TWÓJ KOKPIT
0

RPG

Projekt Sektor Avanantis

2009-07-30 10:17:24 Forum Bastionu

Twórczość fanów Star Wars, zadziwiła już nie jedną osobę. Tym razem i wy możecie pomóc w ukazaniu, że fanom Star Wars nie straszne żadne wyzwania.

Świat Star Wars jest niezwykle bogaty, jednak cały czas rozwijany. Fan Star Wars, o ksywce Skoczek wyszedł z inicjatywą by opisać wymyślony przez siebie Sektor Avanantis w Zewnętrznych Rubieżach. Światy leżące na tych terytoriach są niezwykle bogate, lecz cały czas niedopracowane. I potrzebują waszej pomocy, by je ukończyć, a niektóre napisać.

Skoczek to osoba, która dobrze zna się na tworzeniu fanowskich suplementów. Część z jego osiągnięć możecie obejrzeć pod tym linkiem. Jest to podręcznik Battlefleet Gothic. Po jego wyglądzie, można mieć mniej więcej pojęcie jak będzie wyglądać ukończona wersja.

W ukończonym projekcie znajdzie się również kompletna chronologia wydarzeń pomiędzy 137 ABY, a 203 rokiem. Nikt jednak nie każe grać akurat w tym okresie. Z założenia dodatek ma być na tyle funkcyjny, że można go przenieść do każdej ery Star Wars.

Jeżeli chcesz pomóc w powstawaniu Sektora Avanantis, to napisz na numer gadu-gadu 7890995. Przyda się każda osoba: grafik, pisarz i inni. Tak więc jeżeli masz chociaż nikłe umiejętności, a możesz się przydać, to napisz. Każda pomoc mile widziana.Temat na forum.
KOMENTARZE (11)

RPG

Rebellion Era Campaign Guide

2009-07-22 17:32:03 Wizards

Przed kilkunastoma godzinami swoją premierę miał najnowszy podręcznik do Saga Edition Core Rulebook. Chodzi o przewodnik po Rebeliantach i kampaniach toczących się podczas Klasycznej Trylogii.

Wraz z premierą Wizardzi udostępnili na swojej stronie trzeci wycinek, poświęcony Konsorcjum Zanna, lecz z jakiegoś powodu jest aktualnie niedostępny. Zapewne redaktorzy strony niedługo to naprawią.

Rebellion Era Campaign Guide to książka która zainteresuje każdego Mistrza Gry. Jak zawsze do długiej już listy talentów, dołączyły nowe dla każdej klasy, oprócz (nie wiadomo dlaczego)Scout
Dodano dwanaście nowych atutów, a także masę całkiem nowych featsów, dla wszystkich ras bazowych. Ma to związek z nowym elementem przy tworzeniu postaci. Chodzi o specjalne atuty i bonusy za przeszłość postaci, oraz jej pochodzenie, co z resztą już dawno powinno się ukazać w Sadze, patrząc na Dungeons and Dragons.
Osoby nie grające w RPG ucieszy przedruk moco-władnej grupy Kilian Rangers, która powraca wraz z Rebellion Era Campaign Guide.
Nowy podręcznik zawiera dwie nowe klasy prestiżowe. Improviser, czyli improwizator odnajdujący szybko rozwiązania podczas lotu; oraz Pathfinder, czyli osoba przypominająca w działaniu zwiadowcę i obieżyświata.
Następny rozdział poświęcony jest ekwipunkowi, a kolejny statkom, gdzie w większości dostajemy przedruki starych informacji.
Ciekawa informacja jest powiązana z działem Rebellion Era Campaigns. Ma on zawierać informacje jak prowadzić postaci po, uwaga, dwóch stronach barykady. Wizardzi wyraźnie odchodzą od dotychczasowego zmuszania graczy do pozostawania po jasnej stronie mocy.
Kolejny rozdział jest poświęcony Rebelii, gdzie oprócz ekwipunku i personelu znajdziemy opisy dawno nie widzianych postaci, typu Generał Airen Cracken, Nera Dantels, Carlist Rieekan, czy... Wicket W. Warick!
Następne dwa rozdziały poświęcone są Imperium (masa informacji o uzbrojeniu) i Organizacjom Przestępczym. W tym Konsorcjum Zanna, Gangsterom Jabby, Czarnemu Słońcu i Sektorowi Wspólnemu.

