TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

"Rebelianci" 2x03 w Polsce

2015-10-30 18:40:35 Różne

Już jutro o 9:35 na kanale Disney XD Polska będzie można obejrzeć trzeci odcinek drugiego sezonu serialu "Star Wars: Rebelianci" - "Always Two There Are". Poniżej można zobaczyć fragmenty i przeczytać opis.

Ezra, Sabine, Zeb i Chopper podróżują na opuszczoną stację medyczną z misją zaopatrzeniową.Na oficjalnym kanale polskiego Disney XD ukazał się ponadto "Wielki przewodnik", czyli spolszczona wersja "Rebels: Episode Guide". Jest to dwudziestominutowy odcinek z narracją Kanana, który opowiada o wydarzeniach pierwszego sezonu.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (6)

Rebelianci

"Rebels" #16 w USA

2015-10-28 11:41:43 Różne

Dziś wieczorem czasu amerykańskiego na stacji Disney XD zostanie wyemitowany trzeci odcinek drugiego sezonu serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "Always Two There Are". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć fragmenty.

Ezra, Sabine, Zeb i Chopper podróżują na opuszczoną stację medyczną z misją zaopatrzeniową.

"Rebels Recon" z poprzedniego odcinka jest szczególnie interesujący. Filoni mówi w nim, że zawsze chciał zobaczyć walkę AT-TE z AT-AT, która byłaby niczym potyczki kaiju (słowo to oznacza po japońsku "wielkie stwory"; chyba najsłynniejszym jest Godzilla). Reżyser najchętniej w ogóle wywaliłby z odcinka fabułę i skupił się na samej bitwie, tak mu się podobała. Nie da się jednak ukryć, że AT-AT nie bez powodu są maszynami "kroczącymi" i gdy Kallus krzyczy: "Cała naprzód!" to przy tempie pojazdów jest to wedle Filoniego śmieszne. Swoją drogą, modele widziane w serialu to hybryda projektów Joe Johnsona i Ralpha McQuarriego, ale są o wiele większe od tych z "Imperium".

W dalszej części filmiku uwaga skupia się na Reksie i Ahsoce; reżyser wypowiada tu znamienne słowa: "Są razem, rozmawiają i przeżywają kilka miłych chwil. Niejako wyrażają swoją historię i jest kilka rzeczy, do których się odwołuję, nawet z czasów, gdy się spotkali po raz pierwszy, zanim to wszystko się skończy". Czyżby Dave dał tu mały sygnał, że któreś z nich zakończy swój żywot? A tym razem reconowe pytanie pochodzi od jednego z użytkowników Bastionu i brzmi: skąd Kanan wie o czipach klonów, skoro w komiksie "The Last Padawan" nie ma o tym mowy (Jarrus jest świadkiem wykonania rozkazu, potem również ma do czynienia z żołnierzami Republiki)? Pablo przyznaje rację - rzeczywiście tego w komiksowej historii nie ma, ale pomiędzy nią a serialem mija 14 lat, więc w tym czasie Jedi mógł dotrzeć do prawdy.

I jeszcze jedna ciekawostka na koniec: w oczekiwaniu na "Przebudzenie Mocy" sporo widzów "Rebeliantów" zastanawia się czy dostaniemy jakieś nawiązanie do siódmego epizodu, gdyż parę razy padały takie sugestie ze strony Disneya. Jedno już było, ale miało formę jedynie easter egga. Zaś w ostatnim przewodniku po odcinku pada wzmianka o tym, że Piątego brata wykreowano na podstawie niewykorzystanych projektów koncepcyjnych z "Przebudzenia" (być może jednych z tych?). Pozostaje również pytanie czy będzie to wyłącznie nawiązanie wizualne, czy może kryje się za tym coś więcej.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (9)

Rebelianci

"Rebelianci" 2x02 w Polsce

2015-10-23 12:18:40 Różne

Już jutro o 9:35 na kanale Disney XD Polska będzie można obejrzeć drugi odcinek drugiego sezonu serialu "Star Wars: Rebelianci" - "Relics of the Old Republic". Poniżej można zobaczyć fragmenty i przeczytać opis.

Ezra i załoga zaczynają się zaprzyjaźniać z kapitanem Reksem i jego kolegami. Gdy Imperium odkryje tę nowo powstałą przyjaźń, rebelianci i klony będą musieli połączyć siły, aby przetrwać atak wroga.Dodatkowo, dzięki Jedi Bibliothek ukazały się opisy kolejnych odcinków. Natomiast tutaj lub powyżej możecie zobaczyć nową reklamę skupiającą się na rebelianckich kobietach - w tym też nowej łowczyni, która po raz pierwszy występuje bez hełmu.

"Blood Sisters" - 27 listopada - Sabine eskortuje do sekretnego miejsca kuriera posiadającego informacje kluczowe dla rebelii. Jednak to zadanie jest trudniejsze, niż przypuszczała...

"Stealth Strike" - Okręt Imperium używa nowej superbroni, aby pochwycić Ezrę, komandora Sato i jego załogę. Kanan próbuje zniszczyć broń i uwolnić rebeliantów. Czy odniesie sukces w tej niebezpiecznej misji?

