TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

Plotki o "Rebels" #36

2015-06-29 22:18:28 RóżneOstatnimi dniami pojawiło się sporo plotek po "The Siege of Lothal" - w związku z tym uwaga na spoilery. Ale zacznijmy od powyższego baneru. Pochodzi on z angielskiej strony Disney XD i informuje, że "Rebeliantów" można oglądać w soboty. Jeszcze nie wiadomo czy oznacza to, że drugi sezon przeniesie się z poniedziałku na szósty dzień tygodnia, ale to byłyby dobra wiadomość. W sobotę emituje się popularniejsze seriale, gdyż większość osób ma wówczas wolne.Ekipa z The Wolfpack Podcast nie próżnowała i przeprowadziła kilka wywiadów. Taylor Gray powiedział parę słów o swojej postaci, Ezrze. W drugim sezonie chłopak od razu dogada się z Reksem, bo będzie mu bardzo zależało na znalezieniu nowych sojuszników dla rebelii, co zresztą widać już w "The Siege of Lothal". Problem stanowić będzie Kanan, który, jak już wiemy, niekoniecznie darzy sympatią klony. Powstanie zatem dziwny trójkącik, bo Bridger polubi Reksa, ale będzie musiał okazywać szacunek mistrzowi. Dynamika pomiędzy tymi postaciami zmieni się w późniejszych odcinkach. Aktor potwierdził też, że wcielił się w Ezrę w Disney Infinity, gdzie w przeciągu pięciu godzin przeczytał setki linijek tekstu.Ashley Eckstein nie powiedziała wiele, poza tym, że po raz kolejny podkreśliła, że "Rebelianci" to nie serial o Ahsoce, dlatego nie będziemy widzieć ją często i nie dowiemy się wiele o jej przeszłości, tylko to, co robi teraz, czyli pomaganie rebeliantom. Ona również brała udział w nagraniach do Infinity.Freddie Prinze Jr. powiedział jednak co innego - wedle niego Tano i Vader pojawiają się w wielu odcinkach - nie wszystkich, ale w wielu. Ale ponieważ nie będziemy widzieć ich w każdym epizodzie, dzięki temu oboje wydają się potężniejszymi bohaterami. Ich obecność zawsze jest jednak uzasadniona z punktu widzenia historii. Zapewnił też, że Vader nie stanie się "generałem Grievousem »Rebeliantów«" - tu jednocześnie zaznaczył, że w pełni solidaryzuje się z fanami, którym nie podobało się przedstawienie cyborga w TCW. Dodał też, że po Celebration, na którym pokazano plakat z pojedynkiem Taogrutanki i lorda, Disney pokazałby "największy środkowy palec", gdyby do walki nie doszło. Kanan będzie miał ślad po uderzeniu Vadera, ale wedle aktora to dobrze, że serial pokazuje przegrane tych dobrych, bo współcześnie wiele kreskówek zawsze szczęśliwie się kończy, a to nie uczy dzieci życia.

Nagrania drugiego sezonu jeszcze się nie skończyły. W kolejnych odcinkach zobaczymy jeszcze Kanana przebranego za szturmowca i to nie raz. Nie chciał powiedzieć ile razy, ale jeden z owych epizodów jest "najfajniejszy do tej pory". Nie mroczny, nie intensywny, a właśnie fajny. A wedle Freddy'ego "fajny" jest na przykład Lando. Prinze dodał też, że konflikt z Inkwizytorem pokazał dojrzewanie Jarrusa jako Jedi, choć powiedział, że jako szermierz nie równa się z Vaderem, ani nawet z Ahsoką. Tutaj przeszedł na Luke'a i powiedział, że to właśnie Skywalker jest najgorszym wojownikiem w historii, który "przegrałby nawet z Threepio", ale nie o to tu chodzi, bo jego siłą jest powstrzymywanie się od walki, niczym Mahatma Gandhi. I o ile Luke i Vader są niczym Edyp i Lajos, bo syn ma zabić ojca, o tyle właśnie współczucie młodego Jedi sprawia, że nie dochodzi do morderstwa. A Ahsoka, w przeciwieństwie do niego, jest dla Vadera nicią łączącą go z dobrą przeszłością, czyli czymś, co Darth chciałby wymazać.

