TWÓJ KOKPIT
0

RPG

Galaxy at War Campaign Guide

2009-08-19 20:02:55 Wizards

Na stronie wydawcy Wizards of the Coast pojawiła się zapowiedź kolejnego podręcznika do Star Wars Saga Edition. Tym razem jest to pozycja obowiązkowa dla każdego okresu w jakim gramy. Chodzi tutaj o podręcznik poświęcony całkowicie wojskowości i militarii Gwiezdnych Wojen. Czyli ogólnie rzecz biorąc książka dla klasy Soldier.
Warto przypomnieć, że w ten sam sposób wydano podręczniki dla Scoundrel (Scum and Villiany) oraz Jedi (Jedi Academy Training Manual). Na horyzoncie mamy jednak jeszcze trzy pozycje o podobnej tematyce, oprócz dzisiejszej zapowiedzi. Są to Galaxy of Intrigue (Noble), The Unknown Regions (Scout), oraz The Scavenger’s Guide to Droids (Droidy).


GALAXY AT WAR

Nowość dla Star Wars RPG.
Galaxy at War. Od epickich bitew, po ciche infiltracje.
Ten podręcznik zawiera wszystko, czego potrzebujesz by prowadzić wojenne kampanie w uniwersum Star Wars. Znajdziesz tu między innymi informacje o organizacjach militarnych, niebezpiecznych stacjach kosmicznych i o zasadach walki. Podręcznik dodaje mnóstwo nowych opcji dla graczy i mistrzów gry.

Suplement ten zawiera najnowsze informacje o uniwersum Gwiezdnych Wojen. W tym również nowości związane z serialem The Clone Wars. Stwórz mężnego dowódcę oddziału, specjalistę od walki wręcz, genialnego oficera, lub każdą inną postać, która jest gotowa do walki.

 • Idealny dodatek do Star Wars Miniatures Galaxy at War
 • Przewodnik po tworzeniu fortec i baz kosmicznych
 • Nowe opcje postaci dla Soldier i innych klas związanych z wojną
 • Całkowicie nowe opcje dla przygód

 • Podręcznik zostanie wydany już 15 września. Zamówić można go już teraz na Amazonie, za 26.37 $, kiedy cena wydawcy to prawie 40$.

  KOMENTARZE (4)

  RPG

  Imperialna Wojna Domowa – start 1 września

  2009-08-10 21:05:26 SWExtreme

  Oto informacja nadesłana do naszej redakcji przez Jedi Nadiru Radenę – redaktora SWExtreme i znanego w świecie gwiezdnego RPG GM.

  Od dwóch lat galaktyka pogrążona jest w chaosie nieustającej wojny. Śmierć Palpatine’a i Dartha Vadera w Bitwie o Endor zburzyła porządek, jaki panował od ponad dwudziestu lat. Sojusz Rebeliantów przekształcił się w Nową Republikę, która systematycznie odbija z rąk Imperium planetę po planecie. A samo Imperium? Mimo rozbicia na dziesiątki frakcji, walczących ze sobą o sukcesję po Imperatorze, nadal dysponuje wielką potęgą. Dlatego też, gdy te wielkie siły ścierają się w Imperialnej Wojnie Domowej, cała galaktyka drży – a jednocześnie zaciera ręce.

  Bo kiedy galaktyczne potęgi walczą na śmierć i życie, pojedyncze światy wreszcie otrzymują szansę zadecydowania o swoim własnym losie. Jedną z takich planet jest Tion. On zadecydował: neutralność. Przez rok nikt się nim nie interesował. Aż do teraz. I to właśnie teraz przychodzi mu zapłacić cenę za deklarację niepodległości, gdyż Imperium – czy to rządzone przez Ysanne Isard, czy Ardusa Kaine’a, czy lorda Zsinja – ma to do siebie, że nigdy nie zapomina zdrady...


  Niniejszym z największą przyjemnością przedstawiam Wam mój najnowszy projekt – Imperialną Wojnę Domową. Jest to sukcesor Polowania na Jedi z forum The Outer Rim, gra typu Play By Forum RPG, w której gracz może się wcielić w dowolną postać i wziąć udział w zaciętej rywalizacji o dumną planetę Tion. A ponieważ wszystko co dobre, kiedyś się kończy, „Imperialna Wojna Domowa” będzie miała swoje definitywne zakończenie – i tak, jak trzy lata temu „Polowanie na Jedi”, rozpocznie się dokładnie 1 września.

  Na razie do Waszej dyspozycji oddałem jedynie część informacyjną „Imperialnej Wojny Domowej”. Dzięki niej zapoznacie się ze zwięzłymi zasadami, systemem rozgrywki, niezbyt trudną mechaniką i – jeśli zostaniecie zachęceni tym, co zobaczycie – stworzycie własną postać, która następnie 1 września od razu wejdzie do gry. Naturalnie od tej chwili możecie mi już przysyłać plany swoich bohaterów. Najpierw jednak zapraszam do zapoznania się z tym topikiem informacyjnym.

  Warto nadmienić, że wydarzenia w grze wplecione są w kanon Star Wars i w żaden sposób mu nie zaprzeczają, a ze względu na fakt, że główne miejsce akcji nie zostało jeszcze nigdzie opisane, gracz posiada unikatową możliwość realnego wpłynięcia na jego losy. I chociaż „Imperialna Wojna Domowa” ogranicza się jedynie do jednego układu planetarnego, jest tym tytułowym konfliktem „w pigułce”. Ścierają się tu wszystkie najważniejsze siły galaktyki plus kilka mniejszych, równie interesujących – i oczywiście można być członkiem każdej z nich.

  Wszystkich zainteresowanych bardzo gorąco zapraszam na forum Star Wars Extreme!


  KOMENTARZE (13)
  Loading..