TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

"Rebels" #28 w USA

2016-02-24 11:10:53 Różne

Dziś wieczorem czasu amerykańskiego na stacji Disney XD zostanie wyemitowany kolejny odcinek drugiego sezonu serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "The Honorable Ones". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć fragmenty.

Po nieudanej imperialnej zasadzce na rebeliantów, Zeb i agent Kallus gubią się na lodowym księżycu. Ponieważ Kallus został ranny podczas lądowania kapsuły ratunkowej, musi współpracować z Orreliosem, aby wspólnie przetrwać trudne warunki pogodowe.W ostatnim odcinku powróciło sporo postaci z TCW, a konkretnie Cham Syndulla i jego ekipa. Dave mówi, że dla Twi'leka życie było ciężkie, bo ledwo skończyła się jedna wojna, to musiał zacząć kolejną. Sprawia to, że jest on coraz bardziej zdesperowany i gotowy zrobić wszystko, byle wygrać. W przeciwieństwie do niego Hera patrzy nie tylko na swoją ojczystą planetę, lecz także na szerszą galaktykę.

Podczas pierwszego spotkania z Syndullą Kanan był mocno zdenerwowany - Freddie tłumaczy, że jest ku temu kilka powodów. Po pierwsze, to ojciec osoby, którą Jarrus darzy uczuciem. Po drugie, w pewnym sensie postać bojownika to dla niego przypomnienie Depy, bo Cham walczył u boku Mace'a Windu, mistrza Billaby. Kolejną postacią, którą mieliśmy okazję spotkać, była Numa, którą w TCW - jeszcze jako małą dziewczynkę - uratowali republikańscy żołnierze. Ponieważ wówczas jej ojczysty świat musiał walczyć, to naturalne, że sama stała się bojowniczką o wolność. Grająca ją (ponownie) Cat Taber powiedziała, że chciała, aby w głosie kobiety słychać było siłę.

Pytanie z tego tygodnia tym razem dotyczy fizyki/biologii w odcinku "The Call", a konkretnie: w jaki sposób Kanan i Ezra mogli przetrwać wyłącznie z hełmami na głowach, zwłaszcza w scenach w kosmosie? Pablo mówi, że tak naprawdę nigdy nie byli w otwartej przestrzeni, bo asteroida miała swą atmosferę, tylko tamtejszy gaz musiał być (w przypadku Lasatów i ludzi) przefiltrowany. Co zatem ze sceną, w której Jedi stoją na "Ghoście" i purrgilu? Wedle Hidalga nie widać, jakoby kiedykolwiek opuścili atmosferę asteroidy. Tu oczywiście można się pokłócić, bo w odcinku okręt odlatuje dość daleko, ale może jest to swego rodzaju licentia poetica.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (14)

Rebelianci

"Rebels" #27 w USA

2016-02-17 12:32:25 Różne

Dziś wieczorem czasu amerykańskiego na stacji Disney XD zostanie wyemitowany kolejny odcinek drugiego sezonu serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "Homecoming". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć fragmenty.

Rebelianci kontaktują się z bojownikiem o wolność, Chamem Syndullą, który potrzebuje pomocy w odparciu ataku bombowego na swoją planetę. Podczas opracowywania planu mającego na celu opanowanie i przejęcie krążownika przewożącego imperialne bombowce, buntownicy odkrywają, że Cham może mieć własny plan.W ostatnim "Reconie" twórcy tłumaczą, że odcinek "The Call" miał przede wszystkim pokazać rosnące moce Ezry, zwłaszcza jego zdolność do łączenia się z innymi istotami. Wedle twórców chłopcu przychodzi to naturalnie, choć nie chcą oni pokazywać, że stał się zbyt potężny, bo jego umiejętności to nie bohaterska supermoc. W epizodzie zobaczyliśmy też nowy gatunek zwierząt - purgille - które potrafiły podróżować w nadprzestrzeni, jeśli nawdychały się specjalnego gazu. Sam koncept narodził się w chwili, gdy Dave pomyślał, że być może pierwsze takie wędrówki nie odbyły się za pomocą technologii, a natury, którą później podpatrzyli mieszkańcy galaktyki. Rozmowa następnie przechodzi na temat Gildii Górniczej (a nie Unii Technokratycznej, która miała się pojawić wedle pierwszych zapowiedzi). To organizacja, którą wymienia się w "Imperium kontratakuje" i teraz mamy szansę na nią spojrzeć. W nowym kanonie sugeruje się, że firmy z okresu wojen klonów zostały wchłonięte lub zniszczone przez Imperium, ale Gildia uniknęła takiego losu.

