TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

Opisy nowych odcinków "Rebeliantów"

2016-10-29 21:33:34 Jedi BibliothekEkipa z Jedi Bibliothek dotarła do nowych tytułów i opisów nadchodzących odcinków "Rebeliantów". W Niemczech będą one lecieć dzień po dniu, dlatego nie wiadomo jeszcze jaka będzie data premiery dwóch ostatnich epizodów w Stanach. U naszych sąsiadów zostaną one wyświetlone tego samego dnia, możliwe więc, że stanowić będą swego rodzaju zakończenie pierwszej połowy sezonu.

 • Odc. 3x05 - "Imperial Supercommandos" - 05.11.16. - Po utracie kontaktu z Protektorami Concord Dawn, Sabine, Ezra i Fenn Rau wyruszają, aby zbadać sprawę. Szybko odkrywają, że stację przejęli imperialni Mandalorianie.

 • Odc. 3x06 - "Iron Sqadron" - 19.11.16. - Ezra i Sabine łączą siły, aby pochwycić młodego asa pilotażu i jego załogę, którzy w głupi sposób ryzykują życie. To jedyny sposób, w jaki mogą obronić swój dom.

 • Odc. 3x07 - "The Wynkahthu Job" - 26.11.16. - Rebelianci łączą siły z bezwzględnymi piratami, aby odzyskać frachtowiec pełen broni, której potrzebują buntownicy. Jednakże misja okazuje się o wiele niebezpieczniejsza, niż przypuszczali.

 • Odc. 3x08 - "An Inside Man" - 13.12.16 (w Niemczech) - W poszukiwaniu informacji na temat nowej imperialnej broni Kanan i Ezra włamują się do fabryki na Lothalu. Jednakże będą musieli zaufać wrogowi, aby uciec z budynku, który niedługo ma zostać zamknięty.

 • Odc. 3x09 - "Visions and Voices" - 13.12.16 (w Niemczech) - Nawiedzany przez wizje z udziałem Maula, Ezra podejmuje wędrówkę przez galaktykę. Po dotarciu do celu musi wziąć udział w dziwnym rytualne, aby zerwać połączenie z Zabrakiem.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (27)

Rebelianci

"Rebels" #37 w USA

2016-10-22 11:16:10 Rózne

Dziś wieczorem na stacji Disney XD w USA zostanie wyemitowany kolejny odcinek serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "The Last Battle". Poniżej opis i fragmenty epizodu. Obrazki można pooglądać na The Wookiee Gunner.

W poszukiwaniu broni i artylerii, kapitan Rex sprowadza rebeliantów do opuszczonej bazy z okresu wojen klonów. Jednakże szybko zdają sobie sprawę, że nie są sami i muszą jeszcze raz stawić czoła wrogom z przeszłości."Recon" tym razem ekipa poświęca głównie na Herę. Jej dzieciństwo było ciężkie głownie z powodu ojca, który toczył bitwy wojskowe i polityczne. Jedną z rzeczy, która zadecydowała o sukcesie Chama, był fakt, że potrafił stać się dobrym dowódcą również w czasach pokoju. Pojawiające się w odcinku kalikori ma swą inspirację w podobnych przedmiotach na Ziemi, w których każde pokolenie w rodzinie dodaje coś od siebie.

Rebelianci w tym odcinku nareszcie spotykają Thrawna, ale tak naprawdę nie wiedzą o nim nic. Inne komórki nie przekazały o nim informacji, bo admirał po prostu je unicestwił. Dla niego zwycięstwem jest już samo zdobycie nowej wiedzy. Załodze "Ghosta" może się zdawać, że odniosła sukces, bo mu uciekła, ale nie mają pojęcia co mu ujawnili. Chiss jest oczywiście zainteresowany sztuką, a szczęśliwym przypadkiem Sabine jest artystką, więc Thrawn będzie miał sporo do analizy. Zainteresuje go również sztuka lothalska, a zwłaszcza ta w świątyni Jedi.

