TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

"Star Wars: Rebelianci" 1x03 w Polsce

2014-10-31 10:23:01 Różne

Już jutro o 9:30 na kanale Disney XD Polska będzie można obejrzeć kolejny odcinek serialu "Star Wars: Rebelianci" - "Rise of the Old Masters". Poniżej można zobaczyć polską reklamę i przeczytać opis.

Rebelianci rozpoczynają śmiałą misję ratunkową tylko po to, by dać się złapać potężnemu przeciwnikowi.W Internecie pojawił się też "Rebels Recon" dotyczący tego odcinka. Tym razem Pablo Hidalgo odpowiada na pytanie dlaczego Inkwizytor nie jest Sithem - co jest dość jasne, nie każdy użytkownik ciemnej strony był członkiem tej organizacji.Przy okazji, Dave Filoni wyjaśnił pewną sprawę dotyczącą mistrzyni Jedi z odcinka, a która to mogła wzbudzić pewne wątpliwości. Jeśli jeszcze nie oglądaliście, nie czytajcie, aby nie psuć sobie niespodzianki. (Spoiler):W celi Kanan i Ezra natrafiają na Luminarę, która podchodzi do nich, a następnie "znika" w trumnie stojącej obok. Okazuje się, że jest to holograficzne nagranie tuż przed jej egzekucją z rąk Inkwizytora. Wcześniej Jarrus mówi, że ją wyczuwa, ale że jej obecność jest "dziwna" - wedle producenta dzieje się tak dlatego, ponieważ "stopień wyczuwania" innych osób w Mocy zależy od tego, jak mocno były one związane, a Kanan znał Unduli słabo. Na Gwieździe Śmierci Vader niemal od razu rozpoznaje Obi-Wana - co ciekawe, Dave rozmawiał z Lucasem na temat wykrywania w Mocy w kontekście Ahsoki i Vadera oraz o tym, co Togrutanka myślałaby o całej sytuacji z przejściem Anakina na ciemną stronę. Ale odpowiedź na to pytanie musi "poczekać".(Koniec Spoilera)

Pojawiły się również krótkie opisy listopadowych odcinków.

  • "Out of Darkness" - Podczas misji zaopatrzeniowej Hera i Sabine zostają uwięzione, lecz nie same, w pozornie opuszczonej placówce.

  • "Empire Day" - Uchodźca z Imperium poszukuje pomocy rebeliantów w celu opuszczenia planety z ważną informacją.

  • "Gathering Forces" - Aby ochronić imperialnego dezertera, Kanan i Ezra próbują rozproszyć nacierające siły wroga, co doprowadza do konfrontacji.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (2)

Rebelianci

"Star Wars: Rebels" #3 w USA

2014-10-27 09:28:59 Różne

Dziś wieczorem czasu amerykańskiego na stacji Disney XD zostanie wyemitowany kolejny odcinek serialu "Rebelianci", zatytułowany "Rise of the Old Masters". Można go oglądać już od tygodnia w aplikacji WATCH Disney XD, a jutro naszego czasu prawdopodobnie zostanie udostępniony kolejny epizod, "Breaking Ranks". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć reklamę epizodu. Zaś w zeszłotygodniowym "Rebels Recon" padło pytanie o srebrną nogę C-3PO. Hidalgo nie udzielił konkretnej odpowiedzi, ale zauważył, że droid tak wygląda w Oryginalnej Trylogii. Swoją drogą, to pytanie pojawiło się w bastionowym cyklu "Zapytaj Radę Jedi".

Rebelianci rozpoczynają śmiałą misję ratunkową tylko po to, by dać się złapać potężnemu przeciwnikowi.

A wczoraj premierę miała"Iskra rebelii" z dodatkową sceną z lordem Vaderem. Trwa niecałą minutę i została dodana na samym początku filmu. Można ją zobaczyć poniżej (choć w słabej jakości), a osoby zainteresowane transkrypcją i analizą mogą kliknąć tu. Przed nami również ostatni już z "Sekretów Rebeliantów", czyli filmik traktujący o mieczu Kanana.