Było też parę wypowiedzi na temat klonów. Rex będzie superpoważny i stanie się dla Ezry niczym dziadek i drugi mistrz. Będzie go uczył między innymi o bitwach. Gregor z kolei będzie prawdziwym świrem - innymi słowy, im niebezpieczniej, tym większa jego radocha. Zapytany o blizny żołnierzy - co fani już zauważyli - powiedział, że to dobry trop.

Filoni z kolei wyjaśnił parę spraw w radiu 1138. "The Siege of Lothal" zaczyna się in medias res, bo pomiędzy sezonami minął miesiąc lub dwa - dlatego też widać, że ekipa "Ghosta" już dobrze się dogaduje z eskadrą Feniks. Każdy sezon to mniej więcej rok z życia Ezry (choć niektóre będą dłuższe), więc wiadomo, że przed "Nową nadzieją" parę sezonów nam zostało (czyli w teorii jeszcze trzy-cztery, ale to tylko spekulacje). Mówiąc o bohaterach, reżyser zaznaczył, że Cham Syndulla na pewno jest rebeliantem, ale Luksa Bonteriego na razie nie zobaczymy. W dialogach pomiędzy Reksem a Ahsoką dowiemy się co nieco co Togrutanka robiła pomiędzy serialami, ale bez konkretów. Spora część ekipy nie ma pojęcia co się miało dziać w TCW w odcinkach z jej udziałem, ale Dave wie to, podobnie jak Hidalgo, dlatego razem pisali owe dialogi. Nie zobaczymy też w jaki sposób Gregor przetrwał wybuch. Producent zdradził, że pierwotnie w miejsce Vizaga miał się pojawić Hondo, ale stwierdzono, że pirat nie jest do końca złą postacią - znaczy się, Cikatra też nie można nazwać do końca złym, ale również i nie dobrym, jest bardziej jak mafijny boss. Dlatego też Ohnaka, który ma słaby punkt w postaci dzieci oraz czasem kieruje się honorem, nie pasował do roli. A poza tym twórcy nie chcieli, by mylono "Rebeliantów" z "The Clone Wars".

Sabine ma teraz nieco zmodyfikowaną zbroję, bo w drugim sezonie zacznie się robić bardziej militarnie. Spotkanie z Vaderem zainspiruje ją do przemalowania pancerza i włosów. Ezrze też zmieniono parę szczegółów; Dave wyjaśnił też w końcu co oznacza logo na jego kurtce - jest to zmodyfikowana wersja tego ze Skywalker Sound. Miał mieć tam wilka, ale Filoni stwierdził, że znowu wstawiałby do serialu coś, co służy jemu samemu (mężczyzna kocha te zwierzęta), więc zrezygnował.

Na koniec ciekawostka: obiecano nam wielokrotnie, że w "Rebeliantach" dostaniemy nawiązanie do "Przebudzenia Mocy", no i mamy, choć trochę innego rodzaju: podczas dokowania w statku-bazie rebeliantów Hera używa kodu bezpieczeństwa 1-2-1-8-1-5. Biorąc pod uwagę, że Amerykanie najpierw zapisują miesiąc, sprawa robi się jasna - to data premiery Epizodu VII. Miejmy nadzieję, że zobaczymy też aluzje in-universe.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (5)

Rebelianci

Zapowiedź pierwszego sezonu "Rebeliantów" na DVD i blu-ray

2015-06-26 22:14:55 RóżneNa Oficjalnej właśnie zapowiedziano pierwszy sezon serialu "Star Wars: Rebelianci" na płytach DVD i blu-ray. Prócz informacji prasowej i okładki, mamy dodatkowo potwierdzone plotki z ostatnich dni: obie znajdą się na półkach sklepowych pierwszego września.

Hera, Kanan, Ezra, Sabine, Zeb i Chopper (czy mu się to podoba, czy nie) wracają do domu. Ale nie na Lothal.

