TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

SDCC 2014: Informacje o "Rebeliantach" - UPDATE

2014-07-25 08:26:18 Różne

W dniu dzisiejszym odbyła się jedna z większych imprez dla fanów fantastyki i nie tylko - San Diego Comic Con. Jej uczestnikami byli między innymi producenci Dave Filoni i Simon Kinberg oraz wszyscy główni aktorzy: Freddie Prinze Jr. (Kanan), Vanessa Marshall (Hera), Tiya Sircar (Sabine), Steve Blum (Zeb) i Taylor Gray (Ezra). Panel "Heroes os Star Wars Rebels" prowadził Chris Collins. Informacje zostały zebrany z Twittera oraz oficjalnego bloga.

Panel nie obfitował w wiele nowych informacji - dokładna data premiery nadal jest nieznana - ale w jego trakcie pokazano aż cztery nowe filmy, z czego w chwili obecnej dostępne są dwa. Pierwszy z nich, udostępniony dzięki Entertainment Weekly, możecie zobaczyć poniżej. Dwa kolejne przedstawiały Zeba siedzącego w TIE i drażniącego się z Ezrą, oraz Herę i Sabine przeszukujące stację/hangar z ery wojen klonów, na które napadały skrzeczące stwory.Na samym początku poinformowano o nowej stronie - Holonet News, którą można obserwować, jeśli ma się konto na Tumblrze. Zawiera ona krótkie filmiki z imperialnymi informacjami, które wprowadzają w realia serialu - w tej chwili jest tam na przykład mowa o buncie Wookieech na ich ojczystej planecie. Z informacji ogólnych przekazanych przez gości można się dowiedzieć, że za broń Inkwizytora odpowiedzialna jest Amy Beth Christenson, która sięgnęła do niewykorzystanych prac koncepcyjnych z "The Force Unleashed". W serialu nie będzie dużo walk na miecze, ponieważ Jedi w tamtych czasach musieli się ukrywać, a wyciągnięcie takiej broni miało swoje konsekwencje - w opinii publicznej członkowie zakonu byli zdrajcami, którzy próbowali dokonać zamachu na Kanclerza. Dlatego twórcy chcą się upewnić, że każdy pojedynek będzie wyjątkowy. Moc oczywiście nie zniknęła z galaktyki, dlatego zobaczymy co się będzie działo z osobami, które są na nią wrażliwe. O Vaderze powiedziano, że "gdzieś tam jest", ale Filoni podkreślił, że gdy Darth się pojawiał, to trzeba było szybko uciekać, bo to nie żarty.