Potem Chopper sabotuje ekspres do kawy, a Pablo odpowiada na pytanie, którym jest: źródła kanoniczne (między innymi "Lokacje", których premiera niedługo w Polsce) mówią, że Hobbie odszedł z Imperium na pokładzie "Rand Ecliptic" razem z Biggsem, więc czy to nie kłóci się z odcinkiem? Odpowiedź jest prosta: tak jak Sabine pomogła Wedge'owi i Derekowi wydostać się z akademii, tak samo on mógł wyświadczyć podobną przysługę Darklighterowi. Na koniec jak zwykle kolejny klip.Wszystko wskazuje na to, że za tydzień pierwsza w tym roku przerwa. Nowy odcinek pojawi się piątego listopada.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (17)

Rebelianci

"Rebels" #36 w USA

2016-10-15 10:11:41 Różne

Dziś wieczorem na stacji Disney XD w USA zostanie wyemitowany kolejny odcinek serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "Hera's Heroes". Poniżej opis i fragmenty odcinka. Obrazki można pooglądać na The Wookiee Gunner.

Gdy Imperium rozpoczyna okupację domu Hery, postanawia ona osobiście odzyskać rodzinną pamiątkę. Lecz czeka na nią nowy imperialny dowódca, wielki admirał Thrawn.Ostatni "Rebels Recon" skupia się przede wszystkim na postaciach Wedge'a i Hobbiego. Twórcy przyznają, że chcieli dać im jakąś historię, bo w nowym kanonie nie mieli praktycznie żadnej; inspirowali się przy tym Legendami. Wszyscy chcieli bardzo zobaczyć Biggsa, między innymi z powodu szachownicy na jego hełmie. Był pomysł, aby to Sabine mu ją namalowała, bo miała taką samą na naramienniku, ale nie dałoby się go wprowadzić bez konfliktów z "Nową nadzieją".

Skystrike to jedna z najlepszych imperialnych akademii, choć rząd stawia raczej na ilość, a nie na jakość. Panna Wren raczej nie była w szkole lotniczej, już prędzej w jakimś mandaloriańskiej MIT, bo jest mądra i interesuje ją technika. W sezonie trzecim dowiemy się nieco więcej o kadetach posyłanych przez Imperium do szkół.

Następnie możecie zobaczyć jak Chopper pozbywa się wroga, no i jest pytanie do Pabla, które brzmi: jak naukowo wytłumaczyć fakt, że w "The Holocrons of Fate" Kanan przetrwał tak długo w próżni? Oczywiście "Gwiezdne Wojny" nauką nie zawsze się do końca przejmują, ale dzięki badaniom wiemy, że człowiek jest w stanie przeżyć w kosmosie 90 sekund bez żadnego sprzętu. Jarrus był tam 20, a do tego jest twardzielem. Na koniec jeszcze jeden fragment odcinka.Na Jedi Bibliothek ukazały się kolejne trzy tytuły odcinków, niestety zniknęły z oryginalnego źródła, Zap2it, więc mogą się jeszcze zmienić. Tak czy siak, wygląda na to, że w drugi weekend listopada czeka nas pierwsza w tym roku przerwa.

 • 3x05 - "Imperial Supercommandos" - 05.11.16.

 • 3x06 - "Iron Squadron" - 19.11.16.

 • 3x07 - "The Wynkahthu Job" - 26.11.16.

Jeszcze ciekawostka od Hidalga, co prawda nie najnowsza, ale zawsze: okazuje się, że tajemnicza Obecność, czyli głos z holokronu Sithów, to nie Traya, jak teoretyzowało wielu fanów. Pablo nie wyjaśnił więcej, więc na rozwikłanie tej zagadki będziemy musieli poczekać.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (10)

Rebelianci

"Rebels" #35 w USA

2016-10-08 10:23:54 Rózne

Dziś wieczorem na stacji Disney XD w USA zostanie wyemitowany kolejny odcinek serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "The Antilles Extraction". Poniżej opis i fragment odcinka. Tym razem kilka obrazków ma Sci-Fi Movie Page.