"Star Wars: Rebels" - Kompletny Sezon Pierwszy, który ma się ukazać na blu-ray i DVD 1 września, dodaje jeszcze jeden rozdział epickiej historii "Gwiezdnych Wojen" do Twoich osobistych Archiwów Jedi. Z piętnastoma pełnymi akcji epizodami, niewidzianymi nigdy wcześniej materiałami bonusowymi, wywiadami z ekipą oraz aktorami jedyną rzeczą, której będzie Wam brakować, będzie własny holokron Jedi.


Jedi News ma dodatkowo informacje o dodatkach na obu płytach. Niestety, wbrew powyższej zapowiedzi, nie ma tam nic nowego prócz jednego dokumentu na blu-rayu - większość jest dostępna za darmo na oficjalnym youtube'owym kanale SW. Może więc jeszcze coś się zmieni do września.

  • Blu-ray - "Rebels Infiltrates Star Wars Celebration" (dokument tylko na blu-ray), klipy przedpremierowe (“The Machine in the Ghost,” “Art Attack,” “Entanglement,” “Property of Ezra Bridger”) oraz wszystkie dodatki z DVD.

  • DVD - 14 odcinków "Rebels Recon", "The Ultimate Guide" (odcinek specjalny, będący podsumowaniem całego sezonu), spojrzenie na sezon drugi.

Na Amazonie ceny obu wydań to odpowiednio 45,99$ i 39,99$, choć są one na razie bez obniżek.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (5)

Rebelianci

"Rebels Recon" - "The Siege of Lothal"

2015-06-21 12:09:10 YouTube

Ponieważ do właściwej premiery drugiego sezonu "Rebeliantów" jeszcze trochę, prezentujemy dziś najnowszy "Rebels Recon" z wyemitowanego wczoraj odcinka "The Siege of Lothal". Twórcy opowiadają w nim o najnowszym epizodzie i trochę o tym, co czeka nas w przyszłych. Dalej uwaga na drobne spoilery, jeśli jeszcze nie oglądaliście filmu.Przede wszystkim: mimo że ekipa "Ghosta" dołącza do eskadry Feniks, to jeszcze nie można mówić o Sojuszu znanym choćby z "Nowej nadziei". Owszem, są liczne komórki rebelii na różnych planetach, ale nie mają one ze sobą kontaktu. Temat następnie zszedł na Ahsokę: o ile nie da się "wyciąć" z niej charakterystycznej osobowości jej aktorki, Ashley Eckstein, o tyle kobieta będzie o wiele poważniejsza, niż w "The Clone Wars". Tano jest zagrożeniem dla Vadera, bo w tym odcinku odkrywa jego tożsamość i stanowi dla niego symbol przeszłości - dlatego Darth umieszcza ją wysoko na swojej liście osób do zabicia.

Ponieważ przed nami spora przerwa, tym razem Pablo odpowiedział na dwa fanowskie pytania. Po pierwsze: czy Ezra urodził się w tym samym dniu, co Luke i Leia? Odpowiedź brzmi: nie, bo jego urodziny wypadają w Dzień Imperium, czyli rocznicę proklamowania nowego rządu przez Imperatora, a wtedy Padme była obecna na sesji Senatu. Twórcy obliczyli, że mija od tego momentu około dwóch dni do narodzin bliźniaków. Pytanie drugie: czy zobaczymy "fazy" zbroi szturmowców, jak w przypadku klonów? Tutaj też Hidalgo odpowiedział "nie", bo pancerz, który widzimy w serialu, to nieco stylizowana wersja oryginalnego. I choć między "Nową nadzieją" a "Powrotem Jedi" faktycznie widać zmiany, to jest to spowodowane przyczynami technicznymi, aniżeli czymś, co wydarzyło się in-universe. Pamiętajcie, że możecie sami wysyłać swoje pytania do ekipy, wystarczy napisać je na Twitterze i opatrzyć hasztagiem #RebelsRecon.

