TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

Kolejne klipy z "Rebeliantów"

2014-08-30 10:08:19 Różne

Do Sieci trafił jeszcze jeden fragment serialu "Star Wars: Rebelianci". Prawdopodobnie pochodzi on z pilotowego odcinka "Spark of the Rebellion", ponieważ zgadza się ze spoilerami, które pojawiły się w czerwcu.Ponadto jeden z użytkowników Instagrama wstawił nagraną kamerą reklamę LEGO "Rebels", w której pojawia się nowa postać (aczkolwiek niektórzy twierdzą, że to Kanan - czas pokaże).Premiera serialu już 3 października na świecie i 4 w Polsce.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (9)

Rebelianci

Plotki o "Rebels" #19

2014-08-29 18:54:17 Różne

Z serialu "Star Wars: Rebeliantów" ostatnią nowością jest zapowiedź czwartego klipu przedpremierowego, zatytułowanego "Property of Ezra Bridger". Premiera pełnej wersji nastąpi w poniedziałek.Chyba ważniejsza informacja pojawiła się w najnowszym Insiderze - znamy już tytuły pierwszych trzech odcinków właściwego serialu. Na Rebels Report możecie zobaczyć kto będzie reżyserował jaki odcinek. Wśród reżyserów znajdują się zapowiadani już wcześniej bracia Steven i Steward Lee (ten drugi wyreżyserował ponad 20 odcinków "The Clone Wars"), a pisaniem scenariuszy zajmują się Greg Weisman i znany fanom Henry Gilroy. A oto i same odcinki:

  • 1. Jako odcinek pierwszy - podzielony na części A, B, C i D - podano cztery klipy, które oglądamy od kilku tygodni.

  • 2. "Spark of Rebellion" - oznaczony jako dwa odcinki, jest to pilot, który zadebiutuje 3 października.

  • 3. "Droids in Distress".

  • 4. "Fighter Flight"

  • 5. "Rise of the Old Masters"

Ostatnio wywiadu udzielił Simon Kinberg. Producent wyznał, że wielu rzeczy dopiero się uczy, bo to jego pierwsza przygoda z animacją. Zapytany o inspiracje biblijne w imionach bohaterów (zaliczają się do nich Ezra i Kanan), odpowiedział, że nie są one przypadkowe, bo księga ta jest ważna "w tradycji tworzenia mitu" (odniósł się też do Josepha Campbella). Potwierdził też, że czerpano również z "Poszukiwaczy zaginionej arki" (jego rozmówca, Brian Young, jest znany jako autor artykułów o kinowych inspiracjach w "Gwiezdnych Wojnach"). Padło też pytanie o procę Ezry (która wzbudza nieco kontrowersji wśród fanów) - Simon powiedział, że za jej ostateczny projekt odpowiedzialny jest Dave Filoni. Twórcy chcieli dać chłopcu broń, dzięki której mógłby się bronić przed szturmowcami, ale która jednocześnie nie byłaby śmiercionośna. Oczywiście inspirowano się tu biblijną opowieścią o Dawidzie i Goliacie (teoria Younga o pochodzeniu broni odnosiła się do gry RPG "Star Wars", gdzie widniała postać dziecka z procą).

Na koniec, w facebookowym albumie Star Wars Rebels pojawiło się kilka nowych zdjęć - szturmowców, Zeba, "Phantoma" i broni.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (8)

Rebelianci

"Star Wars: Rebelianci" po polsku - UPDATE

2014-08-27 18:21:54 YouTube

Na oficjalnym youtube'owym kanale Disney XD Polska opublikowano kilka filmów z serialu "Star Wars: Rebelianci" w polskiej wersji językowej. Pierwszy z nich to nieco skrócona wersja siedmiominutowego klipu.Drugi filmik to "Duch i maszyna", czyli "The Machine in the Ghost"."Bombowe dzieło" to z kolei polska wersja klipu "Art Attack".Przypominamy, że polska premiera odcinka pilotowego nastąpi czwartego października, czyli dzień po amerykańskiej.

UPDATE

Poniżej możecie obejrzeć "Zawiłości", czyli "Entanglement".Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (24)

Rebelianci

Rebeliancka obsada

2014-08-27 17:04:39

Za stworzenie serialu „Rebelianci” odpowiadają także wyśmienici i znani w dużej części aktorzy, niekoniecznie kojarzeni z dubbingiem. Znów, na razie przedstawiono jedynie głównych, warto jednak przyjrzeć się na chwile ich dorobkowi.

