TWÓJ KOKPIT
0

RPG

Nowa firma, nowy system?

2010-12-23 18:16:32 różne

Dużo czasu już minęło od ostatniego newsa RPG. Jest to oczywiście spowodowane utratą licencji na produkty z serii Star Wars Saga Edition RPG i Star Wars miniatures, przez firmę Wizards of the Coast. Wkrótce jednak może się wszystko zmienić, gdyż chodzą plotki o nowej firmie odpowiedzialnej za nasze ukochane uniwersum.

Wszystko zaczęło się od wpisu na blogu firmy Mongoose (Starship troopers: the Roleplaying Game), gdzie ukazała się informacja, że to nie ich firma otrzymała pozwolenie na wykorzystywanie marki Star Wars, lecz inna. Zaraz zaroiło się od pytań, kto w takim razie otrzymał tą licencję. Wydawnictwo jednak milczy. Wiadomym jest jednak, że różne firmy starały się o tą licencję i któraś z pewnością ją otrzymała.

O pozwolenie na gry Gwiezdne Wojny, były pytane firmy White Wolf, odpowiedzialna między innymi za Vampire: The Masquerade, oraz Paizo Publishing, który wydaje Pathfinder'a. Obydwie jednak zaprzeczyły otrzymania licencji.

Obecnie wiadomo jednie tyle, że ktoś otrzymał pozwolenie na wydawanie gier Star Wars RPG. Co z miniaturkami? Jest to całkiem możliwe, ze względu na dzisiejsze uzależnienie wielu gier RPG od figurek. Pewnym jest również to, że na licencję Star Wars mogła sobie pozwolić tylko duża firma. Uniwersum Lucasa od wielu lat należy, do jednych z najdroższych na świecie. Nie wiadomo również, czy nowa firma będzie popierać system D20, który przez ostatnie 10 lat był używany przez Wizards of the Coast.
KOMENTARZE (16)
Loading..