TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

Plotki o "Rebels" #15 - UPDATE

2014-06-28 21:24:36 Różne

Serwis Making Star Wars znowu okazał się źródłem najnowszych plotek; ich ostatni news został usunięty ze strony, ale udało nam się skopiować informacje. Dotyczą one głównie planety Lothal i zawierają drobne spoilery (większe w części o Ezrze). Oczywiście wszystkie informacje należy traktować jako niepotwierdzone.

 • O warunkach naturalnych Lothalu: (Spoiler):planeta ma kilka księżyców, a w krajobrazie dominują góry i trawiaste równiny. Kopalnie odkrywkowe sprawiły jednak, że wszystko wygląda brzydko, a w pewnych sektorach unosi się okropny zapach.(Koniec Spoilera)

 • O imperialnej aktywności na planecie: (Spoiler):Lothal jest uważana za wrota do Zewnętrznych Rubieży i posiada kluczowe znaczenie dla imperialnej ekspansji. Planetą rządził niegdyś gubernator Pryce, ale teraz jest marionetką Imperium bez żadnej władzy. Na początku serii rząd zakłada akademię na planecie, a rekrutacja jest przeprowadzana na dużą skalę. Rolników wyrugowano z ziemi bez żadnego zadośćuczynienia.(Koniec Spoilera)

 • O życiu Ezry: (Spoiler):chłopak ma "przyjaciół", którzy zdradzili jego rodziców i zaczęli go ignorować po ich śmierci. Bridger jest tym oburzony. Ezra mieszka w wieży komunikacyjnej o nazwie Lothal ComTower E-272, która jest pełna pułapek w stylu "Kevina samego w domu". Budowla została opuszczona, gdy nowy rząd zajął strefę rolniczą. Chłopiec próbuje odbierać z pomocą wieży imperialne transmisje, ale jedyną dostępną jest stacja propagandowa o nazwie "Alton Kastle: The Voice of the Empire". Aby poruszać się w stolicy, Ezra używa dachów domów, kanałów oraz rur drenażowych niczym Batman i żółwie ninja. Stwory żyjące w kanałach nie są zbyt przyjazne, źródło MSW przywołało tu przykład dianogi z Gwiazdy Śmierci. Bridger podkrada jedzenie wyrzucane z eleganckich restauracji zanim zrobią to szczury, a na rynku ma zaprzyjaźnionych kupców, którzy pozwalają mu chować się pod ladami, by chronić go przed szturmowcami.(Koniec Spoilera)

Ekipa z Rebels Report zauważyła, że scena z Obi-Wanem z francuskiego zwiastuna pojawiła się już wśród storyboardów z filmu o Gregu Weismanie. RR teoretyzuje też czy hologram Kenobiego nie byłby w istocie nagraną przez niego w Epizodzie III wiadomością skierowaną do ocalałych Jedi - dowiemy się tego zapewne niebawem.

Na deser: w Internecie ponownie znalazł się film ze Star Wars Weekends, w którym widać fragment odcinka z Ezrą w roli głównej. Nie jest to ten sam, o którym pisaliśmy tu - tym razem w oglądaniu nie przeszkadzają głowy widzów, choć nadal jest to jedynie film z kamery. Oczywiście może on szybko zniknąć, więc oglądajcie, póki można. Klip zaczyna się około 25 minuty.UPDATE - 29.06.14.

Portal opublikował kolejne spoilery - tym razem jest to dość dokładny opis fragmentów fabuły pierwszych dwóch odcinków, więc nie czytajcie, jeśli nie chcecie popsuć sobie niespodzianki.

(Spoiler):Ezra natrafia na skrzynie z zaopatrzeniem, amunicją i blasterami, gdy spotyka rebeliantów niszczących i kradnących te rzeczy. Gdy pojawiają się imperialni, Zeb proponuje, że go podwiozą, ale po tym fakcie chłopak z powrotem wkrada się na statek, więc Orrelios zamyka go w schowku. Po drodze załoga "Ghosta" zatrzymuje się i rozdaje skradzione jedzenie głodującym. Gdy zatrzymuje się w miejscu zwanym Tarkintown (w nawiasie napisano Tangletown, być może jest to niepotwierdzona pisownia), Bridger postanawia pomyszkować po statku, by zdobyć łupy. Wiedziony przeczuciem, odkrywa holokron i miecz Kanana. Były Jedi nakrywa go na tym i zabiera broń, lecz chłopak ukrywa holokron.

