TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

"Rebelianci" 2x09 w Polsce

2015-12-11 14:10:58 Różne

Już jutro o 9:35 na kanale Disney XD Polska będzie można obejrzeć kolejny odcinek drugiego sezonu serialu "Star Wars: Rebelianci" - "Legacy". Poniżej można zobaczyć fragmenty i przeczytać opis.

Gdy Imperium atakuje rebeliancką flotę na Garelu, Kanan i Ezra wracają na Lothal, aby spotkać się z więźniem, który posiada informacje o rodzicach chłopca.To ostatni odcinek w tym roku, dlatego najnowszy "Rebels Recon" umieszczamy tutaj. Ci, którzy "Legacy" jeszcze nie widzieli, niech uważają na spoilery. Przede wszystkim z epizodu dowiedzieliśmy się (Spoiler):jaki los spotkał rodziców Ezry - zginęli po tym, jak wzniecili bunt w więzieniu po usłyszeniu wiadomości, którą ich syn wysłał z wieży komunikacyjnej w pierwszym sezonie. Ekipa przystała na takie rozwiązanie, ponieważ nie chciała, aby chłopiec miał w swoim życiu coś, co odciągałoby go od rebelii - w przeciwnym wypadku jego historia mogłaby potoczyć się zupełnie inaczej. Bridgerowie nie byli wojownikami, a jedynie wysyłali wiadomości do mieszkańców Lothalu, mówiące o złu, jakiego dopuszczało się Imperium.(Koniec Spoilera)

W kwestii rebeliantów i ich baz: (Spoiler):Garel nie był do końca dobrym miejscem na założenie takowej, bo musieli ciągle używać coraz to innych hangarów. Filoni dodaje, że podoba mu się pomysł, że buntownicy ciągle się przemieszczali, bo oddaje to klimat OT. I do tego rebelianci zaczynają powoli rozumieć, że instalowanie się na ludnych planetach może sprowadzić niebezpieczeństwo na mieszkańców, dlatego w filmach widzimy ich na niezamieszkanych globach. Poszukiwania nowej bazy staną się jednym z głównych wątków w dalszej części sezonu.(Koniec Spoilera)

W dalszej części filmu możemy zobaczyć jak ekipa wraz z Chopperem wybiera się na "Przebudzenie Mocy", ale Andi zdołała złapać Pabla na kolejne pytanie, które tym razem brzmi: co Kanan ma ma myśli, mówiąc, że Ezra ma talent do łączenia się z innymi istotami? Hidalgo mówi, że oczywiście wszyscy wrażliwi na Moc to potrafią, lecz Bridger ma do tego szczególny talent - na przykład dzięki temu wyczuł Kanana i przywiązał się do niego. Zobaczymy więcej przykładów jego umiejętności w przyszłych odcinkach. Po pytaniu mamy tradycyjny fragment odcinka, który jeszcze nie ma swojego tytułu.

Pod koniec filmiku Andi rozmawia z ekipą na temat tego, co zobaczymy w drugiej połowie sezonu. Pablo obiecuje "wielkie rzeczy", a Gilroy dodaje, że tuż po przerwie zostanie wyemitowany epizod, "którego żaden fan GW nie chciałby przegapić". Rebelianci poszerzą swoje horyzonty i staną naprzeciw większym wyzwaniom. Dalej będziemy poznawać historię bohaterów, między innymi Sabine. Zobaczymy innych Mandalorian i to, jak sobie radzą pod rządami Imperium. Dowiemy się jak Zeb czuje się jako ostatni Lasat (a przynajmniej on tak myśli) i spotkamy też ojca Hery, Chama; serial zdradzi nam co stało się z ich ojczystą planetą, Rylothem, po wojnach klonów. Steve Blum napomyka, że nie może się doczekać, by ujrzeć interakcje z postaciami z wojen klonów. A na koniec Filoni po raz kolejny niezbyt subtelnie sugeruje, że czeka nas "pewna konfrontacja" pomiędzy dwójką bohaterów.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (18)

Rebelianci

"Rebels" #22 w USA

2015-12-09 14:38:16 Różne

Dziś wieczorem czasu amerykańskiego na stacji Disney XD zostanie wyemitowany kolejny odcinek drugiego sezonu serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "Legacy". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć fragmenty.

Jednocześnie możemy być już stuprocentowo pewni, że to ostatni odcinek w tym roku. Tracy Cannobio z Lucasfilmu potwierdziła ten fakt, oraz zdradziła, że epizod "The Secret of Prisoner X10" to po prostu wcześniejszy tytuł "Legacy". "Rebelianci" powrócą na ekrany telewizorów w styczniu, a w jutrzejszym "Reconie" zapewne ukaże się zajawka pierwszego odcinka drugiej połowy sezonu.

Gdy Imperium atakuje rebeliancką flotę na Garelu, Kanan i Ezra wracają na Lothal, aby spotkać się z więźniem, który posiada informacje o rodzicach chłopca.W ostatnim odcinku mieliśmy okazję zobaczyć jak inkwizytorzy porywają wrażliwe na Moc dzieci. Czemu to robili i co się później działo z maluchami? Okazuje się, że odpowiedź na te pytania nie jest taka oczywista, a przynajmniej twórcy nie chcą za bardzo się nią dzielić. Filoni mówi, że losu dzieci nie mógłby pokazać na Disney XD. Hidalgo dodaje, że Palpatine ani myśli dzielić się władzą, dlatego inkwizytorzy są jedynymi użytkownikami Mocy, na których istnienie pozwala - a do tego i tak trzyma ich na bardzo krótkiej smyczy. Gilroy opowiada z kolei, że w serialu często pokazuje się konfrontację Ezry ze złem Sithów i chłopiec miał szansę się przekonać o tym, że użytkownicy ciemnej strony nie cofną się nawet przed krzywdzeniem niewinnych. W tym epizodzie zobaczyliśmy też walkę Ahsoki z Siódmą siostrą. Styl walki Togrutanki w głównej mierze jest ten sam, co w "The Clone Wars", lecz znacznie mniej popisowy, a bardziej opanowany. Kobieta nie miała aż tak wielu okazji do bitew od czasu zakończenia wojny, więc jej rozwój był raczej duchowy. Filoni dodaje, że podczas walki z panią inkwizytor Tano nigdy nie była zagrożona, ponieważ jest tak dobrą wojowniczką. Za to pod koniec sezonu ma wziąć udział w pojedynku, który naprawdę sprawdzi jej umiejętności (jak było wielokrotnie już sugerowane - chodzi zapewne o Vadera).