Freddie Prinze Jr., właściwie to Freddie James Prinze, urodzony 8 marca 1976 w Los Angeles. Dziś już trochę przyblakła gwiazda, ale wciąż jeszcze nazwisko rozpoznawalne. Dorastał w Nowym Meksyku, ale w 1994 powrócił do Los Angeles, gdzie zajął się swoją karierą aktorską. Jego ojciec był scenarzystą i aktorem, ale popełnił samobójstwo, gdy młody Freddie miał właściwie kilka miesięcy.
W Los Angeles zaczynał od ogonów w serialach, ale udało mu się wypłynąć wraz z nową falą horrorów z lat 90. Co prawda nie dostał roli w „Krzyku” o którą się ubiegał, ale za to zagrał w „Koszmarze minionego lata” i jego sequelu, gdzie zresztą poznał swoją przyszłą żonę, Sarę Michelle Gellar (serial „Buffy: Postrach wampirów”). W 1999 zagrał w „Wing Commanderze”, adaptacji słynnej gry komputerowej. Freddie wcielił się w postać, w która w grze wcielał się Mark Hamill. Kolejna istotna rola w jego karierze to „Scooby-Doo”, adaptacja słynnej kreskówki, gdzie wcielił się w postać Freda. Następnie próbował sił z własnym sitcomem „Freddie”, ale udało się utrzymać tylko przez jeden sezon. Dalej próbował swoich ról w komediach jak „Jack i Jill kontra reszta świata”, ale znów raczej wrócił do seriali (często gościnnych występów np. w „Robot Chiken”), a także zaczął dubbingować gry komputerowe („Mass Effect” czy „Dragon Age”). Prywatnie lubi uprawiać sport, w tym pływanie, uczestniczy też w maratonach. Ma dwoje dzieci.
W serialu „Rebelianci” wcieli się w rolę Kanana Jarrusa.

Vanessa Marshall (19 października 1969 w Nowym Jorku) jest już obecnie przede wszystkim aktorką głosową, choć zaczynała od epizodów w aktorskich serialach. Podkładała głosy do „Baldur’s Gate II”, „Icewind Dale”, „Emperor: Battle for Dune”, „Mass Effect” ale też Jedi Outcast (jako Jan Ors), KOTOR II (Lonna Vesh) a także w TORze. Głosu użycza także w wielu serialach animowanych, w tym „Liga sprawiedliwych” czy „Ben 10”.
W serialu podłoży głos Herze Syndulli.

Steve Blum, właściwie to Steven Jay Blum, urodzony 28 kwietnia 1965 w Santa Monica. Aktor znów przede wszystkim głosowy, ale bardzo zapracowany. Zaczynał jeszcze w latach 80. przy dubbingu filmów i seriali anime na język angielski. Czasem używał pseudonimu David Lucas. Ta praca trwała przez wiele lat, z najbardziej znanych tytułów warto wymienić „Ghost in Shell”. W latach 90. zaczął wychodzić poza anime, między innymi uczestniczył w produkcji gier LucasArts „The Dig” (wg pomysłu Stevena Spielberga), „Afterlife” i „Full Throttle”. Były też „Gwiezdne Wojny” w tym X-Wing vs. TIE Fighter, Mysteries of the Sith, X-Wing Alliance, Force Commander, „Jedi Outcast” (jako Galak Fyyr), „KOTOR II”, Battlefront II, Empire at War, The Force Unleashed, „TOR: Rise of the Hutt Cartel”.
W międzyczasie wchodził także w inne gry (np. „Return to Castle Wolfenstein”, „World of Warcraft”, „ Dragon Age”, „Mass Effect” 2 I 3), no i seriale („Atomówki”, „Ben 10”), a także filmy („Lilo i Snitch”). Próbował także swoich sił przy scenariuszach. W „Rebeliantach” zagra postać Zeba Orreliosa.

Taylor Gray to młody aktor, urodzony 7 września 1993 w Whittier w Kalifornii. Zaczynał od epizodycznych ról w serialach (od „Wzoru” w 2007), pojawił się w „Mentaliście”, a póki co największy życiowy sukces to rola Bucketa w serialu „Bucket and Skinner’s Epic Adventures”. Na dużym ekranie debiutował niewielką rolą w „The Take” (2007) Brada Furmana. W 2012 zagrał jedną z głównych ról w filmie „Thunderstuck” u boku Kevina Duranta i Jamesa Belushiego. Jesienią pojawi się w filmie „The Dreamer”, kolejnej biografii Walta Disneya. Samemu próbował też kręcić filmy krótkometrażowe (jako producent, aktor i scenarzysta). „Rebelianci” będą jego pierwszą animacją. Wcieli się w postać głównego bohatera czyli Erzy Bridgera.

Tiya Sircar urodzona 16 maja 1982, ma w sobie trochę indiańskiej krwi. Zresztą zaczynała swoją karierę aktorską jako indiańska tancerka w krótkometrażowym „Heavenly Beuaties” (2005). Potem zaczęły się pojawiać mniejsze role filmowe („The Insatiable”) i epizody w serialach (w tym „Dr House”, „Hannah Montana”, „Terminator: Kroniki Sary Connor” czy „Pamiętniki wampirów”). W 2008 wystąpiła w horrorze „Wings of Fear”, a potem w kilku komedyjkach „Hotel dla psów”, „Znów mam 17 lat”, „To tylko seks” czy „Stażyści”. Jako aktorka głosowa zadebiutowała w jednym odcinku „Fineasza i Ferba”. W 2014 jej kariera nabiera tempa, jesienią ma trafić na ekrany film „Miss India America”, w którym Tiya gra główną rolę. No i „Rebelianci”, gdzie zagra Sabinę Wren, będzie to jej pierwsza regularna rola w serialu.