Rebelia desperacko potrzebuje nowych pilotów, więc Sabine rozpoczyna misję pod przykrywką jako imperialna kadetka, której zadaniem jest zaciągnięcie dezerterów - w tym pewnego siebie i utalentowanego Wedge'a Antillesa.W zeszłotygodniowym "Rebels Reconie" ekipa zauważa coś, co już było parokrotnie wspominane w wywiadach: Ezra bardzo obwinia się za kalectwo mistrza, przez co staje się nieco nadopiekuńczy. Jest zaskoczony, gdy Jarrus schodzi po niego do jaskini. Zdaniem Taylora to chłopak jest teraz dowódcą grupy.

Maul wrócił i, jak mówi Filoni, zaczął "tkać swą sieć", tworzyć połączenia. Z kolei Pablo mówi, że Zabrak zacznie odkrywać pogrzebane w strategicznych miejscach sekrety, co ma doprowadzić do jego ostatecznego celu. Nie jest nim jednak życie wieczne; wedle Hidalga zbyt wiele razy "odmówiono mu śmierci" i Sith przekonał się, że nie ma to szczególnego uroku. Woli raczej nawrócić Ezrę na ciemną stronę i wciąż jest przekonany, że mu się to uda. Filoni uważa, że Maul tak naprawdę nie jest Sithem, tylko stara się stać kimś innym. Wedle niego "wiele osób tego próbowało" i poniosło klęskę, więc zobaczymy jak z tym zadaniem poradzi sobie Zabrak.

Potem możecie zobaczyć jaki prezent dostała Andi od Choppera i w końcu są pytania do Pabla. Pierwsze brzmi: czy Thrawn stoi wyżej rangą od Tarkina i jak wygląda cały system? Hidalgo odpowiada, że zagłębianie się w niuanse imperialnego wojska wymagałoby dłuższego odcinka. "Wielki moff" to tytuł polityczny, który oznacza, że Tarkin jest dowódcą okręgu na Zewnętrznych Rubieżach. "Wielki admirał" to z kolei ranga wojskowa mówiąca o tym jaką częścią floty Thrawn dowodzi. Drugie zaś: czemu rebelianci nie mogli skoczyć od razu do układu Yarma? Okazuje się, że nie można po prostu polecieć tam bezpośrednio, trzeba zatrzymać się na przystanku, a taki akurat posiadała Gildia Górnicza. W zamian za opłatę celną korporacja przesyłała odpowiednie koordynaty. Na koniec mamy jak zwykle fragment odcinka.Jest jeszcze krótki dodatek do ostatniego "Reconu", który Oficjalna wstawiła na swego Twittera. Opowiada on o gubernator Pryce: kobieta pochodzi z Lothalu, ale gardzi swą ojczyzną, którą zasadniczo sprzedała Imperatorowi. Dlatego też do tej pory jej nie widzieliśmy; wróciła jedynie dlatego, ponieważ zaobserwowano tam dużą aktywność rebeliantów.Jest jeszcze jedna sprawa dotycząca ostatniego odcinka, ale uwaga, tu będą spoilery. W tym epizodzie Ezra i Maul patrzą w holokrony z nadzieją na odkrycie sekretów. W przypadku chłopaka jest to sposób na pokonanie Sithów; Bridger ma wówczas wizję "bliźniaczych słońc". Zabrak zaś szuka "nadziei". Z jego widzenia wiemy tylko tyle, że zobaczył mężczyznę, który, ku jego zaskoczeniu, żyje. Większość założyła, że chodzi oczywiście o Tatooine i Kenobiego. Filoni ma jednak inne zdanie; twierdzi on, że w galaktyce jest wiele planet z podwójnymi słońcami, a nawet że są najpowszechniejsze. Z Obi-Wanem stwierdził, że to "fajny pomysł", ale trzeba będzie poczekać.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (12)

Rebelianci

Premiera drugiego sezonu "Rebeliantów" na DVD w Polsce

2016-10-05 16:29:43 GalapagosOd dzisiaj na polskich półkach sklepowych powinien się pojawić drugi sezon serialu "Rebelianci" - niestety nadal wyłącznie na płytach DVD. W zależności od sklepu przyjdzie nam za nie zapłacić około 80-85 złotych. Poniżej opis i specyfikacja techniczna.

