TWÓJ KOKPIT
0

RPG

Szczęki Sarlacca

2009-10-28 22:25:25 Wizards

Dawn of Defiance to kampania osadzona parę miesięcy po Części 3 Gwiezdnych Wojen, która miała na celu wprowadzenie graczy i MG do nowej edycji RPG. Sama gra to dziesięć powiązanych ze sobą przygód. Wydawana jest od listopada 2007 r. Dziesiąta część Dawn of Defiance doprowadziła do rozwinięcia postaci na 20 poziom doświadczenia, oraz zakończenia kampanii, bitwą kosmiczną wokół tytułowych Szczęk Sarlacca.
Grając w Dawn of Defiance można wygrać ciekawe nagrody w systemie RPGA na stronie Wizardów.

Dotychczasowe części kampanii i najnowszą, można zobaczyć tutaj.

Kampania została zakończona. Jest to najdłuższy taki projekt Wizardów, od zakończenia wydanych przed laty przygód, związanych z podręcznikiem "The Living Force Campaign Guide". Wydrukowane odcinki Dawn of Defiance stworzyły jeszcze jeden podręcznik do gier RPG. Ten 320 stronicowy suplement, przyda się początkującym graczom, gdyż przedstawia po kolei jak dobić do magicznej liczby 20.
KOMENTARZE (2)

RPG

Finalna okładka

2009-10-14 15:49:30 forum WotC

Na forum Wizardów, pojawiło się zdjęcie finalnej okładki najnowszego podręcznika do Saga Edition RPG. Różni się ona kompletnie od tej, którą dane nam było zobaczyć kilka miesięcy temu. Zamiast sceny z "Ataku Klonów", gdzie Anakin zostaje otoczony przez niszczyciele, dano nam fotki dwóch najsłynniejszych droidów. Dla porównania obydwie okładki.


Nowa


Stara

"The Scavenger’s Guide to Droids" daje graczom i mistrzom gry wstęp do magazynu ze wszystkimi droidami pojawiającymi się w sadze Gwiezdne Wojny. Podręcznik zawiera nowe opcje postaci dla droidów. Talenty, atuty, ekwipunek, modyfikacje i klasy prestiżowe. Podręcznik umożliwia również wybranie firmy pod jakiej szyldem został wyprodukowany twój własny robot. Dodatek zwiera mnóstwo nowych maszyn, które może wykorzystać MG przeciwko graczom w wielu przygodach i kampaniach. Po za tym w podręczniku znajdziesz poradnik jak zbudować własnego droida.

Premiera 17 listopada

Jest to ostatni podręcznik, który ukaże się w tym roku. W styczniu 2010 dane nam będzie kupić i obejrzeć "Galaxy of Intrigue", traktujący o polityce, rodach królewskich i postaciach o klasie Noble.
KOMENTARZE (6)

RPG

Porady #7

2009-10-08 20:33:24

Zapewne wielu z was pamięta, serię sześciu cotygodniowych newsów z przed roku, które pomagały graczom i mistrzom gry odnaleźć się w świecie "rpgów".
Otóż miło jest mi zaprosić was na nową dawkę porad, które z pewnością przydadzą się wszystkim graczom.


25. Porada
"Ma ktoś pożyczyć 15.000 kredytów na X-Winga?"

Jedne z ulubionych momentów graczy, to wtedy kiedy wchodzą do sklepu i mają przed sobą szafki z każdą bronią o której marzyli. Wtedy też nadchodzi jeden z ulubionych momentów GMa, kiedy to informuje graczy, że nie stać ich na żadną ze spluw :P .
Ograniczaj potęgę w ekwipunku, gdyż szybko zniszczy on kampanię przyśpieszeniem akcji. Zwykły blaster 3k8 jest dobry, jednak 3k8 + 2k6 fire/ +1k6 ion, to mała przesada jak na postaci powiedzmy do 5 poziomu rozwoju. Jednak im postaci bardziej się rozwijają, tym coraz częściej mogą zdobywać lepsze bronie.
Oczywiście nikt jednak nie ogranicza osoby która próbuje na 1 poziomie zmodyfikować sobie 2 sloty na karabinie. Na 1 poziomie i tak ma niskie szanse, a jakoś modyfikacji nie będzie mistrzowska ;)


To na pewno nie jest postać 1 poziomowa


26. Porada
"A pamiętacie jak Ender uruchomił działo AT-AT i uratował nas przed atakiem imperialnych na tym starym niszczycielu?"

