TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

"Rebelianci": Poznajmy Herę

2014-02-20 17:10:28 Entertainment Weekly

Dziś, dzięki Entertainment Weekly mamy okazję poznać ostatnią główną bohaterkę "Rebeliantów" - Herę. Twi'lekanka jest pilotką, a "Ghost" należy do niej. Choć radzi sobie w walce i jest zdecydowana, to ma przede wszystkim ciepłe serce i umie przemówić do każdego - to ona spaja grupę w jedną całość. Hera woli praktyczność, aniżeli ładny wygląd, dlatego ubiera się w wygodny strój pilotki.

Twi'lekanka przemówi głosem Vanessy Marshall, kolejnej aktorki z pierwotnych doniesień. Poznaliśmy zatem już wszystkich członków załogi: Choppera, Kanana, Ezrę, Zeba i Sabine. Teraz pozostaje czekać co takiego przygotowali twórcy na kolejne miesiące.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (12)

Rebelianci

"Rebelianci": Poznajmy Sabine

2014-02-19 13:19:19 Hollywood Reporter

Dziś mamy okazję przyjrzeć się kolejnej, piątej już członkini załogi "Ghosta" z "Rebeliantów", o której istnieniu dowiedzieliśmy się podczas Toy Fair - Sabine. Jest ona Mandalorianką, trochę zadziorną chłopczycą, a jej specjalnością jest broń - szczególnie uwielbia materiały wybuchowe. Ma również delikatniejszą stronę, lubi bowiem wyrażać się poprzez sztukę; to ona będzie malowała antyimperialne graffiti, w tym również symbol Feniksa.

Tiya Sircar użyczy głosu Sabine i jest to aktorka, o której wcześniej nie wspominano. Nie jest bardzo znana, grała drobne role w filmach "17 Again" czy "Stażyści", pojawiła się też gościnnie między innymi w serialach "Nie ma to jak statek", "Pamiętniki wampirów" czy "Terminator: Kroniki Sary Connor".Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (32)

Rebelianci

"Rebelianci": Poznajmy Zeba

2014-02-18 19:23:10 IGN

Dziś mamy okazję poznać czwartego już członka załogi statku "Ghost" z serialu "Rebels" - Zeba. Artykuł o nim, wraz z filmikiem, ukazał się na IGN. Zeb to typowy mięśniak, ale nie oznacza to, że nie jest inteligentny - na swojej planecie otrzymał szkolenie wojskowe i pełni funkcję strażnika honorowego. Uwielbia walkę ze szturmowcami i zawsze jest pierwszy do działania. Nie znosi Choppera i na początku kiepsko będzie się dogadywał z Ezrą, jednak powoli odnajdzie się w rodzinie "Ghosta".

Jego rasa jest nowa (w artykule znajduje się informacja, że w serialu dowiemy się o niej więcej), a głosu użycza mu Steve Blum - jeszcze jeden aktor z pierwotnych doniesień.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (17)

Rebelianci

Dwa teasery ''Rebeliantów''

2014-02-17 16:09:40 YouTube

Przed chwilą na oficjalnym gwiezdnowojennym kanale YouTube pojawiły się dwa teaser trailery serialu "Star Wars: Rebelianci". Zatytułowane "Spark", czyli iskra, oraz "Ignite" - zapłon. Na zwiastunie widać fragmenty animacji, zobaczyć możemy takie postaci jak: Ezra, Kanan, Hera i oczywiście Chopper.

SparkIgniteUPDATE: W sieci pojawiła się polska wersja zwiastunu "Spark":Temat na forum
KOMENTARZE (52)

Rebelianci

Plotki o "Rebels" #7 - UPDATE

2014-02-16 09:43:50 Różne

Trwa właśnie Toy Fair w Nowym Yorku, ale zanim przejdziemy do wieści z niego, zacznijmy od wywiadu o "Rebels", którego udzielił Greg Weisman dla IGN. Producent nie mógł jeszcze zdradzić kto zagra w głównych rolach, ale ma to zostać ogłoszone bardzo niedługo (i właściwie dzieje się na naszych oczach, jeśli spojrzymy na newsy z ostatnich dni). Niektórzy aktorzy są znani, inni zupełnie nowi, będzie też kilka ról gościnnych. Jedna część jego wypowiedzi dotyczyła Expanded Universe - okazuje się, że nawet twórcy "Rebeliantów" nie wiedzą co będzie kanoniczne, a co nie, ponieważ Lucasfilm jeszcze nie podjął decyzji.

