TWÓJ KOKPIT
0

RPG

Galaxy of Intrigue

2009-04-30 23:47:36 forum WotC

Na forum Wizardów pojawiła się informacja, o kolejnym podręczniku do Saga Edition.
Jest to pierwszy z prawdopodobnie 6 (tyle ich było w tym roku), suplementów, które zostaną wydane w 2010 roku.
Na razie nie wiadomo wiele o tej książce, lecz można się domyślić kilku rzeczy, związanych z nią. Informacje jakimi na dzisiaj dysponujemy to:

 • Tytuł, czyli Galaxy of Intrigue,
 • Data wydania - 19 stycznia 2010,
 • Autorzy. Jak zawsze Rodney Thompson, który zajmuje się każdym dodatkiem. Eric Cagle od Ultimate Alien Anthology, Ultimate Advesaries i Threats of the Galaxy. Oraz Gary Astleford, który zajmował się nową wersją Starships of the Galaxy, Threats of the Galaxy, Scum and Villiany, The Clone Wars: Campaign Guide i Legacy Era: Campaign Guide.
 • Ilość stron. 224, czyli miej więcej równa objętościowo z resztą dotychczas wydanych suplementów.

 • Wiadomo również, że formą będzie przypominać wydany "Scum and Villainy", oraz podręczniki które dopiero ujrzą światło dzienne, czyli "Jedi Academy Training Manual" (Maj 2009), oraz "Galaxy at War" (Wrzesień 2009). Czyli będzie się skupiać na jednej klasie. W tym przypadku "Noble". Na pewno trafią się nowe talenty, drzewka talentów, klasy prestiżowe, atuty, zastosowania umiejętności, elementy ekwipunku, oraz nowe NPCi, związane z tą klasą.

  Wizardzi nie zwalniają. Co ciekawe warto napisać, iż przyznali się, że tworząc podręczniki przeglądają oficjalne forum Wizardów. Słuchają próśb, porad i innych uwag. Między innymi dzięki temu w "Jedi Academy Training Manual" zostały dodane techniki Mocy, współpracujące z mieczem świetlnym.
  KOMENTARZE (8)

  RPG

  2009 Origins Awards

  2009-04-27 15:32:13 TheForce.Net  Firma Wizards of the Coast, producent Star Wars Miniatures i Star Wars RPG, bierze udział w 2009 Origins Awards.
  Tegoroczny konkurs jest wyjątkowy, gdyż w tym roku mija 35 lat, od startu firm związanych z grami fabularnymi.
 • Najlepsze miniaturki - figurki z dodatku Clone Wars
 • Najlepsza gra role-playing - Saga Edition Core Rulebook
 • Najlepszy suplement RPG - Knights of the Old Republic: Campaign Guide


 • Wyniki zostaną ogłoszone 27 czerwca.


  KOMENTARZE (10)

  RPG

  Jedi Academy preview 2

  2009-04-26 14:21:10 Wizards.com

  Oto drugi preview Jedi Academy Training Manual. Tym razem dostaliśmy statystyki dodatkowych kryształów skupiających do mieczy świetlnych.
  Część z nich mogliśmy zobaczyć już w dodatku KotOR: Campaign Guide, lecz wygląda na to że tutaj dostaniemy cały dział im poświęcony.

  Kryształy dzisiaj zaprezentowane to:
  Adegańskie, które są wydobywane w Systemie Adegańskim, w Odległych Terytoriach. Są najpopularniejszymi kryształami, wykorzystywanymi przez Jedi. Jest ich kilka rodzajów.
 • Kathracite jest najsłabszym dostępnym klejnotem, wykorzystywanym przez większość padawanów na początku szkolenia. W mechanice redukuje on obrażenia miecza z 2k8 na 2k6. Cały czas jednak osoba, która zbudowała ten miecz, otrzymuje bonus +1 do trafienia.
 • Mephite, to standard pośród mieczy świetlnych. Niemalże wszyscy Jedi korzystają z tych kryształów. Nie mają żadnych specjalnych właściwości. Działają podobnie jak Ilum i Ponite.
 • Ponite jest najrzadszym z kryształów Adegańskich. Produkuje on zwykłe, standardowe ostrze, lecz emituje też fale dźwiękowe, które wpływają na przeciwników. W mechanice nie otrzymujesz ujemnych testów Persuation w zmienianiu nastawień innych istot do ciebie.