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (3)

Rebelianci

"Rebels" #15 w USA

2015-10-21 14:17:56 Różne

Dziś wieczorem czasu amerykańskiego na stacji Disney XD zostanie wyemitowany drugi odcinek drugiego sezonu serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "Relics of the Old Republic". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć fragmenty.

Ezra i załoga zaczynają się zaprzyjaźniać z kapitanem Reksem i jego kolegami. Gdy Imperium odkryje tę nowo powstałą przyjaźń, rebelianci i klony będą musieli połączyć siły, aby przetrwać atak wroga.A w "Rebels Reconie" z "The Lost Commanders" możemy usłyszeć, że gdy już postanowiono, że w serialu pojawi się Ahsoka, klony były pewnikiem. Dee z kolei mówi o tym, że minęło trochę czasu, zanim z Davem ustalił jak ma brzmieć Gregor. Od reżysera można też się dowiedzieć, że Wolffe'a nie było przy Plo Koonie, gdy inni żołnierze wykonali rozkaz 66. Pablo dodał, że oczywiście Rex dowiedział się od Fivesa o czipach kontrolujących zachowanie żołnierzy i choć początkowo mu nie uwierzył, to stało się coś, pod wpływem czego zmienił zdanie. A fanowskie pytanie brzmi: co się stało z klonami po wojnie? Właściwie odpowiedź padała wielokrotnie przy okazji różnych wywiadów, ale powtórzmy: część z nich stała się niedocenianymi weteranami, inni pozostali lojalni Imperium i zatrudniono ich na stanowiskach instruktorów w akademiach w całej galaktyce. Pamiętajcie, że możecie na Twitterze wysyłać swoje własne pytania, wystarczy dodać do nich hasztag #RebelsRecon.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (5)

Rebelianci

"Rebelianci" 2x01 w Polsce

2015-10-16 17:28:46

Już jutro o 9:35 na kanale Disney XD Polska będzie można obejrzeć pierwszy właściwy odcinek drugiego sezonu serialu "Star Wars: Rebelianci" - "The Lost Commanders". Poniżej można zobaczyć fragment odcinka i przeczytać opis.

Ahsoka wysyła rebeliancką załogę, aby znalazła bohatera wojennego i przekonała go do ich racji.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (3)

Rebelianci

"Rebels" #14 w USA

2015-10-14 14:49:55 Różne

Dziś wieczorem czasu amerykańskiego na stacji Disney XD zostanie wyemitowany pierwszy właściwy odcinek drugiego sezonu serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "The Lost Commanders". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć zwiastuny, które dziś się ukazały.

Ahsoka wysyła rebeliancką załogę, aby znalazła bohatera wojennego i przekonała go do ich racji.

Na dodatek mamy jeszcze kolejny filmik promocyjny, przedstawiający eskadrę Feniks.W Polsce odcinek zadebiutuje w sobotę o 9:35.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (3)

Rebelianci

Plotki o "Rebels" #45

2015-10-13 05:17:57 Rózne

Comic Con już się zakończył; podczas imprezy mieliśmy okazję posłuchać Sary Michelle Gellar, wcielającej się w Siódmą siostrę. Wczoraj w nocy zaś ujawniono kto wcieli się w Piątego brata: będzie to Philip Anthony Rodriguez. Aktor ten jest znany przede wszystkim z drobnych ról w serialach takich jak "Wzór" czy "CSI" oraz w grach komputerowych, między innymi "Metal Gear Solid", "GTA", "Counter Strike" czy "Dragon Age".Premiera "The Lost Commanders" już jutro, więc Disney XD mocno się szykuje. Brytyjska wersja kanału przygotowała wideo o klonach, w którym jest parę nowych ujęć.Na Zap2it ukazały się tytuły dwóch kolejnych odcinków serialu. Wikipedia "Rebeliantów" twierdzi, jakoby odcinkiem następującym po nich miałby być epizod o tytule "The Lost Children", ale w artykule brak źródła - jest to więc prawdopodobnie fanowski wymysł, zwłaszcza, że nowe tytuły pojawiły się również na niemieckojęzycznej Oficjalnej. Co ciekawe, obie strony podają piątkowe daty emisji zamiast środowych, więc może coś się pozmieniało w planach Disney XD.

 • 2x06 - "Blood Sisters" - 27 listopada.

 • 2x07 - "Stealth Strike" - prawdopodobnie 4 grudnia.

 • 2x08 - "Die Zukunft der Macht" - "Przyszłość Mocy"; zapewne chodzi o Moc przez duże "M", ale w niemieckim wszystkie rzeczowniki pisze się wielką literą, więc równie dobrze może to być jakaś inna siła czy potęga - 11 grudnia.