Jak już wiemy, ton serialu będzie podobny do tego z Epizodu IV, a producent wspomniał dodatkowo o "Imperium kontratakuje", a także możliwych wątkach romantycznych. Twórcy mają w głowach zakończenie serialu, wiedzą dokąd chcą doprowadzić akcję, ale jeszcze nie wiadomo ile powstanie sezonów. Jeśli chodzi o bohaterów, to jeden z nich będzie głównym (jak już wiemy, zostanie nim Ezra), a w sumie najważniejszych postaci będzie sześcioro. Na początku ich siła nie będzie zbyt duża, ale zaczną powoli tworzyć sojusze i w ten sposób narodzi się Rebelia - oczywiście nie będzie tak, że powstanie ona z dnia na dzień, nawet pod koniec sezonu pierwszego nie będzie w pełni uformowana.

Teraz przejdźmy do wieści z Toy Fair - w sieci ukazało się całkiem sporo zdjęć nowych zabawek; galerie możecie zobaczyć między innymi na Newsaramie, Jedi News i Star Wars Underworld. W tym newsie interesują nas przede wszystkim wskazówki fabularne - na początek, potwierdzono istnienie nowego czarnego charakteru - pracującego dla Imperium agenta Kallusa, którego imię już się przewinęło. Inkwizytor będzie za to wyposażony w hełm i tarczę, a jego pojazdem zostanie TIE Advanced. Artoo i Threepio prawdopodobnie również pojawią się w "Rebels"Najwięcej emocji wzbudziło jednak opakowanie jednego z zestawów "Star Wars Command". Prócz zamaskowanego Inkwizytora można tam dostrzec miecz Ezry, jak dokładnie będzie wyglądał Zeb (którego wygląd oparto o wczesne projekty Chewbaccy autorstwa McQuarriego) oraz nową bohaterkę - Mandaloriankę. Newsarama uzyskała potwierdzenie, że będzie ona postacią pozytywną i można podejrzewać, że to właśnie ona zostanie szóstym członkiem załogi "Ghosta" (w tej chwili mamy potwierdzoną piątkę - jeśli liczymy Choppera - droid, Kanan, Ezra, Zeb i Hera).Sądząc po tempie, w jakim ostatnio prezentuje się nowych bohaterów, zapewne bardzo szybko możemy spodziewać się filmików o kolejnych postaciach. I pamiętajmy, że jutro lub pojutrze powinny pokazać się w Sieci dwa nowe teasery z serialu - Newsarama wspomina, że w poniedziałek możemy dowiedzieć się czegoś więcej o Zebie i Mandaloriance.

UPDATE

Z Toy Fair napłynęły kolejne wieści za sprawą jednego z redaktorów Jedi News, który wrzucił na swojego Twittera nowe zdjęcia Twi'lekanki Hery, Zeba oraz Mandalorianki, tym razem bez hełmu. Dziewczyna będzie nosić imię Sabine. Warto poprzeglądać inne jego fotografie, na których znajduje się mnóstwo nowych produktów związanych z serialem.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (28)

Rebelianci

"Rebelianci": Poznajmy Ezrę

2014-02-14 21:29:19 TV Guide

Kampania marketingowa "Rebeliantów" ruszyła pełną parą: jakiś czas temu mieliśmy okazję przyjrzeć się Chopperowi, we środę Kananowi, a dziś przyszedł czas na Ezrę, o którego istnieniu wiemy już dzięki licznym plotkom. Artykuł o nim ukazał się na TV Guide; chłopak jest łagodnym czternastolatkiem żyjącym na Lothalu, który dopiero odkrył w sobie Moc. Wie jak przetrwać na ulicy, jest spryciarzem i drobnym złodziejem, ale na początku nie będzie go interesowała walka z Imperium - razem z nim będziemy obserwować w jaki sposób nowa władza rządzi jego planetą. Gdy młodzieniec spotka Kanana i załogę "Ghosta", to po raz pierwszy poczuje, że ma rodzinę, a ocalały z rozkazu 66 mężczyzna stanie się jego mentorem.