Jeśli chodzi o postacie, to będziemy świadkami jak Kanan wzrasta w swoich umiejętnościach, ale również jak zmaga się z ciemną stroną. Vanessa i Tiya zostały wczoraj uczynione honorowymi członkiniami organizacji Mandalorian Mercs. Marshall przeczytała już "A New Dawn" i książka dała jej szerszą perspektywę, jeśli chodzi o postać Hery. Twi'lekanka pamięta czasy rozkazu 66. Sircar z kolei nie zna jeszcze w pełni przeszłości Sabine, ale wie, że jest to coś poważnego. Steve Blum uwielbia zmieniać tekst scenariusza, co czasem denerwuje Filoniego, który pyta czy go przypadkiem już nie zabił - aktor grał szturmowców w grach (i powtarza tę rolę w "Rebeliantach"). Obaj producenci podkreślili jak ważna jest rodzinna dynamika wśród bohaterów oraz to, że nie zdawali sobie oni sprawy, iż pewnego dnia rebelia będzie tak duża - porównano to do amerykańskiej wojny o niepodległość. Powiedziano też, że o ile TCW było bardzo "rozproszone" jeśli chodzi o postaci i miejsca, o tyle "Rebelianci" są skupieni na jednej grupie bohaterów, która przynajmniej początkowo będzie przebywać w jednym systemie gwiezdnym. Jeden z odcinków będzie opowiadał o kradzieży myśliwca TIE.Potem nadszedł czas na pytania od fanów. Potwierdzono, że w serialu zobaczymy więcej Obi-Wana niż tylko to, co widać na zwiastunie, ale twórcy unikali rozmów o bohaterach Oryginalnej Trylogii. Przykładowo, Kinberg odmówił odpowiedzi na pytanie czy wystąpi Yoda. Potwierdzono jedynie, że jeśli pojawiają się takie role, to twórcy starają się angażować oryginalnych aktorów. Tak samo będzie z bohaterami z "The Clone Wars", ale tu również nie chciano jednoznacznie powiedzieć kogo ujrzymy. Wiadomo, że Ashley Eckstein (głos Ahsoki) w tej chwili nie pracuje nad serialem. Filoni zaznaczył jednak, że z TCW ważne są odcinki "Wookiee Hunt" (w którym Tano spotyka Chewbaccę) i "The Wrong Jedi" (w którym Tano odchodzi z zakonu). Potwierdzono, że 501st będzie miał co robić, bo pojawi się wiele nowych rodzajów szturmowców. Na pytanie czy Sojusz się powiększy, Blum odparł, że Zeb będzie szukał dziewczyny. Wreszcie, powiedziano, że twórcy serialu współpracują z ekipami odpowiedzialnymi za Epizody i spin-offy, oraz że rodzina "Rebeliantów" próbuje przekupić resztę, by w filmach pojawił się któryś z ich bohaterów.

Na koniec panelu pokazano poniższy zwiastun, w którym pojawia się pewna bohaterka z ery prequeli. Półtorej godziny po imprezie odbyła się premiera serialu dla wybranych osób, ale do Internetu jeszcze nie trafiły żadne opisy i spoilery. Recenzja ma się pojawić na Rebels Report, a tymczasem zapraszamy do oglądania.UPDATE

W Sieci ukazał się kolejny z opisywanych przez nas klipów, przedstawiający Zeba w myśliwcu TIE. Przy okazji, na IGN-ie ukazała się pierwsza pozytywna (i bezspoilerowa) recenzja premierowego odcinka, a jeśli pamiętacie stronę Sienara z październikowego Comic Conu, to powinniście odwiedzić ją ponownie, bo nieco się zmieniła.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (64)

Rebelianci

Rozszerzony zwiastun "Rebeliantów"

2014-07-22 10:25:33 YouTube

Oficjalny kanał "Star Wars" opublikował nowy zwiastun serialu "Star Wars: Rebelianci". Jest to rozszerzona wersja tego z maja, aczkolwiek sceny w nim przedstawione pochodzą prawdopodobnie jedynie z odcinka pilotowego. Niemniej jednak, potwierdza on, że amerykańska premiera będzie miała miejsce w październiku. Zapewne więcej dowiemy się podczas Comic Conu, który odbywa się już w tym tygodniu. Zapraszamy do oglądania.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (23)

Rebelianci

"Rebelianci": Poznajmy Inkwizytora

2014-07-17 19:34:13 Różne

Dzisiaj mamy okazję przyjrzeć się bliżej postaci, którą znamy od dość dawna - Inkwizytorowi z serialu "Rebelianci". W filmie nie ma większych konkretów - choćby jego imienia - ale twórcy podkreślają, że jest to bohater, obok którego nie można przejść obojętnie. Formalnie nie jest Sithem, choć korzysta z ciemnej strony Mocy. Jest zimny, analityczny i nigdy się nie denerwuje. Hidalgo podkreślił, że nie będzie typowym bohaterem niczym z kreskówek z lat 80. - którzy przegrywali za każdym razem, a publiczność wciąż miała wierzyć, że są niebezpieczni; gdy się pojawia, oznacza to prawdziwe kłopoty.