Przy okazji pojawiły się dwie dość spore plotki dzięki serwisowi Making Star Wars. Po pierwsze, ich źródła twierdzą, że do ekipy dołączą dwaj znani aktorzy: Andrew Kishino i Sam Witwer. Na razie nie wiadomo kogo mieliby grać (redaktor przypuszcza, że kogoś nowego), ale tu warto przypomnieć słowa twórców serialu, którzy wielokrotnie powtarzali, że nie chcą za bardzo angażować starych głosów z "The Clone Wars", by widzowie nie mieli wrażenia, że cały czas słyszą te same osoby. Ponadto podkreślano też, że gdy powraca jakaś postać, ekipa stara się, by przemawiała głosem swojego aktora, jak widać to choćby w powyższym filmiku z Vaderem, w którego wciela się James Earl Jones. Biorąc to pod uwagę, można przypuszczać, że Kishino powróci jako Saw Gerrera - rebeliant z Onderonu z piątego sezonu "The Clone Wars" (w czasie emisji odcinków z jego udziałem wielokrotnie mówiono, że na tej planecie powstanie zalążek rebelii). Sam Witwer ma o wiele bogatszy dorobek w świecie "Gwiezdnych Wojen", bowiem w TCW wcielił się między innymi w Syna i Dartha Maula; nie można też zapominać o jego roli Starkillera w "The Force Unleashed". Z jednej strony wątek zabrackiego Sitha nadal jest otwarty, mimo ukazania się komiksu "Son of Dathomir". Z drugiej, pojawiła się plotka o możliwym udziale Galena Marka, ale było to jeszcze przed dekanonizacją Expanded Universe. Musimy zatem czekać na oficjalne potwierdzenie.

Druga część newsa skupia się na przyszłej fabule. Wydaje się prawdopodobna, bo zgadza się z tym, co widać na krótkim zwiastunie. Oczywiście uwaga na spoilery.

(Spoiler):Kanan i Hera są w kontakcie z osobą o pseudonimie Fulcrum. Ekipa "Ducha" nie wie o nim za wiele, dlatego prowadzi to do problemów z zaufaniem wśród załogi. Fulcrum jest w kontakcie z różnymi komórkami rebelii, którym dostarcza zaopatrzenia i informacji. Redaktor podejrzewa, że może nim być Bail Organa, ale oczywiście jest jeszcze za wcześnie, by to stwierdzić. Rebelianci wyruszają na niebezpieczną wyprawę, z której dowiadują się o imperialnym planie pięcioletnim dla Zewnętrznych Rubieży. Ekipa wyciąga informacje od Rodianina, który ma na głowie to samo urządzenie, co Lobot - znajdują się tam też wieści o rodzicach Ezry. Rebelianci ponadto będą prowadzić dochodzenie, a ostatecznie próbować powstrzymać produkcję broni, której pierwotna wersja została pokazana w "The Clone Wars" - redaktor tego nie pisze, ale jeśli spojrzycie na zwiastun, możecie zobaczyć tam coś podobnego do charakterystycznego pola energii z "Malevolence".(Koniec Spoilera)

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (12)

Rebelianci

"Star Wars: Rebelianci" 1x02 w Polsce

2014-10-24 11:03:22 Różne

Już jutro o 9:30 na kanale Disney XD Polska będzie można obejrzeć kolejny odcinek serialu "Star Wars: Rebelianci" - "Fighter Flight". Poniżej można zobaczyć polską reklamę i przeczytać opis.

Podczas załatwiania sprawunków, Ezra i Zeb kradną imperialny pojazd.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (12)

Rebelianci

"Star Wars: Rebels" #2 w USA

2014-10-20 18:55:13 Różne

Dziś wieczorem czasu amerykańskiego na stacji Disney XD zostanie wyemitowany kolejny odcinek serialu "Rebelianci", zatytułowany "Fighter Flight". Można go oglądać już od tygodnia w aplikacji WATCH Disney XD, a jutro naszego czasu prawdopodobnie zostanie udostępniony kolejny epizod, "Rise of the Old Masters". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć reklamę epizodu.