Mniej więcej w drugiej połowie filmu prowadząca Andi pyta się Filoniego co takiego zobaczymy w drugim sezonie. Tu niestety reżyser nie daje konkretnej odpowiedzi, poza tym, że zobaczymy nowych inkwizytorów (mamy więc pierwsze oficjalne potwierdzenie, że postaci z czerwonymi mieczami ze zwiastuna piastują tę funkcję), a białe ostrza Ahsoki wyglądają lepiej, niż się spodziewał. Mamy też kolejną aluzję do nieuniknionego starcia pomiędzy nią a Vaderem. Pod koniec mamy zapowiedź pierwszego właściwego odcinka drugiego sezonu - "The Lost Commanders". Niestety nie jest ona nowa, gdyż pokazano ją na Celebration, ale teraz przynajmniej możemy zobaczyć ją w dobrej jakości. Brak również informacji kiedy odcinek zadebiutuje, poza tym, że stanie się to "jesienią". Zapewne więcej wieści czeka na nas na lipcowym Comic Conie.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (7)

Rebelianci

Premiera "Rebels: The Siege of Lothal"

2015-06-20 11:06:33 Różne

Dziś wieczorem czasu amerykańskiego (czyli w Polsce w nocy) zostanie wyemitowany pilotowy odcinek drugiego sezonu "Star Wars: Rebels", zatytułowany "The Siege of Lothal". Z tej okazji Oficjalna zorganizowała sondę, w której możecie wybrać najlepsze chwile z pierwszej serii.

Z kolei Entertainment Weekly przeprowadził wywiad z producentem Simonem Kinbergiem, w którym opowiada on głównie o Vaderze. Decyzja o jego wprowadzeniu pojawiła się dość wcześnie, ale ekipa musiała wymyślić naprawdę dobry powód, aby Darth zainteresował się takim światem jak Lothal. Ponieważ działania ekipy "Ghosta" to trochę za mało, to wymyślono inne komórki rebelii i Fulcrum, ażeby wszystko bardziej uwiarygodnić. Twórcy starają się, aby nie ukazać Vadera jako słabego i choć jednocześnie bohaterowie stają się silniejsi, to i tak są w stanie ledwo przeżyć spotkanie z nim.

Poniżej prezentujemy wszystkie fragmenty odcinków i dokuenty, które do tej pory się ukazały, zaczynając od nowego, który wyskoczył dziś w nocy. W filmach ze Star Wars Weekends klipy znajdują się około 12:27 (weekend 2) i 19:05 (weekend 4).W chwili obecnej nie wiadomo nic o polskiej premierze filmu ani o rozpoczęciu właściwego sezonu drugiego. Być może ekipa z Oficjalnej pokusi się o podanie tej drugiej informacji dziś lub jutro, po premierze pilota. Bardziej prawdopodobne jest jednak, że usłyszymy więcej na San Diego Comic Conie, który odbywa się od 8 do 12 lipca.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (11)

Rebelianci

Kolejne filmowe zapowiedzi "The Siege of Lothal" [UPDATE]

2015-06-17 22:35:10 Youtube

Do premiery "The Siege of Lothal", pilotowego odcinka drugiego sezonu "Star Wars: Rebeliantów", pozostało nieco ponad dwa dni, więc machina promocyjna zaczyna działać coraz intensywniej, skupiając się przede wszystkim na postaci Vadera. Na oficjalny kanał na YouTubie właśnie trafił kolejny fragment odcinka, zatytułowany "One Man Fleet", w którym możemy podziwiać umiejętności lorda jako pilota.A z kolei krótki dokument "Vader Enters the Fray" przedstawia wypowiedzi aktorów i twórców na temat owej postaci - choć tak naprawdę nie mówią nic konkretnego, to możemy nacieszyć się sporą kolekcją nowych scen.Premiera "The Siege of Lothal" już w tę sobotę. Na razie nie wiadomo nic o polskiej wersji.

UPDATE - 18.06.15.

W trzewiach Internetu znalazł się jeszcze jeden krótki dokument. Tym razem twórcy i ekipa przekonują nas, że w drugim sezonie świat będzie o wiele większy, tak samo jak rebelia. Seria ma również bardziej przypominać "Imperium kontratakuje".Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (21)

Rebelianci

Nowe filmiki z "Rebeliantów" [UPDATE]

