TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

Plotki o "Rebels" #43

2015-09-27 19:42:04 Różne

W Internecie ukazał się kolejny zwiastun "Rebeliantów". Prawdopodobnie pochodzi z płyty blu-ray, więc jest duże prawdopodobieństwo, że zostanie wkrótce usunięty, dlatego oglądajcie, póki można. Nowe ujęcia zaczynają się około 2:20.A do tego jeszcze jedna reklama nagrana kamerką.Przechodzimy do dwóch aktorskich plotek, które ukazały się w ostatnim czasie. Po pierwsze, serwis StarWars7News przeprowadził wywiad z aktorem Anthonym Ingruberem. Jest on całkiem podobny do Harrisona Forda, a do tego nieźle go naśladuje (poniżej filmik z nim wcielającym się w Hana), więc jest jedną z osób typowanych do tej roli. Okazuje się, że zaproponowano mu rolę w "Rebeliantach" i choć w rozmowie nie powiedział bezpośrednio, że chodzi o Solo, to cały wywiad dotyczył tej postaci, więc prawdopodobnie był to on. W serialu nastąpiły jednak jakieś zmiany w postaci czy też w scenariuszu, więc ostatecznie angażu nie dostał, ale ma nadzieję, że tak się stanie w antologii o Hanie. Co prawda wspomniał pod koniec wywiadu, że nie może zdradzić nic o swoich przyszłych dubbingowych rolach, więc może coś jest na rzeczy. Tym bardziej, że w pewien sposób potwierdza to plotkę z lutego, wedle której w istocie przemytnik z Korelii miałby wystąpić w "Rebelsach" w roli gościnnej. Z drugiej strony, być może owe "zmiany" w serialu miały związek z decyzją o nakręceniu drugiego spin-offa.Po drugie, Sarah Michelle Gellar napisała, że pojawi się na Comic Conie i wstawiła poniższe zdjęcie, które podpisała: "A teraz, co powinnam włożyć?" Wielu uznało to za dowód, iż aktorka wcieli się w młodą księżniczkę Leię. Potwierdzać tę teorię może jeden z konceptów, na którym widać dziewczynę noszącą hełm bardzo przypominający ten, który założyła Organa, kiedy wcieliła się w Boushha w pałacu Jabby, choć czy trzymałaby jego nakrycie głowy przez tyle lat - nie wiadomo. Przeciwnicy tej teorii mówią, że Sarah mogła się nauczyć od Freddy'ego trollować i zwyczajnie nas zwodzi. Bo rzeczywiście, Prinze w jednym miejscu twierdził, że jej bohaterkę "wszyscy kochają" (ergo już ją znają), a w drugim, że jest to kobieta, która "wykonuje rozkazy, a nie je wydaje" (i, jeśli Leia nie zmieniła się bardzo w przeciągu tych kilku lat, to ten opis po prostu do niej nie pasuje). Sama Gellar napisała, że jest dumna, iż jej postać znajdzie się w kanonie "Gwiezdnych Wojen", co brzmi, jakoby była to nowa bohaterka. Na odpowiedź na to pytanie nie przyjdzie nam długo czekać, bo Comic Con już ósmego października.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (5)

Rebelianci

Fragmenty "The Lost Commanders" po francusku

2015-09-23 18:39:52 Disney.frFrancuska strona Disneya udostępniła trzy nowe fragmenty pierwszego odcinka drugiego sezonu "Rebeliantów" - "The Lost Commanders". W przeciwieństwie jednak do zwykłych zajawek, te trwają całkiem sporo i jeśli choć trochę zna się język, można sporo wychwycić. Zaprezentowane tam fragmenty to pierwsze spotkanie rebeliantów i klonów, "wędkowanie" z Zebem jako przynętą oraz chwila, w której Kanan odbywa poważną rozmowę z Ezrą. Wszystkie trzy dostępne są w powyższym linku.