Podczas załatwiania sprawunków, Ezra i Zeb kradną imperialny pojazd.Przy okazji, Oficjalna wgrała na swój kanał filmiki, które ukazywały się ostatnio na różnych serwisach - nie są więc niczym nowym, ale mają lepszą jakość. Jedyną nowością jest poniższy krótki wywiad z Freddiem Prinze'em. A na stronie Toys "R" Us mamy kolejne dwa filmiki - z agentem Kallusem i snowspeederem.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (7)

Rebelianci

"Star Wars: Rebelianci" 1x01 w Polsce

2014-10-17 10:19:10 Różne

Już jutro o 9:30 na kanale Disney XD Polska będzie można obejrzeć pierwszy odcinek właściwego serialu "Star Wars: Rebelianci" - "Droids in Distress". W tym miejscu można zobaczyć polską reklamę odcinka, a poniżej fragment w języku angielskim.

Rebelianci przechwytują dostawę broni przeznaczoną dla Imperium i przypadkowo goszczą parę droidów.Przy okazji, w sieci pojawiła się już reklama "Iskry rebelii" z Vaderem, choć na razie w słabej jakości. Zaś w ostatnim Insiderze ukazały się tytuły kolejnych odcinków:
  • Odc. 4 - "Breaking Ranks"

  • Odc. 5 - "Out of Darkness"

  • Odc. 6 - "Empire Day"

  • Odc. 7 - "Gathering Forces"

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (10)

Rebelianci

Garść filmików z "Rebeliantów"

2014-10-14 11:33:52 Różne

Wydaje się, że jednak kolejne odcinki "Rebeliantów" będą puszczane tydzień przed właściwą, telewizyjną premierą: kolejny epizod, czyli "Fighter Flight", jest już dostępny na WATCH Disney XD dla tych, którzy mają dostęp do aplikacji. A poniżej kolejna część "Rebels Recon", czyli najnowszej serii krótkich dokumentów o poszczególnych odcinkach. Prócz omawiania różnych aspektów "Droids in Distress", twórcy odpowiadają na pytania fanów, wystarczy na mediach społecznościowych użyć hasztagu #rebelsrecon. W tym odcinku jeden z widzów pyta czy szturmowcy są klonami - Hidalgo potwierdza to, co mówił przy okazji konwentów: klony byłyby już za stare do służby, dlatego szturmowcami są zwykli, lojalni obywatele Imperium; co ciekawe, potwierdza, że wśród żołnierzy znajdowały się też kobiety. Pod koniec filmiku można obejrzeć zapowiedź kolejnego odcinka.Oficjalna wgrała też dwie reklamy. O ile pierwszy spot, "Join Hera and Sabine" nie zawiera nowych scen, o tyle w "A New Battle" jest ich całkiem sporo.

Ukazał się również teledysk do dubstepowej przeróbki motywu głównego "Rebeliantów" autorstwa Fulksa Paviliona. Nawet jeśli nie jesteście zainteresowani stroną muzyczną, warto go obejrzeć ze względu na nowe ujęcia z serialu.A na koniec krótki wywiad Radia Disney z Taylorem Grayem, czyli odtwórcą roli Ezry. Rozmowa dotyczy głównie rozmaitych odgłosów, które postać wydaje podczas walki - aktor wspominał, że początkowo miał z nimi problem.


undefined on Disney Video


Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (7)

Rebelianci

"Rebels" #1 w USA

2014-10-13 19:05:21 Różne

Dziś wieczorem czasu amerykańskiego na stacji Disney XD zostanie wyemitowany pierwszy odcinek serialu "Rebelianci", zatytułowany "Droids in Distress". Można go oglądać już od ponad tygodnia w aplikacji WATCH Disney XD, choć wydaje się, że przedpremierowy dostęp umożliwiono tylko w przypadku "Iskry rebelii" i pierwszego odcinka. Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć klip z epizodu. Za jakiś czas w dziale o serialu na Oficjalnej powinien pokazać się przewodnik z ciekawostkami, grafikami i pracami koncepcyjnymi. Odcinki będą się oczywiście pojawiały w naszym spisie, gdzie możecie wystawić im oceny.