2015-06-15 23:35:08 Różne

Ostatni tydzień był dziwnie nieobfity w newsy z "Rebeliantów", mimo zbliżającej się premiery "The Siege of Lothal", która już w sobotę. Po pierwsze, pojawiła się kolejna krótka reklama odcinka.Po drugie, w jeszcze jednym filmiku ze Star Wars Weekends można posłuchać wywiadu z Ahsley Eckstein, która mówi, że białe miecze Ahsoki symbolizują jej neutralność (co już wiemy). Nie wiadomo czy zostanie pokazana historia jak zdobyła do nich części, ale za to aktorka wyjaśniła nieco czym będzie "podróż" Tano, o której wspominała jakiś czas temu: kobieta będzie się starała odkryć "tożsamość tego mrocznego lorda". Ze spoilerów wiadomo, że (Spoiler):Togrutanka dowie się tego już w "The Siege of Lothal", można się więc domyślać, że będzie próbowała namierzyć Vadera, a ostatecznie się z nim skonfrontować(Koniec Spoilera). Nowy fragment odcinka znajduje się około 19:05.Ostatnio pisaliśmy o pierwszym sezonie serialu na DVD i blu-ray - niestety obie pozycje zniknęły z Amazona, więc może jeszcze specyfikacja techniczna, cena i data wydania (miał być to początek września) mogą się zmienić.

Na koniec nie wieść, a ciekawostka: na Moviepilocie ukazał się interesujący artykuł, w którym autor wybiera swoje typy aktorów mogących zagrać "żywych" bohaterów "Rebeliantów" w potencjalnym filmie. Możecie sami się zastanowić kogo obsadzilibyście w głównych rolach.

UPDATE - 16.06.15.

IGN wypuścił około czterdziestosekundowy fragment odcinka z Vaderem w roli głównej, który można zobaczyć poniżej.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (27)

Rebelianci

Plotki o "Rebels" #35

2015-06-08 21:45:50 Różne

Jako że premiera "The Siege of Lothal" już za niecałe dwa tygodnie, maszyna promocyjna serialu "Rebelianci" powoli zaczyna się rozkręcać. Niedawno udostępniono krótką reklamę na stronie Disneya, niestety niedostępną w Polsce, lecz oczywiście znalazła się również na YouTubie.Gościem Star Wars Weekends w tym tygodniu był Steve Blum, odtwórca roli Zeba. W poniższym nagraniu z imprezy mówi co nieco o swojej karierze aktora dubbingowego, zdradza też, że Zeb zasadniczo ma problem z przystosowaniem się do nowych osób, co będzie istotne w drugim sezonie, gdy pojawi się większa rebelia. Niestety, tutaj fragment przyszłych odcinków wycięto, ale i tak warto obejrzeć.Jest też coraz więcej wieści o premierze pierwszego sezonu na płytach - pojawiły się już do zamówienia na amerykańskim Amazonie, gdzie datą premiery jest 1 września, czyli kilka dni wcześniej niż w Niemczech. I tu jednak ceny są dość wysokie: 39,99$ za DVD i 45,99$ za blu-ray (bez amaznowych obniżek), gdy przykładowo cena za cały sezon TCW w tym samym sklepie plasuje się w okolicach 20 dolarów. Może trzeba będzie poczekać do września na upusty. Całość trwa 450 minut, czyli dużo dłużej niż wszystkie odcinki, więc z pewnością na płytach znajdą się filmowe dodatki.

Ostatnio trochę rozpisali się twitterowcy. Gary Whitta zakończył parę dni temu pierwszy zarys scenariusza swojego odcinka "Rebeliantów". Freddie Prinze Jr. z kolei publikuje posty, które sporo sugerują. Po pierwsze, zaczął się zastanawiać co się stało z projektem sklonowania bestii zillo, więc może kiedyś jeszcze ujrzymy tego stwora, choć Filoni twierdził, że stworzenie go byłoby zbyt dużym wyzwaniem. Po drugie, jest jeszcze post ze zdjęciem statuy Ventress i podpis: "Nawet złe dziewczyny kochają Kanana. To klątwa". Część fanów zaczęła się więc ekscytować, że oznacza to powrót Asajj w "Rebeliantach". Problem w tym, że (tu uwaga na bardzo duży spoiler!) (Spoiler):niektórzy dostali już egzemplarze recenzenckie "Dark Disciple" Christie Golden i była mroczna Jedi ginie tam, zabita przez Dooku. Oczywiście na szczegóły będziemy musieli poczekać do premiery książki, więc może są szanse, że przeżyła, ale podobno nie należy robić sobie nadziei.(Koniec Spoilera)

