TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

Ogólny zarys fabuły pierwszego odcinka "Rebels"

2013-09-30 19:53:35 Różne

Okres przedkonwentowy to zawsze czas wysypu sporej ilości plotek. Mieliśmy już pogłoskę o możliwych aktorach w "Rebels", a teraz przychodzi czas na rewelacje dotyczące fabuły. Najpierw jednak skupmy się na oficjalnej wieści: jak donosi Knights Archive, DisneyPress wydał informację prasową na temat marketingu w swoim nowym serialu. Z opisu wynika, że będziemy tam świadkami tego, jak formował się Sojusz Rebeliantów. W przyszłe lato zostaną wypuszczone cztery krótkie tak zwane interstitiale - jest to rodzaj okna, które otwiera się przed pełnym załadowaniem strony internetowej (zazwyczaj zawiera reklamy lub informację o konieczności zalogowania się). Mają one przybliżyć nam bohaterów "Rebels", możliwe jest zatem, że protagonistów będzie właśnie czterech, a nie pięciu, jak podejrzewaliśmy w newsie z aktorami. Godzinny odcinek pilotowy, którego premiera jest przewidziana na jesień, zadebiutuje nie tylko na Disney Channel, lecz także Disney XD. Wcześniej jednak, na przełomie lata i jesieni, czeka nas spora kampania marketingowa, dzięki której będziemy mogli kupić całą masę produktów z serialu - od zabawek i materiałów papierniczych, poprzez ubrania, a na meblach kończąc.Teraz przechodzimy do sfery plotek, a konkretnie do jednej sporej, którą puścili w świat gospodarze podcastu Bleeding Cool. Twierdzą oni, że dotarli do informacji, które mają być pokazane za niecałe dwa tygodnie na Comic Conie i choć na konwencie dostaniemy o wiele więcej, to teraz mogą podzielić się z nami tym: wedle nich "Rebels" ma się dziać około siedem, osiem lat po "Zemście Sithów". Luke i Leia, jak łatwo policzyć, byli jeszcze wtedy dziećmi, a więc nie będą bohaterami serii, bo ich czas nadejdzie później. Gospodarze twierdzą też, że znają zarys pilota, w którym - choć jest dość ogólny - znajduje się kilka spoilerów:(Spoiler):Będziemy świadkami rosnącej potęgi Imperium, a w tym konkretnym odcinku przybędzie ono na pewną planetę i założy tam bazę. Dorośli zostają zaciągnięci w szeregi najeźdźcy i stają się wzorowymi obywatelami, lecz grupa nastolatków nie chce na to przystać, więc ucieka na statku "Ghost". Później zobaczymy jak stają się ważną częścią Rebelii. Przez ich okręt ma się przewinąć wielu członków Sojuszu.

Zapytany na Twitterze o tę sprawę Hidalgo powiedział, że należy poczekać do końca Comic Conu. Warto jednak zauważyć, że podana wyżej fabuła zgadza się z opisem panelu "The Might of the Empire", w którym mówi się o Imperium zakładającym bazę na planecie.
(Koniec Spoilera) Na razie czekamy na oficjalne wieści.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (14)

Rebelianci

Są już aktorzy do "Rebels"?

2013-09-24 12:31:12 Różne

Nie tak dawno w newsie plotkarskim wspominaliśmy o dwóch aktorach, którzy być może wystąpią w nowej animacji, "Star Wars Rebels" - Stephenie Stantonie i Tomie Kane'ie. Dzisiaj temperaturę podgrzewa jeszcze The Hollywood Reporter, który twierdzi, że dotarł do kolejnej piątki dubbingowców, których głosami przemówią bohaterowie serialu. Mieliby to być David Oyelowo, Freddie Prinze Jr., Vanessa Marshall, Taylor Gray i Steven Jay Blum.

Lucasfilm, zapytany o ten fakt, odparł tylko, że na razie nie ma oficjalnych wieści na temat castingów, którymi mógłby się z nami podzielić, ale oczywiście przyjdzie na nie czas w przyszłości. Czy jest to prawda, czy tylko plotka, warto zauważyć, że skoro aktorów jest pięcioro, to idealnie wpasowywali się w często wykorzystywany w serialach animowanych schemat piątki głównych bohaterów (wystarczy wspomnieć choćby "Scooby-Doo" lub "Młodych Tytanów"). Czy zatem poznaliśmy załogę statku "Ghost"? Przekonamy się o tym w przyszłości, a teraz przyjrzyjmy się bliżej aktorom.


David Oyelowo

Freddie Prinze Jr.

Vanessa Marshall

David Oyelowo jest zdecydowanie najciekawszy z całej piątki, bo to nie pierwszy raz, gdy o nim słyszymy - podawaliśmy już informację o tym, jakoby miał grać również w Epizodzie VII, aczkolwiek ta rewelacja pochodziła od serwisu Latino Review, do którego należy podchodzić z pewną ostrożnością. Być może jednak ta plotka okaże się prawdą - szpieg Jedi News twierdzi nie tylko, że będzie grał i tu, i tu, lecz także, że jego postać z "Rebels" ma w jakiś sposób podłożyć podwaliny pod bohatera z Epizodu VII. David grał między innymi w "Red Tails" i "Genezie planety małp".

Freddie Prinze Jr. grał Freda Jonesa w serii filmów aktorskich o Scooby-Doo, ale nam pewnie będzie się przede wszystkich kojarzyć z głosem porucznika Jamesa Vegi z gry "Mass Effect 3". Miał też rolę gościnną w jednym odcinku "Przyjaciół" i trzech "Robot Chickena". Prywatnie podobno jest wielkim fanem "Gwiezdnych Wojen".

Vanessa Marshall jest nie tylko aktorką, lecz także modelką. Ma na swoim koncie mnóstwo ról w grach komputerowych ("Baldur's Gate: Tron Bhaala", "Mass Effect" i "Need for Speed" to tylko niektóre z nich). Jest związana również ze światem Star Wars - grała Jan Ors w "Jedi Outcast" i użyczała dodatkowych głosów w drugiej części KOTOR-a. W telewizji można ją usłyszeć głownie w animacjach o superbohaterach ("Ben 10", "Avengers", "Batman").


Taylor Gray

Steve Blum

O Taylorze Grayu niestety nie można powiedzieć za wiele, bo jest dość nowym nabytkiem w świecie dubbingu. Najbardziej znany jest z serialu stacji Nickelodeon, "Mega przygody Bucketa i Skinnera", aczkolwiek ten doczekał się tylko jednego sezonu.

Steven Jay Blum jest lepiej znany pod skróconym imieniem Steve Blum i tego pana fani "Gwiezdnych Wojen" powinni dobrze kojarzyć - grał między innymi w "Battlefroncie II" i "Empire at War", a w "The Old Republic" jego głosem przemawia Andronikos Revel, towarzysz Inkwizytora. Lista gier i kreskówek, w których brał udział jest całkiem spora - można tu wymienić Wreksa w "Mass Effect", Wolverine'a w wielu grach komputerowych o X-Menach czy wreszcie Starscreama w wielu pozycjach związanych z Transformerami.

O prawdziwości (lub nie) tej plotki być może przekonamy się już niebawem, na zbliżającym się panelu "Might of the Empire" na New York Comic Con, który będzie miał miejsce w pierwszej połowie października.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (6)
Loading..