Rebelianci sprzedają Vizagowi (Devaronianinowi, który pojawił się już we wcześniejszych plotkach) blastery, których nie wysadzili wcześniej, a ten daje im plan lotu statku z niewolnikami rasy Wookiee. Ekipa próbuje więc dogadać się z Imperialnymi i sprzedać Zeba jako bezwłosego mieszkańca Kashyyyka. W tym samym czasie Ezrą opiekuje się Hera, a chłopak zaczyna mieć złe przeczucia - Vizago zastawił pułapkę i sprzedał ich Imperium. Syndulla mówi mu: "Jeśli jedyne co robisz to walka o własne życie, to twoje życie jest nic niewarte!" To złości Bridgera. Nad planetą pojawiają się niszczyciele, a w tym samym czasie Rebelianci odkrywają, że na okręcie, który wskazał im Vizago, nie ma żadnych Wookieech - zamiast tego czekają tam szturmowcy. Kanan i Zeb próbują się wydostać. Ezra (który zapewne dołączył do nich - w tekście nie jest to wyjaśnione, ale pasuje to do klipów, które już widzieliśmy) używa procy, by wysadzić skrzynkę detonatorów i razem z nią szturmowców. Chłopak czuje się po raz pierwszy bohatersko. W tym samym czasie Sabine wyłącza grawitację z pomocą Choppera. Ezra walczy z Kallusem, a Zeb próbuje zostawić go na pastwę losu, co złości Bridgera. Chłopak zostaje złapany i wrzucony do brygu przez agenta. Kallus jest członkiem Biura Bezpieczeństwa, których boją się nawet inni imperialni. W celi Ezra bezwiednie aktywuje holokron i ze zdumieniem patrzy na hologram mężczyzny o imieniu Obi-Wan, który mówi, by "zaufał Mocy". Kenobi dodaje, że Imperator jest w istocie Sithem, który zdradził Jedi i zniszczył Republikę. Chłopak udaje kaszel i mówi głośno, że Palpatine jest jego wujkiem, aby strażnicy otworzyli drzwi. Następnie czepia się sufitu i ucieka, zanim żołnierze się orientują. Bridger kradnie hełm szturmowca i podróżuje w systemie śluz. Słyszy komunikat o "Duchu", odkrywa też miejsce, do którego przewieziono Wookieech - kopalnia K77 na Kessel. Gdy dostaje się na statek Rebeliantów, Zeb uderza go, myśląc, że jest szturmowcem, co jeszcze pogarsza ich relacje.

Ekipa decyduje, że trzeba dokończyć robotę i uratować Wookieech. Na Kessel Imperium sprzedaje nielegalną przyprawę. Tam dochodzi do starcia - są to sceny z trailera z Kananem włączającym miecz. Sabine mówi trochę w języku Wookieech, którzy nazywają Ezrę "małym wojownikiem". Po całej akcji Bridger zdaje sobie sprawę, że musi dołączyć do załogi i zacząć zgłębiać tajemnice Mocy. Jedyny problem to konieczność dzielenia kwatery z Zebem. Odcinek kończy się sceną, w której Kallus rozmawia z Inkwizytorem.
(Koniec Spoilera)

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (5)

Rebelianci

Francuski zwiastun "Rebeliantów"

2014-06-26 15:40:28 Różne

W Sieci właśnie ukazał się zwiastun serialu "Rebelianci" pochodzący z francuskiego kina. Jest to niemal ten sam, co wcześniejszy, więc nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że potwierdza on jedną z plotek: Obi-Wan w istocie pojawi się w serialu. Jakość filmu jest niestety słaba, zapewne też wkrótce zniknie z Internetu, więc oglądajcie, póki można.Pojawiła się również pogłoska dotycząca amerykańskiej daty premiery serialu. W programie platformy cyfrowej DirecTV ukazała się informacja, że "Rebelianci" zadebiutują 30 września. Może być to data zastępcza, ale jest możliwe, że serial będzie miał premierę w Stanach we wrześniu, skoro w większości krajów europejskich odbędzie się ona w październiku.

Na Making Star Wars pojawiło się małe sprostowanie dotyczące plotki o planecie (Spoiler):Kessel(Koniec Spoilera) z ostatniego newsa: prawdopodobnie ona sama się nie pojawi, ale będzie się o niej mówić. Podobno mamy też się dowiedzieć dlaczego Chewbacca był tak oburzony, gdy Luke próbował założyć mu kajdanki w "Nowej nadziei" - wiadomo już, że w "Rebeliantach" pojawi się wątek niewolników rasy Wookiee. Strona twierdziła też, że w Inkwizytora wcieli się Jason Isaacs - aktor napisał na Twitterze: "Star Wars? Coś mi świta". Trudno stwierdzić czy to potwierdzenie, musimy więc poczekać na wieści od Lucasfilmu.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (13)

Rebelianci

Spoilery z pilota "Rebeliantów"

2014-06-19 11:26:05 RóżneZ "Rebeliantów" oficjalnie mieliśmy ostatnio jedynie dwie galerie zdjęć ze Star Wars Weeknds od Tiyi Sircar i Taylora Graya. Do ciekawych informacji dotarły jednak serwisy Making Star Wars i The Force.net. Oba twierdzą, że skontaktowała się z nimi osoba powiązana z produkcją serialu. Niektóre przekazane przez nią detale już znamy dzięki licznym plotkom i oficjalnym materiałom, ale część jest zupełnie nowa. Oczywiście do plotek należy podchodzić ostrożnie, ale wiele z nich wydaje się prawdopodobnych. Uwaga na drobne spoilery.

