TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

Premiera "Rebels: Spark of Rebellion"

2014-09-26 09:44:50 Różne

Do oficjalnej premiery "Rebeliantów" pozostał jeszcze tydzień czasu, ale użytkownicy aplikacji WATCH Disney XD (czyli ci, którzy mają opłacony abonament u jednego z amerykańskich dostawców usług TV) mogą się cieszyć serialem już od dziś. Pierwotnie premiera miała nastąpić 29 września, ale oficjalna niedawno wypuściła wieść o zmianie daty. Z kolei jutro zwycięzcy konkursu sieci kin Helios będą mogli zobaczyć "Iskrę rebelii" na dużych ekranach. Tymczasem mamy dobrą okazję do przypomnienia sobie zwiastunów serii.Premiera kinowa odbyła się również w Londynie, ale publicznością były gwiazdy i ich dzieci. Poniżej możecie zobaczyć jak wyglądała cała impreza.W telewizji serial formalnie zadebiutuje 3 października w Stanach i dzień później w Polsce.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (15)

Rebelianci

Plotki o "Rebels" #22

2014-09-22 19:24:00 Różne

Przed nami kolejna porcja materiałów filmowych powiązanych z serialem "Star Wars: Rebelianci" - na dobry początek jeszcze jeden krótki zwiastun, tym razem noszący tytuł "Generations". A w najnowszym wydaniu imperialnych wiadomości możemy posłuchać o bohaterze filmiku "Not What You Think"/"Własność Ezry Bridgera" - baronie Valonie Rudorze (pisownia niepotwierdzona).Ukazała się również polska wersja jednej z reklam serialu.Z kolei siódme już "Sekrety Rebeliantów" prezentują AT-DT, czyli maszynę powstałą specjalnie na potrzeby nowego serialu. Wedle słów narratora, jej zaletą jest przede wszystkim szybkość.Do Sieci znowu wyciekły opisy odcinków, po raz kolejny dzięki niemieckim stronom Star Wars Union i Gamona; tłumaczenie na angielski na Rebels Report. Pierwsze dwa opisy można przeczytać w tym newsie, poniżej nowe.

"Rise of the Old Masters" (niem. "Der Aufstieg der alten Meister") - (Spoiler):Rebelianci dowiadują się, że stara mistrzyni Jedi Luminara Unduli jest przetrzymywana w układzie Stittgen. Docierają do niej tylko po to, by wpaść w pułapkę zastawioną przez Inkwizytora, ale dzięki pracy zespołowej udaje im się z ledwością uciec.

Autorzy SWU zaznaczają, że "Stittgen" jest prawdopodobnie pomyłką i chodzi o Stygeon - planetę, która miała pojawić się w TCW, a która to zadebiutowała w komiksie "Son of Dathomir".
(Koniec Spoilera)

"Breaking Ranks" (niem. "Ezra undercover") - (Spoiler):Rebelianci wysyłają Ezrę do imperialnej akademii pod fałszywym imieniem, aby ukradł dekoder. Tam młodzieniec poznaje dwóch nowych przyjaciół, Zarego i Jaia, którzy również należą do najlepszych kadetów. Gdy Ezra dowiaduje się, że Imperator chce, aby najlepszych przyprowadzić przed jego oblicze, próbuje uciec z akademii razem z przyjaciółmi. Niemal im się to udaje, ale Zare decyduje się zostać, ponieważ to jedyna możliwość, aby mógł odnaleźć swoją zaginioną siostrę.(Koniec Spoilera)

Jest niemal pewne, że opisy są wiarygodne, ponieważ zgadzają się z informacjami, które pojawiły się dzięki książce "Rebels: The Visual Guide".Znowu pojawiają się informacje o znanych aktorach: Anthony Daniels udzielił wywiadu dla Entertainment Weekly, w którym potwierdził - bez większych niespodzianek - że wcieli się w rolę Threepio (aktor rozmawia też o Epizodzie VII). Z kolei w wydaniu papierowym EW padła informacja, że Billy Dee Williams zagra Landa, co właściwie jest kolejnym potwierdzeniem dawnej plotki.

Wreszcie, autor tekstu ze strony Digital Spy przedstawia kilka drobnych spoilerów na temat pilotowego odcinka, z których większość już znamy. Jedyną nowością jest fakt, że w filmie znajdują się odniesienia do postaci (Spoiler):Tarkina i Jabby(Koniec Spoilera). Poznamy też definicję Mocy wedle Kanana - podobno bez wzmianek o midichlorianach.