 • 2x09 - "Das Geheimnis des Gefangenen X10" - "Tajemnica więźnia X10" - 18 grudnia. Czy będzie rzeczywiście emisja w okolicach premiery "Przebudzenia Mocy"? Przekonamy się za nieco ponad dwa miesiące.Przejdźmy teraz do wywiadów, które ukazały się po Comic Conie. Filoni po jego zakończeniu powiedział jeszcze jedną, ciekawą rzecz: większa część obsady nie wie co takiego stanie się w ostatnich pięciu minutach sezonu - ma się tego dowiedzieć razem z pozostałymi widzami. Na Coming Soon zdradził, że w tym sezonie nie zobaczymy wiele z romansu Hery i Kanana, ale staną się oni dla siebie bardzo bliscy, trochę wbrew filozofii Jedi. Reżyser wyjaśnił też, że rycerze wystrzegali się przywiązania, które mogło prowadzić do chęci kontroli nad drugą osobą, "posiadania" jej, ale to nie znaczy, że nie mogli mieć kogoś bliskiego. Dee Bradley Baker zażartował z kolei, że chciałby zobaczyć spin-offa o Ahsoce i Reksie pomagających rebeliantom poprzez cały Epizod IV. Z kolei w powyższym filmiku można posłuchać jak Ashley przytacza słowa Dave'a, który powiedział jej, że jeśli dojdzie do walki Tano z Vaderem, to może się to dla niej źle skończyć, dlatego aktorka drży o los swej postaci.

Serwis Hypable również ma kilka ciekawostek. Po pierwsze, po raz kolejny potwierdzono, że dowiemy się nieco więcej o Zebie, spojrzymy też na jego konflikt z Kallusem. Przyjrzymy się głębiej problemowi eksterminacji jego rasy, co ostatecznie doprowadzi do bezpośredniej konfrontacji z agentem. Jeśli chodzi o Herę, zobaczymy jakie obowiązki będzie miała w rosnącej rebelii oraz przekonamy się, że w jej przypadku sprawy osobiste są jednocześnie polityczne. Tu w artykule padł spoiler z nią związany: (Spoiler):w dalszej części sezonu zobaczymy jej ojca, Chama Syndullę.(Koniec Spoilera) Przechodząc do Ahsoki: Eckstein powiedziała, że po premierze "The Siege of Lothal" ludzie od razu założyli, że Tano jest stuprocentowo pewna, że Vader to Anakin. Aktorka twierdzi zaś, że tak nie jest; kobieta może i coś poczuła, ale nie jest nawet w stanie objąć myślami tej idei, dlatego wyruszy w swoją podróż. Wedle Ashley właśnie na tym polega niebezpieczeństwo ciemnej strony i nadmiernego przywiązywania się: bo jeśli z kimś się zwiążemy, to często nie jesteśmy w stanie dostrzec prawdy. Taylor Gray twierdzi z kolei, że sprawa z rodzicami Ezry będzie bardzo głęboka i mroczna, a twórcy nakazali mu podczas nagrywania tych odcinków dać z siebie wszystko. Potwierdził również, że żaden z aktorów nie dostał pięciu ostatnich stron scenariusza ostatniego odcinka drugiego sezonu.Nadszedł czas na fanowskie spekulacje: powstała teoria wyjaśniająca pochodzenie tajemniczej łowczyni nagród. (Spoiler):Jeden z fanów na Tumblrze (klik) dostrzegł, że pierwsze słowo w napisie na jej hełmie układa się w imię "Shae". W "Gwiezdnych Wojnach" nosi je kilka postaci, lecz chyba najsłynniejszą jest Mandalorianka Shae Vizla, znana z gry "The Old Republic" i jej zwiastunów. Zatem to imię mogłoby czynić aluzję i do bohaterki MMORPG, i do klanu Vizsla. W dalszym ciągu na hełmie można dostrzec tylko literę "r", lecz jeśli dopisać dalszy ciąg, wychodzi "Wren". Być może znaki zostały usunięte celowo; w przeszłości zdarzały się przypadki modyfikacji zwiastunów. Sporo osób sądzi więc, że kobieta mogłaby być siostrą Sabine, na co wskazuje wspomniany wyżej tytuł odcinka - "Blood Sisters" ("Siostry krwi"). Dodajmy jeszcze, że dziewczyna ma z tyłu hełmu symbol Czarnego Słońca.(Koniec Spoilera)

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (3)

Rebelianci

"Rebelianci" 2x00 w Polsce

2015-10-09 13:17:34 Disney

Już jutro o 9:35 na kanale Disney XD Polska będzie można obejrzeć pilot drugiego sezonu serialu "Star Wars: Rebelianci" - "Oblężenie Lothal". Był on wyświetlany w ostatni weekend w sieci kin Helios. Poniżej można zobaczyć reklamę i przeczytać informację prasową.