Ezra jest pierwszą postacią wymyśloną na potrzeby serialu i większą część akcji będziemy oglądać jego oczyma. W jego rolę wcieli się Taylor Gray - kolejny potwierdzony aktor z pierwotnej piątki. Artykuł na TV Guide wspomina też o dwóch teaserach, które czekają na nas w najbliższy poniedziałek na amerykańskim Disney XD.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (22)

Rebelianci

"Rebelianci": Poznajmy Kanana

2014-02-12 15:36:14 Różne

Wydaje się, że ostatnie plotki o bohaterach nadchodzącego serialu "Star Wars: Rebelianci" są prawdziwe. Dzisiaj do ekipy oficjalnie potwierdzonych postaci dołączył Kanan, o którym parokrotnie już pisaliśmy. Film o nim wypuściło USA Today; Filoni nazwał nowego bohatera "kowbojem - Jedi", lecz nie będzie on rycerzem w tradycyjnym rozumieniu tego słowa - Kanan jest bardziej wyluzowany i sarkastyczny niż inni przedstawiciele zakonu, aczkolwiek nie lubi opowiadać o swojej przeszłości. Wynika to z faktu, że przetrwał rozkaz 66, a po tym wydarzeniu zamienił miecz na blaster i ukrył się przed Imperium. Przyjdzie jednak w serialu czas, gdy znowu będzie musiał sięgnąć po ostrze.

Kanana gra Freddie Prinze Jr. - jeden z piątki aktorów, o których możliwym zaangażowaniu w produkcję serialu już kiedyś pisaliśmy, jest więc prawdopodobne, że i pozostali również dostali role. Wedle Prizne'a, Kanan będzie faktycznym przywódcą na statku "Ghost". Kilka dodatkowych słów o nowym bohaterze, Inkwizytorze oraz Chopperze możecie przeczytać w innym artykule USA Today. Zapraszamy do oglądania.Skoro przy temacie bohaterów i aktorów jesteśmy, to strona Fans Share twierdzi, że Billy Dee Williams również dostał rolę w "Rebels", a jego postać ma tymczasowy pseudonim... William Williams. Co prawda sam aktor jakiś czas temu dawał do zrozumienia, że użyczy głosu w serii, ale Fans Share podaje również, że "Rebelianci" powstają wyłącznie dla Netfliksa, co, jak wiemy, nie jest prawdą.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (64)

Rebelianci

Amy Christenson o imperialnych plakatach

2014-02-07 12:58:58 Oficjalny blogOstatnio mieliśmy okazję zobaczyć imperialne plakaty promujące serial "Star Wars: Rebelianci". Ich autorką jest Amy Beth Christenson, która napisała kilka słów o tym jak powstawały. W tekst wkomponowany został kolejny obraz, który znalazł się w drugim numerze "Star Wars Comic".

Spędzam dnie tutaj, w Lucasfilmie, projektując postacie, środowiska oraz statki kosmiczne - i dostałam również fajne zadanie stworzenia sześciu imperialnych pocztówek, które pokazały się w internecie w tym tygodniu. (Zanim zaczęłam pracować nad "Rebels", byłam artystką koncepcyjną przy "The Clone Wars" i kilku grach LucasArts, w tym "The Force Unleashed").