Rebelianci przechwytują dostawę broni przeznaczoną dla Imperium i przypadkowo goszczą parę droidów.Na stronie Disneya ukazał się też krótki, 30-sekundowy zwiastun pierwszego sezonu. Niestety nie jest dostępny poza Stanami, ale poniżej wersja z YouTube'a.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (8)

Rebelianci

NYCC 2014: Klip z "Rebeliantów"

2014-10-12 08:23:46 Różne

Wczorajszy panel poświęcony "Rebeliantom" na nowojorskim Comic Conie niestety nie przyniósł zbyt wielu nowości. Tak naprawdę więcej o serii dowiedzieliśmy się z panelu komiksowego (wiemy już, że powstanie komiks "Kanan: The Last Padawan", skupiający się na przeszłości Jarrusa i który ma połączyć "Rebeliantów" z "The Clone Wars") oraz książkowego. Na tym drugim ujawniono, że Cham Syndulla jest wujem Hery (a nie, jak podejrzewano wcześniej, ojcem). Vanessa Marshall podobno usłyszała o tym po raz pierwszy właśnie na imprezie, można więc podejrzewać, że w serialu przynajmniej na razie nie będzie do tego odniesień.

Na właściwym panelu, prowadzonym przez Mashall i Christiana Blauvelta z BBC, pokazano poniższy fragment, a pod koniec puszczono "Rise of the Old Masters", czyli odcinek trzeci właściwej serii, który w telewizji zadebiutuje 27 października. Ponadto, aktorka rozpoczęła całą imprezę od słów w mando'a, czyli języku Mandalorian. Mówiła głównie o postaci Hery, ale poświęciła też trochę Sabine: okazuje się, że dziewczyna podobno była w szkole, gdy stały jej się okropne rzeczy. Ekipa czasem wraca do niektórych odcinków "The Clone Wars", co wywołało aplauz publiczności.Przy okazji imprezy IGN przeprowadził poniższy wywiad z aktorką. Vanessa mówi w nim, że w serii będą mroczniejsze momenty, ale oczywiście też dużo humoru. Wiadomość o dodatkowej scenie z Vaderem była dla niej nowością i podobno o mało nie rozbiła samochodu, gdy o tym usłyszała. Jej ulubionym aktem z "The Clone Wars" jest historia o Onderonie z sezonu piątego, bo pokazane są tam zalążki rebelii i bardzo chciałaby, by bohaterowie tych odcinków pojawili się w "Rebeliantach". I to dzięki TCW jej ulubionym filmem stał się "Powrót Jedi", ponieważ jest zwieńczeniem historii Anankina. Padło pytanie o sezon drugi, nad którym rozpoczynają się prace. Marshall w tej chwili nie wie za dużo, ale powiedziała, że będzie mroczniej, ale jednocześnie rebelianci będą zbliżali się do "jaśniejszej przyszłości", czyli czasów Epizodu IV.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (2)

Rebelianci

Plotki o "Rebels" #25

2014-10-09 21:42:39 Różne

Kolejnego newsa z rozmaitymi wieściami o serialu "Star Wars: Rebelianci" zaczynamy od oficjalnego potwierdzenia plotek, które krążyły od kilku dni za sprawą New York Timesa: 26 października na kanale ABC zostanie wyemitowany pilot "Spark of Rebellion" z dodatkową sceną z udziałem Inkwizytora i Vadera. W tej roli sam James Earl Jones, czyli oryginalny aktor dubbingujący Dartha. W artykule na Oficjalnej Filoni wspomina, że scena została dodana specjalne dla ABC - a więc można domniemywać, że nie znajdzie się w wydaniu DVD, którego premiera już w kolejny wtorek.Swoją drogą, wedle danych, "Iskra rebelii" zgromadziła przed telewizorami 6,5 miliona widzów na całym świecie, z czego 2,7 miliona w Stanach. Są to liczby porównywalne z TCW, aczkolwiek warto zauważyć, że Cartoon Network - na którym leciały "Wojny klonów" - jest w USA szerzej dostępny niż oba kanały Disneya.