„Star Wars Rebelianci” to osadzona w świecie „Gwiezdnych wojen” animowana przygoda, w której garstka rebeliantów z odległej planety Lothal próbuje stawiać opór tyranii Imperium Galaktycznego. W drugiej serii poznają nowych sprzymierzeńców i przeciwników, z których najgroźniejszym będzie sam Darth Vader. Długo oczekiwany drugi sezon „Star Wars Rebelianci” będzie miał premierę w sobotę 10 października o godz. 9:35 w Disney XD. Sezon rozpocznie się specjalnym odcinkiem „Star Wars Rebeliaci: Oblężenie Lothal”. Po całogodzinnym seansie, sezon będzie kontynuowany w formie tradycyjnych odcinków w każdą sobotę.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (9)

Rebelianci

NYCC 2015: Panel o "Rebeliantach"

2015-10-08 22:20:20 Różne

Niedawno zakończył się panel o serialu "Rebelianci" na nowojorskim Comic Conie oraz późniejsza konferencja prasowa. Prowadzący Pablo Hidalgo, reżyser/producent Dave Filoni oraz główni aktorzy ujawnili sporo nowych informacji dotyczących zbliżającej się wielkimi krokami drugiej serii. Ale najpierw oczywiście zapraszamy do zobaczenia nowego zwiastuna, który wrzucono przypadkowo na Tumblra przed imprezą, ale teraz jest dostępny na YouTubie.


 • Jak już wiemy, sezon będzie miał 22 odcinki, a Pablo dodał, że będą "pełne niespodzianek". Ashley poradziła, by słuchać słów bohaterów uważnie, ponieważ będzie w nowych epizodach sporo różnego rodzaju aluzji. Kathleen Kennedy bardzo wspiera animowane historie i twierdzi, że istnieją dla nich nieskończone możliwości.

 • Kiner starał się muzycznie czynić aluzje do innych filmów z Sagi, zobaczymy tego więcej w tym sezonie.

 • Dave powiedział, że bardzo uważnie obserwują historie o wojnach klonów, zwłaszcza pojawiające się w innych mediach. Ma nadzieję kiedyś jeszcze je opowiedzieć, ale w chwili obecnej zna dokładnie co się będzie działo w "Gwiezdnych Wojnach" w najbliższych latach (więc pewnie na razie ich nie uświadczymy).

 • Pomysł na danie Sarze roli antagonistki Kanana spodobał się Filoniemu, gdyż stwierdził, że będzie śmiesznie zobaczyć ją i jej męża jako przeciwników. Gellar zażartowała, że chciała już przespać się z kimś, byle tylko dostać angaż. Dave powiedział dodatkowo, że pragnie, aby w serialu było więcej kobiet. Eckstein dodała później na konferencji, że płeć jest nieistotna, ważne, aby bohater był intrygującą postacią.

 • Podkreślono, że Siódma siostra to nie Barrissa - jeśli kiedykolwiek pojawi się jej historia, to będzie ona zupełnie inna. Panią inkwizytor bawią tortury, ponadto w walce jest szybsza od Pau'anina i szuka we wrogu słabości, aby móc go rozbroić. Pokazano klip pomiędzy nią a Ezrą - prawdopodobnie inny niż ten, co ostatnio, ponieważ, wedle Rebels Report, można z niego wywnioskować, że na rebeliantów polują jeszcze inni inkwizytorzy, niż ci, których nam do tej pory przedstawiono.

 • Wszyscy inkwizytorzy mają podobne, obrotowe miecze świetlne (choć nie identyczne), ale wykorzystują różne style walki. Śmierć ich szefa, Pau'anina, była szokiem dla wszystkich - ale oczywiście wszyscy teraz będą się starać zaimponować Vaderowi i zdobyć tytuł Wielkiego. Dave zaznaczył, że chciałby kiedyś zobaczyć czarny charakter ubrany na biało i z blond włosami. • Ahsoka nadal jest "dobra", ale nie jest przekonana do ideałów Jedi. Eckstein nie wie co się z nią ostatecznie stanie, bo nie dostała jeszcze dalszego scenariusza. Ma trochę pomysłów na przyszłość swojej bohaterki (na przykład prowadzenie farmy kucyków i robienie naleśników), ale nie są one zazwyczaj brane pod uwagę. Jednocześnie przeprosiła za to, że po premierze "Fire Across the Galaxy" na wschodnim wybrzeżu USA umieściła tweeta z hasztagiem #AhsokaLives, a tym samym zaspoilerowała odcinek mieszkańcom zachodniej części kraju. Pablo nie zdawał sobie sprawy, że Fulcrum brzmi jak ona do czasu, gdy fani zaczęli obrabiać pliki audio. Filoni z kolei przyznał, że zobaczenie Ahsoki w "Rogue One" byłoby świetne. Pokazano też fragment odcinka, w którym dwoje inkwizytorów pokonuje Kanana i Zeba, a Tano rusza na ratunek.

 • Załoga "Ghosta" nie zna do końca historii swoich towarzyszy, więc będą powoli je odkrywać. Nawet Hera nie wie wszystkiego. Filoniemu podoba się jak załoga zmienia swój wygląd, bo symbolizuje to jej ewolucję duchową. No i doprowadza cosplayerów do szaleństwa.

 • Ezra nie znał historii o rozkazie 66 - może słyszał jakieś plotki - ale dopiero Kanan mu to wyjaśni. Pokazano klip z Bridgerem, którego szturmowcy prowadzą do celi. Chłopak wyrywa się i zaczyna z nimi walczyć, ale tak, by ich nie zabić. Pojawiają się tam również Rex i Jarrus w zbroi szturmowców, młodzieniec przypadkowo w nich trafia. Taylor chciałby ponadto, aby Ezra zasiadł kiedyś za sterami podracera.