Chyba najważniejszą informacją, którą można wynieść z filmu, jest potwierdzenie jednej z plotek - Inkwizytora zagra Jason Isaacs. To aktor-weteran, któremu największą sławę przyniosła prawdopodobnie rola Lucjusza Malfoya w filmach o Harrym Potterze; wcielił się też między innymi w płk. Williama Tavingtona w "Patriocie", lorda Feltona w "Ostatnim smoku" czy komandora Zhao w "Awatarze: Legendzie Aanga".Przy okazji, całkiem spora ilość mniejszych lub większych spoilerów wypłynęła dzięki książce "Rebels: The Visual Guide". Choć formalnie czeka ona jeszcze na swoją premierę, to niektórzy już ją mają. Informacje zostały zebrane z różnych źródeł i stron internetowych. Niektóre obrazki, które już krążą po sieci, mają dość spoilerowy charakter, dlatego dajemy jedynie linki do nich. Recenzję w formie filmu możecie zobaczyć poniżej. • Na początek informacja z innej książki - jeden z odcinków będzie się nazywał "Property of Ezra Bridger" ("Własność Ezry Bridgera"). Napisze go Simon Kinberg i można sądzić, że to ten, którego fragment pokazano na Star Wars Weekends.

 • W przewodniku używa się nowego systemu datowania - LY, czyli Lothal Year. Przykładowo, Zeb urodził się w 3233 LY. Na razie nie wiadomo czy taki sposób przyjmie się w nowym kanonie, czy powstał tylko na potrzeby przewodnika.

 • Kanan (Spoiler):miał 14 lat, gdy wydano rozkaz 66, więc jego trening nigdy się nie zakończył. Ocalał dzięki wysłuchaniu wiadomości Obi-Wana - prawdopodobnie potwierdza to fanowską teorię, że w serialu hologram Kenobiego będzie właśnie przekazywał tę wiadomość. Jarrus teraz ma 28 lat, pochodzi z Coruscant i używa blastera DL-18.(Koniec Spoilera)

 • Hera (Spoiler):pochodzi z Ryloth, który teraz znajduje się w rękach Imperium. Historia planety zainspirowała ją do podjęcia walki. Sześć lat przed czasem trwania akcji serialu poznała Kanana i przekonała go, by do niej dołączył.(Koniec Spoilera)

 • Zeb (Spoiler):pochodzi z Lasanu, który został zniszczony przez Imperialnych, a członkowie jego rasy są zagrożeni wyginięciem. Tak jak miecz świetlny stał się symbolem wymarłego zakonu, tak samo broń Orreliosa - strzelba bo - oznacza dla niego walkę o dobro swego gatunku. Ciekawostka: u Lasatów broda jest symbolem statusu.(Koniec Spoilera)

 • Rodzice Ezry (Spoiler):nazywali się Mira i Ephraim, zniknęli, gdy ten miał siedem lat.(Koniec Spoilera)

 • Sabine (Spoiler):pochodzi z Mandalory, używa blastera popularnego wśród Straży Śmierci. Brak jednak wyjaśnień czy była ona powiązana z tą organizacją. Notabene, w dziewczynie podkochuje się Ezra, ale Wren będzie odrzucać jego zaloty.(Koniec Spoilera)

 • Cikatro Vizago z ostatniego newsa rzeczywiście też się pojawia. (Spoiler):Jest typowym władcą półświatka - dowodzi gangiem, w skład którego wchodzą droidy IG-RM i jest bardzo łasy na pieniądze. Na "Ghoście" nikt mu nie ufa, ale załoga i tak korzysta ze sprzedawanych przez niego informacji. Ma 40 lat, używa statku "Broken Horn" i ponoć bardzo popularnego w owych czasach blastera "Vilmarh's Revenge". Fani EU na pewno dostrzegą tu nawiązanie do niejakiego Vilmarha Grahrka - devaroniańskiego przemytnika i krętacza. Czy to oznacza, że Villie również może wystąpić w serialu?(Koniec Spoilera)

 • Kallus jest już pod czterdziestkę, pochodzi z Coruscant.