Przypominamy, że na polską premierę "Oblężenia Lothal" będzie można się udać do sieci kin Helios w dniu 3 października. Pilotowy odcinek zadebiutuje na Disney XD dziesiątego dnia tego miesiąca, a czternastego epizod "The Lost Commanders" zostanie wyemitowany w USA.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (8)

Rebelianci

Plotki o "Rebels" #42

2015-09-22 21:19:23 Różne

Premiera drugiego sezonu "Rebeliantów" zbliża się coraz większymi krokami zarówno w Stanach, jak i w Polsce. Z tej okazji oficjalny kanał Disney XD na YouTubie wstawił polskojęzyczną wersję zwiastuna kolejnej serii.A skoro przy zwiastunach jesteśmy, to na YouTubie ukazała się (nieco) lepsza wersja tego z Tumblra [Update - teraz wideo jest już oficjalne i w dobrej jakości]. Niektórzy twierdzą, że widać tam znany z Legend imperialny krążownik klasy Interdictor, choć przy tak niskiej jakości obrazu trudno być pewnym na sto procent.Jedną z najciekawszych rzeczy ostatnich dni jest znalezisko jednego z forumowiczów TFN-u: jest to playlista na Soundcloudzie, zawierająca utwory rzekomo pochodzące z drugiego sezonu "Rebeliantów". Jej autorami są dwaj bracia - Sean i Dean... Kinerowie. Jak wiadomo, muzykę do serialu pisze Kevin Kiner, ale okazuje się, że niejaki Sean Kiner był w ekipie dźwiękowej pracującej przy "The Clone Wars", możliwe więc, że przeniósł się do nowego serialu. W samych utworach można wychwycić fragmenty ewidentnie inspirowane Johnem Williamsem, dlatego jest duża szansa, że nie jest to żart ani podróbka. Samych utworów możecie posłuchać w powyższym linku, natomiast poniżej lista tytułów.

 • "Ezra Pushed to the Brink" - "Ezra zepchnięty na skraj" [wytrzymałości, sił, etc.]

 • "Twin Moons" - "Bliźniacze księżyce". Dwa ciała niebieskie były widoczne na jednym z cyfrowych projektów animatora Chrisa Voya.

 • "Long Fall" - "Długi upadek".

 • "Imperials Incoming" - "Nadchodzący imperialni".

 • "Investigating The Projects" - "Badając projekty".

 • "Ketsu" - nazwa ta nie pojawia się na Wookieepedii, więc jeśli jest prawdziwa, zapewne to nowa postać/planeta. Ciekawe czy twórcy wiedzą, że jednym ze znaczeń tego słowa po japońsku jest... tyłek.

 • "Push Through" - "Forsować/Przebijać się".

 • "Shoot Like a Stormtrooper" - "Strzelać jak szturmowiec".

 • "Holocall with Kallus" - "Holorozmowa z Kallusem".

 • "Snow-covered city" - "Miasto pokryte śniegiem". Pościg przez miasto, w którym pada śnieg, pojawia się na jednej z prac koncepcyjnych.

 • "Tech Witch" - "Technologiczna wiedźma". Czyżby pani inkwizytor?

 • "Sith Aftermath" - "Pokłosie Sitha/ów".

A skoro przy plotkach jesteśmy, to przejdźmy do tej najmniej prawdopodobnej, która wszakże obiegła co ważniejsze strony ze starwarsowymi newsami: na Reddicie odezwał się użytkownik, który twierdzi, jakoby był pracownikiem Lucasfilmu. Wedle niego w 2016 roku mielibyśmy dostać kontynuację "The Clone Wars Legacy", czyli niewyświetlonych odcinków serialu. Tym razem miałyby to być epizody powiązane z Ahsoką, które lepiej by wyjaśniły jej rolę w "Rebeliantach". Najpierw dostalibyśmy kolejne nieukończone odcinki na Starwars.com, opowiadające o Tano działającej w podziemiu Coruscant (istnienie tej historii zostało potwierdzone na Celebration). A potem Marvel miałby wypuścić miniserię komiksową zatytułowaną "Invasion on Mandalore" - znowu, udział Ahsoki w wydarzeniach na tej planecie również został potwierdzony, więc informacje się zgadzają. Mógł to jednak wymyślić każdy znający temat fan, dlatego do czasu oficjalnego potwierdzenia lub zaprzeczenia należy podchodzić do tych rewelacji ostrożnie.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (11)