 • W zwiastunie pada informacja, że Sabine jest członkinią rodu Vizsla - na konferencji prasowej Filoni powiedział, że jest to informacja porównywalna ze słowami z "Nowej nadziei" o ojcu Luke'a, który walczył w wojnach klonów.

 • Na koniec jak zwykle były pytania od fanów. Pierwsze: czy Rex zna prawdę o Vaderze? Okazuje się, że dowiedział się jej części, a spotkanie ze swoim byłym generałem byłoby dla niego ciężkie, podobnie zresztą jak dla lorda. W innym pytaniu Dave powiedział też, że Jedi ery prequeli mieli swoje wady, za co zapłacili cenę. Zapytano też czy dostaniemy walkę Ahsoki z Vaderem. "To byłoby fajne", odparł Filoni. A tak na poważnie, to myślano o tym przed długi czas. Kolejne: czy zobaczymy więcej postaci z OT? Reżyser zdaje sobie sprawę, że wiele osób chce je ujrzeć i odparł, że mają model Tarkina, więc zawsze może wrócić, a poza tym chciałby bardzo usłyszeć Toma Kane'a w roli Yularena (podobno aktor przebywa teraz na Comic Conie w Phoenix i tam zdradził, że trwają rozmowy w sprawie tej roli). Zapytany o to, co się stało z innymi klonami, odpowiedział, że część z nich pewnie służyła przez jakiś czas po wojnie, potem zrobiono z nich lekarzy lub specjalistów od załadunku. Nawiasem, jeśli klon nie wykonał rozkazu 66, a obok stał drugi żołnierz, to ten zabijał towarzysza, ponieważ tak zakładał wbudowany w czip inhibicyjny podrozkaz - zatem wszystkie "dobre" klony nie żyją. Padło też pytanie kiedy Ezra stanie się Kylo Renem (teoria, jakoby ci dwaj byli jedną i tą samą osobą, jest całkiem żywa), ale w producencie wzbudziło to jedynie śmiech. A do tego Taylor zapytał go czy to prawda i stwierdził, że to fajna sprawa.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (18)

Rebelianci

Plotki o "Rebels" #44 [UPDATE]

2015-10-07 22:45:09 Różne

Przed nami New York Comic Con, jeden z najważniejszych konwentów w roku, tym bardziej dla fanów "Rebeliantów", ponieważ serial był niemalże nieobecny na letnich imprezach. Panel o "Rebels" rozpoczyna się jutro o 13:30 czasu nowojorskiego, a wieczorem zostaną pokazane dwa pierwsze odcinki (których fabuła i tak już wyciekła). W tym newsie zbieramy wszystkie plotki, które ukazały się przed pierwszym dniem NYCC.

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że Sarah Michelle Gellar wcieli się w Siódmą siostrę. Teraz aktorka udzieliła wywiadu gospodarzom programu "Live with Kelly and Michael" i około 3:50 znajduje się nowy fragment z udziałem jej bohaterki. Niestety sama Sarah nie mówi za wiele ciekawego.Ukazała się jeszcze jedna reklama "Rebeliantów", tym razem pochodząca z azjatyckiego kanału Disney XD. Można na niej po raz pierwszy usłyszeć głos Piątego brata.W ostatnim newsie o Sarze pisaliśmy również o niedawnej konferencji prasowej. Ponieważ poprzednim razem nie była dostępna jej całość, poniżej znajduje się drobna aktualizacja. Film dostępny jest na YouTubie, a na The Wookiee Gunner można poczytać skrót najważniejszych wieści z wywiadów na Periscope, które się wówczas ukazały (większość z nich jest już niestety niedostępna).

 • Filoni powiedział, że zdaje sobie sprawę z coraz dobitniejszego wyrażania przez fanów prequeli miłości do tych filmów (co ma związek z polityką Disneya, polegającą na faworyzowaniu oryginalnej trylogii), dlatego zaznaczył, że czerpie również i z Epizodów I-III, oraz z Legend.

 • Dave często poprawia Ashley, ponieważ podczas nagrań wielokrotnie brzmi za słodko jak na dorosłą kobietę. Wedle aktorki Ahsoka będzie miała z Ezrą profesjonalną relację, w rodzaju takiej, jaką miała Tano z Kenobim w "Wojnach klonów". Togrutanka pojawi się mniej więcej w 10-13 odcinkach. Dee dodał, że Reksa uświadczymy równie często.

 • Dopowiedzenie w sprawie Sabine - Filoni wyraźnie użył stwierdzenia, że dziewczyna pochodzi z wojowniczej kultury (prawdopodobnie więc nastąpił koniec z koncepcją pacyfistycznych Nowych Mandalorian). Freddie dodał, że trzeba uważnie wsłuchiwać się, gdy Dave mówi o "rodzinie" czy "klanach" Mando, bo pomiędzy wierszami można sporo wyczytać. W innym wywiadzie, tym razem dla Nerd Approved zdradził, że akademia, do której uczęszczała Sabine, to ta sama, którą widzieliśmy na Mandalorze w TCW, tylko teraz prowadzi ją Imperium. Mamy się też dowiedzieć w jaki sposób planeta znalazła się w imperialnej władzy.

