TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

"Rebels" #40 w USA i 3x01 w Polsce

2016-11-25 21:05:56 Rózne

Jutro wieczorem na stacji Disney XD w USA zostanie wyemitowany kolejny odcinek serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "The Wynkahthu Job". Poniżej opis i fragmenty epizodu. Obrazki można pooglądać na rebelsowej wiki.

Rebelianci łączą siły z bezwzględnymi piratami, aby odzyskać frachtowiec pełen broni, której potrzebują buntownicy. Jednakże misja okazuje się o wiele niebezpieczniejsza, niż przypuszczali.http://kimbachan.tumblr.com/post/153478122373/kimbachan-azmorgian-the-hero-i-think-not
Ostatni "Recon" przedstawia nam między innymi związki Ezry z Żelazną Eskadrą. Chłopak czuje się z nią powiązany, bo zaczynał w podobny sposób. Mart walczy od niedawna, to jest od śmierci swego ojca (brata komandora Sata) na Mykapo. Wraz z kolegami nie ma pojęcia o prawdziwej sile Imperium, co zresztą widać w odcinku, bo nie wie nawet jak wygląda niszczyciel. Sam pomysł, by byli grupą nastolatków, wziął się ze wczesnych zarysów "Nowej nadziei", gdzie na Gwiazdę Śmierci napadali znacznie młodsi piloci. Ich YT-2400 to nie "Outrider" - Gilroy mówi, że ten model jest takim vanem galaktyki, wszędzie ich pełno.

Plunkett opowiada co nieco o inspiracjach wizualnych dla postaci: włosy Marta to jasne nawiązanie do lat siedemdziesiątych. Jooner był najtrudniejszy do zaprojektowania, a przy Gooti skupiono się głównie na tym, by zrobić z niej prawdziwą Theelinkę. Artysta wspomina też jak pracował nad "Outriderem" na potrzeby "Cieni Imperium" (który mniej więcej w tym samym czasie pojawił się w edycji specjalnej epizodu czwartego). W "Rebels" największe wyzwanie stanowiło dopasowanie wnętrza statku tak, aby nie wydawało się, że jest większy w środku niż na zewnątrz.

Chopper zaprzyjaźnia się z psami, a Andi ma pytanie do Pabla, które brzmi: czy superkomandosi są wyłącznie mandaloriańscy, czy istnieją jeszcze inni? Hidalgo odpowiada, że są nimi tylko Mando. Na koniec mamy jak zwykle zapowiedź kolejnego odcinka.W Polsce zaś kolejny odcinek, czyli "Holocrons of Fate" jutro o 9:30 na kanale Disney XD. Poniżej opis oraz polskie klipy promocyjne - co prawda Disneyowi się chyba pomyliły epizody, bo wstawił fragmenty "The Antilles Extraction" i "Hera's Heroes", ale zawsze można pooglądać.

Maul bierze załogę "Ghosta" za zakładników i aby ich uwolnić, Ezra i Kanan muszą zdobyć starożytny artefakt Sithów.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (14)

Rebelianci

"Rebels" #39 w USA i 3x00 w Polsce

2016-11-18 17:27:54 Rózne

Jutro wieczorem na stacji Disney XD w USA po kolejnej przerwie zostanie wyemitowany kolejny odcinek serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "Iron Squadron". Poniżej opis i fragmenty epizodu. Obrazki można pooglądać na Facebooku.

Tracy Cannobio potwierdziła, że kolejne odcinki będziemy już oglądać bez przerw przez najbliższe tygodnie. Ostatni w tym roku zostanie wyświetlony 10 grudnia (zapewne abyśmy mogli w pełni skupić się na "Łotrze"), a serial powróci w styczniu.

Ezra i Sabine łączą siły, aby pochwycić młodego asa pilotażu i jego załogę, którzy w głupi sposób ryzykują życie. To jedyny sposób, w jaki mogą obronić swój dom.

http://kimbachan.tumblr.com/post/152789805978/a-ship-full-of-ezras-sign-me-up-sorry-i


A z najnowszego "Reconu" dowiadujemy się, że załoga "Ghosta" zacznie uważać Sabine za jeszcze wartościowszą sojuszniczkę po ostatnim odcinku. Będziemy stopniowo odkrywać jej mandaloriańskie korzenie, a Rau stanie się czynnikiem przypominającym jej o przeszłości. Wren jest indywidualistką, dlatego łatwo porzuciła niemalże wszystkie związki z dawną kulturą. Fenn to z kolei tradycjonalista. Mimo tego nastolatka poczuje więź z mężczyzną, który stanie się dla niej niemal jak rodzina. On również okaże się cennym nabytkiem, bo sama Wren potrafi nieźle walczyć, a co dopiero w pełni wyszkolony Mando. Pablo sugeruje, że może do sprawy rebeliantów dołączą się kolejni mieszkańcy Mandalory.

Gar Saxon to z kolei modelowy przykład sprzedawczyka: może nosić beskar'gam, ale bardziej od własnej planety interesuje go władza. Wedle Gilroya po usunięciu Maula Saxon najprawdopodobniej osunął się w cień, ale gdy tylko Imperium ustanowiło marionetkowego władcę, od razu z owego cienia wyszedł. Jego wierność wobec rządu widać nawet po zbroi, bo w komiksie "Son of Dathomir" była ona o wiele bardziej indywidualna. Zdaniem Plunketta superkomandosi mają w sobie więcej z Imperium niż z Mandalorian, co będzie jeszcze pokazane w nadchodzących odcinkach.