Przypominamy też, że już w tę sobotę odbędą się pokazy przedpremierowe "Iskry rebelii" w całej Polsce dla zwycięzców w konkursie sieci kin Helios. Bilety już można odbierać w kasach, wystarczy pokazać zwycięski esemes.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (9)

Rebelianci

Zwiastun filmu "Rebels"

2014-09-21 13:01:42 Oficjalna

W sieci ukazał się najnowszy trailer filmu będącego wstępem do serialu "Rebels". Premiera planowana jest na piątek, 3 października, na Disney XD. Oprócz kilku znanych już scen, pojawia się także kilka nowych.

"Star Wars: Rebels" kontynuuje epicką tradycję legendarnej sagi, pokazując nowe, ekscytujące przygody.

Dla galaktyki nadeszły mroczne czasy. Imperium zaciska swoją pięść na niemal każdym ze światów. Kiedy zaczyna się serial, imperialne siły okupują odległą planetę, a jego przedstawiciele rządzą żelazną ręką i utrudniają życie jej mieszkańcom. Przebiegła i zróżnicowana załoga statku "Ghost" jest jedną z niewielu, które są na tyle odważne by stawić czoła tyranii. Ta grupa sprzeciwi się nowym złoczyńcom, pozna różnych przeciwników i wyruszy na wyprawę, która uczyni z nich bohaterów zdolnych wzniecić rebelię.


Na facebookowej stronie serialu zaprezentowano też kilka nowych grafik:

1. Broń agenta Kallusa, którą zdobył podczas bitwy o planetę Lasan. Warto dodać, że podobną posiada jeden z członków załogi "Ghosta" czyli Zeb, będący członkiem rasy z ww. planety.2. Jeśli już o Kallusie mowa, to zobaczmy projekt jego biura:3. Jak już wspominaliśmy, bohaterowie spotkają również devaroniańskiego handlarza informacjami, Cikatro Vizago. Jego ochronę stanowią droidy, wyprodukowane w tym samym zakładzie co Magna Guards generała Grievousa.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (11)

Rebelianci

Plotki o "Rebels" #21

2014-09-16 16:27:14 Różne

Ostatnio z "Rebeliantów" oficjalnie ukazała się nowa reklama telewizyjna, zatytułowana "Join the Team", niestety znów nie wnosząca wiele nowego materiału, acz i tak warta obejrzenia. Znacznie ciekawsze są nowe imperialne wiadomości, tym razem mówiące o przesiedleniach rolników na Lothalu; nad całym procesem czuwa minister Maketh Tua - spoilery dotyczące tej postaci znajdują się tutaj.Na YouTubie ukazał się też filmik pod tytułem "Droids", dostępny do tej pory jedynie na amerykańskiej stronie Disneya. Przedstawia on sceny z dwoma najsłynniejszymi robotami Sagi.Zaś w najnowszych "sekretach Rebeliantów" możemy się przyjrzeć gwiezdnemu niszczycielowi.Znów ciekawe plotki docierają do nas dzięki zabawkom, a konkretnie - zestawom LEGO. Do sieci wyciekły wczesne wersje pudełek. W zestawie "Ezra's Speeder Bike" pojawia się nowa postać w czerwonym kostiumie i z blasterem. Jest również pudełko z żołnierzami cienia (Shadow Troopers) i strażą cienia (Shadow Guard) znanymi z "The Force Unleashed", aczkolwiek pojawiają się teorie, że być może zobaczymy ich w serialu. Na trzecim obrazku widać prawdopodobnie nowy wygląd komandosów senackich - jednostek oryginalnie pochodzących z "The Clone Wars", być może w "Rebels" zobaczymy co się z nimi stało pod rządami Imperatora.W ostatnim Insiderze ukazało się sporo ciekawych informacji: w wywiadzie dla pisma Greg Weisman rozwinął myśl, którą wypowiedział jeszcze w marcu: zapytany o to jak "Rebelianci" połączą się z "Nową nadzieją", odparł, że cały serial będzie składał się z trzech duzych aktów, przy czym jeden akt to niekoniecznie jeden sezon, może być ich wiele. Początki będą skromne, bo wszystko zaczyna się od jednej planety i małej grupy bohaterów. Mimo że ostatecznie wiemy co się stanie w Epizodzie IV (tu producent zaznaczył, że ekipa "nie będzie zajmować się Lukiem"), to i tak twórcy mają sporo wolności w kreowaniu nowych postaci i miejsc. Akcja pierwszego sezonu dzieje się głównie na Lothalu, ale Weisman podkreślił, że nie oznacza to, że nie zobaczymy innych miejsc (w tej chwili, dzięki rozmaitym plotkom, mamy potwierdzone co najmniej trzy inne planety). Padło również pytanie o bezpośredni wpływ Palpatine'a - Imperatora zobaczymy w propagandzie, bo dla większości galaktyki jest bohaterem, ale Greg nie chciał zdradzić więcej szczegółów.