A na Oficjalnej ukazały się dwie kolejne części wywiadu z Simonem Kinbergiem (omówienie pierwszej w tym newsie). W części drugiej producent bardzo szczegółowo omawia pilota, mówi też o swojej współpracy z innymi członkami ekipy. Powiedział, że sekwencja walki w zerowej grawitacji została zaczerpnięta z filmu "Apollow 13". W zdecydowanie ciekawszej części trzeciej opowiada o mieczu świetlnym Kanana, który jest rozkładany, ponieważ Jedi chce uniknąć wykrycia przez Imperium. Metaforycznie oznacza to też, że Jarrus nie jest w pełni wyszkolonym rycerzem, bo był padawanem, gdy wydano rozkaz 66. Szkolenie Ezry będzie więc dla niego nie tylko okazją do przekazania wiedzy, lecz także pogłębienia swojej własnej. Simon zaznaczył też, że dla twórców ważne jest sięganie nie tylko do Oryginalnej Trylogii, lecz także do prequeli, choć skala bitew i pojedynków nie będzie tak duża jak w tych filmach, bliżej im będzie do kameralnego klimatu OT.

"Droids in Distress", czyli pierwszy odcinek właściwego serialu, jest dostępny za darmo na iTunes, niestety tylko w amerykańskiej wersji sklepu. a Remiks motywu głównego serialu, autorstwa Fluxa Pavillona (fragmentu można posłuchać w tym newsie), kosztuje 0,99 euro. Zaś na MSN-ie ukazał się kolejny filmik zza kulis, niestety nie wnoszący wiele nowego, acz wart obejrzenia. Dostępny jest w linku.

Wieści z naszego podwórka: strona Disney.pl organizuje konkurs dla fanów "Rebeliantów". Wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie i napisać czy i dlaczego chcielibyście zostać Jedi. Do wygrania zestawy LEGO "Phantom" i "Ghost" oraz książki. Czas mamy do 27 października. Aby wziąć udział, trzeba założyć konto na stronie i mieć od 9 do 18 lat. Poniżej filmowa zapowiedź konkursu oraz nowa polska reklama.

To na pewno nie koniec wieści w tym tygodniu, bo w weekend rozpoczyna się kolejny Comic Con, tym razem w Nowym Jorku. Panel o "Rebels" odbędzie się w sobotę i zostanie na nim pokazana zapowiedź tego, czego możemy się spodziewać w sezonie pierwszym.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (3)

Rebelianci

Plotki o "Rebels" #24

2014-10-06 12:01:02 Różne

Premiera "Iskry rebelii", czyli pilota "Rebeliantów" odbyła się niedawno, ale okazuje się, że użytkownicy aplikacji WATCH Disney XD mogą już oglądać pierwszy odcinek właściwego serialu, "Droids in Distress". Na zwykłą premierę w Stanach trzeba poczekać do 13 października, a w Polsce będziemy mogli zobaczyć ten epizod w sobotę, 18 października. Warto zauważyć, że odcinek trwa nieco ponad 22 minuty, tak samo jak "The Clone Wars", mimo że rok temu zapowiadano, że miały mieć pół godziny (swoją drogą, pilot, który w zapowiedziach określano jako "trwający godzinę", ma niecałe 44 minuty). W poniższym filmiku z nowej serii "Rebels Recon" ekipa rozmawia na temat "Spark of Rebellion", a pod koniec znajduje się krótka zapowiedź kolejnego odcinka.

