TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

Plotki o "Rebels" #28

2015-01-31 13:59:34 RóżnePierwszy sezon "Rebeliantów" powoli zbliża się ku końcowi, co oznacza, że zaczynają pojawiać się pierwsze pogłoski o drugiej serii. Zacznijmy jednak od najbliższych odcinków: na stronie BWW ukazały się opisy odcinków, o których już pisaliśmy.

  • 9 lutego (na Disney XD) - "Call to Action" - Gdy zwiększa się społeczna świadomość dotycząca działań rebeliantów, ich celem staje się ważna imperialna sieć [informacyjna].

  • 23 lutego - odc. 114 - "Rebel Resolve" - Rebelianci atakują imperialnego kuriera w nadziei na zebranie informacji, które pomogą im w przedsięwzięciu niebezpiecznej misji ratunkowej.

Wiele osób podejrzewa, że tytuł ostatniego odcinka może brzmieć "Battle to the End", ponieważ tak nazywa się książeczka, która przedstawi wydarzenia z końcu sezonu. Jej opis brzmi: Gdy stawka jest większa niż kiedykolwiek, rebelianci muszą pracować razem, aby powstrzymać Imperium. Jeśli im się nie powiedzie, poniosą niewypowiedziane konsekwencje.

Przechodząc teraz do pogłosek o sezonie drugim, niewątpliwie najciekawszą informacją podzielił się Freddie Prinze na swoim Twitterze: na potrzeby nowej serii nagrano "niemal dwa razy tyle odcinków". Jak wiemy, pierwszy sezon oficjalnie składa się z szesnastu, przy czym klipy przedpremierowe liczą się jako jeden, film jako dwa, a właściwego serialu mamy trzynaście. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę tylko te trzynaście epizodów, to po pomnożeniu przez dwa daje to dwadzieścia sześć. A skoro ekipa nagrała "prawie" dwa razy tyle, to może to oznaczać, że - podobnie jak było w przypadku "The Clone Wars" - dostaniemy 22 odcinki. Zapewne więcej szczegółów zostanie podanych na Celebration.Serwis Cinelinx uzyskał potwierdzenie od Billy'ego Dee Williamsa, że w serialu jeszcze zobaczymy Landa, co zresztą zasugerował Filoni. Znacznie więcej zdradził Freddie w wywiadzie dla YodasNews. Pod koniec tego sezonu Kanan przekona się "co to znaczy być Jedi", zwłaszcza nauczy się bezinteresowności, która charakteryzuje mistrzów. W drugiej serii zaś dowie się jak "odpuścić"; poznamy w szczegółach jego ból w scenie, którą nagrał z Filonim bez udziału innych aktorów. Powiedział też, że gdy Jarrus był młody, to jego mistrzyni została "zabrana" (użył słowa "taken", co można interpretować jako "pochwycona", ale i "zabrana przez śmierć") i nie może zdradzać szczegółów, bo tego dowiemy się w sezonie drugim - no chyba że wcześniej przeczytamy komiks. W kolejnych odcinkach dowiemy się więcej o związku rycerza i Hery. Zadano mu też pytanie czy chciałby grać Kanana jeszcze poza sezonem drugim. Opowiedział, że owszem, kocha to robić, ale mogą go w każdej chwili zastąpić.Wywiadu udzieliła też Vanessa Marshall: opowiada głównie o tym jak fantastyczną postacią jest Hera, ale zaznaczyła też, że bardzo chciałaby, aby bohaterowie znaleźli się na Tatooine, bo to jedna z jej ulubionych planet i ma też nadzieję, że to właśnie ją zobaczyliśmy w teaserze "Przebudzenia Mocy". Życzyłaby też sobie, aby ukazano historię Syndulli, przede wszystkim dlaczego robi to wszystko. Aktorka nie może zdradzić co nas czeka w sezonie drugim, ale finał pierwszego podobno jest niesamowity. Co ciekawe, zrobiła koszulki ze szturmowcami z bananami zamiast blasterów, co z jednej strony odzwierciedla ich umiejętności strzeleckie, z drugiej odnosi się do faktu, że sama przynosi ekipie te owoce na sesje nagraniowe.