Epicka walka ze złowrogim Imperium trwa w drugim sezonie „Star Wars: Rebelianci”! Podczas gdy Ezra dalej szkoli się na rycerza Jedi pod opieką Kanana, załoga "Ducha" dołącza do sekretnej komórki rebeliantów i byłych żołnierzy walczących w Wojnach Klonów, aby wspólnymi siłami przywrócić pokój i wolność w galaktyce. Jednak ciemna strona mocy wciąż ma zdecydowaną przewagę, a Darth Vader wysyła nowych Inkwizytorów, by przygotować grunt pod kulminacyjną rozgrywkę. W finale światło dzienne ujrzą straszliwe prawdy, a losy bohaterów odmienią się na zawsze.

Specyfikacja techniczna
 • Dodatki: Łączenie galaktyk: Rebelianci sezon 2 - czyli polska wersja dokumentu pt. "Connecting the Galaxy", ukazującego różne aluzje i easter eggi w serialu. Trwa około trzy minuty.

 • Za kulisami odcinków - to jest doskonale nam znane "Rebels Recon", filmiki z oficjalnego kanału SW ukazujące ciekawostki dotyczące powstawania poszczególnych odcinków.

 • Liczba dysków: 4.

 • Czas trwania: około 465 minut (nie licząc dodatków).

 • Dźwięk: 2.0 Dolby polski dubbing, 2.0 hiszpański, włoski, 5.1 Dolby Digital angielski, niemiecki, francuski.

 • Napisy: angielskie dla niesłyszących.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (12)

Rebelianci

Plotki o "Rebels" #57

2016-10-02 14:59:30 Różne

"Rebelianci" trwają w najlepsze. Podobno polska premiera trzeciego sezonu zaplanowana jest na połowę listopada, ale to na razie niepotwierdzona wieść. Za to oficjalnie możemy kupić soundtrack z drugiej serii. 33 utwory kosztują w iTunes niecałe 12 funtów.

Chyba najbardziej sensacyjną wiadomość ostatnich dni mogliśmy odkryć sami, wystarczyło spojrzeć na napisy końcowe nowych odcinków, z których wynika, że Dave Filoni nie jest już głównym reżyserem serialu. Na tym stanowisku zastąpił go Justin Ridge, który współpracował z nim jeszcze za czasów "Avatara" i miał swój wkład w "The Clone Wars". Jak dowiedział się Big Shiny Robot, Filoni nadal pozostanie producentem wykonawczym serii, okazjonalnie też wyreżyseruje odcinek. I, jak dowodzą poniższe wywiady, nadal jest mocno zaangażowany w "Rebeliantów". Hidalgo dorzucił co nieco na Twitterze: tu "nie chodzi o odchodzącego Filoniego, tylko o przychodzącego Ridge'a". Pozostaje jednak pytanie dlaczego tak się stało - niektórzy spekulują, że ma to związek z kolejnym serialem, który obecnie jest w powijakach. Inni mówią o dokończeniu TCW lub nawet własnej antologii dla Dave'a, ale są to jedynie plotki i myślenie życzeniowe.Jak było wspomniane, Filoni nie odpuszcza i dalej promuje serial. Udzielił obszernego wywiadu serwisowi Teenplicity, w którym poruszył między innymi temat Ahsoki. Zaznaczył, że jej rola była podobna do tej, jaką we "Władcy pierścieni" odgrywał Gandalf: oboje pomagali swym przyjaciołom i dawali im siłę do walki ze złem, ale stali nieco z boku. I tak jak Drużyna straciła czarodzieja, tak samo się stało z załogą "Ghosta" oraz Togrutanką. Przez jakiś czas strata przyjaciółki będzie miała duży wpływ na rebeliantów. Zapytany o mroczny miecz Sabine, producent potwierdził słowa Prinze'a - Kanan weźmie dziewczynę na uczennicę. Dave tłumaczy, że Jarrus został już rycerzem Jedi (w odcinku "Shroud of Darkness" otrzymał błogosławieństwo Yody), więc przyjęcie kolejnego praktykanta jest możliwe. Choć z oczywistych względów nie zobaczymy oblężenia Mandalory w serialu, to tu i tam dowiemy się o tej niedokończonej historii z TCW - producent zasugerował mocno, że nie tylko w "Rebels", choć na komiks czy książkę na razie nie ma co liczyć.