Nowy film z serii "Sekrety Rebeliantów", przedstawiający miecz świetlny Inkwizytora, jest dostępny na stronie Toys "R" Us. A w kolejnych wiadomościach z Imperium możemy posłuchać o wizycie gubernator Pryce z Lothalu na Coruscant, gdzie powitał ją wielki wezyr Mas Amedda. W Legends ten tytuł nosił Sate Pestage.Choć oficjalna premiera DVD z pilotowym odcinkiem ma nastąpić 14 października, to można je już kupić w Walmarcie za niecałe 13 dolarów. Prócz pilota i czterech klipów przedpremierowych znajduje się tam także film o nazwie "Star Wars Rebels Season 1: A Look Ahead" oraz model 3D "Ghosta" (zdjęcie poniżej). Serial jest także dostępny na iTunes i Amazon Instant Video.Pamiętacie zapowiedź dubstepowej przeróbki motywu głównego "Rebeliantów"? W poniższym filmiku, nagranym podczas festiwalu w Toronto, możecie posłuchać próbki utworu artysty Flux Paviliona. A skoro w tematach muzycznych jesteśmy, to w nowym przewodniku po odcinku na oficjalnej dostępny jest fragment utworu "Storm the Ship" Kevina Kinera.Dość obszernego wywiadu dla Starwars.com udzielił producent Simon Kinberg. Opowiada w nim o swojej współpracy z Kiri Hart, członkinią Grupy Opowieści, oraz o spotkaniu z Lucasem. Sporo miejsca Simon poświęca porównaniu "Rebeliantów" do "Drużyny A", która była wielką inspiracją dla serialu, zwłaszcza w kwestii różnorodności postaci (bohaterami "Drużyny" jest czterech niezwykle barwnych najemników), ale w "Rebels" bardziej podkreślano rodzinny model grupy, bo postaci są w różnym wieku - mamy więc "ojca" (Kanana), "matkę" (Herę), "starszego brata" (Zeba), "średnią siostrę" (Sabine), "młodszego brata" (Ezrę) i oczywiście zwierzaka (Choppera). Kinberg porównuje też Bridgera do Luke'a, ale zaznacza, że chłopak z Lothalu jest o wiele mniej niewinny niż farmer z Tatooine, choć tak samo jak on nie ma pojęcia o "większym świecie". Z kolei mówiąc o postaci Zeba, powiedział, że twórcy najpierw zaczęli od archetypu "mięśniaka", a potem wystąpili przeciwko niemu i stwierdzili, że Lasat będzie również inteligentny. Orrelios będzie się oczywiście spotykał z uprzedzeniami, na przykład ze strony Bridgera, który będzie go traktował jak przygłupa. Przechodząc do czarnych charakterów, Kinberg zaznaczył, że Kallus to raczej typ wojskowego, który zajmuje się rebeliantami, a Inkwizytor jest bardziej uduchowiony, no i bardziej interesują go Jedi. Inspiracją dla Pau'anina był oczywiście Vader, ale również Darth Maul. Padło pytanie o to, dlaczego Imperium zatrudnia nie-człowieka, ale Simon odpowiedział jedynie, że rozmawiano o tym, oraz że potencjalnie możemy zobaczyć o co dokładnie chodzi w przyszłości.

W innej rozmowie, z Colliderem, Simon powiedział, że Lucas już widział pilota i spodobał mu się. Twórca "Gwiezdnych Wojen" wie, co robi ekipa, ale nie miał okazji widzieć pierwszego odcinka wcześniej niż inni. Co ciekawe, Kinberg wspomina, że wcale nie było pewności, czy powstanie drugi sezon serialu (który wszakże już ogłoszono). Serwis przeprowadził również rozmowę z Filonim. Dave powiedział, że na pomysł na nawiązanie do "Drużyny A" to wpadła Carrie Beck, choć on sam miał podobny na początku "The Clone Wars" - to znaczy, aby nie śledzić głównych konfliktów, tylko małą załogę statku. Producent opowiedział co nieco o swoich szkicach - Kanana narysował na podobieństwo Judda Nelsona z serialu "Klub winowajców", a Ezra czerpie inspirację z "Karate Kid". Filoni zaznacza, że podobnie jak w przypadku TCW, ma w głowie plany co się stanie z bohaterami "Rebeliantów", zwłaszcza wyżej wymienioną dwójką. Mówiąc o animacji, producent opowiedział o tym, jak w 2005 roku zaczął pracować nad TCW, a w tym samym czasie Pixar wypuścił "Iniemamocnych" z stylizowanymi postaciami ludzkimi, które miały włosy. Z nowszych filmów szczególne wrażenie zrobili na nim "Zaplątani".