Imperium przyniosło Mandalorze stabilność po chaosie, jakim były rządy Maula, dlatego superkomandosi są wierni nowemu rządowi. Plunkett zdradza, że ich główną inspiracją wizualną był oczywiście wczesny Boba (sam jeszcze jako superkomandos) autorstwa Joe Johnsona. Dave chciał wszakże czegoś bardziej indywidualnego, agresywnego i imperialnego.

Chopper po raz kolejny mści się na Andi, a Pablo odpowiada na pytanie, które brzmi: jakim cudem Rex walczy po trafieniu z blastera? Tak naprawdę odpowiedź dał nam sam odcinek, wystarczy posłuchać co mówią bohaterowie: sprzęt droidów bojowych był już mocno zużyty. Gdyby nie to, już pożegnalibyśmy się z kapitanem. I pytanie bonusowe, które zadaje wiele osób, ale które również było wielokrotnie poruszane w przeszłości: wojna czy wojny klonów? Obie wersje są poprawne, to kwestia gustu. Na koniec mamy jak zwykle mamy fragment odcinka.A w Polsce premiera trzeciego sezonu również jutro o 9:30 na kanale Disney XD. Pierwszym odcinkiem będzie pilot "Steps into Shadow". Poniżej opis oraz polskie klipy promocyjne.

Rebeliancka misja, dowodzona przez potężniejszego Ezrę, idzie mocno nie tak; Kanan powraca, aby pomóc załodze Ghosta; pojawia się nowe zagrożenie w postaci admirała Thrawna.I jeszcze dość spoilerowa ciekawostka na koniec: w niedawno wydanym albumie "Star Wars Propaganda" znalazło się sporo informacji na temat Sabine. Dziewczyna jest jedną z autorek tamtejszych plakatów, między innymi tego poniżej, który w prawdziwym świecie stworzył Chris Trevas (modelką dla Hery była odtwórczyni jej roli, Vanessa Marshall). Okazuje się, że (Spoiler):dzieło bardzo spodobało się Mon Mothmie, która poprosiła, aby mogła użyć go większa rebelia, a potem mianowała Mandaloriankę główną artystką propagandową. Oznacza to, że dziewczyna przeżyje dość długo, by się z przyszłą panią kanclerz zobaczyć. Czy będzie to jeszcze w serialu? Filoni wspominał parę razy, że Mothma jest zbyt dużym graczem, aby na razie się pojawiła, ale było to już jakiś czas temu. W pewnym miejscu w albumie używa się wobec Wren określenia "wówczas nastoletnia". Sabine ma w chwili obecnej około 19 lat, co oznacza, że do spotkania z Mon jeszcze co najmniej rok. Czyli czwarty sezon.(Koniec Spoilera)Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (11)

Rebelianci

"Rebels" #38 w USA

2016-11-05 09:20:39 Rózne

Dziś wieczorem na stacji Disney XD w USA zostanie wyemitowany kolejny odcinek serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "Imperial Super Commandos". Poniżej opis i fragmenty epizodu. Obrazki można pooglądać na The Wookiee Gunner.

Gdy rebelianci tracą kontakt z Concord Dawn, Sabine, Ezra, Chopper i mandaloriański więzień Fenn Rau ruszają, by zbadać sprawę. Znajdują czekające na nich niespodziewane nowe zagrożenie.W ostatnim "Reconie" ekipa przede wszystkim zachwyca się nawiązaniami do TCW w "The Last Battle" - Pablo porównuje spotkanie droidów bojowych ze szturmowcami do bawienia się zabawkami z różnych zestawów. Bitwa z Kalanim dała Reksowi poczucie zamknięcia pewnego rozdziału w życiu. Ezra z kolei dowiedział się nieco przez co przechodził Kanan podczas wojny. A co z droidem taktycznym? Gilroy uważa, że po odlocie z Agamaru mógłby wynająć się komuś, na przykład Huttom, jako doradca. A może po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci przemyśli sprawę i dołączy do rebeliantów.

Następnie Chopper i Andi mają drobne starcie na tle różnic w semantyce brytyjskiej i amerykańskiej, jest też pytanie do Pabla: ile czasu mija dla Wedge'a pomiędzy "Ahsoką" a odcinkiem "The Antilles Extraction"? Okazuje się, że młody pilot wcale się w powieści nie pojawia, a chodzi o Raymusa - pracownika Baila Organy, którego Vader zabija niemal na początku "Nowej nadziei". W kanonie mamy jeszcze Baila Antillesa, który był w "Mrocznym widmie" jednym z kandydatów na kanclerza. Innymi słowy, Antilles to taki gwiezdnowojenny Kowalski, dużo osób nosi to nazwisko. Stąd też można bohaterów pomylić.Niestety za tydzień kolejna przerwa; nowy odcinek, "Iron Sqadron", pojawi się 19 listopada. I, jak można wyczytać w najnowszym numerze magazynu "LEGO Star Wars", tego samego dnia nastąpi też polska premiera sezonu trzeciego. Serial będzie emitowany w soboty o 9:30.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (7)
Loading..