Górnicy są posiadaczami nowego typu TIE, które mają "wycięte" stabilizatory. Daje im to świetną widoczność, ale kosztem stabilności. Jeśli chodzi o pytania do Pabla - w tym tygodniu mamy ich aż dwa, po Hidalgo ostatnio wyjechał. Zatem po pierwsze: skoro w odcinku "Legends of the Lasat" ekipa znalazła się w pobliżu czarnej dziury, to czy stanie się ofiarą dylatacji czasu (chodzi o różnicę w pomiarze czasu w dwóch różnych punktach odniesienia, co odkrył Einstein w swej teorii)? Pablo mówi, że nie wiadomo, czy w galaktyce "Gwiezdnych Wojen" fizyka działa w taki sam sposób, jak w naszej. Jednakże w SW mają coś, co zwą "czasem obiektywnym" - innymi słowy, jeśli na Tatooine trwa czwartek, to i ten sam dzień tygodnia jest na Coruscant. W naszej galaktyce nie byłoby to możliwe właśnie z uwagi na teorię względności. Drugie pytanie: jaka jest różnica pomiędzy Nieznanymi Regionami a Dziką Przestrzenią? Wedle Hidalga to pierwsze to część galaktyki znana, ale niezbadana, niczym dżungla, której odkryto jedynie obszary najbardziej zewnętrzne, a nie zapuszczano się wgłąb. To drugie zaś ma być niczym białe plamy na mapie. Problem z tą definicją polega na tym, że jest prawidłowa... ale było dokładnie odwrotnie, przynajmniej w Legendach. To Dzika Przestrzeń była znana (choć w bardzo niewielkim stopniu), a w Nieznane Regiony - jak sama nazwa wskazuje - nikt nie latał. Trudno powiedzieć czy można uznać jego słowa za obowiązujące, czy to tylko pomyłka.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (7)

Rebelianci

Jak będzie wyglądała pewna postać w "Rebeliantach"

2016-02-14 10:20:36 RóżneCi z Was, którzy zdecydowali się na oglądanie spoilerowego zwiastuna pewnie cały czas zastanawiają się czy widoczny tam czerwonoskóry Zabrak to na pewno Darth Maul - tym bardziej, że sam Filoni nie chciał potwierdzić czy to rzeczywiście on. Wydaje się jednak, że wszelkie wątpliwości rozwiały tegoroczne nowojorskie targi zabawek, na których ujawniono jak Sith z ery prequeli będzie się prezentował w "Rebeliantach". Nadal będzie chodził na robotycznych nogach, ale stanie się właścicielem nowego miecza świetlnego. Obrazki pochodzą z Making Star Wars i Jedi News.I jeszcze jedna ploteczka: wedle Star Wars Union już jest planowany czwarty sezon "Rebeliantów". W sumie jest to bardzo prawdopodobne, gdyż poszczególne serie potrzebują miesięcy na ukończenie, a wiemy z różnych źródeł, że serial ma mieć 5-7 sezonów. Jednakże, wedle serwisu, sezon piąty nie znajduje się w planach, przynajmniej na chwilę obecną. Redakcja spekuluje, czy mogłoby to oznaczać, że czeka nas nowa produkcja - ale nawet jeśli, to i tak musielibyśmy na nią poczekać jeszcze kilka lat. Tymczasem czekają nas jeszcze przynajmniej dwa lata z "Rebeliantami".

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (19)

Rebelianci

"Rebels" #26 w USA

2016-02-10 08:05:32 Różne

Dziś wieczorem czasu amerykańskiego na stacji Disney XD zostanie wyemitowany kolejny odcinek drugiego sezonu serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "The Call". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć fragmenty.

Podczas misji zdobycia paliwa dla rebelianckiej floty załoga pracuje razem, aby ochronić kosmiczne stworzenia przed zagrażającymi ich życiu pracami wydobywczymi na asteroidzie, prowadzonymi przez Unię Technokratyczną.

W powyższym "Reconie" możemy posłuchać przede wszystkim o Zebie i nowych Lasatach, których poznaliśmy niedawno. Gilroy zaznacza, że to właśnie w tym odcinku wyjaśnia się czemu Orrelios bywał ponury - ponieważ obarczał się winą za tragedię swojego ludu. Podczas tworzenia postaci kombinowano nieco z jego przeszłością - czy miał być gwardzistą, ważnym gwardzistą, a może pochodzić z rodziny królewskiej? Ostatecznie zdecydowano się na to drugie, bo od razu widać, że mężczyzna otrzymał doskonałe szkolenie wojskowe. Gdy Zeb dowiaduje się, że nie jest sam we wszechświecie, bo istnieje cała planeta Lasatów, to po raz pierwszy od długiego czasu zaznaje nieco spokoju i ciężar spada mu z barków. No i teraz można sobie powoli wyobrażać jak może wyglądać szczęśliwe zakończenie dla tego rebelianta.

Hidalgo dodaje, że wszyscy starają się cały czas podkreślać, że pojmowanie Mocy przez Jedi i Sithów nie jest jedyne w galaktyce, stąd mamy postać Chavy-mistyczki. W tym tygodniu Pablo miał czelność wyjechać na wakacje, ale Andi i tak zadała mu pytanie, tym razem mniej typowe: czy Sabine to córka Obi-Wana, a Rey to dziecko panny Wren i Ezry? Pewnie się nie domyślicie, ale odpowiedź brzmi "nie".