Bardziej szczegółową zawartość, oraz wstępne opinie o dodatku można przeczytać pod tym adresem, na forum Wizardów.

Widać iż tekst zawarty w tym suplemencie, to w większości przedruki, ale warto go zakupić, by chociaż mieć statystyki postaci pod Sagę, a także być na bieżąco z talentami, które są wykorzystywane przy następnych podręcznikach.

Nowość z gier fabularnych Star Wars - Rebellion Era Campaign Guide! Wczuj się w wojnę toczącą się pomiędzy Imperium Galaktycznym, a Sojuszem Rebeliantów, jak nigdy dotąd. Podręcznik zawiera aktualne informacje o Rebelii, jej członkach, wrogach, i inne fakty z tej ery, mającej miejsce równorzędnie do Klasycznej Trylogii Star Wars.

Sourcebook pomoże Mistrzom Gry zaplanować przygody i kampanie dla swych graczy w czasie tej popularnej wśród użytkowników gier RPG ery. MG mogą postawić swych graczy w sytuacji, gdy ci będą walczyć ramię w ramię z takimi bohaterami jak Han Solo, Luke Skywalker, czy też Księżniczka Leia!

 • Nowe opcje dla bohaterów, czyli nowe bronie, pancerze i statki. Nowe pomysły na przygody, by gracze mogli stanąć po obydwu stronach konfliktu.
 • Zawiera i łączy fakty z gier, komiksów i książek dziejących się w czasie wydarzeń Wojny Domowej.
 • Przybliżenie organizacji Sojuszu Rebeliantów. Jej członkowie, sposób działania, ekwipunek wykorzystywany przez wspólnotę.
 • Rozwinięte zasady dla Star Wars Saga Edition Core Rulebook.


 • KOMENTARZE (3)

  RPG

  The Unknown Regions

  2009-07-21 13:01:43 Wizards

  W letnim katalogu Wizards of the Coast, pojawiła się zapowiedź nowego podręcznika do RPGów, który ucieszy niejednego fana RPG, jak i Star Wars.

  Po raz pierwszy będzie nam dane odwiedzić znane już Nieznane Regiony. Tak więc zapewne czeka nas wiele przedrukowanych i nowych informacji o Chissach, Nagai, Yuuzhan Vongach i wiele innych.
  Możliwe, że w końcu poznamy powód dla którego Thrawn przez tyle lat przebywał w Nieznanych Regionach, gdyż na razie istnieją tylko hipotezy (Admirał walczący z Yuuzhan Vongami)

  Data wydania nowego suplementu to 20 kwietnia 2010 r. i z pewnością nie jest to prima aprilis. Z daty wydania wynika, że w 2010 r. zapewne dane nam będzie przeczytać tylko cztery podręczniki, zamiast jak to było w tym roku, sześć.

  Daleko od gigantycznych miast Coruscant, za najdalszymi światami Odległych Rubieży, leżą Nieznane Regiony. Obszar tajemniczych, nieoznakowanych światów. Jest to dom tajemniczych, obcych ras, złowieszczych łowców niewolników i pozostałości po antycznych kulturach, które przez wieki żył w izolacji od reszty Galaktyki.

  Ten podręcznik zapewnia graczom i mistrzom gry wszystko czego potrzebują w prowadzeniu klasy SCOUT i opowiadaniu historii o eksploracji nieodkrytych terytoriów Galaktyki Star Wars.
  Mistrzowie Gry mogą dzięki temu suplementowi przenieść swoje kampanie na zupełnie nowy poziom, lub też stworzyć zupełnie nowe, w której nacisk przekłada się na odkrywanie nieznanego.


  Jest to drugi podręcznik zapowiedziany na 2010 r. Pierwszym jest "Galaxy of Intrigue". Czy to może oznaczać, że plan wydawniczy Wizardów został skupiony na suplementach rozwijających konkretne klasy postaci, tak jak w przypadku Scum and Villiany, oraz Jedi Academy Training Manual? Czas pokaże.
  KOMENTARZE (8)

  RPG

  Powrót X-Wing Alliance

  2009-07-18 00:23:50 Wizards

  Na stronie wizardów pojawiła się drugi z serii wycinków związanych ze zbliżającym się podręcznikiem Rebellion Era Campaign Guide.
  Co ciekawe, w tej części dostaliśmy coś, co zaskoczyło chyba wszystkich. Powróciły słynne myśliwce z gry X-Wing Alliance. Seria TIE Experimental, która posiadała pięć stopni, była sporym wyzwaniem w grze i zapewne stanie się też ciekawym i emocjonującym elementem każdej kampanii.