Rebelianci

"Rebelianci" - opis odcinków 2x01 i 2x02

2015-09-19 23:41:20 Różne

Wczoraj w nocy w brytyjskiej aplikacji telewizji Sky prawdopodobnie przez przypadek ukazały się dwa pierwsze odcinki drugiego sezonu serialu "Star Wars: Rebelianci". W chwili obecnej zostały usunięte, ale i tak kilka osób zdążyło je obejrzeć i pochwalić się tym faktem w mediach społecznościowych. Jedną z nich był Josh Outred z Making Star Wars. Jego opis jest jednocześnie recenzją, dlatego parafrazujemy tekst. Z oczywistych względów uwaga na duże spoilery.The Lost Commanders - (Spoiler):Odcinek rozpoczyna się od ujęcia przedstawiającego rebeliancką flotę w przestrzeni kosmicznej. Buntownicy w "The Siege of Lothal" mocno oberwali, dlatego postanawiają poszukać planety, na której mogliby założyć bazę i odbudować swoje siły. Ahsoka wspomina, że w układzie Silo (pisownia niepotwierdzona) ma starego przyjaciela, który posiada rozległą wiedzę na temat Zewnętrznych Rubieży, i który mógłby pomóc w znalezieniu odpowiedniego miejsca. Tano dodaje, że wysyłała mu mnóstwo transmisji, ale wszystkie pozostały bez odpowiedzi. Następnie następuje scena znana z jednego z fragmentów odcinka (klik): kobieta daje załodze głowę droida taktycznego, mówiąc, że były one dobre w znajdywaniu różnych rzeczy, a następnie odchodzi.

"Ghost" opuszcza flotę i udaje się na Silo. Gdy tam dociera, statek zaczyna mieć problemy techniczne, więc Hera postanawia zostać wraz z Chopperem i naprawić go, a reszta idzie do "Phantoma" i kieruje się ku powierzchni planety. Rebelianci zaczynają skanować glob przy pomocy głowy droida, który zaczyna powtarzać "7567" (numer kapitana Reksa). W końcu natrafiają na starą maszynę kroczącą, stanowiącą teraz dom żołnierzy. Podczas powitania z żołnierzami Kanan orientuje się, że są klonami i od razu nabiera podejrzeń.

Załoga "Ghosta" wyjaśnia cel swojej wizyty, a Ezra niemal natychmiast przywiązuje się do Reksa. Z kolei nieco szurnięty Gregor wykorzystuje Zeba w charakterze przynęty, aby złapać ogromne zwierzę żyjące pod ziemią. Stwór zostaje pochwycony przy pomocy wszystkich członków załogi. Nie zmienia to stosunku Jarrusa do klonów, ale nie tylko on ma problemy z zaufaniem - Wolffe nie ufa rebeliantom, więc kontaktuje się z Imperium, informując, że jest z nimi Jedi. Transmisję odbiera Kallus, który wysyła sondę. Kiedy ta zostaje odkryta przez Sabine i zniszczona przez Reksa, nakryty zostaje również zdrajca.

Kapitan jest bardzo niezadowolony i każe Wolffe'owi się wytłumaczyć. Ten mówi, iż bał się, że Imperium odkryje ich gości i zabije ich za ponowne pomaganie Jedi. Przyznaje się jednak do swego tchórzostwa i mówi, że stanie po stronie rycerzy jest właściwe. Z klonami kontaktuje się Kallus, który przed zniszczeniem sondy dowiedział się, że "Phantom" jest w pobliżu "domu" żołnierzy. Agent chce się z nimi spotkać - cała rozmowa podobno jest świetna, a Rex żartuje jak złymi żołnierzami są szturmowcy. Kallus odpowiada, że są lojalni i stanowią niewyczerpalne źródło. Na tym kończy się odcinek - Kanan ma dobry powód, by nie ufać nowym znajomym i nie ma zamiaru z nimi zostawać. Ezra za to chce pomóc.

W epizodzie podobno też sugeruje się, że mimo iż te trzy klony usunęły sobie czipy inhibicyjne (odpowiedzialne za wykonanie przez całą resztę rozkazu 66), to podobno nawet po zakończeniu wojny służyły Imperium do czasu, gdy zostały zwolnione ze służby. Dodatkowo, mimo że Josh nie był fanem ani Ezry, ani Sabine, to zostali oni tak przedstawieni w odcinku, że zaczął zmieniać zdanie na ich temat.
(Koniec Spoilera)"Relics of the Old Republic" - (Spoiler):Odcinek zaczyna się tam, gdzie skończył poprzedni. Silniki "Phantoma" zostały uszkodzone w wyniku ataku sondy, a do tego zbliża się burza, więc załoga nie może odlecieć, ku uciesze Ezry i udręce Kanana. Rozpoczynają się przygotowania do bitwy, a Gregor dostrzega przez lornetkę maszyny kroczące. Rex jest zdumiony, że mają po cztery nogi i pyta jak one w ogóle mogą chodzić (republikańskie AT-TE posiadały sześć). Klony zaczynają się oddalać, ale wrogowie i tak ich doganiają. Sabine sugeruje celowanie w "szyję" AT-AT, gdyż to jest ich słaby punkt (autor zastanawia się czy dziewczyna nie mogła tego wiedzieć dzięki planom, jakie zdobyła od Rodianina Tseeba).