 • Ezra urodził się w pierwszym roku panowania Imperium - to właściwie nie nowość, bo skoro chłopak ma 14 lat, a akcja serialu dzieje się w 5 BBY, to łatwo to obliczyć. Ponadto, Bridger żyje w wieży radiowej i zbiera hełmy szturmowców, co też już wiemy.

 • Sabine ma sposób, aby sprawić, że jej eksplozje wyglądają pięknie - była o tym mowa w filmie o tej bohaterce, przykład pojawił się w opisie klipu z SWW.

 • "Dużo Wookieech" - pojawiają się na trailerach, w klipach i książeczkach dla dzieci, więc tu również bez niespodzianek.

 • David Oyelowo - wielu sądziło, że zagra Inkwizytora - wcieli się w agenta Kallusa, który to będzie głównym przeciwnikiem w pilocie. Natomiast Pau'anina ma zagrać Jason Isaacs - chyba najbardziej znany z roli Lucjusza Malfoya z filmów o Harrym Potterze. Inkwizytor w pilocie pojawi się podobno jedynie w scenie znanej ze zwiastuna.

 • Na Lothalu (Spoiler):pojawi się przestępczy lord/diler - Devaronianin o imieniu Vizago.(Koniec Spoilera) Jest to prawdopodobne, ponieważ plotka o tej postaci już się pojawiła.

 • Jeśli chodzi o innego bohatera - (Spoiler):Obi-Wan w istocie również wystąpi, ale tylko jako nagranie holograficzne. TFN twierdzi, że głosu ponownie użyczy mu James Arnold Taylor, aktor znany z TCW.(Koniec Spoilera)

 • Kanan (Spoiler):posiada holokron.(Koniec Spoilera) Pogłoski o tym pojawiły się już w styczniu.

 • Nowe/stare miejsce: (Spoiler):kopalnie kosmiczne na Kessel.(Koniec Spoilera)

Zapewne za jakiś czas przekonamy się czy te plotki są prawdziwe.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (14)

Rebelianci

Star Wars Weekends 2014: Filmiki z "Rebeliantów"

2014-06-04 19:56:28 YouTube

Wczoraj pisaliśmy o fragmencie "Rebeliantów", który wyciekł do internetu, lecz niestety użytkownik YouTube'a sam usunął film. Dziś za to kanał Disney Parks wgrał dwa nowe, promujące Star Wars Weekends. Pod koniec obu można zobaczyć krótkie, około 20-sekundowe fragmenty odcinków. Pierwszy film prezentuje "prawdziwego" Choppera i walkę Rebeliantów w stanie nieważkości. Na drugim można zobaczyć uczestników imprezy oraz walkę Kanana ze szturmowcami. Zapraszamy do oglądania.

Miejmy nadzieję, że po zakończeniu całej imprezy (zostały jeszcze dwa tygodnie) ekipa ze Starwars.com wgra na stronę klipy pokazywane podczas "Behind the Force".

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (12)

Rebelianci

Star Wars Weekends 2014: Klip z "Rebeliantów"

2014-06-03 18:51:54 Różne

Niedawno pisaliśmy co się działo w ostatnich tygodniach na trwających właśnie Star Wars Weekends. W poprzedni weekend gościem "Behind the Force" - panelu poświęconego "Rebeliantom" - był Taylor Gray, odtwórca roli Ezry Bridgera. Do tej pory nikomu nie udało się nagrać pokazywanych tam fragmentów odcinków, ale do internetu właśnie trafił taki film. Pierwsza porcja ujęć z serialu, wraz z komentarzem Filoniego, jest około 4:48, lecz niestety mało widać za głową jednego z widzów. Sam klip zaczyna się około 21:30, również nie jest najlepszy, ale na chwilę obecną jest to jedyne, co mamy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że film zostanie usunięty, więc oglądajcie, póki można.Skoro przy temacie Ezry jesteśmy, to warto spojrzeć na przykładowe strony z książki "Rebel Journal by Ezra Bridger" zaprezentowanej na Book Conie w Nowym Jorku. Można tam znaleźć informację, że serial będzie miał premierę w Stanach w październiku (w Polsce również), a sam Ezra dołączy do ekipy "Ghosta" w drugim odcinku.

Do jeszcze jednej ciekawej informacji dotarł serwis Making Star Wars. Wiadomość przekazał jeden z pracowników Disneya w Meksyku podczas trwającej tam właśnie imprezy Copa Star Wars 2014. Stwierdził on, że sezon będzie się składał z 23 odcinków. Kłóci się to z tym, co powiedział Kinberg (16 epizodów), ale być może nie wszystko jest jeszcze ustalone.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (9)
Loading..