David Oyelowo urodzony 1 kwietnia 1976 w Oxfordzie w Wielkiej Brytanii ma klasyczne wykształcenie aktorskie. Jest utalentowanym aktorem teatralnym, ale i filmowym. Zasłynął swoimi interpretacjami monarchów szekspirowskich, jednak obecnie najbardziej znany jest dzięki hollywoodzkim produkcjom. Zaczynał od seriali i kina niezależnego. Zaczął się wybijać filmem „I uderzył grom” (2005), jednak nie gardził też bardziej ambitnym repertuarem. Wystąpił między innymi w „Ostatnim królu Szkocji” (2006), „Jak wam się podoba” (2006, adaptacja sztuki Szekspira Kennetha Branagh z Brianem Blessed w jednej z ról). Jednak przełomem był dla niego rok 2011. Z jednej strony wystąpił w „Genezie planety małp”, z drugiej w „Służących”. Potem było jeszcze lepiej. „Red Tails” Lucasfilmu, „Lincoln” Stevena Spielberga (produkcji Kathleen Kennedy, wystąpił tam między innymi Adam Driver), „Jack Reacher: Jednym strzałem”, „Kamerdyner”. Jesienią zobaczymy go w „Interstellarze” Nolana. Jego nazwisko przewijało się w plotkach o obsadzie Epizodu VII. Także nie ma dużego doświadczenia serialowego, ani jako aktor dubbingowy. Zagra agenta Kallusa.

Jason Isaacs to chyba największa gwiazda obsady. Urodzony 6 czerwca 1963 w Liverpoolu aktor, syn żydowskich emigrantów z Europy wschodniej ukończył prawo na Uniwersytecie w Bristolu, jednak wtedy postanowił na poważnie związać się z aktorstwem. Pozostał na tym uniwersytecie, ale zaczął studiowanie drugiego kierunku. Przez ten okres brał udział w 20 przedstawieniach zarówno jako aktor jak i jako reżyser. Następnie uczęszczał do Central School of Speech and Drama, którą ukończył w 1989. Zaczynał od ról w serialach telewizyjnych i mniejszych epizodów w filmach. Z czasem stawały się one coraz większe. Wystąpił choćby w „Ostatnim smoku”, „Ukrytym wymiarze”, „Galaktycznym wojowniku”, „Armageddonie” (którego współscenarzystą był J.J. Abrams). Przełomem był jednak film „Patriota” Rolanda Emmericha z Melem Gibsonem w roli głównej (i muzyką Johna Williamsa). Isaacs zagrał brawurowo rolę pułkownika Tavingtona, która budziła pewne kontrowersje ze względu na brutalność, co niekoniecznie miało przełożenie na wiedzę historyczną. Był to też jego pierwszy, wielki szwarccharakter. Potem były inne filmy w tym „Helikopter w ogniu” (z Ewanem McGregorem), „Resident Evil”, no i w końcu „Harry Potter i Komnata Tajemnic”, gdzie wcielił się w postać Luciusa Malfoya, kolejnego głośnego czarnego charakteru. Z rolą tą był związany do końca serii o młodym czarodzieju. Potem jednak zabrakło mu tyle szczęścia jeśli chodzi o hollywoodzkie produkcje, raczej znów przewijał się w serialach (w tym ostatnio „Dziecko Rosmary”), ale także zaczął dubbingować, główne gry, ale także i filmy i seriale animowane. W „Rebeliantach” ponownie wcieli się w szwarccharakter, czyli Inkwizytora.

James Arnold Taylor powróci do roli Obi-Wana Kenobiego. Po praz pierwszy tego aktora mieliśmy okazję usłyszeć w tej roli w „Wojnach klonów” Gendy’ego Tartakovsky’ego, wracał do niej w grach komputerowych, ale najbardziej znany jest z „Wojen klonów” Dave’a Filoniego. Taylor jest nie tylko utalentowanym aktorem głosowym, ale też doskonałym performerem. Jego show można było zobaczyć między innymi na Star Wars Celebration VI.

Billy Dee Williams czyli legendarny odtwórca Landa, także ma się pojawić w serialu. Może tym razem dojdzie to do skutku, bo Lando miał wrócić w „Detours”, które jednak zawieszono w czasie, nie będzie go także w Epizodzie VII.

Czekamy jeszcze na potwierdzenie występu Grega Ellisa (21 marca 1968), kolejnego brytyjskiego aktora z sukcesami na West Endzie, który zaczął swój romans z telewizją i kinem. Na swoim koncie ma mniejsze role w „Titanicu”, „Star Trek: Stacja kosmiczna”, „Z archiwum X”, „Piratach z Karaibów” (1, 3 i 4), „Beowulf”. Podkłada zarówno głos jak i grywa. Nie gardzi też grami. Wystąpił także w „KOTORze II” i „TORze”. Pojawił się też w „Wojnach klonów” jako Turk Falso.