  W poniższym wycinku mamy przedstawione następujące myśliwce:
  Experimental M2, Experimental M3, TIE Oppressor, oraz TIE Phantom.
  W podręczniku raczej na pewno nie pojawią się statystyki M1, M4 i M5. Widząc po układzie stron, nie ma gdzie już ich wcisnąć. Zapewne zostaną dodane w internetowym uzupełnieniu.

  WYCINEK NR.2


  Tak jak w poprzednim wycinku dodany został wspaniały art przedstawiający hangar niszczyciela z imperialnymi jednostkami, które zapewne ukażą się w podręczniku.


  Przypominamy o premierze podręcznika już 21 lipca. "Przyszłość Galaktyki leży w rękach Rebelii".  KOMENTARZE (5)

  RPG

  Komandosi Rebelii

  2009-07-10 12:55:43 Wizards

  Na stronie Wizards of the Coast pojawił się pierwszy z serii wycinków z nowego podręcznika RPG pt. "Rebellion Era Campaign Guide".
  Twórcy dali nam możliwość podpatrzeć specjalne siły Rebelii, czyli kolejno:
 • SpecForce Guerrilla, czyli komandosów działających w terenach miejskich jak np. Coruscant, Nar Shaddaa, czy Eriadu.
 • SpecForce Infiltrator, czyli wszelkiego rodzaju szpiedzy i sabotażyści działający na niekorzyść Imperium w pojedynkę
 • SpecForce Marine czyli specjalna jednostka marines, do której między innymi należał klon, znany z serii Rebellion i wydanej w Polsce mini serii "General Skywalker", "Able"


 • Poza tym wiemy o kolejnym NPCu dostępnym w podręczniku o nazwie "SpecForce Officer". Wizardzi udostępnili również ciekawy art, ukazujący trójkę komandosów, oraz ofciera wychodzących z wahadłowca.


  WYCINEK NR.1

  Przypominamy o premierze podręcznika już 21 lipca. "Przyszłość Galaktyki leży w rękach Rebelii".  KOMENTARZE (11)

  RPG

  Nabór do Enklawy Szkoleniowej

  2009-07-06 11:42:02

  Mistrzowie Jedi z Enklawy Szkoleniowej na Dantooine wysłali poprzez HoloNet wiadomość do pracowników Bastionu. Jej treść możecie przeczytać poniżej.


  Witaj...

  /Czytasz właśnie nietypową wiadomość zapisaną w starszym modelu cyfronotesu… /

  Informujemy, iż w najbliższych dniach nabór do organizacji RPG jaką jest Enklawa Szkoleniowa na Planecie Dantooine , zostanie ponownie wznowiony.
  Najprawdopodobniej o wspomnianej organizacji nie słyszało zbyt dużo osób bowiem rozgłos nigdy nie był naszym głównym celem. Już od wielu lat założyciel i mistrz owej organizacji – Luki Withdrawn, zajmuje się przekazywaniem swoich umiejętności innym, jednocześnie dbając przy tym o zachowanie odpowiedniego klimatu z sagi Gwiezdnych Wojen. Enklawa Dantooine to przede wszystkim RPG, a zatem odgrywanie ról u wykreowanych przez graczy postaci i wiele więcej.

  / Kilka słów o Enklawie i założycielu. /

  Placówka została utworzona 1.02.2006, która nieustannie działa pod modem JA+. Fabularnie, wydarzenia mające w Enklawie miejsce, dzieją się w roku 19 ABY. Bez wątpienia, przez wszystkie lata dotychczasowej działalności, organizacja zdobyła wiele cennego doświadczenia, które przyczyniło się, do ulepszania tutejszego RPG.
  Mistrz Withdrawn, jest jednym z założycieli, starej, pierwotnej organizacji jaką była Akademia Jedi na Yavin IV, utworzonej jeszcze w roku 2003, a także jej nowej odsłony, powstałej stosunkowo niedawno i funkcjonującej na modzie OJP.