Dobre wieści dla fanów pary Kanan-Hera: natura ich relacji zacznie się nieco wyjaśniać. Producent zaznaczył, że choć Twi'lekanka jest o wiele konkretniejsza i skoncentrowana na zadaniu od Jarrusa, to nie znaczy to, że nie czuje do niego wielkich uczuć. Ona wie jakie ma obowiązki wobec mieszkańców galaktyki, a nasz Jedi zawsze miał z tym problem. W serialu zobaczymy też jak zmieniają się związki innych postaci z grupy. Dave zaznaczył, że są sytuacje, w których przyjaciele oddalają się od siebie. Relacje między poszczególnymi członkami załogi to coś, co odróżnia Ezrę od Anakina, bo chłopak jest częścią rodziny, a Skywalker tak naprawdę był sam. Dave wie jak skończy załoga "Ghosta", a przynajmniej ma zarys. Nie chce jednak do końca zamykać ich historii, ma nadzieję, że nawet po zakończeniu "Rebeliantów" jeszcze o buntownikach z Lothalu usłyszymy.Przechodząc do imperialnych, Filoni zaznaczył, że Thrawn mocno się od nich różni. Co prawda Tarkin również jest świetnym strategiem, ale jednym z jego celów jest zdobycie wpływów politycznych. Chiss z kolei jest w pełni skupiony na zagrożeniu ze strony rebelii, nie potrzebuje awansów do szczęścia. Radość znajduje w wyszukiwaniu słabości swoich wrogów. A co się stanie z Kallusem? Wygląda na to, że agent zacznie odczuwać ciągoty ku przejściu na "szarą" stronę. Dave podkreślił dychotomię ukazania postaci Zeba i Kallusa w odcinku "The Honorable Ones"; obaj zostają uratowani z mroźnego księżyca Geonosis, ale o ile o tego pierwszego martwią się przyjaciele, o tyle agentem nikt się za bardzo nie przejmuje. Kallus zacznie zadawać sobie pytania czy w Imperium jest coś, o co warto walczyć. Zapytany, czy to właśnie ten imperialny zostanie nowym Fulcrumem, Filoni rzecz jasna nie odpowiedział wprost, ale zaznaczył tajemniczo, że może istnieć wiele osób posługujących się tym pseudonimem.

W rozmowie z io9 podkreślił jeszcze raz, że czas użytkowników Mocy przemija, teraz będzie więcej wojskowych. Dodał też, że w sezonie pierwszym było dużo pobocznych historii, w drugim trochę mniej, ale dopiero w trzecim poczujemy, że to wszystko jest częścią większej opowieści. Maul jest w kilku epizodach, ale to nie na nim będzie się skupiał sezon. Dave nie chciał go zbytnio wykorzystywać, ale jeśli już się pojawi, to będzie sporym zagrożeniem. Prócz Zabraka zobaczymy też innych filmowych bohaterów.

Filoni wypowiedział się również dla Empire. Powiedział tam między innymi, że jest wdzięczny fanom TCW, którzy chcą, by dokończył serial, ale zaznaczył, że chyba większość już się pogodziła z myślą, że "Rebelianci" to w pewnym sensie kontynuacja "Wojen klonów". Choć zauważył, że starszy serial był bardziej polityczny z uwagi na erę, w "Rebels" jest więcej przygód. I po raz kolejny potwierdził, że fani Ahsoki mają czego wyczekiwać, choć nie zdradził "w jakiej formie się pojawi".