 • Planeta, o której kiedyś plotkowano również się pojawia. Zasadniczo sporo elementów dotyczących Kessel przemycono z Legends - nad planetą ma władzę Imperium, które wydobywa przyprawę za pomocą niewolników. Zmianie uległ jednak wygląd globu, bo nie ma on już kształtu "ziemniaka". Rządzi tam rodzina królewska, która przymyka oko na fatalne warunki pracy oraz wytwarzanie narkotyku z przyprawy leczniczej. Rebelianci będą próbowali uwolnić niewolników - między innymi Wookieego Wullffwarra (który w wojnach klonów walczył po stronie Republiki) i jego syna Kitwarra.(Koniec Spoilera)

 • W książce debiutują dwaj imperialni oficerowie - (Spoiler):Cumberlayne Aresko i Myles Grint. Ten pierwszy ma anemiczny wygląd i jest okrutny dla mieszkańców Lothalu oraz studentów imperialnej akademii. Grint raczej nie grzeszy inteligencją, ale nadrabia siłą mięśni.(Koniec Spoilera)

 • W jednym z odcinków (Spoiler):będziemy świadkami jak Ezra zinfiltruje akademię na Lothalu, by ukraść dekoder i spotka tam innego studenta, Zarę Leonisa. Jego siostra, Dhara, była gwiazdą w szkole, ale zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Chłopcy dowiedzą się, że Inkwizytor planuje porwanie kolejnego ucznia, Jaia Kella i Zara podejrzewa, że Pau'anin stoi również za zaginięciem Dhary. Chłopiec ostatecznie zdecyduje się zostać w imperialnych szeregach, by pracować jako szpieg dla rebeliantów.(Koniec Spoilera)

 • Kolejne znane twarze: (Spoiler):Bail Organa, Threepio i Artoo. Nie ma zbyt wielu szczegółów, poza tym, że droidy będą miały za zadanie wynegocjować umowę na dostawę broni i spotkają rebeliantów. Organa wypożyczy maszyny imperialnemu gubernatorowi Pryce'owi - prawdopodobnie władcy Lothalu, jeśli wierzyć wcześniejszym plotkom. Co ciekawe, 3PO ma jedną srebrną nogę, można zobaczyć to w recenzji.(Koniec Spoilera)

 • W jednym z odcinków zobaczymy dowód działania Grupy Opowieści: (Spoiler):planetę Stygeon Prime i więzienie znane jako "Iglica" ("The Spire"). Miejsce to miało się pojawić w TCW, ale z powodu skasowania serialu zadebiutowało w komiksie "Son of Dathomir". Rebelianci wyruszą, by uwolnić stamtąd mistrza Jedi (nie podano kogo), ale trafią na Inkwizytora. Kanan będzie próbował go odciągnąć od reszty, ale szybko zda sobie sprawę, że jego niepełny trening nie wystarczy, by pokonać wysłannika Imperium.(Koniec Spoilera)

 • Inkwizytor po stylu walki będzie umiał rozpoznać kto szkolił daną osobę. W książce nadal nie podano jego imienia.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (14)

Rebelianci

Plotki o "Rebels" #16

2014-07-14 23:01:05 Różne

Dzisiejsza największa plotka dotycząca "Rebeliantów" pochodzi od serwisu Jedi-Bibliothek. Redakcja dostała tajemniczego mejla z poniższym obrazkiem, na którym przedstawiony jest Devaronianin Cikatro Vizago, szef jednej z organizacji przestępczej na Lothalu. Pogłoski o tej postaci pojawiły się już wcześniej, dokładniej o jej roli w serialu możecie poczytać w spoilerach. Co ciekawe, "cikatro vizaĝo" oznacza w esperanto "twarz pokrytą bliznami". Być może jest to kolejny czarny charakter, który zostanie nam przedstawiony w filmiku, jak ostatnio Kallusa.