Freddie Prinze, czyli Kanan, nie ujawnił wielu nowości poza faktem, że w ekipie znajduje się brytyjski aktor, który gra trzy różne postacie w jednej scenie. Steve Blum (Zeb) zasugerował, że być może wcieli się w inne postaci, ale na razie nie może nic powiedzieć. Z kolei animator Joel Aron zdradził, że załoga pracująca nad "Rebeliantami" jest mniejsza od tej, która zajmowała się "The Clone Wars". Dodatkowo, ponieważ serial leci na Disney XD, to firma chce, aby paleta kolorów była jasna - tu warto przywołać słowa Hidalga, który niemalże rok temu twierdził, że wybór stacji nie ma wpływu na to, jak serial będzie wyglądał. Pismo przedstawiło też nowe członkinie Grupy Opowieści - Carrie Beck (o której kiedyś pisaliśmy) oraz Rayne Roberts. W rozmowie Carrie powiedziała, że w pierwszym zarysie serial czerpał sporo z "Drużyny A".Przy okazji, powtórzmy zawarte w tym newsie informacje istotne dla "Rebeliantów": Simon Kinberg potwierdził, że być może najpierw w serialu ujrzymy postaci, miejsca i pojazdy, które potem będziemy mieli okazję widzieć na dużym ekranie w Epizodzie VII.

Dość zabawny sposób prezentowania informacji wykorzystał dziennikarz serwisu Hit Fix. Na jednej z imprez organizowanych przez Lucasfilm posłał swojego dziewięcioletniego syna Toshiego na pokaz premiery "Rebeliantów", który to napisał swoją własną recenzję filmu. Choć oczywiście nie jest ona stuprocentowo wiarygodnym źródłem, na pewno warto przeczytać jak serial odbiera osoba z grupy wiekowej, dla której jest on przeznaczony. Toshi wspomina, że Inkwizytor rzuca mieczem jak bumerangiem, podobno pojawiają się też klony, które nie chcą "stać się złe" (parokrotnie była już mowa o dawnych żołnierzach Republiki, którzy nie chcą dołączyć do Imperium). Chłopiec mówi też o (Spoiler):uciekającym komandorze Codym.(Koniec Spoilera)

Wreszcie na koniec, na Facebooku serialu dostępna jest nowa porcja obrazków i prac koncepcyjnych (część wpletliśmy w tekst).

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (8)

Rebelianci

Nowe reklamy "Rebeliantów"

2014-09-12 23:12:57 YouTube

Dziś do Sieci trafiły nowe reklamy telewizyjne serialu "Star Wars: Rebelianci". Jeśli chcecie sobie przypomnieć pierwszą partię spotów, kliknijcie tutaj. Pierwsza reklama, zatytułowana "Take a Stand", niestety nie wnosi wiele nowego, ale z pewnością warto ją obejrzeć.Drugi spot, "Timeline", przedstawia jak "Rebelianci" wpasowują się w filmową sagę.Z kolei w "Tyranny of the Empire" możemy się przyjrzeć Imperialnym.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (5)

Rebelianci

Plotki o "Rebels" #20

2014-09-08 15:46:20 Różne

Po ostatniej serii klipów z serialu "Star Wars: Rebelianci" wieści na razie nieco przycichły, ale nie oznacza to, że nic się nie dzieje. Na początek prezentujemy nową porcję filmów, które pokazały się w Internecie - zaczynając od spotu zatytułowanego "Sabine and Hera".

Na tumblrowym HoloNecie dostępny jest nowy filmik prezentujący imperialne wiadomości - tym razem traktują one o zniszczeniu kontrowersyjnej statuy autorstwa bithańskiego artysty Jaya Nora z planety Garell (pisownia obu niepotwierdzona).Po drugie, ukazała się lepsza wersja reklamy LEGO, o której pisaliśmy tutaj.

