżowe i ekwipunek zaprojektowany by postacie poczuły konflikt o nazwie Wojny Klonów.
The Clone Wars Campaign Guide zawiera coś więcej niż informacje dla graczy. Daje on MG opisy i statystyki dla statków, pojazdów, sojuszników, przeciwników i planet. Informacje zaczerpnięte są z nowego filmu i serialu Lucasfilm – The Clone Wars


Twarda oprawa, 224 strony, 39.95$

Zawartość podręcznika można przejrzeć w tym newsie na stronie TheForce.Net
KOMENTARZE (7)

RPG

Okładka Legacy Campaign Guide

2009-01-18 22:19:03 Wizards.com i ht

Na forum Wizards.com już prawie miesiąc temu ukazała się okładka nowego podręcznika do Star Wars RPG. Rozdzielczość jednak była wręcz skandaliczna. Dlatego aż tak długo trwało dodanie tej okładki, mimo że wiele osób już ją widziało.

"Imperium ponownie rządzi Galaktyką, tym razem pod przywództwem Lorda Sith Dartha Krayta. Wszelki opór jest miażdżony przez jego pomniejszych Lordów. Jedi są rozproszeni i niemal wybici. Jedynie garstka nadal walczy ze złowrogim Imperium Sith. Flota Galaktycznego Sojuszu jest ledwie cieniem swojej dawnej potęgi. Próbuje zostać w ukryciu, tak jak za czasów Rebelii wykorzystując ataki partyzanckie.

O to Era Dziedzictwa, osadzona w 130 lat ABY. Ten poradnik daje graczom i Mistrzom Gry wolność w tworzeniu sytuacji politycznej i dalszej historii Galaktyki, podczas ekscytującego okresu, gdy nikt nie jest bezpieczny od zła. Gracze mogą dołączyć do resztek Galaktycznego Sojuszu, lub też oddać swe życie Roanowi Felowi. Imperatorowi na wygnaniu. Ten podręcznik zawiera wszystko czego potrzebują gracze, by stworzyć postacie pasujące do Ery Dziedzictwa. Mistrzowie Gry znajdą za to dział wypełniony po brzegi sojusznikami, przeciwnikami, pojazdami i pomysłami na przygody, które wciągną bohaterów w wir wydarzeń Dziedzictwa."

Premiera już 17 Marca.

Po za tym na stronie głównej Star Wars RPG znalazł się drugi odcinek Creatures of KotOR przedstawiający Psa Kath i Iriaza. ten drugi nie pojawił się bezpośrednio w grze, lecz był wspominany przez łowcę który został oskarżony o morderstwo na Dantooine.

Artykuł na Wizards.com.


- Talent Force Coordination [Jedi Battlemaster Talent Tree]
- Moc Projective Telepathy która bardzo przypomina Farseeing.
- Nowe talenty i klasa prestiżowa związana z nową frakcją "Operatives"

Wszystki powyższe artykuły znajdziecie na stronie www.saga-edition.com.

Na koniec nowość w dziale RPG. Dział Relacje jest poświęcony relacjom z gier RPG odbywających się na konwentach, lub też z waszych własnych sesji. Wystarczy napisać do mnie, czyli do Bolka maila z relacją z gry.
KOMENTARZE (19)

RPG

Konkurs Galaxy

2009-01-10 10:42:00 www.galaxy.xt.pl

Fani Star Wars mogą spróbować swych sił w kolejnym konkursie.
Konkurs Galaxy jest organizowany przez PBF Galaxy i trwa od 24 Grudnia 2008 roku do 14 Stycznia 2009 Roku. By wziąć w nim udział należy wymyśleć i opisać historię postaci żyjącej w dowolnym okresie, w świecie Gwiezdnych Wojen. Zostało jeszcze kilka dni, więc zapraszamy do walki o następujące nagrody:

1 Miejsce:
Starter Star Wars Miniatures - The Clone Wars

2 Miejsce:
Książka: Dziedzictwo Mocy V: Poświęcenie

3 Miejsce:
Książka: Noce Coruscant I Pogrom Jedi

Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie konkursu na stronie www.galaxy.xt.pl.
KOMENTARZE (15)