Gdy Imperium zbliża się coraz bardziej, Kanan sugeruje wejście w burzę, gdyż dzięki Mocy będzie mógł sterować nawet jeśli padną skanery. Rex zgadza się i mówi, że jeśli ktokolwiek ma to zrobić, to Jedi. Kallus, który dowodzi jedną z maszyn, rozkazuje podwładnym otoczyć rebeliantów, jednak przez dłuższy moment żadna ze stron nie widzi siebie nawzajem. W tym momencie Rex daje Bridgerowi swój hełm i mówi, aby wszedł na górę zająć stanowisko przy głównym dziale. Chłopiec jest wzruszony, ale jego uniesienie szybko przerywa Sabine, która zaciąga go na górę. Ezra używa Mocy, aby precyzyjnie trafić w szyję maszyny. Gdy jedna z nich pada, załoga szybko wydostaje się z burzy. Kanan nakazuje reszcie opuszczenie klonów i tym razem stawia na swoim, mimo błagań Bridgera.

AT-TE żołnierzy jest mocno uszkodzone, więc decydują się oni przekierować całą moc do przednich "nóg" maszyny i wdrapać się na wrogi pojazd niczym koń stający dęba. Rebelianci jednakże wracają do "Phantoma" i z jego pokładu wskakują na AT-AT. Zeb w klasyczny lasacki sposób pozbywa się kierowców (zderzając ich głowy), dzięki czemu ekipa przejmuje maszynę i bierze na cel tą należącą do Kallusa. Agent zmuszony jest uciec na śmigaczu z jednym ze swoich kierowców, podczas gdy drugi biegnie za nimi, bezskutecznie machając rękoma.

Tu, wedle autora recenzji, nastąpiła bardzo wzruszająca chwila. Po powrocie do floty załoga wita się z Ahoską, a z tłumu po chwili występuje Rex. Twarze jego i Togrutanki zmieniają się kompletnie, kapitan mówi: "Dobrze cię widzieć, komandor Tano" i oboje serdecznie się przytulają. W ostatniej scenie widzimy admirała Konstantine'a, któremu Darth Vader rozkazuje przechwycić swój prom. Gdy oficer wychodzi powitać go w hangarze, czeka go niespodzianka: zamiast lorda, po rampie schodzi nowy inkwizytor (mężczyzna), który znacznie nad nim góruje. Konstantine wita go i mówi, że spodziewał się Vadera, a tamten odpowiada mu, że wysłano jego. Dodaje też: "Odniosę sukces tam, gdzie ty i Kallus zawiedliście".
(Koniec Spoilera)

"The Lost Commanders" zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 8 października na Comic Conie i 14 w Disney XD.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (2)

Rebelianci

"Rebelianci: Oblężenie Lothal" w kinach Helios

2015-09-18 22:31:40 HeliosDobra informacja dla polskich fanów serialu "Star Wars: Rebelianci" - podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym sieć kin Helios organizuje przedpremierowe pokazy "Rebels". Premiera "Oblężenia Lothal" z dubbingiem nastąpi w kinach Heliosa w sobotę, 3 października, o godzinie 12:00 (w niektórych miastach odbędzie się ona godzinę później); odcinek będzie wyświetlany jeszcze kolejnego dnia. Bilety kosztują 15 złotych, a w prezencie będzie do nich dołączany rebeliancki plan lekcji.

Prócz samego filmu na młodych widzów czekają atrakcje przed seansami w postaci konkursów i zabaw. Więcej szczegółów akcji, wraz z dostępną listą kin, znajduje się na stronie Heliosa.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (18)

Rebelianci

"Rebelianci" - film o klonach

2015-09-17 22:21:30 Różne

Parę dni temu Tracy Cannobio zapowiedziała na swoim Twitterze, że zobaczymy nowy film promujący drugi sezon serialu "Star Wars: Rebelianci", no i się doczekaliśmy. Wideo zadebiutowało na USA Today i uchyla rąbka tajemnicy dotyczącej postaci trzech żołnierzy. Dave Filoni i Dee Bradley Baker w większości powtarzają to, co już wiemy, ale znalazło się kilka smaczków. Po pierwsze, wedle reżysera klony są lepsze od szturmowców choćby dlatego, że wyszkolono je do walki i mają lepszy pancerz oraz broń. Z wypowiedzi Bakera można się za to dowiedzieć, że o ile Gregor będzie nieco szalony, o tyle Wolffe stanie się mroczny. I dodatkowo żaden z żołnierzy nie brał udziału w rozkazie 66.Dodatkowo na Tumblrze możecie oglądać nową reklamę, co prawda nagraną kamerką, ale zawierającą całkiem sporo nowych scen. Na deser, na jednym z niemieckich forów ukazały się opisy nadchodzących odcinków.