W poniższym filmie, nagranym podczas imprezy związanej z premierą pierwszego zeszytu "Star Wars" Marvela, pada pytanie o możliwość ukazania w "Rebeliantach" postaci z EU, takich jak na przykład Dash Rendar. Filoni odpowiada, że nie jest to wykluczone, bo TCW brało przecież wielu bohaterów czy projektów właśnie stamtąd. Zapytany jak historia Sabine ma się do wojny domowej Mandalorian ukazanej w poprzednim serialu, odparł, że ona i Ezra byli zbyt młodzi, aby mieć jakąś szerszą historię związaną z tamtym okresem. Padło oczywiście pytanie o Fulcrum, które ekipa bardzo szybko zbyła, mówiąc o tym, że fani potrafią analizować każdą klatkę filmu i zauważać takie rzeczy jak wzory kart do sabaka (i w tym momencie rozmowa zeszła na temat gry).Jeszcze z kwestii tożsamości Fulcrum: Jason Ward z MSW zapytał się Filoniego na powyższej imprezie czy moglibyśmy dowiedzieć się kim był tajemniczy informator jeszcze w tym sezonie, a ten "zaśmiał się jak pirat" i odparł, że cieszy się, że Jasona to obchodziło (cokolwiek miałoby to znaczyć). I na koniec: io9 przygotowało zestawienie najlepszych i najgorszych momentów z seriali w 2014 roku. Za najciekawszą uznano scenę z Luminarą, za najmniej ciekawy pomysł - procę Ezry.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (9)

Rebelianci

"Star Wars: Rebels" #10 w aplikacji

2015-01-26 07:21:19 Różne

Od dziś, dzięki aplikacji WATCH Disney XD, możemy oglądać kolejny odcinek serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "Vision of Hope". Właściwa premiera telewizyjna nastąpi za tydzień. Co ciekawe, jest on dostępny mniej więcej od piątku na platformie VoD Xfinity, ale tylko na telewizorach. Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć fragment odcinka pod koniec filmiku.

Załoga "Ghosta" próbuje udaremnić imperialny plan pochwycenia wygnanego dygnitarza, który chce zorganizować tajne spotkanie na Lothalu.W powyższym "Rebels Recon" pada pytanie o to w jaki sposób Kanan zdobył kryształ do miecza świetlnego, skoro wydaje się zaskoczony sposobem, w jaki Ezra dostał swój. Pablo odpowiada, że możemy zakładać, że - jak to miało miejsce w "The Clone Wars" - Jarrus uczestniczył w zgromadzeniu na Ilum. Planeta stała się tak popularnym miejscem, w którym młodziki odbywały rytuał przejścia, że Jedi mogli zapomnieć, że istnieją też inne miejsca. Pada też drugie, słynne już pytanie: kim jest Fulcrum. Hidalgo mówi, że kluczowe jest spojrzenie na historię i rolę informatorów w galaktycznych konfliktach... i cóż, zobaczcie sami. Wydaje się jednak, że ekipa z Lucasfilmu podjęła grę wskazówek/zwodzenia - po klipie z "Vision of Hope", jeśli spojrzycie na prawo od figurki Landa, zobaczycie znak Fulcrum. Niektórzy twierdzą, że pomarańczowe tło tylko potwierdza główny typ, ale może być to tylko nadinterpretacja.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (8)

Rebelianci

"Star Wars: Rebels" #9 w USA

2015-01-19 18:36:05 Różne

Dziś wieczorem czasu amerykańskiego na stacji Disney XD zostanie wyemitowany kolejny odcinek serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "Idiot's Array". Można go oglądać już od tygodnia w aplikacji WATCH Disney XD. Poniżej można przeczytać opis, zobaczyć fragment odcinka pod koniec filmiku oraz obejrzeć materiał o Carlissianie.

Niewłaściwy zakład z nowym znajomym zmusza załogę do przetransportowania niecodziennego ładunku.