Z niepotwierdzonych aktorów mowa jest jeszcze o Brencie Spinerze, który najbardziej jest znany jako Data ze „Star Trek: Następne pokolenie”. Warto dodać, że aktor już współpracował z Weismanem. Benjamin Diskin, który w „Wojnach klonów” Filoniego grał między innymi WAC-47. Oraz Stephen Stanton, który u Filoniego grał Tarkina, być może powróci do roli. Podobno w jednym z odcinków usłyszymy też głosy Filoniego i Weismana.
KOMENTARZE (5)

Rebelianci

"Rebelianci": "Entanglement"

2014-08-25 11:59:30 YouTube

Przed nami trzeci z czterech klipów przedpremierowych z serialu "Star Wars: Rebelianci". Tym razem nosi on tytuł "Entanglement" i skupia się na postaci Zeba. Poprzednie filmiki - "The Machine in the Ghost" oraz "Art Attack" znajdują się tu i tutaj.W Sieci ukazał się też kolejny filmik z serii "Secrets of Star Wars Rebels", tym razem prezentujący AT-AT. W chwili obecnej dostępny jest na stronie Toys "R" Us.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (74)

Rebelianci

Reklamy "Rebeliantów"

2014-08-23 10:57:16 YouTube

Kampania reklamowa "Rebeliantów" rusza pełną parą: na Oficjalnej wstawiono trzy nowe spoty telewizyjne promujące serial. Przypominamy, że premiera filmu "Spark of Rebellion" nastąpi trzeciego października, a właściwego serialu - trzynastego. Zapraszamy do oglądania.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (10)

Rebelianci

Klip z Zebem

2014-08-22 17:12:59 THR

Dzięki artykułowi na Hollywood Reporterze możemy obejrzeć krótką zapowiedź trzeciego z czterech klipów z serialu "Rebelianci" - tym razem bohaterem jest Zeb. Pełna wersja w poniedziałek.

Przy okazji, pojawiło się kilka nowych detali dotyczących DVD "Spark of the Rebellion". W Stanach na płycie znajdzie się pilot, cztery przedpremierowe klipy i nieokreślony film zza kulis. Dodatkowo w opakowaniu znajdzie się model 3D statku "Ghost".Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (14)

Rebelianci

Rebeliancka ekipa

2014-08-20 16:55:26

Serial „Rebelianci” rusza niebawem z kopyta, pierwsze książki pojawiły się już w sklepach, a premiera telewizyjna już niedługo. To dobry moment by przyjrzeć się sylwetkom twórców, których już nam przedstawiono.

Mózgiem serii jest Simon Kinberg, który też jest jej producentem i jednym ze scenarzystów. To Kinerg jest oficjalnie twórcą tego serialu, chwali się także tym, że jest autorem finału pierwszego sezonu. Więcej o Kinbergu pisaliśmy tutaj. Warto dodać, że obecnie jest jedną z ważniejszych osób zaangażowanych w przyszłość sagi, bowiem jest także konsultantem Epizodu VII, choć sam przyznaje, że nie ma z tym dużo do roboty, a także scenarzystą (i prawdopodobnie producentem) jednego ze spin-offów.

Producentów serialu jest jednak więcej. Jednym z nich jest oczywiście Kathleen Kennedy ale jej wkład w serial jest ograniczony, ona bardziej pełni rolę nadzorcy całego Lucasfilmu i osoby zatwierdzającej wydatki. Jej filmowy dorobek prezentowaliśmy tutaj.

Drugim filarem serialu jest Greg Weisman (właściwie to Gregory David Weisman urodzony 28 września 1963 w Los Angeles). Greg jeszcze od czasów szkolnych bardzo lubił historię, stąd nie raz wykorzystywał ją w swojej pracy. Po studiach przeniósł się do Nowego Jorku, ale nie udało mu się znaleźć pracy w zawodzie. Następnie wrócił do Los Angeles, gdzie dostał pracę w D.C. Comics nad „Capton Atom”. Pracował także nad serią komiksową „Black Canary”, która jednak nie ujrzała światłą dziennego. W 1991 został zauważony przez ludzi w Disneyu i zaczął u nich pracować. Początkowo robił drobne rzeczy, ale potem przyszedł czas na serial „Gargoyles” którego był współtwórcą (choć nieoficjalnie), a także „The Spectacular Spider-Man”, którego był producentem. Znany jest też z seriali „Young Justice” oraz scenariusza dla „DC Showcase: green Arrow” oraz filmu na DVD „Superman/Batman: Apocalypse”. W grudniu 2013 zadebiutował jako pisarz powieścią „Rain of the Ghosts”, jej sequel „Spirits of Ash and Foam” się ukazał w Stanach w wakacje. Tworzył także komiksy będące dodatkami do jego seriali („Gargoyles” i „Young Justice”), a nawet próbował swoich sił z parodią swoich dzieł.
Weisman znany jest z tego, że lubi posiedzieć na forach i online rozmawiać z fanami o serialach nad którymi pracuje. Jest też wielkim miłośnikiem dzieł Williama Szekspira, do którego często nawiązuje. Właściwie wszystkie postacie „Gargoyles” w sposób luźny bazują na bohaterach szekspirowskich. Swoją drogą zauważono, że lubi także w swoich dziełach obsadzać aktorów ze „Star Treka” (Nichelle Nichols, Jonathan Frakes, Marina Sirtis, Brent Spiner czy Bruce Greenwood). W 1991 ożenił się z Beth z którą ma dwoje dzieci, córkę Erin (1995) i syna Bennyego (1997).