  / Czym dokładnie zajmuje się Enklawa? /

  Enklawa od początku zajmowała się szkoleniem studentów, by ci stawali się lepsi, jednakże wszystko to odbywa się z przesileniem na klimat i odgrywanie ról.
  Enklawa w starszych czasach swojej działalności powstała również po to, aby jej studenci mogli wykorzystywać wszystko to, czego się w niej nauczyli. W chwili obecnej, oprócz szkolenia doszedł jeszcze cel aby oderwać się od, zdaniem wielu, mocno zniszczonej sceny „Jedi knight 3„ i skupić na czymś zupełnie innym, niż przebywaniu na nielicznych i nie zawsze dających rozrywkę serwerach publicznych. Każdy student, Enklawy Szkoleniowej z Dantooine musi stworzyć własną postać, dać jej własną historię, osobowość by po pewnym czasie, całkowicie zagłębić się w świat Enklawy, szkolić się znacznie trudniejszych zagadnień, wyruszać na zlecone przez mistrza misje i nie tylko.

  Enklawa to organizacja, nastawiona na szkolenie osób posługujących się jasną stroną, jednakże bez podzielania światopoglądu wykreowanego przez Jedi. Niektórzy zatem, co w jakiś sposób mieli styczność z Enklawą, uważają ją za miejsce, gdzie szkolą się tak zwani „Szarzy Jedi” O tym, czy tak jest naprawdę, każdy jednak powinien zadecydować sam.

  Na koniec przekazuje adres forum Enklawy Szkoleniowej, gdzie w dziale rekrutacyjnym można zadawać pytania a także zapoznać się z wszelkimi regulaminami i informacjami o placówce. ( http://www.enklawadantooine.fora.pl )
  A zatem, jeśli chcesz sprawdzić swoje siły, w miejscu wymagającym od kandydata cierpliwości i samozaparcia, zapraszamy by podjąć długie szkolenie w świecie Enklawy.


  Dziękujemy za przeczytanie tej wiadomości.
  Enklawa Szkoleniowa na planecie Dantooine.

  / Cyfronotes wyłączył się /
  KOMENTARZE (8)

  RPG

  "Przyszłość Galaktyki leży w rękach Rebelii"

  2009-07-02 21:18:47 Wizards

  Na stronie wydawcy Wizards of the Coast ukazała się zapowiedź kolejnego suplementu Star Wars RPG. Jest to od dawna oczekiwana odświeżona wersja przewodnika po Rebelii i okresie z nią związanym z 2000 r. Poniżej znajduje się opis wydawcy, przetłumaczony na język Mickiewicza.


  Nowość z gier fabularnych Star Wars - Rebellion Era Campaign Guide! Wczuj się w wojnę toczącą się pomiędzy Imperium Galaktycznym, a Sojuszem Rebeliantów, jak nigdy dotąd. Podręcznik zawiera aktualne informacje o Rebelii, jej członkach, wrogach, i inne fakty z tej ery, mającej miejsce równorzędnie do Klasycznej Trylogii Star Wars.

  Sourcebook pomoże Mistrzom Gry zaplanować przygody i kampanie dla swych graczy w czasie tej popularnej wśród użytkowników gier RPG ery. MG mogą postawić swych graczy w sytuacji, gdy ci będą walczyć ramię w ramię z takimi bohaterami jak Han Solo, Luke Skywalker, czy też Księżniczka Leia!

 • Nowe opcje dla bohaterów, czyli nowe bronie, pancerze i statki. Nowe pomysły na przygody, by gracze mogli stanąć po obydwu stronach konfliktu.
 • Zawiera i łączy fakty z gier, komiksów i książek dziejących się w czasie wydarzeń Wojny Domowej.
 • Przybliżenie organizacji Sojuszu Rebeliantów. Jej członkowie, sposób działania, ekwipunek wykorzystywany przez wspólnotę.
 • Rozwinięte zasady dla Star Wars Saga Edition Core Rulebook.


 • Podręcznik ukaże się już za trzy tygodnie, 21 lipca.


  KOMENTARZE (14)
  Loading..