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (3)

Rebelianci

Premiera "Rebeliantów: Iskry rebelii" - UPDATE

2014-10-03 10:06:45 Różne

Tydzień temu odbyła się premiera pilota "Rebeliantów" dla użytkowników aplikacji oraz w wybranych polskich kinach. W dniu dzisiejszym serial debiutuje już bardziej oficjalnie. Nasze redakcyjne wrażenia możecie przeczytać tutaj, a recenzje w tym miejscu. The Wall Street Journal ma nowy fragment odcinka, a The Wrap umieścił scenę z właściwego serialu, którą pokazano pierwotnie na tegorocznym SDCC.

Jakby tego było mało, wczoraj na Starwars.com ogłoszono plany stworzenia drugiego sezonu serialu. W ekipie znajdą się producenci Simon Kinberg i Dave Filoni oraz współproducent i naczelny scenarzysta Henry Gilroy. Nie wspomina się tam o Gregu Weismanie, który w istocie potwierdził, że opuszcza serial po pierwszym sezonie.

Premiera polska już jutro o 9:30 na Disney XD, a odcinki mają być emitowane co sobotę (choć nadal nie wiadomo kiedy zadebiutuje właściwy serial). Poniżej możecie zobaczyć udostępnioną przez Disneya grafikę, przedstawiającą oś czasu "Gwiezdnych Wojen" i głównych bohaterów serialu.

Ale to nie koniec atrakcji w naszym kraju - z okazji premiery serialu Cyfrowy Polsat postanowił odkodować Disney XD dla swoich abonentów do końca miesiąca. Na Ipli już teraz można oglądać zapowiedzi, a od niedzieli będą dostępne dwa pierwsze odcinki (ale tylko dla abonentów Polsatu), choć nie jest jasne czy chodzi po prostu o pilota, czy o pilota i kolejny odcinek. A w kolejne weekendy października w centrach handlowych w różnych miastach przy specjalnych stoiskach Cyfrowego i XD będzie można wygrać gadżety związane z "Gwiezdnymi Wojnami". Terminarz prezentuje się następująco:

  • 04-05.10 - Kraków, Tarnów, Szczecin.

  • 11-12.10 - Gdańsk, Bytom, Opole.

  • 18.19-10 - Warszawa, Białystok, Poznań.
UPDATE

Z okazji premiery na USA Today ukazał się film ukazujący w jaki sposób Oryginalna Trylogia wpłynęła na wygląd mieczy świetlnych w "Rebeliantach. A poniżej interaktywny filmik z profilami bohaterów rebelii.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (12)