Dodatkowo, po raz kolejny dzięki Zap2it pojawiły się tytuły odcinków do końca tego sezonu. Uwaga na ostatni tytuł, bo dość mocno sugeruje jak zakończy się finał serii.

  • 2x16 - "Shroud of Darkness" ("Zasłona ciemności") - 02.03.16.

  • 2x17 - "The Forgotten Droid" ("Zapomniany droid") - 16.03.16.

  • 2x18 - "The Mystery of Chopper Base" ("Tajemnica bazy Chopper[a]") - 23.03.16.

  • 2x19 i 2x20 - (Spoiler):"Twilight of the Apprentice" ("Zmierzch ucznia/uczennicy")(Koniec Spoilera) - dwa odcinki o takich samych tytułach, tylko z dopiskiem oznaczającym część I i II - 30.03.16.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (12)

Rebelianci

"Rebels" #25 w USA

2016-02-03 07:46:25 Różne

Dziś wieczorem czasu amerykańskiego na stacji Disney XD zostanie wyemitowany kolejny odcinek drugiego sezonu serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "Legends of the Lasat". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć fragmenty.

Gdy załoga "Ghosta" zgadza się pomóc dwojgu uchodźcom, którymi okazują się ocaleli Lasatowie, Zeb musi pogodzić się ze swoją przeszłością, aby pomóc swym ludziom dotrzeć do nowego domu."Recon" z tego tygodnia niesie ze sobą sporą dawkę informacji, zwłaszcza o Mandalorianach. Ale zaczynając od Sabine: podawanie drobnych faktów z jej dawnego życia jest celowe, twórcy nie chcą od razu opowiedzieć całej historii. Filoni zaryzykował stwierdzenie, że matka dziewczyny - z tego odcinka wiemy, że była członkinią Straży Śmierci - była w TCW w sali tronowej na Mandalorze w chwili, gdy Maul zabił Vizslę i przejął władzę. Pablo obiecuje zaś, że ostatnie epizody to tylko czubek "Mando góry lodowej".

Filoni potem wyjaśnia jak wygląda wedle niego społeczna struktura Mandalorian, która przypomina piramidę: na samym szczycie znajduje się władca. W filmiku nie ma o tym mowy, ale w jednym z dokumentów na blu-rayu "The Clone Wars" Dave wyraźnie nazwał go tytułem z Legend - Mandalorem. Niżej znajdują się Protektorzy, którzy stanowią swego rodzaju "gwardię królewską" władcy. Jeszcze niżej możemy odszukać domy, będące oddzielnymi frakcjami, takie jak dom Kryze czy dom Vizsla. Każdy dom składa się z klanów i akurat klan Wren sprzymierzył się z Vizslami. Tiya Sircar na polecenie reżysera odrobiła pracę domową i obejrzała TCW, także wie już jak istotny jest fakt, że jej bohaterka ma powiązania właśnie z tym domem.

Hidalgo zdradza, że jedna z niedokończonych historii z TCW opowiedziałaby o wzrastającym napięciu na Mandalorze, które "pozostawiłoby planetę w konkretnym stanie". Gilroy dodaje, że pod koniec wojny była ona prawdopodobnie pod okupacją Republiki, która to ostatecznie przekształciła się w Imperium. A ponieważ Mandalora ma wpływy polityczne i siły militarne, okupant prawdopodobnie znalazł kogoś wśród samych Mandalorian, aby rządził w jego imieniu. Ale o tym dowiemy się w przyszłości.

Na koniec jak zwykle pytanie od fana: czy okręty z odcinka "A Princess on Lothal" to Hammerheady z gry "Knights of the Old Republic"? Są na to dwie odpowiedzi. In-universe to w miarę nowoczesne okręty, ale zaprojektowane na bazie dawnych. Out-universe jasne, to nawiązanie do KOTOR-a, bo wśród twórców jest wielu fanów tej gry.

Na deser MSW ma kilka opisów nadchodzących odcinków. Zawierają one drobne spoilery.

2x13 - "The Call" - (Spoiler):Podczas misji zdobycia paliwa dla rebelianckiej floty załoga pracuje razem, aby ochronić kosmiczne stworzenia przed zagrażającymi ich życiu pracami wydobywczymi na asteroidzie, prowadzonymi przez Unię Technokratyczną.(Koniec Spoilera)

2x14 - "Homecoming" - (Spoiler):Rebelianci kontaktują się z bojownikiem o wolność, Chamem Syndullą, który potrzebuje pomocy w odparciu ataku bombowego na swoją planetę. Podczas opracowywania planu mającego na celu opanowanie i przejęcie krążownika przewożącego imperialne bombowce, buntownicy odkrywają, że Cham może mieć własny plan.(Koniec Spoilera)

2x15 - "The Honorable Ones" - (Spoiler):Po nieudanej imperialnej zasadzce na rebeliantów, Zeb i agent Kallus gubią się na lodowej planecie. Ponieważ Kallus został ranny podczas lądowania kapsuły ratunkowej, musi współpracować z Orreliosem, aby wspólnie przetrwać trudne warunki pogodowe.(Koniec Spoilera)

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (11)
Loading..