TWÓJ KOKPIT
0

RPG

Kilka newsów od Fantasy Flight Games

2014-05-17 15:52:34 FFG

Fantasy Flight Games nie zwalnia, wydając i zapowiadając jeden dodatek za drugim. Są to zarówno przygody, podręczniki do klas, czy też sourcebooki poświęcone opisom planet.Pod koniec kwietnia, wydano "The Age of Rebellion: Beginner Game". Jest to pakiet zasad podstawowych, gotowych kart i kości, które służą za wersję demonstracyjną gry, która dopiero zostanie wydana.
Wraz z premierą udostępniono darmową przygodę "Operation: Shadowpoint", która stanowi epilog do przygody dodawanej do Beginner Game. Po zdobyciu bazy na Onderonie, co jest głównym celem misji podstawowej, trzeba teraz ją utrzmać. Przygoda kontynuuje otarte wątki z historii podstawowej, pozwalając graczom i mistrzowi stworzyć własne przygody.
Dzięki wielu losowym opcjom, grę można przechodzić kilka razy, za każdym razem z innymi wynikami.

W przygodach udostępniono uproszczoną wersję Duties, która służy za wyjaśnienie dlaczego gracze walczą z Imperium. Każda losowa opcja w przygodzie, posiada swoją własną Duty, co decyduje czy gracz wykona zadanie czy nie. Każdy ma inną historię i różnie może reagować na efekty danego zadania.

Czy jest to zgodne, czy sprzeczne z ideologiami gracza? Duty przypomina zasady Obligations z podręcznika Edge of the Empire. Wykorzystując pierwszy podręcznik, można zadecydować czy gracze wolą zasady Duty czy Oblgation. Oczywiście istnieje możliwość wykorzystywania obydwu zasad. Tak jak Han Solo miał obowiązek wobec Rebelii, ale i obligacje wobec Jabby.

Darmowa przygoda "Operatoin: Shadowpoint"

The Jewel of Yavin, to inna premiera, która miała miejsce w ostatnim czasie.Jest to dodatek do "Edge of the Empire", przedstawiający najnowszą przygodę. Odbędzie się ona na Bespinie w Mieście w Chmurach, gdzie gracze dostaną zadanie wykradzenia cennego klejnotu, gdzie będzie mogła się wykazać każda postać. Od złodzieja po hakera. W międzyczasie postaci wezmą udział w wyścigu, oraz aukcji którą niekoniecznie wygrają. Wyścig udostępni kilka opcji modyfikacji pojazdów. Podręcznik zawiera też szczegółowy opis gazowego giganta, jego miast oraz mieszkańców. W tym Landa i Lobota.Fantasy Flight Games zapowiedziało "Far Horizons", sourcebook dla klasy Colonist, czyli mieszkańców Zewnętrznych Rubieży Galaktyki w Edge of the Empire. Podręcznik oferuje nowe opcje dla klasy Colonist, wraz z nowym sprzętem, statkami i rasami które mogą wykorzystać także inne klasy, jak i GM.

Pośród nowych opcji znajdziemy materiały i informacje do odgrywania zadań społecznych, możliwość zbudowania własnego domu, oraz wykorzystywania umiejętności do zarabiania pieniędzy.Podręcznik udostępnia trzy nowe specjalizacje. Są to Entrepreneur, Preformer i Marshal.

Entrepreneur zajmie się zdobywaniem pieniędzy i wydawaniu ich na różne sposoby. Są to postaci które posiadają więcej opcji zarobku, niż strzelec wyborowy celów. Wiedzą kogo przekupić by zdobyć informacje, albo umilić sobie życie kupując nową błyskotkę. Entrepreneur jest również mistrzem negocjacji, który zawsze się przyda w trudnych chwilach.Preformer to artysta. Zostaną nim muzycy, aktorzy, akrobaci, czy nawet komedianci. Jak łatwo się domyśleć posiadają wiele talentów powiązanych z charyzmą. Preformer jest zawsze w centrum uwagi, nieważne czy publika chce go oglądać, czy nie. Specjalizacja posiada ciekawą umiejętność. Raz na jakiś czas NPC okazuje się wielkim fanem Preformera. Co ciekawe, jest to też wyzwanie dla GMa, gdyż musi losowo odegrać fana artysty. A kości mogą ogłosić nim kogokolwiek. Nawet Dartha Vadera!

Ostatnią specjalizacją jest Marshal. Jest to przedstawiciel prawa na Zewnętrznych Rubieżach. Pomimo tego, że są świetnymi strzelcami, są również twardzi i nieustępliwi. Ciężko kogoś takiego oszukać, gdyż zawsze pozna prawdę. Będize grał dobrego, czy złego glinę? To już zależy od sytuacji.Są to specjalizacje dla klasy Colonist, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by np. Assassin wykorzystał elementy Preformera, by z większa łatwością zbliżyć się do swojego celu. Trader może wykorzystać Entrepreneur, by polepszyć swoje zarobki. Albo zwykły najemnik, może zadecydować ze chce poświęcić swoje zycie respektowaniu prawa i zamienić się w szeryfa.

Far Horizons zostanie wydaje w trzecim kwartale 2014 r. Wydawnictwo zapowiedziało także 96 stronicową przygodę RPG, która będzie pierwszym dodatkiem do Age of Rebellion. Tytułem przygody będzie "Onslaught at Arda I".Przygoda zaczyna się wkróce po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci, gdy Imperium zacieśnia swoje szpony na Galaktyce. Dochodzi do blokady Yavina i okolicznych systemów. W tym czasie rebeliancka placówka na Ardzie I zostaje odnaleziona przez Imperium. Dochodzi do nagłego ataku, gdy ewakuacja jest dopiero szykowana.

Na barkach świeżych rekrutów leży obrona bazy, jednak bitwa to tylko element przygody. Okazuje się, że w placówce jest zdrajca. Odnalezienie go to jeszcze nie koniec. Jego ślad prowadzi na planety Jagomir i Ord Radama. Gracze muszę go schwytać, nim wywiad Imperialny dowie się o zdemaskowaniu szpiega.

Przygoda zawiera zasady bitew masowych, dzięki czemu gracze mogą przeżyć bitwę jak prawdziwą. Bez męczących rzutów.

Podręcznik zawiera również opisy planet Arda, Jagomir i Ord Radama. Oprócz tego też nowe pojazdy i przeciwników jak śmigacz T-47, TIE Hunter, czy też sonda Imperium.
KOMENTARZE (3)
Loading..