 • Ilum, było ważnych odkryciem w historii Jedi. Wcześniej trudno było znaleźć odpowiedni kryształ do miecza świetlnego, a poszukiwania trwały nawet latami. Na tej mroźnej planecie znajdują się klejnoty przypominające w działaniu Mephite i Ponite. Jedi, by stworzyć swój miecz świetlny, musi przeszukiwać jaskinie Ilum, żeby znaleźć mocny kryształ.
  Klejnoty z Ilum tworzą niebieskie, bądź zielone ostrza. Dodaje też standardowe +1 do trafienia, dla osoby, która stworzyła broń.

  Syntetyczne kryształy. Jedi nie lubią z nich korzystać. Wolą używać naturalnych kryształów stworzonych przez Moc, a nie przez nich samych. Czasami jednak proces tej jest wymagany, jak za Mrocznych Czasów. Przykładem jest Luke Skywalker, który nigdy nie słyszał o Ilum, ani systemie Adega, a musiał zbudować broń do walki z Vaderem i Imperatorem.
  Sithowie tworzyli swoje kryształy, dlatego, że musieli się ukrywać przed Rycerzami Jedi i nie mogli wchodzić do ich jaskiń na Ilum. Nie był to jednak jedyny powód. Sithowie uważali że stworzenie syntetyku jest przykładem ich głębszego zrozumienia Mocy.
  Proces ten kojarzony jest przez Jedi, jako "łatwą i szybką ścieżką".
  Kryształy te dzielą się na:
 • Silne. Czyli takie, które zostały idealnie stworzone w odpowiednim piecu do tworzenia klejnotów. Nadają one przeciwnikom -2 do testów blokowania ich mieczem świetlnym.
 • Standardowy Powstały w wyniku replikacji geologicznej struktury, ma takie same statystyki jak standardowy, naturalny kryształ.
 • Niestabilne powstają zwykle w wyniku błędu maszyny, lub człowieka. Powodują one niestabilność ostrza. Może nie działać jak należy, wystrzeliwują iskry na wszystkie strony, eksplodując, lub po prostu nie działając. Niestabilny kryształ dodaje jeszcze jedną kość do obrażeń, w wyniku ataku krytycznego. Jednakże w przypadku wypadnięcia na kości 1, miecz się wyłącza i może więcej się nie zapalić.

  Tradycyjne Kryształy. Mimo że Adegańskie, Syntetyczne i kryształy z Ilum, są najczęściej używane, to jest możliwość wbudowania do miecza świetlnego normalnego klejnotu. Mogą to być jednak tylko najdroższe kryształy, których raczej nie da się kupić w zwykłym sklepie.
 • Bondar produkuje inny rodzaj energii. Zadaje obrażenia ogłuszające. Zwykle z nich produkowane są miecze treningowe.
 • Corusca. Wydobywany z trzewi gazowego giganta Yavina, jest niezwykle twardy rzadki. Miecz ten zadaje dodatkową kość obrażeń przeciwnikowi z oznacznikiem Damage Reduction.
 • Dragite jest rzadkim kryształem, który ma specjalne właściwości soniczne. Otóż podczas walki wydaje donośne buczenie, które dodatkowo ranią przeciwnika. Osoba trafiona atakiem krytycznym, otrzymuje dodatkową kość obrażeń. Typ tych obrażeń to dźwiękowe.


  Jak widać podręcznik będzie niezwykle ciekawy, nie tylko dla gracza i mistrza gry, ale również dla każdego fana, który uwielbia Jedi, Sithów i zagadnienia związane z Mocą.

  Cały preview możecie obejrzeć pod tym adresem. Premiera już 19 maja.
  KOMENTARZE (16)
 • RPG

  Jedi Academy preview 1

  2009-04-18 20:13:27 Wizards.com

  Na stronie Wizardów ukazał się pierwszy fragment z podręcznika Jedi Academy Training Manual. Przypominamy że podręcznik zostanie wydany 19 maja.

  Preview ukazuje całkiem nowe możliwości dla Jedi we władaniu mieczem świetlnym. Od teraz istnieje nowa gałąź Mocy Jedi. Kombinacja ataków mieczem świetlnym i używania Mocy. Oglądając te pojedyncze Moce już widać że w nowym podręczniku czeka nas wiele nowych atrakcji.

  Przykłady możecie obejrzeć pod tym adresem.