Przy tej konkretnej serii obrazów artyści z ekipy mieli dowolność w projektowaniu. Jedyną wytyczną było to, że mają przedstawiać proimperialną propagandę, a styl ma przypominać plakaty z lat 40. XX w. Jestem wielką fanką tego okresu historycznego, tamtejszej sztuki (nie wspominając o "Gwiezdnych Wojnach"), więc wielką radość sprawiło mi na tamtym etapie wymyślanie różnych projektów. Większość z wczesnych szkiców wpasowywała się w styl "Rebeliantów" i ich ery, inne z kolei nie za bardzo - nie mogłam się oprzeć, by nie zrobić własnej wersji Loose Lips Sinks Ships [dosł. "Paplanie zatapia statki", amerykański idiom z II wojny światowej - przyp. tłum.], z "Egzekutorem" rozbijającym się o drugą Gwiazdę Śmierci. Ale przez większą część stan galaktyki w serialu jest bardzo podobny do naszego świata z ubiegłych dekad, więc istnieje wiele rzeczy, z których można czerpać. Na przykład Imperium nie polega już na klonach, więc jednym z głównych motywów jest zaciąg do wojska. Dodatkowo nie chce, aby lokalne systemy gwiezdne zaczęły się buntować, więc na plakatach siły imperialne są heroizowane.Z wczesnych szkiców wybrano sześć projektów. Ponieważ były one ledwo miniaturkami, to kolejną fazą było narysowanie każdego plakatu, aby stały się finalną, świeżą wersją w wysokiej rozdzielczości. Kolory użyte na plakatach były ważne - musiały być zimne i imperialne, ale też trochę starodawne. Trochę je wyregulowano, a żeby wzmocnić efekt, dodano warstwę z efektem ziarna. Poza tym, musiano naprawić parę rzeczy; plakat z imperialną flotą w pierwotnej wersji zawierał prom klasy Lambda, ale to niezbyt pasowało do czasów "Rebeliantów", więc został zastąpiony nowym okrętem z serialu. Jednym z moich ulubionych jest ten, który ukazuje Inkwizytora; jest postacią, na której pojawienie się naprawdę czekam i myślę, że fani będą nim podekscytowani.

Każdy plakat stanowi zajawkę tego, co pojawi się w serialu. Mimo że projekt został uproszczony na potrzeby obrazków, to większość z tego, co tam widzicie, zostało wzięte bezpośrednio z ostatecznych wersji prac koncepcyjnych. Niech da to Wam do myślenia...Swoją drogą, warto nadmienić, że szczęśliwcy, którzy dostali fizyczne kopie pocztówek, otrzymali je w specjalnej kopercie, na której znajduje się informacja, że nadawcą jest znana z EU Komisja Utrzymania Nowego Ładu (ang. The Commission for the Preservation of the New Order, w skrócie COMPNOR). Może to być wskazówka, że również pojawi się w serialu.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (8)

Rebelianci

Film Rebels potwierdzony - UPDATE

2014-02-05 12:00:10 JediNews.co.uk

W sieci ukazała się treść listu do udziałowców Disneya, który został wysłany w tym tygodniu. Dowiedzieliśmy się z niego, iż latem bieżącego roku na kanale Disney Channel zostanie wyemitowany film Rebels wraz z krótkimi klipami, które najprawdopodobniej będą miały nam przedstawić głównych bohaterów serialu, który później będzie emitowany na Disney XD. Poniżej prezentujemy treść tego listu."(...) bogaty wszechświat Star Wars ma ogromny twórczy potencjał dla całej firmy. Gdy świat niecierpliwie oczekuje na wejście do kin Epizodu VII, przedstawiamy dla widzów małego ekranu Star Wars: Rebels (polski tytuł Star Wars: Rebelianci), na który będzie składał się film i krótkie klipy na Disney Channel, po czym na Disney XD ukaże się serial. Nasz sukces w tworzeniu rozrosłej gamy materiałów Star Wars dostępnych z różnych źródeł będzie integralną częścią naszego długoterminowego planu, by wprowadzić w ten świat różnorodność, poczynając na parkach rozrywki, a kończąc na produktach konsumenckich."

UPDATE - 06.02.14.

Redaktorzy TFN-u skontaktowali się z pracownikiem Lucasfilmu, który potwierdził, że powyższa informacja jest prawdziwa. "Film" jest tym samym, co wielokrotnie wspominany godzinny odcinek premierowy, choć w pierwotnej zapowiedzi wspominano o jego jesiennej premierze.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (18)
Loading..