W międzyczasie pojawiły się tytuły nowych odcinków. Pochodzą one z forum, ale wydają się wiarygodne (zwłaszcza, że sprawdziły się te styczniowe). Problem w tym, że w poście użyto nie numerów odcinków, a własnej numeracji, więc nie jest całkiem jasne, czy są to epizody następujące tuż po "Idiot's Array" W poście dotyczącym bieżącego miesiąca "Idiot's" oznaczono jako 111, ale wedle "Insidera" jego numer produkcyjny to 112. Nowy odcinek online zadebiutuje prawdopodobnie dopiero za tydzień, czyli 26 stycznia. A oto, jak prezentują się tytuły:

  • 2 lutego (na Disney XD) - odc. 112 - "Vision of Hope"

  • 9 lutego - odc. 113 - "Call to Action"

  • 23 lutego - odc. 114 - "Rebel Resolve"

Jeśli wersja z 13 odcinkami właściwego serialu jest nadal aktualna, to czeka nas jeszcze jeden, którego tytułu nie znamy. Poniżej można zaś zobaczyć pracę koncepcyjną z odcinka o numerze produkcyjnym 113, która podpowiada, że całkiem niedługo bohaterowie znajdą się w imperialnej części stolicy Lothalu.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (13)

Rebelianci

"Star Wars: Rebels" #9 w aplikacji - UPDATE

2015-01-12 08:40:08 Różne

Od dziś, dzięki aplikacji WATCH Disney XD, możemy oglądać kolejny odcinek serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "Idiot's Array". Właściwa premiera telewizyjna nastąpi za tydzień. Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć fragment odcinka pod koniec filmiku. Niestety, na razie nie ma żadnych informacji odnośnie nadchodzących epizodów oraz ich dat premier. Zapewne pojawią się one w najbliższych dniach.

Niewłaściwy zakład z nowym znajomym zmusza załogę do przetransportowania niecodziennego ładunku.Jeśli chodzi zaś o informacje z powyższego "Rebels Recon" o "Path of the Jedi", to twórcy potwierdzają, że w nowym kanonie istnieje wiele świątyń zakonu, rozsianych po całej galaktyce - dwie z nich, na Ilum i Devaronie, widzieliśmy w TCW. Filoni mówi też, że trwała dyskusja nad tym, na ile wiarygodne jest umieszczenie jednej na Lothalu, ale dodał, że ma to sens w "większym planie", którego twórcy jeszcze nie ujawniają. Na Making Star Wars teoretyzują czy nie mógłby być to punkt łączący serial z "Przebudzeniem Mocy" (także uwaga na ewentualne drobne spoilery). A pytanie z tego odcinka brzmi: czy szturmowcy są elitą Imperium, czy zwykłymi żołnierzami? Pablo nie chce "obrażać członków 501st", więc odpowiada dyplomatycznie, że różnie to bywa. Na "Tantive IV" nieźle sobie radzą, natomiast na Gwieździe Śmierci już nie jest tak dobrze.

UPDATE

Na Entertainment Weekly ukazał się filmik prezentujący postać Landa, który debiutuje w animowanej formie w tym odcinku. W jego rolę wciela się sam Billy Dee Williams, co nie powinno być zaskoczeniem dla osób, które śledziły plotki z ostatnich miesięcy. Co ciekawe, Filoni sugeruje, że to nie jedyny raz, gdy go zobaczymy - w przyszłych odcinkach ujrzymy jaki wpływ miał Carlissian na rebeliantów. Filmik dostępny jest w powyższym linku i poniżej.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (8)

Rebelianci

"Star Wars: Rebels" #8 w USA

2015-01-05 07:01:58 Różne

Dziś wieczorem czasu amerykańskiego na stacji Disney XD zostanie wyemitowany kolejny odcinek serialu "Rebelianci", zatytułowany "Path of the Jedi". Można go oglądać już od tygodnia w aplikacji WATCH Disney XD. Niestety, na razie nie wiadomo czy kolejny epizod, "Idiot's Array", będzie dostępny jeszcze dzisiaj, ponieważ wedle tej strony premiera telewizyjna będzie miała miejsce 19 stycznia, co oznacza, że w aplikacji odcinek powinien się pojawić 12 dnia miesiąca. Tymczasem zapraszamy do przeczytania opisów i obejrzenia fragmentów odcinka.

Gdy Ezra staje się coraz cenniejszym członkiem drużyny, staje naprzeciw swojemu największemu wyzwaniu.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (9)
Loading..