Co ciekawe, strona odkryła też, że na francuskim Amazonie pojawiło się tajemnicze DVD o nazwie "Star Wars Rebels - Prémices d'une rébellion" ("Rebelianci: Początki buntu"). Premiera jest zapowiedziana na 22 października (co się zgadza z wieloma doniesieniami dotyczącymi premiery serialu), ale film zawarty na płycie ma 44 minuty, więc nie wiadomo czy byłby to pilot, który wedle oficjalnych zapowiedzi miał trwać godzinę. Podobny produkt, o równie niewiele mówiącej nazwie "Star Wars Rebels: Spark of Rebellion (Teaser DVD)", zauważono w brytyjskiej wersji sklepu.Pierwsze dwa odcinki pojawiły się już na IMDb, które oczywiście nie jest do końca wiarygodnym źródłem, ale wśród aktorów występujących w serialu wymienia się Grega Ellisa - pisaliśmy już o jego pojawieniu się w liście aktorów na Filmwebie, ale według IMDb miałby on grać postać o imieniu baron Ruhdor. Czy okaże się to prawdą, zapewne przekonamy się wkrótce. Kilka drobnych ciekawostek o postaciach wypłynęło dzięki opisom książek dla dzieci - Kanan w istocie będzie właścicielem holokronu, a Sabine ma szesnaście lat.

Na koniec drobna informacja o nowym twórcy - nieoficjalnie do scenarzystów dołączył Kevin Hopps, który współpracował z Weismanem między innymi przy "Lidze młodych".

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (13)

Rebelianci

"Rebelianci": Poznajmy Kallusa

2014-07-10 18:16:10 Hero Complex

W lutym tego roku zaserwowano nam serię filmów prezentujących głównych pozytywnych bohaterów serialu "Rebelianci". Być może teraz nadszedł czas na czarne charaktery, bo na Hero Complex ukazał się artykuł o Kallusie - imperialnym agencie. Nowy bohater pracuje w Biurze Bezpieczeństwa, a do jego obowiązków należy duszenie w zarodku wszelkich oznak buntu, lecz jego ambicje są o wiele większe. Nie jest typem, który dowodzi jedynie z mostka okrętu, tylko walczy u boku swoich ludzi. Kallus posługuje się zmodyfikowaną wersją broni Zeba. Jego charakterystyczne bokobrody to nawiązanie do lat siedemdziesiątych, które twórcy starają się mocno eksploatować - przykładowo, we wczesnej wersji Zeb nosił dzwony.

W rolę agenta wcieli się David Oyelowo - plotki o tym aktorze pojawiały się już wielokrotnie, ale dopiero ostatnio zaczęto snuć teorie, że udzieli on głosu Kallusowi, a nie Inkwizytorowi. Pamiętajmy też, że parokrotnie słyszeliśmy już pogłoski, jakoby postać grana przez Davida miała być jakoś powiązana z Epizodem VII, aczkolwiek do tych informacji należy podchodzić z rezerwą.Zapraszamy do dyskusji na forum
KOMENTARZE (13)

Rebelianci

Jak powstawał Chopper

2014-07-09 22:21:46 YouTube

Niektórzy z Was pewnie pamiętają, że działający model droida Choppera z serialu "Rebelianci" pokazał się już podczas targów w Norymberdze oraz na Star Wars Weekends. Oficjalna wypuściła film, w którym wyjaśniono w jaki sposób budowano tego robota - zajęła się tym ekipa z R2 Builders Club i zajęło im to około 87 dni. Pod koniec filmu możecie obejrzeć nowy, krótki fragment serialu, z Chopperem, Ezrą i Zebem w rolach głównych. Zapraszamy do oglądania.

Przy okazji, zapowiedziano już panel poświęcony serialowi na tegorocznym Comic Conie w San Diego. Odbędzie się on 24 lipca i weźmie w nim udział Simon Kinberg oraz główni aktorzy, zapewne wtedy otrzymamy sporo nowych wieści.Zapraszamy do dyskusji na forum
KOMENTARZE (5)
Loading..