Pytanie z tego tygodnia niestety należy do gatunku tych, na które można szybko sprawdzić odpowiedź w Wookieepedii. Brzmi ono: jak mierzono czas w galaktyce, skoro każda planeta ma inny okres rotacji? Jak pewnie spora część fanów wie, mamy w "Gwiezdnych Wojnach" pojęcie czasu standardowego - na przykład standardowego dnia czy roku - i jest to czas z Coruscant.

Na dokładkę kilka wieści z ostatnich dni. Po pierwsze, Freddie mógł już oficjalnie potwierdzić, że rozpoczął nagrania do sezonu trzeciego - a zatem Kanan przeżyje do tego czasu. Po drugie, ukazały się informacje z ostatniego papierowego wydania TV Guide, w którym ekipa zdradza dwie dość ważne informacje na temat nadchodzących odcinków. Przede wszystkim ponownie usłyszymy jednego z aktorów; (Spoiler):Frank Oz jeszcze raz użyczy głosu Yodzie, tylko tym razem mistrz podobno ma się pojawić "na żywo", a nie w formie głosu/świateł. Czy załoga odwiedzi Dagobah, a może zobaczymy go w inny sposób - tego twórcy powiedzieć nie chcieli.(Koniec Spoilera) Dodatkowo, zadebiutować ma jedna z głównych filmowych postaci. Swego czasu dużo mówiło się o księżniczce Lei (pojawiały się głosy, że to ją gra Sarah Gellar), niektórzy sugerują też Obi-Wana. Jak będzie, przekonamy się w 2016 roku.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (8)

Rebelianci

Rebelianci 2x08 w Polsce

2015-12-04 13:47:33 Różne

Już jutro o 9:35 na kanale Disney XD Polska będzie można obejrzeć kolejny odcinek drugiego sezonu serialu "Star Wars: Rebelianci" - "The Future of The Force". Poniżej można zobaczyć fragmenty i przeczytać opis.

Rebelianci dowiadują się, że inkwizytorzy poszukują wrażliwych na Moc dzieci, więc działają razem, aby ochronić młodziki przed wrogiem..

I dodatkowo jedna serialowa wieść: serwis TV Insider donosi, że do oryginalnej obsady dołączy Kevin McKidd. Aktor ten znany jest przede wszystkim z roli Owena Hunta z "Chirurgów" i Lucjusza Vorenusa z "Rzymu". Udzielał również głosu Johnovi MacTavishowi w "Call of Duty". W "Rebeliantach" ma wcielić się w Mandalorianina powiązanego w pewien sposób z przeszłością Sabine - odcinki o niej mamy podobno zobaczyć wkrótce, choć, jak wynika z zapowiedzi, nastąpi to raczej po przerwie świątecznej.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (6)

Rebelianci

"Rebels" #21 w USA

2015-12-02 14:53:00 Różne

Dziś wieczorem czasu amerykańskiego na stacji Disney XD zostanie wyemitowany kolejny odcinek drugiego sezonu serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "The Future of the Force". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć fragmenty.

Rebelianci dowiadują się, że inkwizytorzy poszukują wrażliwych na Moc dzieci, więc działają razem, aby ochronić młodziki przed wrogiem.Tydzień temu mieliśmy okazję obejrzeć wspólną misję Kanana i Reksa, więc właśnie tego dotyczy nowy "Rebels Recon". Hidalgo zauważa, że dzięki wzajemnej wyprawie obaj panowie zaczęli doceniać swoje mocne strony, a Dee dodaje, że kapitan i tak często kłócił się z Anakinem, więc się przyzwyczaił do tego typu relacji. Rozmowa potem schodzi na Interdictory - sam pomysł wzięto z "Imperial Sourcebook" West End Games i w "Rebeliantach" jest to oczywiście okręt w fazie testów. Pablo przytacza tu słowa Pietta z "Powrotu Jedi", który mówi, że trzeba powstrzymać rebeliantów przed ucieczką w nadprzestrzeń - ludzie z West End wymyślili, że Imperium budowało statki mogące wytwarzać studnie grawitacyjne. Następnie tematem głównym staje się Ezra, który teraz jest o wiele pewniejszy swoich umiejętności w Mocy i powoli staje się hybrydą Jedi i żołnierza dzięki swoim dwóm mentorom.

Pytanie z tego tygodnia brzmi: kiedy Sabine miała czas na bycie łowczynią nagród, skoro w serialu ma szesnaście lat, a wiemy, że do akademii wstępowało się w wieku piętnastu? Hidalgo mówi, że dziewczyna jest niezwykle zdolna, więc prawdopodobnie zaczęła uczęszczać do szkoły wcześniej, może w wieku lat trzynastu, a na pewno czternastu. W związku z tym miała jeszcze trochę czasu, zanim przystąpiła do rebelii - zresztą, więcej o tym dowiemy się wkrótce.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (3)
Loading..