Trzeci filar serialu to znany fanom Dave Filoni, twórca „Wojen klonów”. Również będzie tym razem bardziej producentem, choć pewnie napisze parę scenariuszy i wyreżyseruje czasem jakiś odcinek. Producentami wykonawczymi pozostaną Cary Silver i Athena Yvette Portillo (producentka liniowa), także weterani „Wojen klonów”.

Na razie nie znamy za bardzo reżyserów poszczególnych odcinków, póki co zdradzono dwóch. Są to Steward Lee, Steven G. Lee. Steven zadebiutuje w „Rebeliantach” jako reżyser, ale od lat jest związany z Lucasfilm (i Industrial Light and Magic). Jako animator i spec od efektów pracował przy „Mrocznym widmie”, „Raporcie mniejszości” Stevena Spielberga, „Mission: Impossible II: czy „Sky Kapitan i świat jutra”. Miał też swój wkład w obie części „The Force Unleashed”. Steward Lee natomiast pracował już przy „Wojnach klonów” jako animator, ale też i reżyser. Ma też na koncie udziały w kilku innych serialach animowanych w tym „Batmanie” z lat 2005-2006, czy „Powrocie do przyszłości”.

Scenarzyści o których wiemy to Kinberg, Filoni oraz Katie Lucas, która debiutowała w tej roli w „Wojnach klonów”. Krążą plotki, że jeszcze jednym ze scenarzystów będzie Kevin Hopps, twórca komiksów, który kiedyś współpracował z Weismanem.

Za koncept strony wizualnej odpowiada cały zespół, któremu przewodniczy Kilian Plunkett, który odpowiadał między innymi za koncepcje podstawowe „Wojen klonów”. Poza filmami znamy go przede wszystkim jako rysownika komiksowego (w tym z Cieni Imperium). Wśród osób w jego zespole znajdziemy Amy Beth Christenson, która również od lat współpracuje z Lucasfilmem, zarówno przy grach („The Force Unleashed”) jak i „Wojnach klonów”. Z ekipy „Wojen klonów” ponadto powrócą Chris Glenn, Andre Kirk i Phattrapun C. Presley. Wspomagać ich będzie Darren Marshall, który wykona także rzeźby postaci. Oczywiście wspierać ich będzie także Dave Filoni, oraz podobno Chris Henderson (który także pracuje przy Epizodzie VII – info nie zweryfikowane). Wielkim nieobecnym natomiast jest Ralph McQuarrie, który choć nie żyje wciąż będzie miał wielki wpływ na serial.

Za animację odpowiada zespół, któremu przewodzi kolejny weteran nie tylko „Wojen klonów” ale i ILM - Joel Aron. Zadebiutował on jeszcze w 1991 przy filmie „Hook” Stevena Spielberga. Pracował przy wielu filmach takich jak „Park jurajski”, „Lista Schindlera”, „Star Trek: Pokolenia”, „Jumanji” Joe Johnstona, „Zemsta Sithów”, „Piraci z Karaibów” (2 i 3 część) czy „Indiana Jones i królestwo kryształowej czaszki”. Pomagać mu będą Keith Kellogg („Wojny klonów”, „Patriota”, „Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa”, „Matrix” (2 i 3)) i Paul Zinnes ( Star Wars Racer”, „Wojny klonów”, „Pajęczyna Charlotty”), obaj związani też z ILM.

Za dźwięk będzie odpowiadał Matthew Wood, który pracuje przy Epizodzie VII, ale na swoim koncie ma „Wojny klonów”, „Zemstę Sithów” (dodatkowo podkładał głos generałowi Grievousowi), „Super 8” czy „W ciemność. Star Trek” J.J. Abramsa, „Red Tails” czy „Kroniki Młodego Indiany Jonesa”. Od lat związany z Lucasfilmem.

Muzykę skomponuje ponownie Kevin Kinner, czyli kolejny weteran „Wojen klonów”, choć z pewnością usłyszymy też wariacje utworów Johna Williamsa, co już zresztą zapowiadają pierwsze fragmenty.

Ze strony Lucasfilm Story Group za serial odpowiada na pewno Pablo Hidalgo. Reszta na razie się nie ujawniła.
KOMENTARZE (5)

Rebelianci

Data premiery "Rebeliantów" - UPDATE

2014-08-19 15:30:32 Starwars.comOficjalna właśnie ogłosiła datę premiery nadchodzącego serialu "Star Wars: Rebelianci". Pilot zatytułowany "Spark of Rebellion" (wyjaśnia się zatem czym było tajemnicze DVD) zadebiutuje w piątek, 3. października "na Disney Channels na całym świecie". Pierwszy "zwykły" odcinek będzie miał swoją premierę w USA 13. października, a wszystkie będą emitowane w każdy poniedziałek. "Rebelianci" ukażą się w 33 językach i 163 krajach. "Spark" będzie dostępny już 29. września w Disney Channel SVOD oraz w aplikacji WATCHDisneyXD (niestety, tylko w Stanach).

4. października pilota będzie można kupić w iTunes, Amazon Prime, Google Play i Disney XD VOD. 6. dnia miesiąca premiera nastąpi na Disney XD, a od 14. DVD "Spark of Rebellion" pojawi się w amerykańskich sklepach. Nam pozostaje czekać na oficjalne potwierdzenie polskiej daty premiery.

UPDATE - 20.08.14.