 • Wszyscy bohaterowie się zmienią w taki czy inny sposób, ale Chopper zawsze pozostanie gburem. Za to zdobędzie w tym sezonie przyjaciela.

 • Zobaczymy nowego łowcę nagród, o czym była parokrotnie mowa. Nie pirata, nie przemytnika, ale właśnie pierwszego w "Rebeliantach" łowcę pełną gębą. Boba Fett? Zawsze jest taka możliwość, ale w drugim sezonie na pewno się nie pojawi.

 • Skoro o powracających postaciach mowa, fani bardzo domagają się Wedge'a i Maula, a Dave odparł, że trzeba będzie poczekać i zobaczyć.

 • Pani inkwizytor jest Siódmą siostrą, więc reżyser zaznaczył, że - co oczywiste - było przed nią sześć innych kobiet. Dodał też, że numer siedem to "ostatnia wersja" i mamy się przekonać co to oznacza. Dodatkowo Freddie potwierdził (po raz kolejny) w Periscope, że jej postać jest Mirialanką - członkinią tej samej rasy, co Barrissa. Co prawda ostatnio stwierdził, że to na pewno nie jest Offee, ale w podobny sposób zaprzeczał, że Fulcrum to Ahsoka lub temu, że Sarah gra panią inkwizytor, więc nie należy pokładać stuprocentowej wiary w jego słowa.


Mała aktualizacja od Simona Kinberga, który udzielił wywiadu serwisowi Nerdist: w chwili obecnej zakończyła się produkcja sezonu drugiego. Może się jeszcze to i owo zmienić, ale zasadniczo druga seria jest już gotowa do emisji. Można się więc domyślać, że w najbliższym czasie zaczną się prace nad trzecią, o ile taka oczywiście powstanie. Zapytany o Ahsokę powiedział, że dla wielu członków rebelii pozostanie ukryta pod pseudonimem "Fulcrum". I choć Togrutanka jest bardzo oddana sprawie, to będzie też oczywiście zajęta poszukiwaniem tożsamości Vadera. Kinberg powtórzył też to, co powtarzać zwykł ostatnimi czasy w rozmowach o serialu: jest szansa na to, że postacie z "Rebeliantów" pojawią się w formie aktorskiej w "Rogue One" lub w innym filmie, bo oczywiście teraz wszystko jest kanoniczne. Zresztą, wielu bohaterów z oryginalnych filmów i prequeli już wystąpiło w "Rebels". W drugim sezonie będzie co prawda więcej bohaterów z "The Clone Wars", ale pojawią się też ci z OT, choćby Vader.

W krótkim wywiadzie dla Moviepilota Dave Filoni powiedział, że Hondo, poza tym, że jest swego rodzaju prezentem dla fanów, ma też swój cel: jest żywą reprezentacją tego, jak potoczyłaby się kariera Ezry, gdyby nigdy nie spotkał Kanana, bo wedle producenta zostałby prawdopodobnie piratem lub innym przestępcą tego typu.

Na koniec trochę informacji, które ukazały się dzięki premierze "Epic Battles", nowego słownika obrazkowego po "Rebeliantach":

 • Yularen jest szefem Biura Bezpieczeństwa oraz bezpośrednim zwierzchnikiem Kallusa.

 • Quarrie (kalamariański inżynier) zainstaluje w "Phantomie" hipernapęd.

 • Planeta, na której ukrywają się klony, to Seelos. Leży w Zewnętrznych Rubieżach. Żołnierze (Spoiler):usunęli sobie czipy inhibicyjne, dzięki czemu nie wykonali rozkazu 66.(Koniec Spoilera) Na Seelosie polują na stwory zwane joopami, które są odległymi krewnymi węgorzy z Rishi i bardzo lubią smak Lasatów.

 • W książce czyni się aluzje, że inna komórka rebelii znajduje się na (Spoiler):Onderonie. Rok temu pojawiła się plotka (klik), jakoby do obsady miał dołączyć Andrew Kishino, który wcielał się w Sawa Gerrerę, czyli buntownika z tejże planety.(Koniec Spoilera)

 • TIE projektował sam Raith Sienar. A AT-AT to na początku sezonu drugiego dość nowy wynalazek.

UPDATE

W nocy ukazało się kilka nowych klipów. Po pierwsze, poniżej mamy początek odcinka "The Lost Commanders".Po drugie, USA Today ma fragment pierwszego spotkania ekipy z klonami.I wreszcie po trzecie, na oficjalnym kanale SW na YouTubie możemy zobaczyć dłuższą i lepszą jakościowo wersję pierwszego klipu w newsie, z Siódmą siostrą w roli głównej.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (12)

Rebelianci

"Rebelianci" już na AXN-ie

2015-10-04 14:38:20 AXNW ramach filmowo-serialowego przygotowania do premiery "Przebudzenia Mocy" na stacji AXN emitowane są już poszczególne części Sagi, teraz przyszedł czas na seriale. Na głównej stacji można było dziś zobaczyć film "Wojny klonów", jeśli ktoś się nie załapał, może jeszcze obejrzeć powtórkę 16 października. Tymczasem na drugim kanale, AXN Black, będą wyświetlane odcinki "Rebeliantów" od poniedziałku do piątku w godzinach 11:40 i 15:50 (za każdym razem po dwa epizody). Poniżej możecie przeczytać opis produkcji.

