TWÓJ KOKPIT
0

RPG

Nowy podręcznik

2009-02-28 14:36:42 Wizards

Ciekawa informacja ukazała się na forum Wizardów. Okazuje się że za kilka miesięcy dostaniemy podręcznik w całości poświęcony droidom i graczom z "droidowymi" postaciami.

Czemu będzie to kontrowersyjny podręcznik? Ponieważ większa część graczy nie lubi grać droidami, a Mistrzowie Gry wręcz tego zabraniają. Wystarczy poczytać opinie ludzi na temat graczy-droidów.


"The Scavenger’s Guide to Droids" daje graczom i mistrzom gry wstęp do magazynu ze wszystkimi droidami pojawiającymi się w sadze Gwiezdne Wojny. Podręcznik zawiera nowe opcje postaci dla droidów. Talenty, atuty, ekwipunek, modyfikacje i klasy prestiżowe. Podręcznik umożliwia również wybranie firmy pod jakiej szyldem został wyprodukowany twój własny robot. Dodatek zwiera mnóstwo nowych droidów, które może wykorzystać MG przeciwko graczom w wielu przygodach i kampaniach. Po za tym w podręczniku znajdziesz poradnik jak zbudować własnego droida.


Premiera pod koniec roku. 17 Listopada.

W styczniu wydany został podręcznik The Clone Wars. Na dzień dzisiejszy Wizardzi pracują nad pięcioma nowymi. Następną książką do wydania jest Legacy Era Campaign Guide. Jej premiera już niedługo. 17 Marca
KOMENTARZE (22)

RPG

Galaxy at War: Campaign Guide

2009-02-20 18:21:52 Amazon.com

Jakiś czas temu informowaliśmy o nowym podręczniku Galaxy at War, który według wielu graczy i mistrzów gry miał mieć związek z nową serią komiksową Star Wars: Invasion. Wiele osób w związku z tym zawiodło się, gdy zobaczyło opis książki na Amazonie.


Nowe zasady i rozwinięcia postaci dla kampanii wojennych.

Wojna towarzyszy całej sadze Gwiezdnych Wojen. Od Wojen Klonów, przez Galaktyczną Wojnę Domową, aż po Wojnę Sithów z Imperium, żołnierze wszystkich frontów mieli wiele do robienia. Ten dodatek daje graczom i mistrzom gry wszystko, czego potrzebują, by grać, lub prowadzić przygody w targanej wojną galaktyce.
Podręcznik zawiera nowe zasady dla jednostek militarnych, jak i nowe talenty, atuty, ekwipunek i statki. A co najważniejsze dodaje mnóstwo pomysłów na przygody i kampanie we wszystkich erach związanych z wojną.


Czy to oznacza że musimy jak na razie zapomnieć o czteroletniej wojnie z Yuuzhan Vongami? Otóż nie. Podręcznik oddaje do naszych rąk materiały związane z wojną w każdej erze, czyli zapewne tą z obcymi z poza Galaktyki. Opis dodatku rozwiewa jednak kompletnie hipotezę o tym że jest to podręcznik związany z nadchodzącą grą pt. The Old Republic.

Co ciekawe opisana wyżej książka tylko po części zgadza się z zapowiedzią miniaturkową. Dotychczas takie dodatki jak The Force Unleashed, KotOR lub The Clone Wars zgadzały się treścią w RPGu i Bitewniaku. Tym razem jest jednak inaczej. Czyżby obydwa skarby Wizardów oddalały się od siebie?
KOMENTARZE (3)

RPG

Galaxy at War Campaign Guide

2009-02-11 14:45:06 Wizards

Na forum Czarodziei i wielu innych miejscach gdzie spotykają się gracze Star Wars RPG pada zwykle to samo pytanie.

Czego dotyczy Galaxy at War Campaign Guide?

Jest na nie wiele odpowiedzi. Jednak najsensowniejsza poszlaka pojawiła się całkiem niedawno, wraz z informacją o Star Wars: Invasion. Otóż coraz więcej osób uważa że nowy Campaign Guide będzie dotyczyć konfliktu z Yuuzhan Vongami. Dlaczego?

Po pierwsze. Jest to Campaign Guide, tak więc będzie dotyczyć jednego okresu w historii EU, a nie tak jak niektórzy zakładali, że będzie to podręcznik, który skupi się na klasie Soldier. Po za tym mamy już opisane takie okresy jak Rebelii, KotOR i Legacy, tak więc co jeszcze wybrać?

Po drugie. Jest to od dawna wykorzystywany okres w RPG i Wizardzi nie mogą wybrać lepiej. Bo szczerze. Czy Old Republic będzie gotowe w najbliższym czasie? Bardzo wątpliwe.

Najnowsze wieści, o tym jakże tajemniczym podręczniku już niedługo.


KOMENTARZE (11)

RPG

Dawn of Defiance część 8

2009-02-06 15:33:09 Wizards

Dawn of Defiance to kampania osadzona parę miesięcy po Części 3 Gwiezdnych Wojen, która miała na celu wprowadzenie graczy i MG do nowej edycji RPG.
Sama gra to dziesięć powiązanych ze sobą przygód. Wydawana jest od listopada 2007 r. i gdy zostanie całkowicie wydana będzie służyć jako podręcznik o wielkości ponad 320 stron. Oprócz tego grając w Dawn of Defiance można wygrać ciekawe nagrody w systemie RPGA na stronie Wizardów.

Dotychczasowe części kampanii i najnowszą, można zobaczyć tutaj


W ósmej części pt. The Gem of Alderaan rozpoczniemy trzeci akt historii. Od ostatniego ruchu graczy minęło sześć miesięcy. W czasie akcji tej przygody, bohaterowie wmieszają się w tłum bogaczy, zagrają o wysokie stawki w Sabacca, oraz dane im będzie walczyć ramię w ramię z imperialnymi szturmowcami, by obronić pociąg przed porywaczami. BG powinni zacząć The Gem of Alderaan na 15 poziomie, a zakończyć przygodę na 17. Oprócz tego całą akcję z pociągiem można przerobić, by pasowała do twojej kampanii.KOMENTARZE (2)
Loading..