Na Facebooku SWAT-u potwierdzono, że film "Iskra rebelii" zostanie wyemitowany w Polsce na kanale Disney XD 4. października o 9:30, czyli dzień po premierze światowej.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (18)

Rebelianci

"Rebelianci": "Art Attack"

2014-08-18 17:04:03 Różne

Przed nami drugi z czterech klipów promocyjnych z "Rebeliantów" - tym razem jest to "Art Attack", skupiający się na postaci Sabine. Jeśli chcecie przypomnieć sobie zeszłotygodniowy "The Machine in the Ghost", kliknijcie tutaj. Za tydzień prawdopodobnie zobaczymy filmik z Zebem.ToysRus wydało też kolejny filmik z serii "Secrets of Star Wars Rebels", tym razem prezentujący Choppera. Jeśli wejdziecie na stronę sklepu, możecie zobaczyć jakie klipy są zaplanowane na kolejne tygodnie - ostatni ukaże się 26 października. Przy okazji, pojawiła się plotka, że niemiecka premiera serialu będzie miała miejsce w piątek 3 października. Może w podobnym czasie "Rebelianci" pojawią się również w Ameryce.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (10)

Rebelianci

Plotki o "Rebels" #18

2014-08-15 19:58:06 Różne

Przed nami kolejna zapowiedź klipu z "Rebeliantów", który ukaże się w najbliższy poniedziałek - tym razem jest to "Art Attack" z Sabine w roli głównej. Co ciekawe, oficjalny profil serialu na Facebooku potwierdził, że te filmiki nie są częścią odcinków, a jedynie materiałami promocyjnymi. Na razie nie wiadomo w jaki sposób (i czy w ogóle) wpasują się w główną historię.Na Amazonie można już bez problemów zamawiać DVD "Spark of Rebelion", pojawiła się również okładka (w Kanadzie będzie można dostać wersję dwujęzyczną, angielską i francuską). Nadal nie ma jednak oficjalnego oświadczenia Lucasfilmu co takiego znajdzie się na tej płycie. Pojawiła się też plotka, jakoby "Rebelianci" mieli być pokazywani na brytyjskiej platformie Sky jeszcze w sierpniu. Przedstawiciele firmy potwierdzili, że posiadają takie informacje, ale nie znają jeszcze konkretnej daty premiery.Sporo nowych informacji o serialu wyciekło dzięki premierze książeczki "Rebels: Head to Head". Na Facebooku Yakface można poprzeglądać wybrane zdjęcia nowych bohaterów, droidów, pojazdów i zwierząt. A oto, co można tam wyczytać (uwaga na drobne spoilery):

  • Postacie:(Spoiler):Amda Wabo to Aqualish i wytwórca broni cechujący się ostrożnością. Maketh Tua jest pierwszą potwierdzoną kobietą z serialu, która będzie wspierała Imperialnych. Pochodzi z Lothalu, lecz studiowała na bardziej "cywilizowanych" światach i lubi inteligentne rozmowy. Zare Leonis (o którym pojawiły się już plotki) to uczeń Akademii, wysportowany, skromny i posiadający zdolności przywódcze. Dev Morgan to kolejny ze studentów, który przybył wraz z nową falą uczniów. Nie lubi mówić o swojej przeszłości, acz uwielbia rywalizację. Morad Sumar jest rolnikiem, ma farmę w pobliżu miasta Kothal, lecz jego ziemie zechcą zabrać Imperialni, ponieważ znajduje się na niej ruda. Tsoklo to Rodianin, pracownik fabryki i typowy donosiciel, który wsypuje zarówno kolegów z pracy, jak i tych, którzy chcą się buntować przeciwko rządowi. Lyste to młody, ambitny i pozbawiony poczucia humoru oficer odpowiedzialny za dostawy. Stary Jho jest ithoriańskim właścicielem knajpy i platformy lądowniczej na obrzeżach Stolicy. Ma uszy otwarte na wszelkie plotki, które mogą przydać się rebeliantom.(Koniec Spoilera)

  • Droidy:(Spoiler):Droid protokolarny z Lothalu, wyraźnie wzorowany na starym koncepcie Threepio, to typowy widok na planecie. Pojawi się też droid-pilot z serii RX, znany wcześniej ze Star Tours, IG-RM oraz astromech z Lothalu.(Koniec Spoilera)
  • Zwierzęta:(Spoiler):Tibidee to stworzenie latające, odlegle spokrewnione z mynockami i neebrayami. Żyją na kilku górskich planetach Zewnętrznych Rubieży, przyciągają je sygnały elektryczne. Kot lothalski (Loth-cat) to lokalna odmiana tooki, kotopodobnego zwierzęcia znanego z "The Clone Wars". Żyje w wysokich trawach i choć często ucieka przed walką, to potrafi zaatakować większego od siebie. Fyrnocki to istoty, które wyewoluowały na asteroidach z niewielką ilością atmosfery. Często zapadają w głęboki sen i nienawidzą światła, dlatego są o wiele niebezpieczniejsze w ciemności.(Koniec Spoilera)

  • Pojazdy: w serialu zobaczymy TIE Advanced Inkwizytora, landspeedery, jumpspeedery oraz okręt przewozowy C-Roc.