Amerykańska animacja komputerowa wyprodukowana przez Lucasfilm i Lucasfilm Animation. Akcja serialu toczy się 14 lat po wydarzeniach z "Zemsty Sithów", 5 lat przed rozpoczęciem historii opowiedzianej w "Nowej nadziei". To czas, gdy Galaktyczne Imperium umacnia swoje panowanie nad galaktyką. Czas, gdy siły Imperium polują na ostatnich rycerzy Jedi, a Rebelianci dopiero zaczynają się formować. Stylem wizualnym serial przypomina grafiki koncepcyjne przygotowane na użytek oryginalnej trylogii Gwiezdnych wojen przez Ralpha McQuarrie.

Przypominamy też o konkursie związanym z projekcjami na AXN, w którym można wziąć udział tutaj.
KOMENTARZE (1)

Rebelianci

"Rebelianci" - Sarah Michelle Gellar ujawnia swą rolę

2015-10-02 23:08:24 Różne

Nie księżniczka Leia, nie Aileen Zahn, a ktoś, kogo od pewnego czasu już kojarzymy - Sarah Michelle Gellar w artykule dla Buzzfeed ujawniła, że w "Rebeliantach" wcieli się w znaną ze zwiastuna panią inkwizytor. Postać ta będzie nosiła imię "Siódmej siostry" i miano to zostało ujawnione kilka dni temu na oficjalnej stronie Disneya. Nowy inkwizytor-mężczyzna będzie z kolei "Piątym bratem".Siódma siostra "wierzy, że Ahsoka wróciła" i ruszy jej tropem, a jednocześnie przez cały czas będzie grała z Kananem w kotka i myszkę (wyjaśniają się zatem słowa Freddy'ego, gdy mówił, że nawet złe dziewczyny lubią Kanana). Choć pani inkwizytor ma numer siedem, to dla aktorki jest numerem jeden. Gellar jest jednocześnie zadowolona, że nie widziała animacji podczas nagrywania, ponieważ później dostrzegła, że bohaterce nadano wiele cech niej samej.

Dzisiaj odbyła się również konferencja prasowa z udziałem Filoniego i aktorów, którą możecie obejrzeć tutaj. Na początek zapytano o to, ile czasu trwa zrobienie sezonu, a Dave odparł, że krócej niż TCW, bo około ośmiu miesięcy. Padło również pytanie czemu mamy taką dużą przerwę pomiędzy pilotem a właściwym serialem, ale reżyser nie udzielił konkretnej odpowiedzi, bo on o dystrybucji nie decyduje.

Następne mówił co nieco o Ahsoce i klonach oraz o tym, jak ważne było to, by nie wprowadzać ich do serialowej rodziny od razu. Wiele ciekawszych rzeczy powiedział jednak o głównych bohaterach: po pierwsze, dostaniemy dwa odcinki z historią Hery. Pierwszy z nich opowie jak i dlaczego została pilotką, w drugim dowiemy się co się stało z Chamem Syndullą i resztą jej rodziny oraz czemu nie przebywa już na Ryloth. W jej związku z Kananem będzie mniej miłostek, a więcej profesjonalizmu, bo zobaczymy w tym sezonie sporo momentów, w którym Twi'lekanka będzie się zastanawiała czy ukochany jeszcze żyje. Przy okazji wspomniano też, że w nowych epizodach będzie o wiele niebezpieczniej, ponieważ w pierwszej serii rebelianci walczyli na jednej planecie i w wielu przypadkach mieli po prostu szczęście, lecz teraz stawka znacznie się podniosła. Wracając do Hery, będzie też odcinek o tym, jak znalazła Choppera i czemu zdecydowała się go odbudować. Kanan z kolei opowie o swojej przeszłości (jeszcze gdy był znany jako Caleb Dume) w bardzo emocjonujący sposób, ale to wyznanie uczyni go silniejszym.

Filoni zdradził też, że ludzie bardzo domagają się historii Sabine i jakiś jej element dostaniemy na przyszłotygodniowym zwiastunie na Comic Conie. Dziewczyna ma się ostatecznie okazać równie ważna co Ezra, ponieważ oboje są młodzi, a więc stanowią nową nadzieję dla przyszłych pokoleń. Dave zasugerował dość mocno, że dowiemy się kim była jej rodzina oraz dodał tajemniczo, że może ktoś z panną Wren związany już się pojawił w TCW - może to był ktoś z tła, kto cały czas nosił na głowie hełm. Zapytany o Bobę, powiedział, że zawsze jest możliwość, by wystąpił, ale nie stanie się to w tym sezonie. Swoją drogą, okazuje się, że Dave ma w Lucasfilmie wypisaną całą historię Mandalorian i diagram z ich kulturą.Lecz to nie wszystkie ostatnie wieści: na forum OSWFC ukazały się niemieckie opisy kolejnych odcinków serialu. Strona jakiś czas temu okazała się wiarygodnym źródłem, więc pewnie i te tytuły są prawdziwe.