Zapytany o "Łotra Jeden", przyznał, że zarówno film, jak i serial wpływają na siebie wzajemnie. Zdradził jedynie, że "Rebels" byli na początku bardziej kolorowi, a pod wpływem pierwszej antologii paleta trochę się stonuje.Odezwała się również Katee Sackhoff, czyli głos Bo-Katan. Wywiad na temat "Rebels" zaczyna się około 43 minuty. Wyznała, że podczas jednej z imprez faktycznie się wygadała, bo zapewniła pewnego fana Bo-Katan, że nagrywa "jeszcze trzy odcinki". Teraz trochę boi się, że ją pozwą, bo nie powinna była tego mówić. Pani Kryze dostanie większą rolę - Katee powiedziała, że na pierwszych stronach scenariusza miała więcej tekstu, niż w całym TCW. Postać zostanie "odświeżona", dostanie też plecak odrzutowy. Niektóre momenty w skrypcie są dość mroczne, aktorzy żartowali, że Disney XD poprawi dzieciom humory głupkowatymi reklamami. Sackhoff dodała, że czasem maluchy nie rozumieją złych i strasznych rzeczy, które przytrafiają się bohaterom kreskówek. Aktorka nie jest pewna kiedy Bo się pojawi w serialu.I na koniec: do ciekawej informacji dotarł Making Star Wars. Z wycieków zimowych zestawów LEGO można się dowiedzieć, że miejsce zniszczonego "Phantoma" zajmie okręt podobny do neimoidiańskich promów z prequeli, który widzieliśmy na zwiastunie. Zresztą, można to wywnioskować też na podstawie samej zajawki. Nie wiadomo jaką nazwę będzie nosił statek, serwis nazywa go "zaktualizowanym «Phantomem»".

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (18)

Rebelianci

"Rebels" #34 w USA

2016-10-01 08:42:58 Rózne

Dziś wieczorem na stacji Disney XD w USA zostanie wyemitowany kolejny odcinek serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "The Holocrons of Fate". Poniżej opis i fragment odcinka. Jedi Bibliothek ma sporą kolekcję obrazków, ale liczcie się ze spoilerami.

Maul bierze członków załogi "Ghosta" za zakładników i aby ich uwolnić, Ezra oraz Kanan muszą zdobyć starożytny artefakt Sithów.Przed nami również pierwszy w tym sezonie "Rebels Recon". Taylor Gray zauważa, że korzystanie przez Ezrę z holokronu było zarówno dobre, jak i złe. Kanan z kolei po utracie wzroku na dość długo się wycofał, ale w ostatnim odcinku zobaczyliśmy jak powoli zaczyna się z tym godzić. Jego "kowbojska" strona zejdzie na dalszy plan, choć ten aspekt jego osobowości nadal w nim tkwi. W sezonie trzecim nadal będzie rozważał to, co się stało w drugim. Bendu powstał już w drugim sezonie, gdy twórcy myśleli nad planetą Atollon. Pablo zauważa, że w galaktyce jest wiele starych istot i on jest jedną z nich. Z kolei pomysł na Thrawna padł już w pierwszej serii, ale, jak wyjaśnia Gilroy, uniwersum "Rebeliantów" było jeszcze za małe, a grupa wówczas tak nieistotna jak buntownicy z Lothalu nie wzbudziłaby zainteresowania wielkiego admirała.

Chopper wraz ze swoją kamerą powracają po półrocznej wycieczce w Wielkiej Brytanii. Potem mamy jeszcze Q&A z premiery odcinka (ale bez ciekawych informacji) oraz jeszcze jeden fragment nowego epizodu. W tym odcinku nie ma pytań do Pabla.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (34)
Loading..