TWÓJ KOKPIT
0

RPG

Tydzień Imperium kontratakuje - Pojedynek okiem GMa

2010-05-26 22:55:21Pojedynek Luke'a i Vader'a w Imperium Kontratakuje przeszedł do historii i umysłów tysiąca fanów, jako jeden z najistotniejszych i najsławniejszych momentów w kinie.
Wszyscy pamiętamy jaki był wynik tego pojedynku. Co jednak by się stało, gdyby cały świat gwiezdnych wojen, powstał w umyśle jakiegoś przeciętnego Mistrza Gry? U którego scenariusz nie trzyma się kupy, walki zamieniają się w pozbawione opisów ciskanie kostkami po pokoju, a mordowanie graczy sprawia mu przyjemność? Brzmi znajomo? Tak. Brzmi jak typowa sesja RPG.
Kilka dni temu informowaliśmy o starcie trzeciej kampanii w serii komiksów Darths and Droids. Dzięki inspiracji tymi komiksami, powstał tekst, który dzisiaj możecie przeczytać. Pamiętajcie, że zarówno w komiksach, jak i w tekście, który zaraz przeczytacie, Gwiezdne Wojny są całkowicie wytworem wyobraźni Mistrza Gry, a postaci Luke'a, czy R2 są wymyślonymi przez graczy postaciami.
Nie przedłużając zapraszamy do przeczytania tekstu. Uwaga. Pojawiają się tam wulgaryzmy, tak więc tekst powinien być czytany tylko przez osoby pełnoletnie.

Pojedynek Luke'a i Vader'a okiem GMa.

KOMENTARZE (9)

RPG

Darths & Droids

2010-05-20 17:17:46 Darths & Droids
Miłośnikom dobrego humoru i gier RPG, nie trzeba przedstawiać serii komiksów Darths and Droids, już od paru lat cieszącej się ogromną popularnością w internecie. W ostatnią niedzielę wystartowała trzecia kampania, pod jakże mrocznym tytułem Revelation of the Sith . Oczywiście będzie to kampania oparta na Zemście Sithów
Przypomnijmy jak zakończyła się ostatnia kampania:

 • Boba Fett dowiaduje się, że Jedi są winni śmierci jego matki Zam, a także, że Jango nie jest jego prawdziwym ojcem. Był nim w rzeczywistości Darth Maul!
 • Niestety drużynie nie udało się wykryć skarbu...
 • Yoda przemawia do klonów, przeciągając je na swoją stronę. Come with me, clone army! Fun it will be!
 • R2 proponuje Bobie pomoc w zemście na Windu
 • Mace odchodzi od reszty drużyny, jednak ostatecznie zostaje w Zakonie Jedi. Pilot, let me down. I want off this crazy ship.
 • Plany Księżyca Pokoju zostały porwane przez Separatystów!
 • Dookû wyjawia sekret Palpatine'a, lecz nikt mu nie wierzy.
 • Yoda przegrywa pojedynek na siłowanie się Mocą.
 • Padme, pewna że w statku Dookû jest Gubernator Bibble próbuje go zatrzymać, jednak z miernym skutkiem.
 • Rozpoczyna się wojna pod nazwą: General Yoda's Great Big Sith Hunt

  Darths and Droids dotychczas przedstawiło części I i II sagi, z punktu widzenia graczy RPG. Są to historie pełne humoru i odniesień do pop kultury. Poza tym pod każdym odcinkiem znajduje się krótki tekst, w którym autor stara się wyjaśnić pewne nieścisłości w sadze. Takie jak chociażby to, że Anakin pilotował myśliwiec w Bitwie o Naboo. Wiedzieliście, że w rzeczywistości robił to R2? W tych tekstach daje też często porady dla graczy RPG, jak nie prowadzić sesji.

  Zapraszamy do przeczytania wszystkich odcinków dwóch kampanii i tych paru odcinków, które parodiują część 3. Na stronie D&D (Darths & Droids) znajdziecie informacje o członkach drużyny zarówno z I jak i II kampanii. Wkrótce powinna zostać dodane opisy postaci z III kampanii.
  Pamiętajcie. Aktualizacje w każdy wtorek, czwartek i w niedzielę.

  KOMENTARZE (7)
 • Loading..