"Brothers of the Broken Horn" (niem. "Brudershaft", "Bractwo") - 4.11.2015 (USA) - Aby uciec od odpowiedzialności bycia rebeliantem i Jedi, Ezra wyrusza z Chopperem na misję ratunkową po otrzymaniu sygnału ratunkowego. Zaskoczony, zauważa, że okręt w potrzebie należy do Honda Ohnaki. Pirat sugeruje, by do niego dołączył.

"Wings of the Master" (niem. "Ein Meister Seiner Kunst", "Mistrz w swoim fachu") - 11.11.2015 (USA) - Ponieważ rebelianci potrzebują nowego statku, aby przebić się przez imperialną blokadę, Hera wyrusza na niebezpieczną misję, podczas której ma się spotkać z ekscentrycznym inżynierem okrętowym i zdobyć jego zaufanie. Ale czy to wystarczy, by dostać pojazd?

Ostatnio było o Lei głośno, ale jedno wiemy na pewno: nawet jeśli się pojawi w serialu, to nie wcieli się w nią Catherine Taber, która, choć wielokrotnie występowała w tej roli, to potwierdziła, że nie brała udziału w castingach do serialu.

No właśnie, skoro o Lei mowa, to na Reddicie pojawiły się kolejne plotki dotyczące ewentualnych przyszłych odcinków. Sam post został usunięty, ale jednemu z internautów udało się zrobić screena. Jak to zwykle z redditowymi rewelacjami bywa, lepiej traktować je z dużą dozą sceptycyzmu, ale dla wszystkiego je publikujemy. Część doniesień, takie jak to, że dowiemy się więcej o rodzicach Ezry, zobaczymy jego walkę z ciemną stroną czy pojedynek Ahsoki i Vadera, oraz poznamy struktury inkwizycji, została już dawno potwierdzona przez różnorakie źródła.

(Spoiler):W poszukiwaniu odpowiedzi na temat Vadera Ahsoka uda się na Tatooine do Obi-Wana. Kolejny odcinek będzie retrospekcją, mamy się dowiedzieć jak wiedzie mu się życie pustelnika. Spróbuje również skontaktować się z Qui-Gonem. I podobno ma się tam pojawić krótkie ujęcie przestawiające nastoletniego Luke'a. Wracając do Tano, Kenobi powie jej, że Vader zginął podczas rozkazu 66, by oszczędzić jej cierpień. Kobieta jednak sama domyśli się prawdy.

W jednym z odcinków załoga uda się na Coruscant, by spotkać się z senator, którą okaże się Leia. Tutaj donos wydaje się najmniej prawdopodobny, gdyż twórcy serialu mówili, że na Imperialne Centrum nie ma raczej szans, gdyż jest zbyt dobrze ufortyfikowane. Ci, którzy czytali choćby marvelowskiego "Kanana" wiedzą jak skończyła się przygoda Jarrusa, gdy ten próbował się przedostać na powierzchnię stolicy.

Boba Fett, Chewbacca i Han pojawią się w jednym odcinku - tu również można poddać news w wątpliwość, bo parę dni temu Anthony Ingruber powiedział, że Solo miał być, ale coś się pozmieniało. No i powyższe słowa Filoniemu na razie przeczą udziałowi Boby. Palpatine również przestanie być jedynie głosem i zobaczymy go "na żywo", choć nie będzie walczył.

Podczas pojedynku Ahsoki i Vadera do tej pierwszej dołączy Rex. Darth zaproponuje jej wspólne obalenie Imperatora, na co Togrutanka nie przystanie. Vader zabije sklonowanego kapitana, a wówczas kobieta upadnie na kolana i się rozpłacze, mówiąc, że jej mistrz naprawdę umarł. Pod koniec z pola walki zabierają ją dwie tajemnicze postaci, które wyglądają jak inkwizytorzy.
(Koniec Spoilera)

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (10)

Rebelianci

Premiera "Oblężenia Lothal" już jutro w kinach Helios

2015-10-02 12:14:37 HeliosJuż jutro we wszystkich kinach sieci Helios (oraz w warszawskim Atlanticu) zostanie wyemitowany pierwszy, pilotowy odcinek serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "Oblężenie Lothal". W większości kin seanse odbywają się o godzinie 12, w niektórych o 13 (szczegółową listę miast znajdziecie tutaj). Jeśli sobota Wam nie odpowiada, możecie się również wybrać w niedzielę. Bilety kosztują po 15 zł i będą do nich dodawane plany lekcji związane z serialem (do wyczerpania zapasów). Na młodszych widzów przed seansami czekają liczne atrakcje, takie jak konkursy i zabawy.

Na polskim Disney XD pilot zadebiutuje 10 października, a cztery dni później w USA pojawi się pierwszy właściwy odcinek drugiego sezonu, czyli "The Lost Commanders".

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (4)
Loading..