Lego Star Wars Rebels from Blue Zoo on Vimeo.I wreszcie po trzecie, przed nami kolejny z "sekretów" "Rebeliantów", tym razem o myśliwcu TIE. Pada tam ciekawa informacja - Inkwizytor posługuje się zmodyfikowaną wersją tej maszyny, która potrafi wystrzeliwać urządzenia naprowadzające.Jedną z ważniejszych wieści z ostatnich dni są opisy dwóch pierwszych odcinków właściwego serialu (jeśli nie liczyć filmu pełnometrażowego), do których dotarła ekipa z niemieckiej strony StarWars-Union (premiera u sąsiadów odbędzie się 17 października, u nas na razie nie wiadomo kiedy zadebiutuje właściwy serial). Angielskie tłumaczenie (i analiza nawiązań do EU) dostępne jest na przykład na Rebels Report, a poniżej wersja polska. Oczywiście uwaga na spoilery.

"Droids in Distress" (niem. "Gefährliche Ware" - "Towary niebezpieczne") - (Spoiler):Ponieważ rebeliantom kończą się pieniądze, postanawiają podjąć się kolejnej pracy u Vizaga. Lecą na Garell, aby ukraść dla niego kilka skrzynek nielegalnej broni, ale potem Zeb dowiaduje się, że tymi broniami są dysruptory jonowe T7 - te same, których użyto do przeniesienia jego ludu z rodzinnej planety i niemal całkowitego zniszczenia ich. Przerażony, próbuje odwieść Kanana od wykonania roboty.(Koniec Spoilera)

"Fighter Flight" (niem. "Kampf mit dem TIE-Jäger" - "Walka z myśliwcem TIE") - (Spoiler):Ezra i Zeb bezustannie się kłócą. Aby się pogodzili, Hera zabiera ich na Kothal, aby kupili owoc zwany meiloorunem. Po kilku komplikacjach udaje im się zlokalizować skrzynkę owoców, lecz okazuje się, że już nabyło ją Imperium. Ezra natychmiast próbuje ukraść kilka meiloorunów, ale prowadzi to do walki ze szturmowcami.(Koniec Spoilera)

Ostatnio Tom Kane udzielił wywiadu dla The WolfPack Podcast. On sam na razie nie ma jeszcze roli, ale nie wyklucza, że Yoda być może się pojawi. Możemy być niemal stuprocentowo pewni, że usłyszymy Dee Bakera (który być może wcieli się w różnorakie zwierzęta, ponieważ słynie z udawania ich odgłosów), ale przynajmniej w pierwszym sezonie twórcy chcą, aby więcej było nowych aktorów.

Na koniec drobna informacja - kilka stron internetowych, między innymi Making Star Wars, miało okazję zobaczyć czwarty odcinek serii. Niestety nie ma żadnych spoilerów, ale sama recenzja jest bardzo entuzjastyczna.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (10)

Rebelianci

"Rebelianci": "Not What You Think" - UPDATE

2014-09-01 11:11:34 YouTube

W Sieci niedawno zadebiutował ostatni z czterech klipów przedpremierowych, którego bohaterem jest Ezra. Wydaje się jednak, że jego nazwę zmieniono w ostatniej chwili, ponieważ w książeczce "Rise of the Rebels" oraz ostatnim Insiderze nosi on tytuł "Property of Ezra Bridger". Za jakiś czas zapewne ukaże się wersja polska.

Skoro mowa o polskiej wersji, sieć kin Helios organizuje konkurs, w którym można wygrać bilet na przedpremierowy pokaz filmu "Iskra rebelii" w dniu 27 września. Wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie i wysłać SMS - więcej szczegółów w powyższym linku, czas mamy do 14 września. W kolejnym etapie można wygrać podwójne zaproszenie na premierę w Londynie - aby to zrobić, należy w SMS-ie odpowiedzieć na pytanie dlaczego warto dołączyć do rebelii. Spróbujcie, może Wam się poszczęści!Przed nami też kolejny filmik z serii "Secrets of Star Wars Rebels", tym razem o B-wingu.UPDATE - 02.09.14.

Na YouTubie ukazała się polska wersja językowa filmiku - jeszcze pod starym tytułem. Przy okazji, Greg Ellis - o którym już pisaliśmy - ujawnił, że w powyższym filmiku gra imperialnego pilota - barona Rudora. Jak słusznie zauważyła ekipa z Rebels Report, tytuł barona może pochodzić z EU, gdzie nadawano go najlepszym pilotom Imperium.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (22)
Loading..