"The Lost Commanders" - Ahsoka wysyła załogę "Ghosta" na misję. Rebelianci muszą odnaleźć tajemniczych sprzymierzeńców i zdobyć ich szacunek. Lecz gdy w swoich poszukiwaniach natrafiają na byłych żołnierzy armii klonów, Kanan, w obliczu swoich doświadczeń związanych z rozkazem 66, nie jest w stanie obdarzyć ich wielkim zaufaniem.

"Relics of the Old Republic" - Gdy Ezra i reszta zaczynają się zaprzyjaźniać ze starymi klonami, Kanan wciąż nie może im zaufać. Lecz gdy Imperium odkryje sojusz żołnierzy i rebeliantów, będą musieli zacząć współpracować...

"Always Two There Are" - Podczas poszukiwań zaopatrzenia dla floty, Ezra, Sabine, Zeb i Chopper udają się na śmiałą misję na opuszczoną stację medyczną. Ale kiedy dwoje inkwizytorów wysłanych przez Dartha Vadera zagraża Sabine i Ezrze, zadaniem Choppera i Zeba jest znalezienie sposobu na uratowanie ich.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (12)

Rebelianci

Plotki o "Rebels" #41

2015-09-14 21:12:29 Różne

Dzisiejsze rebelsowe plotki zaczynamy od informacji z serwisu Zap2it, który ma tytuły dwóch kolejnych odcinków drugiego sezonu "Rebeliantów". Przypominamy, że pierwszy, "The Lost Commanders", zadebiutuje na Disney XD 14 października.

 • "Relics of the Old Republic" - 21 października

 • "Always Two There Are" - 28 października

Oczywiście do czasu oficjalnego potwierdzenia te tytuły należy traktować jedynie jako pogłoskę, choć Zap2it wielokrotnie w przeszłości udowadniało, że jest godnym zaufania źródłem.

Jeśli chodzi o fabułę przyszłych epizodów, na razie nie doszło zbyt wiele wiadomości. Po pierwsze, na Piątek Mocy Dave Filoni wstawił swój rysunek Ahsoki, z informacją, że kobieta będzie poszukiwała odpowiedzi na "mroczne pytania", o czym zresztą była mowa wielokrotnie. Jeśli chodzi o Tano, to w powieści "Aftermath" pojawia się ciekawa informacja o niej: (Spoiler):okazuje się, że to ona zleciła Wedge'owi jedną z jego pierwszych misji po stronie rebelii, choć znał ją tylko pod pseudonimem "Fulcrum". Co istotne, mężczyzna poleciał wykonać zadanie nie X-wingiem, lecz A-wingiem, a myśliwce te już pojawiły się w serialu, niektórzy więc podejrzewają, że Antilles dołączy do licznego już w "Rebeliantach" grona postaci filmowych.(Koniec Spoilera)Z kolei w ostatnim Insiderze ukazał się wywiad z Dee Bradley Bakerem, który zdradził to i owo o klonach. Zapytany o to, jak ich wiek wpłynął na jego grę aktorską, odparł, że starał się, aby żołnierze w pierwszych odcinkach brzmieli nieco szorstko, ale po pewnym czasie będą wracać do tego, kim byli, zwłaszcza Rex i Wolffe. Jak już wiemy, Kanan nie będzie ufał klonom, ale również na Reksie Jedi nie zrobi początkowo wrażenia, gdyż kapitan cenił przede wszystkim doświadczenie w boju, a Jarrus za wiele go nie miał. Dostaniemy więc odcinek czy dwa o tym, jak ta dwójka wyrusza razem na misję, na której muszą wzajemnie sobie zaufać. Sklonowani żołnierze będą uważali, że Imperium ich zdradziło i wcale nie będą się bali podjąć z nim walki. Nie będą mieli również dobrego zdania o umiejętnościach szturmowców. Dowiemy się też co klony myślą o rycerzach Jedi, ale tu Dee nie chciał zdradzić szczegółów. Temat za to zszedł na Ahsokę i według Bakera Togrutanka doznała takiego szoku, gdy dotknęła umysłem Vadera, że choć wyczuła w nim dawnego mistrza, to nie do końca dopuszcza do siebie tę myśl. Na koniec aktor potwierdził, że zobaczymy go w mniejszych rólkach, takich jak Jho czy admirał Konstantine, w prawie wszystkich odcinkach. Poniżej kilka obrazków z pisma.A skoro o obrazkach mowa, to w ostatnich plotkach pojawiło się sporo konceptów z drugiego sezonu. Po Internecie zaczęła krążyć jedna z grafik w lepszej rozdzielczości, na której widać nowy okręt. Część osób podejrzewa, że może to być (Spoiler):"Banshee" - okręt Asajj Ventress, który miał się pokazać w "The Clone Wars", a ostatecznie zadebiutował w "Dark Disciple". Co prawda może być to jedynie ten sam model, gdyż statek został w książce zniszczony.(Koniec Spoilera) Na obrazku widnieje też astromech podobny do Artoo.Ostatnio Sarah Michelle Gellar przerwała milczenie i napisała na swoim blogu parę słów. Zdradziła, że jest dumna, iż zagra postać, która na zawsze pozostanie w kanonie "Gwiezdnych Wojen", choć zaznaczyła, że mąż wcale nie miał wpływu na dostanie przez nią roli. Powiedziała również, że ceni sobie silne kobiety w Sadze, więc możemy się domyślać, że właśnie w taką bohaterkę się wcieli. Na koniec powiedziała, że prawdopodobnie pojawi się na nowojorskim Comic Conie, który już 8 października.