RPG

Zawartość The Clone Wars Campaign Guide

2009-01-04 21:43:10 Wizards.com

Powoli w internecie zbierane w kupę są informacje na temat nowego dziecka Wizards of the Coast, The Clone Wars Campaign Guide.
Poniżej znajdziecie zawartość tegoż podręcznika. Warto zauważyć że książka nie będzie się skupiać tylko i wyłącznie na serialu. Znajdą się między innymi informacje zaczerpnięte z książki "Punkt Przełomu".


Część X - Republika
- Informacje o klonach.
- Informacje związane z ustrojem, pojawiające się w The Clone Wars. Materiały będą ograniczone przez Lucasa, by nie wyjść za daleko od ostatnich odcinków.

Część bliżej nie określona
- Mass Combat System, czyli ważna dla mistrzów gry pomoc jak prowadzić ogromne bitwy.

Powyższe informacje są pewne w 100%. Oprócz tego istnieje jeszcze kilka plotek, które gracze i mistrzowie zbierają. Większość z nich jest bardzo prawdopodobna.

- Ukażą się zasady odnośnie grania klonem
- Zobaczymy statsy broni i pancerzy klonów
- Statystyki heroiczne dla sklonowanych Bohaterów niezależnych (NPC)
- Informacje o statkach nowych dla serii, takich jak Malevolence, czy transportowiec klasy Nu.
- Zobaczymy Komandosów Droidów
- Dane nam będzie zagrać nową rasą Gen'dai, czyli np. Durgem znanym z Clone Wars Tartakovskyego.
- Mapę ukazującą planety zajęte przez Republikę i Separatystów. Nie wiadomo jednak czy w różnych miesiącach Wojny, czy też w czasach serialowych.
- Materiały z książki "Punk Przełomu". Ucieszyło to wiele osób, gdyż nie każdy jest entuzjastą nowych przygód klonów.
- Nowe talenty pozwalające tworzyć i prowadzić swoją własną drużynę niezależnych postaci. Talenty oczywiście dla klasy Żołnierz.
- Mnóstwo pojazdów naziemnych. Zapewne będzie ich najwięcej w porównaniu do innych podręczników, gdzie bardziej skupiano się na statkach.
- Plany "Twilighta", jego rozkład pomieszczeń.
- Nowe klasy prestiżowe. Można się domyślać że będą związane z awansem wojskowym. Np. Generał Jedi.
- Talent Droid Commander dla oficerów
- Statystyki Hallfire Droid i AT-TE
- Pojawią się również informacje ze "starych" Clone Wars
- W podręczniku na pewno zobaczymy wszystkie warianty klonów. Od zwykłych szeregowych po ARC.


Jak w przypadku podręcznika KotOR : CG, zapewne i TCW : CG rozwieje wiele nieścisłości jakie nas dręczą. Przypomnijmy że to w KotOR : CG wyjaśniono takie sprawy jak:

- Nazwa okresu pomiędzy końcem KotORa I i końcem KotORa II jako "Dark Wars" (Mroczne Wojny)
- Nazwanie klasy Ravagera jako krążownik wojenny klasy Centurion.
- Kanonizacja przeszłości Dartha Siona jako marudera Exara Kuna podczas Wielkiej Wojny Sith.
- Odkrycie kart historii związanych z ukrywającymi się Sithami Exara Kuna na Korribanie, których odkryli Darth Revan i Darth Malak.
- Tysiące lat istnienia zakonu Sashy, który rozwiązał dopiero Darth Vader.
- Działanie Kultu Krath, nawet po zakończeniu Wielkiej Wojny.


Na temat nowego podręcznika możecie dyskutować w tym miejscu. Jeżeli dowiemy się czegoś więcej na temat tej pozycji, to niezwłocznie o tym poinformujemy.

Podręcznik w twardej oprawie ukaże się już 20 stycznia 2009 roku.
KOMENTARZE (9)
Loading..