Warto też zajrzeć do facebookowego albumu Star Wars Rebels, gdzie praktycznie każdego dnia pojawia się nowe zdjęcie. W tej chwili znajduje się tam sporo prac koncepcyjnych, nowe karty bohaterów, broni oraz pojazdów.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (9)

Rebelianci

"Rebelianci": "The Machine in the Ghost"

2014-08-11 22:37:18 Różne

Do Sieci właśnie trafił zapowiadany ostatnio klip z serialu "Rebelianci", zatytułowany "The Machine in the Ghost". Był on dostępny już parę godzin temu na stronie Disneya, lecz niestety tylko w USA. Ponadto, jak już wiemy, przez następne trzy tygodnie zobaczymy kolejne interstitiale. Co ciekawe, prawdopodobnie wiadomo już jakie fragmenty zobaczymy - wszystko dzięki niedawno wydanej książeczce "Rise of the Rebels". Składa się ona z czterech rozdziałów, pierwszy z nich nosi tytuł "The Machine in the Ghost" i opisuje dokładnie to, co dzieje się na klipie. Kolejne to "Art Attack" (z Sabine), "Entanglement" (Zeb w roli głównej) oraz "Property of Ezra Bridger" (jak sugeruje tytuł, z młodym złodziejaszkiem). Wszystkie filmiki były pokazywane na Star Wars Weekends. Zapraszamy do oglądania.Zgodnie z zapowiedzią na stronie ToysRUS zaczęły się ukazywać "Sekrety Rebeliantów". Pierwszy filmik, prezentujący statek "Ghost", możecie zobaczyć poniżej.W zeszłym miesiącu pojawiła się plotka o DVD "Spark of Rebelion", które pojawiło się na francuskim i brytyjskim Amazonie. Wydaje się ona coraz bardziej prawdopodobna, bo produkt ten można było zamawiać w amerykańskiej wersji sklepu, ale wydaje się, że zniknął. Wedle TFN-u DVD ma się ukazać 14 października i kosztować niecałe 20 dolarów.

Ciekawe wieści znowu pojawiły się dzięki zabawkom. Na stronie sklepu Target można zamówić sześciopak figurek i w ich opisie pada informacja: Czy Rebelianci będą w stanie przetrwać razem z Inkwizytorem po ich stronie? Nie wiadomo jednak czy w serialu rzeczywiście będziemy świadkiem dołączenia Pau'anina do ekipy, czy to tylko pomyłka producenta. Z kolei redakcja Making Star Wars dotarła do opisu nowej maski Dartha Vadera od Hasbro: (...) tocz bitwy z buntownikami, tak jak złowrogi Darth Vader z "Rebeliantów"! Plotki o możliwym wystąpieniu tego bohatera pojawiały się już kilkakrotnie.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (8)

Rebelianci

Nowe klipy z "Rebeliantów"

2014-08-08 19:34:33 Różne

Premiera "Rebeliantów" jest już coraz bliżej (choć konkretnej daty nadal nie znamy), dlatego Lucasfilm coraz bardziej angażuje się w kampanię promocyjną. Ostatnio mieliśmy dwa nowe filmy, a już potwierdzono, że w poniedziałek ujrzymy kolejną zapowiedź - będzie to fragment odcinka "The Machine in the Ghost". Wersja skrócona już ukazała się na IGN-ie i ma to być pierwszy z filmików przygotowanych na kolejne cztery tygodnie. Co ciekawe, podobno przed "Żółwiami ninja" w amerykańskich kinach jest pokazywany zupełnie nowy zwiastun, ale na razie brak konkretów.Dzięki brytyjskiej wersji Disney XD możemy też posłuchać motywu głównego z serialu. W Sieci ukazał się jeszcze jeden klip z Ezrą, ale nie jest dostępny w Polsce nawet po zmianie regionu strony. Miejmy nadzieję, że wkrótce ukaże się też na Oficjalnej.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (8)

Rebelianci

"Rebelianci": "Behind the Force"

2014-08-07 21:22:58 YouTube

Jeśli oglądaliście nagrany przez fana film z panelu "Behind the Force" na Star Wars Weekends, to być może pamiętacie krótki wstęp z udziałem Filoniego. Teraz kanadyjski kanał słynnego sklepu z zabawkami, ToysRUs, wgrał ów film na YouTube. Nie ma tam wiele odkrywczych informacji o serialu, ale pojawiają się nowe sceny. Firma wgrała też 60-sekundowy zwiastun - ten sam, co z maja, ale ze wstępem Filoniego. Reżyser zachęca, by wchodzić na stronę ToysRUs, by odnaleźć sekrety "Rebeliantów". Może w przyszłości pojawi się tam jakaś dodatkowa zawartość, na razie zainteresowani mogą kupić gadżety i zabawki z serialu. Tymczasem zapraszamy do oglądania.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (8)

Rebelianci

7 minut "Rebeliantów" - UPDATE

2014-08-04 20:59:41 Yahoo

W dniu dzisiejszym na amerykańskim Disney XD ma miejsce powtórka "Fineasza i Ferba Star Wars", a w jej trakcie zostanie pokazany siedmiominutowy fragment "Rebeliantów". Filmik jest już jednak dostępny na francuskim Yahoo i możecie zobaczyć go poniżej. Jeśli w Sieci ukaże się wersja angielska (co w naszej strefie czasowej nastąpi prawdopodobnie dopiero jutro), zaktualizujemy newsa. Zapraszamy do oglądania.