Freddie z kolei ostatnio uciął sobie pogawędkę z Samem Witwerem na Twitterze o Disney Infinity (w grze dostępne są figurki Kanana i Maula, także aktorzy postanowili sprawdzić się w pojedynku granych przez siebie postaci). Przy okazji Prinze zapewnił kolegę, że światło w sezonie drugim jest tak dobre, że serial wygląda jak produkcja aktorska.


Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (7)

Rebelianci

Premiera pierwszego sezonu "Rebeliantów" na DVD w Polsce

2015-09-08 05:17:18 GalapagosOd dzisiaj na półkach sklepowych w kraju powinien pojawiać się pierwszy sezon serialu "Star Wars: Rebelianci" na DVD. Zestaw trzech płyt kosztuje standardowo 69,99 złotych. Niestety, nic nie wskazuje na to, że zobaczymy przygody Ezry i spółki w jakości HD na blu-ray. Poniżej opis i specyfikacja techniczna.

Iskra buntu została wzniecona, zobacz pierwszy sezon "Star Wars: Rebelianci"! "Star Wars: Rebelianci" to przepełniona akcją kontynuacja legendarnej sagi Star Wars! Nastały mroczne czasy… Galaktyczne Imperium sprawuje w galaktyce władzę żelaznej pięści. Siły Imperium okupują planetę rujnując życie jej mieszkańców. Grupa rebeliantów – Ezra, Hera, Kanan, Sabine, Zeb i Chopper – podejmują odważną walkę przeciwko agresorowi, aby przywrócić pokój i wolność w galaktyce.

Czas trwania filmu: 345 min.

Wersje językowe filmu: polski dubbing, angielski, niemiecki, włoski, francuski, hiszpański.

Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Digital 2.0

Napisy: francuskie

Wersja dla niesłyszących: angielska

Dodatki: Zwiad rebeliantów (czyli znany z YouTube'a Rebels Recon) - za kulisami odcinków: "Iskra rebelii", "Droidy w opałach", "Lot myśliwcem", "Powrót dawnych mistrzów", "W szeregach wroga", "Co kryje mrok", "Dzień imperium", "Siły wsparcia", "Droga Jedi", "Ryzykowna gra", "Wizja nadziei", "Wezwanie", "Odsiecz", "Galaktyka w ogniu".