Śmierć jest powszechna w RPGach. Zwłaszcza w systemach „epic”, gdzie jedna postać może pokonać całą armię kulą ognia. Do takich systemów należy między innymi Star Wars D20. Jednak, nawet w systemach „dark” (np. Warhammer) graczom również się zdarza przebijać przez hordy przeciwników. Ich śmierć nie czyni pośród graczy żadnych emocji. No chyba, że wypadnie atak krytyczny i przeciwnik eksploduje ;)
Sztuką jest stworzenie postaci, której śmierć, mimo że jest wymagana w scenariuszu, uderzy w graczy. Postać stanie się wspominana, a jej odejście zmusi innych do parcia naprzód i dalszego rozwiązywania zagadek przedstawionych w scenariuszu. Taką postacią może być przyjaciel, pomocnik, krewny. Osoba, którą postać długo zna i okazała się niezwykle przydatna, podczas wszystkich przygód. Ważne jest jednak, żeby nie zginęła na pierwszej sesji, a jej pomoc była wspominana jedynie w historii postaci. Gracze muszą zżyć się z umierającą postacią.


Śmierć członka rodziny, to ważne wydarzenie w życiu każdego bohatera


27. Porada
"I have a bad feelings about this..."

Stosuj zaskakujące zwroty akcji, a podczas gry staraj się improwizować. Kompletnym zaskoczeniem dla gracza podczas gry będzie informacja, że osoba która im się objawiała za każdym razem, podczas ważnych wydarzeń w grze, jest tylko zjawą, która jest wymysłem chorych psychicznie graczy ;) Wyobraź sobie sytuację w której gracze poszukują zaginionego przyjaciela (poprzednią postać jednego z graczy, która zginęła). Aby się do niej dostać przebijają się przez hordy przeciwników, opłacają imperialnych zwiadowców, handlują informacjami z Huttami, a gdy w końcu znajdują postać w fortecy wroga, to stwierdza, że nie chce odchodzić. Chce zostać w więzieniu, gdzie traktują go jak zwierze, ale przynajmniej jest bezpieczny od Huttów którzy go ścigają. Ciężko będzie go przekonać do zmiany zdania ;)
To on nie jest człowiekiem?!


28. Porada
"Gdybyś nie zabił jej ojca, to by się dzisiaj na nas nie mściła!"

Tak właściwie gry RPG polegają na zmierzaniu się z efektami swoich wcześniejszych działań. Kto wie, jakby wyglądała by Galaktyka, gdyby Obi-Wan nie przyjął Anakina na swego ucznia. Konsekwencje z którymi zmierzają się gracze to najczęściej pozytywy. Uratowanie bogatego kupca przed piratami skutkuje w sowitym wynagrodzeniu. Niestety (dla postaci dark side stety) czasami zdarza się, że dokonany wcześniej wybór nie był zbyt dobry. Jeżeli gracze zostają łowcami nagród, to muszą wiedzieć że nie każdy cel jest bezbronny. Część z nich ma wpływowych przyjaciół, którzy z pewnością pomszczą śmierć kolegi. Wyraźnym przykładem ponoszenia konsekwencji za swoje działania to postać Dartha Vadera, pod koniec „Zemsty Sithów”, kiedy to zdaje sobie sprawę z tego, że w gniewie, zabił własną żonę. Vader ponosi konsekwencje, również w momencie w którym zostaje niemal zniszczony przez Galena Mareka. Wyszkolił swego ucznia za dobrze, przez co prawie nie zginął.


Pamiętajcie że wszystkie porady są dostępne w tym miejscu.
KOMENTARZE (2)
Loading..