UPDATE

Przed wami preview w języku angielskim:Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (62)

Rebelianci

Plotki o "Rebels" #17

2014-08-01 20:16:03 Różne

Jak to zwykle bywa, po Comic Conie do sieci wpłynęła cała masa nowych wywiadów z twórcami serialu "Rebelianci". Krótką relację z imprezy możecie przeczytać na Oficjalnej, aczkolwiek nie ma tam za wiele nowych informacji. Ciekawą rozmowę ze Stevem Blumem (Zebem) przeprowadził serwis Hitfix. Aktor powiedział, że akcent Orreliosa to "zły brytyjski" będący w istocie mieszanką kilku: londyńskiego, północnoangielskiego i australijskiego, aczkolwiek myślano też o innych, na przykład wschodnioeuropejskim. Jak już wiemy, rasa Zeba wiele wycierpiała od Imperialnych, ale jeszcze brak konkretów w tej sprawie. Wojownik jest przyjacielem Kanana i Hery, mamy też obserwować rozwój jego relacji z Sabine. Chyba najważniejszą informacją wynikającą jest fakt, że skończono już nagrywać sezon pierwszy.

video platformvideo managementvideo solutionsvideo player


W rozmowie z Superhero Hype Simon Kinber potwierdził, że ekipa wie już w którym momencie serial połączy się z "Nową nadzieją", acz w wywiadzie dla Slashfilmu zarówno on, jak i Filoni powiedzieli, że zdarzenia o szerokiej skali będą ukazywane podobnie jak w Epizodzie IV: słyszymy tam o rozwiązaniu Senatu, ale tego nie widać. Twórcy nie chcą na przykład wysyłać załogi "Ghosta" na Yavin, bo wedle nich sprawiałoby to wrażenie, że galaktyka jest małym miejscem. W jeszcze innej rozmowie Filoni powiedział, że w graffiti Sabine będą widoczne wpływy mandaloriańskiego kubizmu znanego z "The Clone Wars", acz dziewczyna będzie miała własny, unikalny styl. Ze względów rozrywkowych (bo za wiele informacji tam nie pada) warto również zobaczyć ten wywiad na Entertainment Weekly.

W sieci ukazało się pełne nagranie panelu z Comic Conu i około 27. minuty możemy posłuchać (tylko posłuchać, bo najwyraźniej nie pozwolono na nagrywanie) jedynego klipu z imprezy, który do tej pory nie ukazał się na Oficjalnej. Słychać tam Herę, Sabine i prawdopodobnie acklaya oraz fragmenty utworów z "Ataku klonów".Po pokazie premierowego odcinka nie wyciekły większe spoilery, ale pojawiające się w Internecie recenzje są pozytywne. W jednej z nich Peter Morrison z Rebels Report napisał ciekawą rzecz: przed pokazem Filoni zastrzegł, że odcinek nie jest jeszcze w pełni gotowy i podobno w pewnych momentach było to widać. Swoją drogą, oficjalny profil serialu na Facebooku zaczął się uaktywniać ostatnimi czasy; wstawiono tam między innymi pracę koncepcyjną przedstawiającą kwaterę Kanana oraz krótki profil mężczyzny. Zapewne wkrótce pojawią się nowe obrazki.Z drobniejszych wieści - po debiucie książki "Rebels: Ultimate Sticker Collection" (o czym pisaliśmy tutaj) wypłynęło kilka drobnych spoilerów: jeden z odcinków prawdopodobnie będzie się nazywał "Disrupted" i zobaczymy w nim rebeliantów kradnących broń. Podczas tej misji wpadną na Artoo i Threepio. Przy okazji, dzięki premierze książki "Rebels: The Visual Guide" (kilka przykładowych stron na Oficjalnej) możemy porównać jak te droidy wyglądały w "The Clone Wars", a jak będą prezentować się w "Rebeliantach".Dzięki jednej z recenzji tej książki możemy się ponadto dowiedzieć, że miecz Ezry (nazywany przez żartobliwych/złośliwych fanów "zszywaczem") będzie dodatkowo blasterem. Skoro w temacie książkowym jesteśmy, to po Comic Conie część osób ma już dostęp do książki "A New Dawn" Johna Jacksona Millera, która skupia się na postaciach Kanana i Hery przed właściwą fabułą serialu. O szczegółach można poczytać na przykład na forach TNU-u, a tu przedstawimy dwa ważne spoilery dotyczące postaci byłego Jedi: (Spoiler):po pierwsze, "Kanan Jarrus" to pseudonim. Mężczyzna tak naprawdę nazywał się Caleb Dume i zmienił imię po powstaniu Imperium, by uniknąć wykrycia. Po drugie, ujawniono jego mistrzynię: była nią Depa Billaba, która zginęła, broniąc go podczas rozkazu 66. To kolejna zmiana w stosunku do EU (w którym Depa zapadła w śpiączkę, a ostateczne okoliczności jej śmierci pozostały nieznane).(Koniec Spoilera)

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (15)
Loading..