Rebelianci

Plotki o "Rebels" #23

2014-10-01 11:36:21 Różne

Oficjalna telewizyjna premiera serialu "Star Wars: Rebelianci" już w piątek (a w Polsce w sobotę), ale Disney powoli przymierza się do promowania nie pilota, a właściwego serialu. Dowodem na to jest poniższy klip, który ukazał się na USA Today, a który pochodzi prawdopodobnie z odcinka "Rise of the Old Masters" (opis znajduje się tutaj).W ósmych "Sekretach Rebeliantów" mamy okazję przyjrzeć się promowi "Phantom".A poniżej kolejna polska wersja jednej z reklam. Na chwilę obecną wiadomo, że właściwy serial będzie emitowany w naszym kraju w soboty o 9:30.W nowych imperialnych wiadomościach możemy posłuchać o nielegalnych operacjach w kopalniach, a w tych jest mowa o dyskusjach w sprawie postawienia repliki budynku Senatu na Lothalu. Z kolei te traktują o obywatelach dołączających do grona imperialnych dziennikarzy i są prawdopodobnie związane z kolejną akcją Lucasfilmu. Redaktorzy różnych stron internetowych otrzymali paczki z listami podpisanymi przez Eris Harro i Polluksa Haksa - co ciekawe, obie te postaci pochodzą z Legends. Ta pierwsza to dziennikarka i bohaterka opowiadania "The Guns of Kelrodo-Ai", natomiast drugi pojawił się w "Ilustrowanym wszechświecie Gwiezdnych Wojen". W adresie nadawcy widnieje planeta Eriadu, która pojawia się w wielu źródłach EU, a która prawdopodobnie również została "przemycona" do nowego kanonu. W paczce znajdowały się także plakaty z listami gończymi za rebeliantami. Co ciekawe, użyto na nich alfabetu przypominającego skrzyżowanie aurebesha z łacinką. Przykładowe dwa poniżej, reszta na TFN-ie.Z krótkiego artykułu na Empire możemy wyczytać co nowego powiedział Simon Kinberg. Zapytany o to, czy Inkwizytor pokaże się gdzieś w Epizodzie VII, odparł, że stałby się ofiarą duszenia Mocą, jeśli powiedziałby za dużo. Samego Pau'anina określił raczej jako nie oddanego sprawie Imperium jak Vader, a bardziej jak psa gończego. Producent podkreślił też, że choć serial przeznaczony jest dla młodszej widowni, to jeszcze w pierwszym sezonie zobaczymy historie bohaterów, które będą "mroczniejsze i bardziej dramatyczne" niż cokolwiek Kinberg widział w telewizji. Z kolei David Oyelowo (czyli głos Kallusa) zdradził, że w serialu pojawią się "klasyczne postaci" - co właściwie nie jest nowością, bo potwierdzono już Obi-Wana, Threepio i Artoo, a dołączy do nich prawdopodobnie Lando.

Talor Gary, czyli głos Ezry, powiedział kilka ciekawych rzeczy w wywiadzie dla Kidzworld. Zdradził, że dopiero uczy się dubbingu, ciężko było mu zagrać zwłaszcza odgłosy wydawane podczas scen akcji, na przykład różnorakie okrzyki. A podczas nagrywania pierwszego odcinka jedna scena grupowa wyszła mu dobrze, ale zapomniał odwrócić się do mikrofonu. Taylor zdradził też, że aktorzy są nagrywani kamerkami podczas dubbingowania, aby później animatorzy mieli podpowiedź jak animować twarze postaci. Ciekawą sprawą wydaje się też cytat Filoniego, który od jakiegoś czasu krąży po różnych mediach społecznościowych: Szkoda by było nigdy nie pokazać Vadera w serialu, tyle powiem. Problem w tym, że nigdzie nie podano jego źródła.

Ekipa z Rebels Report twierdzi, że "Rebelsi" mają już rating, a konkretnie - TV-Y7, czyli od siedmiu lat. To niestety niżej niż "The Clone Wars", które było oznaczone jako TV-PG - takie programy zawierają elementy nieodpowiednie dla młodszych dzieci, na przykład "lekkie" wulgaryzmy, aluzje seksualne i przemoc.

Z ciekawostek: artysta dubstepowy o pseudonimie Flux Pavilion ogłosił, że poproszono go o zremiksowanie motywu głównego "Rebeliantów". Na razie nie wiadomo kiedy i gdzie zostanie wypuszczony ów utwór.

Na koniec jeszcze inna, ciekawa rzecz: w dniach od 9 do 12 października odbędzie się kolejna edycja Comic Conu w Nowym Jorku (a w zeszłym roku newsy o "Rebeliantach" wyjątkowo dopisały, panel o serialu na tegorocznej edycji już potwierdzono), ale już od jutra do niedzieli będzie trwać inna edycja tej imprezy... w Moskwie. Na razie potwierdzono, że na pierwszym rosyjskim Comic Conie pojawią się ludzie z Lucasfilmu, ale czy będą jakieś panele dotyczące "Rebeliantów", na razie nie wiadomo. Oficjalna strona w języku rosyjskim znajduje się pod tym linkiem.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (10)
Loading..