Wydaje się również, że na DVD nie dostaniemy dodatków, które znalazły się w amerykańskiej wersji, czyli odcinka specjalnego "Ultimate Guide" (który w ogóle nie był u nas emitowany) oraz zapowiedzi sezonu drugiego z udziałem Filoniego.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (12)

Rebelianci

Kolejna rebeliancka reklama

2015-09-03 20:18:05 Różne

W Internecie wczoraj ukazała się kolejna reklama promująca drugi sezon serialu "Star Wars: Rebelianci". Do niedawna była dostępna tylko na stronie Disney XD, ale teraz ktoś wstawił ją na YouTube'a.Prz okazji drobna plotka: serwis MNR Daily jest zdania, że jeszcze raz w serialu zobaczymy znaną twarz, konkretnie rzecz ujmując: Obi-Wana. Nie jest jednak jasne na ile prawdopodobna jest pogłoska, zwłaszcza ze strony, która zapisuje imię bohatera jako Obi One.

Na koniec jeszcze jedna rzecz: w przeciwieństwie do chętnie udzielającego wywiadów męża, Freddy'ego Prinze'a, Sarah Michelle Gellar chyba wierzy, że obraz jest wart więcej niż tysiąc słów, wstawiła bowiem poniższe zdjęcie na swojego Instagrama około tygodnia temu. Niewiele można z niego wyczytać, ale można domniemywać, że pochodzi z nagrań finału sezonu, bo po pierwsze ekipa właśnie niedawno je skończyła, po drugie, zgadza się to ze słowami Freddy'ego, który mówił, że postać Sary pojawi się w finale razem z Kananem. Wielu spekuluje, że to właśnie ona będzie tajemniczą bohaterką, o której mówił w dokumencie na blu-ray Dave Filoni.

Shhhh don't tell anyone what I was doing today- it's a secret #StarWars #StarWarsRebels The #force was definitely with me

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Sarah Michelle (@sarahmgellar)


KOMENTARZE (3)

Rebelianci

Plotki o "Rebels" #40

2015-09-01 21:43:35 Różne

W związku z premierą pierwszego sezonu "Rebeliantów" na płytach, w sieci ukazały się prace koncepcyjne oraz informacje z dokumentu "Rebels Season 2: A Look Ahead". Pełna galeria jest dostępna na Rebels Report (choć czasem ma tendencję do niedziałania - wówczas można popróbować zmieniać numer pliku w jego adresie), część w tym filmiku, a poniżej kilka przykładowych konceptów.

A oto, co jeszcze można usłyszeć na dokumencie:

 • Mamy się dowiedzieć jak Ezra będzie wykorzystywał swoje nowe zdolności, gdy na horyzoncie pojawią się Vader i nowi inkwizytorzy. Ponadto dowiemy się co stało się z jego rodzicami.

 • Okazuje się, że Pau'anin z pierwszego sezonu był Wielkim Inkwizytorem - szefem organizacji - a nowi będą "zwykłymi".

 • Sabine zmieni włosy i zbroję, ponieważ spotkanie z Vaderm było mocnym przeżyciem, co zresztą już wiemy. Ponadto ma być odcinek z duetem Wren/Jarrus, w którym pojawią się jakieś "mandaloriańskie rzeczy".

 • Zeb dozna "przebudzenia" i dowie się więcej o tym, co stało się z innymi Lasatami i kto tak naprawdę jest jego prawdziwym wrogiem.

 • Dowiemy się jak w czasie trwania akcji serialu przedstawia się sytuacja z Chamem Syndullą, skąd pochodzi Hera i co się dzieje z innymi Twi'lekami.

 • Zrozumiemy jak Ahsoka i Rex wpływają na dynamikę postaci. Po raz kolejny padła silna aluzja co do przyszłego pojedynku Tano i Vadera.

 • Pojawi się "nowy, tajemniczy łowca nagród". Nie wiadomo, czy chodzi o kobietę pojawiającą się na jednym z konceptów, czy o kogoś innego.