  KOMENTARZE (4)

  RPG

  The Scavenger’s Guide to Droids

  2009-04-14 19:59:03 Rotsen

  Rotsen podsyła nam jeszcze jedną okładkę. Tym razem do niedawno zapowiedzianego podręcznika The Scavenger’s Guide to Droids.
  Okładka przedstawia scenę z Epizodu II, kiedy Anakin zostaje otoczony przez droidy i Jango Fetta w fabryce na Geonosis.
  "The Scavenger’s Guide to Droids" daje graczom i mistrzom gry wstęp do magazynu ze wszystkimi droidami pojawiającymi się w sadze Gwiezdne Wojny. Podręcznik zawiera nowe opcje postaci dla droidów. Talenty, atuty, ekwipunek, modyfikacje i klasy prestiżowe. Podręcznik umożliwia również wybranie firmy pod jakiej szyldem został wyprodukowany twój własny robot. Dodatek zwiera mnóstwo nowych droidów, które może wykorzystać MG przeciwko graczom w wielu przygodach i kampaniach. Po za tym w podręczniku znajdziesz poradnik jak zbudować własnego droida.

  Premiera 17 listopada

  Jest to ostatni zapowiedziany na ten rok podręcznik. Licząc z opisywanym powyżej, Wizardom zostały cztery do wydania w tym roku. Są to:
 • Jedi Academy Training Manual, 19 maja
 • Rebellion Era Campaign Guide, 21 lipca
 • Galaxy at War Campaign Guide, 15 września
 • Scavenger's Guide to Droids, 17 listopada

 • KOMENTARZE (16)

  RPG

  Jedi Academy Training Manual

  2009-04-14 10:35:06 Aquenral

  Nasz drogi użytkownik Aquenral zauważył że na stronie Wiardów zaktualizowano dział "Products". Można tam teraz znaleźć nową (!) okładkę podręcznika Jedi Academy Training Manual.

  Okładka jest niestety w niskiej rozdzielczości, a dużo się na niej dzieje.
  Gołym okiem można zauważyć Wielkiego Mistrza Jedi Lukea Skywalkera. Marę Jade Skywalker, trzymającą holocron; oraz Bena Kenobiego.
  Wyraźnie widać również świątynię z Ossus i teren Coruscant, otaczający starą świątynię Jedi.
  Już mniej wyraźnie widać kim jest Jedi walczący z Sithem.
  Dynamiki dodają trzy lecące X-Wingi.


  W grudniu na świecie ukazała się inna okładka. Była czarno biała i bardzo niewyraźna. Widać że zmieniła się niemal cała. Usunięto myśliwce Jedi i dodano jednego Dark Jedi.


  Na stronie dodano także krótki opis podręcznika.

  Nowy podręcznik Jedi Manual jest niesamowitym przewodnikiem ku sekretom Jedi ze wszystkich er sagi Star Wars. Daj się pochłonąć światu Rycerzy Jedi, od dnia stworzenia Starej Republiki, przez Mroczne Czasy i Upadek Imperium, po stworzenie nowego zakonu wojowników sprawiedliwości.
  Nigdy wcześniej nie powstał taki sam przewodnik dla fana Gwiezdnych Wojen!

  Podręcznik zawiera:
 • Całkiem nowe Moce Jedi, talenty, atuty i inne, nowe, zastosowania mechaniki, by jeszcze lepiej grało się postacią wrażliwą na Moc.
 • Rozwinięty system przerabiania i ulepszania mieczy świetlnych
 • Przybliżenie herosów i złoczyńców jacy przewinęli się przez sagę Star Wars.


 • Podręcznik ukaże się już 19 maja!
  KOMENTARZE (18)

  RPG

  Galaxy at War Campaign Guide

  2009-04-13 09:19:12 Rotsen

  Nareszcie! Po zbyt długiej ciszy w nowościach RPG, dostaliśmy okładkę kolejnego podręcznika. Tą informacje podsyła nam jak zawsze czujny Rotsen.

  Nowe zasady i rozwinięcia postaci dla kampanii wojennych.

  Wojna towarzyszy całej sadze Gwiezdnych Wojen. Od Wojen Klonów, przez Galaktyczną Wojnę Domową, aż po Wojnę Sithów z Imperium, żołnierze wszystkich frontów mieli wiele do robienia. Ten dodatek daje graczom i mistrzom gry wszystko, czego potrzebują, by grać, lub prowadzić przygody w targanej wojną galaktyce.
  Podręcznik zawiera nowe zasady dla jednostek militarnych, jak i nowe talenty, atuty, ekwipunek i statki. A co najważniejsze dodaje mnóstwo pomysłów na przygody i kampanie we wszystkich erach związanych z wojną.


  Książka ukaże się w twardej oprawie 19 Września 2009 r. W cenie około 26$
  KOMENTARZE (13)
  Loading..