Na koniec ciąg dalszy pewnej sprawy: Rebels Report zwrócił uwagę, że na poniższym ujęciu z filmu o Ahsoce widoczne są budynki bardzo przypominające te z miasta Takobo, o którym pisaliśmy tutaj. Jest więc coraz bardziej możliwe, że faktycznie je ujrzymy w serialu.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (5)

Rebelianci

Ahsoka Tano w "Rebeliantach"

2015-06-04 19:48:21 Różne

Pracownica lucasfilmowego PR-u, Tracy Cannobio, zapowiedziała, że w tym tygodniu skończy się newsowa cisza przed premierą "The Siege of Lothal" (która już 20 czerwca) i dotrzymała słowa: na USA Today ukazał się filmik pod tytułem "Jedi's journey back to Star Wars", prezentujący historię Ahsoki Tano, która niedawno powróciła w "Rebeliantach". Co prawda Eckstein i Filoni nie mówią tam zbyt wiele nowego, ale film jest ciekawy ze względu na nowe sceny, w tym parę, które na pewno nie pochodzą z pilotowego odcinka i dość mocno sugerują nieuniknione starcie dawnej Jedi z byłym mistrzem. Film jest dostępny w powyższym linku oraz poniżej.I jeszcze jedna informacja: na niemieckim Amazonie fani wytropili pierwszy sezon serialu na blu-ray, który u naszych zachodnich sąsiadów będzie miał premierę 10 września, więc w Stanach może trochę wcześniej. Zastanawiająca jest jednak dość wysoka cena, bo 40 euro (dla porównania, 22-odcinkowe sezony TCW kosztują tam średnio po 17), acz jest duża szansa, że to tylko kwota wstępna, bo parę dni temu jeszcze wynosiła 45. Miejmy też nadzieję, że wydanie na niebieskiej płycie znajdzie się i w Polsce.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (45)

Rebelianci

Plotki o "Rebels" #34

2015-06-01 09:33:49 Różne

Za nami co prawda drugi tydzień Star Wars Weekends, ale zanim przejdziemy do nowych wieści, przedstawmy chyba najważniejszą informację ostatnich dni: Gary Whitta, scenarzysta "Rogue One", pisze odcinek "Rebeliantów" (do tego ma pomocnicę w postaci córki). Skoro jest on dopiero na etapie scenariusza, to najwcześniej możemy zobaczyć go pod koniec sezonu drugiego, a najprawdopodobniej jeszcze później. Lecz przede wszystkim ta informacja potwierdza słuszność spekulacji, jakoby serial i pierwszy spin-off w jakiś sposób czyniły aluzje do siebie nawzajem, co zresztą Kinberg ostatnio po raz kolejny sugerował.A przechodząc teraz do Star Wars Weekends, przed nami kolejny fragment "The Siege of Lothal", którego premiera już dwudziestego czerwca. Jeśli nie chcecie oglądać całości (aczkolwiek warto ze względu na talent aktorski Jamesa Arnolda Taylora), to przewińcie do około 12:27.Trwający kilka sekund fragment znalazł się również w reklamie Disney XD.Z wieści pochodzących od aktorów tym razem trafiła się tylko jedna: Tiya Sircar zdradziła w podcaście Fangirls Going Rogue, że w drugim sezonie poznamy nie tylko historię Sabine, lecz także napotkamy postaci z jej przeszłości. Z kolei fani serialowej muzyki nareszcie mogą się nacieszyć nie tylko fragmentami na Oficjalnej - Kevin Kiner wstawił pokaźną kolekcję utworów na swoją stronę.

Na koniec prezentujemy obrazki, do których dotarł Rebels Report. Są to cyfrowe prace koncepcyjne, które wstawił animator Chris Voy na swoją stronę. Przedstawiają one miasto Takobo i choć nie wiadomo do końca czy pojawi się ono w serialu, to warto zwrócić uwagę, że znajduje się na planecie bardzo podobnej do tej, którą widzieliśmy na zwiastunie.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (13)
Loading..