 • Na koniec Filoni powiedział o postaci, której istnienie jest owiane zbyt wielką tajemnicą, by o niej mówić, ale która będzie miała wielki wpływ na bohaterów.Freddie ostatnio znów się uaktywnił i udzielił wywiadu jednej z użytkowniczek YouTube'a. Najpierw informacja techniczna: ekipa skończyła już nagrywać drugi sezon. Aktor na początku poopowiadał trochę o swoich ulubionych rzeczach; na przykład wedle niego najlepszą walką w całych "Gwiezdnych Wojnach" jest ta pomiędzy Pre Vizslą a Darthem Maulem w "The Clone Wars", bo prócz wspaniałej choreografii ma jeszcze głębsze znaczenie, jakim jest wedle Prinze'a starcie mandaloriańskiej technologii z wojownikiem Sithów. Zapytany o ulubiony tekst z serialu, odparł, że w pierwszym sezonie jest to "Cichaj" ("Shush") Zeba, a w drugim, jak już wspominał, najlepsze zdania wypowiada Sabine. Jedno z nich będzie brzmiało: "Never get between a Mandalorian and a weapons package" ("Nigdy nie stawaj pomiędzy Mandalorianką a pakietem broni"). Jego ulubiona postać (prócz Kanana) z całego serialu pojawia się dopiero w drugiej serii, ale z załogi "Ghosta" największą sympatią darzy Orreliosa. Swoją drogą, powiedział też parę słów o swojej koleżance z pracy, Tiyi Sircar. Okazuje się, że dziewczyna po rozpoczęciu nagrań nie wiedziała zupełnie nic o "Gwiezdnych Wojnach", ale mniej więcej w połowie pierwszego sezonu zaczęła przychodzić do Freddy'ego z masą pytań, po czym aktor poznał, że złapała bakcyla i teraz coraz bardziej się wdraża.

Twórcy wielokrotnie mówili, że drugi sezon ma być jak "Imperium kontratakuje" i aktor wyjaśnił tu co nieco - bo tak jak w "Nowej nadziei" rebelianci odnoszą wielkie zwycięstwo, a Epizod V to dla nich seria porażek, tak samo Kanan pokonał Inkwizytora, ale w przyszłych odcinkach ekipa ma doświadczyć wielkiego upadku. Jak już kiedyś mówił, na Kanana czekają swego rodzaju próby Jedi, a Ezra również dorośnie, choć czasami będzie mocno kuszony przez ciemną stronę. Jarrus będzie próbował z tym walczyć i czasem mu się uda, a czasem zawiedzie na całej linii.

Jeśli chodzi o Reksa - ze strony Freddy'ego padła mocna sugestia, że zobaczymy go jeszcze w kolejnym sezonie. Natomiast w drugiej serii związek Kanana i Hery będzie przeżywał "największe wzloty i najniższe upadki". Ich wzajemna relacja "idzie w niesamowicie specjalne miejsce" poprzez nową postać "z zewnątrz", którą serial "ma szczęście wprowadzić, i która zbliża tych dwoje bohaterów oraz sprawia, że uczą się wielu rzeczy o sobie".

Co ciekawe, w jednej ze swoich wypowiedzi Prinze potwierdził ostatnie słowa Filoniego: rzeczywiście dostaniemy imperialny odcinek, a konkretnie skupiony na Kallusie. Dzięki temu epizodowi dowiemy się nie tylko jakim był agentem, lecz także jakim człowiekiem oraz co "sprawiło, że stał się zły". Ten bohater ma podobno ogromną rolę w drugiej serii.

I na koniec coś, co trafiło do Internetu dość dawno, ale dopiero ostatnio zostało odnalezione przez fanów. Jest to filmik ukazujący pociąg na Tajwanie, najwyraźniej przyozdobiony przez samą Sabine.


KOMENTARZE (12)

Rebelianci

Premiera pierwszego sezonu "Rebeliantów" na DVD i blu-ray.

2015-09-01 06:21:04 Różne

Dzisiaj na półki sklepowe w Stanach trafia pierwszy sezon "Rebeliantów" na DVD i blu-ray. Standardowa cena tego pierwszego to 39,99$, a drugiego 45,99$, chociaż w różnych sklepach internetowych można znaleźć spore obniżki. Poniżej zwiastun wydania, który ukazał się kilka dni temu i specyfikacja techniczna.Język: angielski, francuski, hiszpański (wszystkie w Dolby Digital 5.1).

Napisy: angielskie, francuskie, hiszpańskie.

Proporcje obrazu: 1:78:1

Czas trwania: 331 minut.

Dodatki: 14 odcinków "Rebels Recon", "The Ultimate Guide" (odcinek specjalny, będący podsumowaniem całego sezonu, z narracją Kanana) i "Star Wars Rebels Season 2 Look Ahead" (dokument z udziałem Dave'a Filoniego, który prezentuje co nas czeka w kolejnej serii). Tylko na blu-ray: "Rebels Infiltrates Star Wars Celebration" i klipy przedpremierowe (“The Machine in the Ghost,” “Art Attack,” “Entanglement,” “Property of Ezra Bridger”)

Przypominamy, że polska premiera DVD nastąpi z kolei za tydzień, ósmego września.
KOMENTARZE (3)
Loading..