TWÓJ KOKPIT
0

Rebelianci

Plotki o "Rebels" #49

2016-03-31 13:29:24 Rózne

Część z Was pewnie już widziała finał drugiego sezonu "Rebeliantów". Jak można było się spodziewać, w Internecie nastąpił istny wysyp informacji po ostatnim odcinku. Zacznijmy jednak od ostatniego w tej serii "Rebels Reconu". Oczywiście jeśli jeszcze nie oglądaliście "Twilight of the Apprentice", liczcie się z ogromnymi spoilerami.Zatem co ma do powiedzenia załoga? W kwestii Dartha Maula: (Spoiler):ci, którzy czytali "Son of Dathomir" wiedzą, że w komiksie historia Zabraka się nie zakończyła. Po wojnach klonów zdał sobie sprawę, że jeśli chce przetrwać, to musi się ukryć, bo jego dawny mistrz ma teraz pełnię władzy. Wedle Sama Witwera Darth zyskał teraz więcej szczerości - oczywiście szczery do końca nie jest, ale część z tego, co prezentuje, na przykład starość czy swego rodzaju kruchość, to prawda. Taylor Gray dodaje, że Ezra raczej nie ma zdaje sobie sprawy w co się pakuje, gdy paktuje z Maulem. Dawny Sith chce uczynić z chłopca swojego ucznia, bo ma obsesję na punkcie dziedzictwa - jest swego rodzaju ostatnim przedstawicielem "swojego gatunku". We wcześniejszej wersji scenariusza Ahsoka pytała się go kim jest Vader, a ten odpowiadał: "Tym, kim ja powinienem być".(Koniec Spoilera)

O Kananie: (Spoiler):teraz, gdy Jarrus został oślepiony, zacznie bardziej "widzieć" dzięki Mocy. Jak pokazywał choćby "Atak klonów", to jedna z podstawowych umiejętności, której uczą się młodziki. Freddie dodaje, że podobnie jak podczas swej próby z odcinka "Shroud of Darkness" Kanan zaprzestał walki, tak zrobił to teraz - gdy robi się zbyt ciężko, trzeba po prostu odpuścić. Oczywiście przystosowanie się do nowej sytuacji zajmie mężczyźnie trochę czasu, ale jeśli mu się uda, to stanie się lepszym Jedi - aktor podkreślił jednak, że to wielkie "jeśli".(Koniec Spoilera)

O Ahsoce: (Spoiler):scenę pojedynku z Vaderem Dave wyobrażał sobie od ponad 10 lat, w różnych miejscach i okolicznościach. Najważniejsze pytanie: czy Togrutanka żyje? A może odeszła w mrok? Ashley Eckstein chce zostawić to fanom.(Koniec Spoilera)

Potem możemy zobaczyć dramatyczną scenę odejścia Choppera (ale ciąg dalszy nastąpi), a następnie Andi ma dwa pytania do Hidalga. Pierwsze: czy Jedi, który przejdzie na ciemną stronę od razu staje się Sithem? Jak pewnie wie większość fanów - nie, aby zostać Sithem, trzeba być przez takowego wyszkolonym. Drugie: jakiej rasy jest nowy inkwizytor? Ósmy brat - bo takie jest jego miano - to terelliański skoczek jango, czyli członek tego samego gatunku, co złodziejka Cassie Cryar z drugiego sezonu TCW. Ale to akurat można wyczytać w przewodniku na Oficjalnej.

Ten "Recon" trochę zawodzi, bo w zeszłym roku pokazano nam chociaż prace koncepcyjne z sezonu drugiego, teraz nie mamy nic. Jednak ekipa mówi to i owo o nadchodzącej serii. Gdy Pablo wspomina o swej ulubionej chwili z sezonu drugiego, wymienia fakt, że teraz Kallus będzie o wiele ciekawszą postacią po tym, jak musiał współpracować z Zebem. Filoni z kolei zapowiada, że odcinki uważane przez fanów za "wypełniacze" okażą się ważne w przyszłości. Wydarzenia z "Twilight of the Apprentice" będą miały trwały wpływ na bohaterów (bez Choppera oczywiście), bo po czymś takim ciężko będzie od razu się otrząsnąć. Ostatnia scena z udziałem Ezry też jest sporą wskazówką do tego, co się będzie działo, a wedle Bluma ujrzymy więcej odcinków o Mocy i Jedi. (Spoiler):Maul również powróci.(Koniec Spoilera)

Sabine uda się na "szalone przygody" z ludźmi, "których się nie spodziewamy". Stopniowo będziemy spotykać coraz więcej rebeliantów z "Nowej nadziei", a "Rogue One" zacznie "nabierać kształtów" w "Rebeliantach". Filoni zdradza, że zdarzy się "coś wielkiego", co ludzie z pewnością chcieliby zobaczyć - sam reżyser też zresztą tego pragnął od jakiegoś czasu i wreszcie wymyślił sposób jak to pokazać. To będzie ważna chwila dla "hardkorowych fanów". Ale o tym dowiemy się więcej na Celebration w Londynie.Nieco światła na odcinek rzuca Filoni w wywiadzie dla IGN-u. O Ahsoce i Vaderze: (Spoiler):Eric Goldman jest zdania, że kobieta przeżyła. Dave nazywa go optymistą i twierdzi, że to dobrze o nim świadczy, ale to wszak tylko jedna z interpretacji. W odcinku są jednakże wskazówki ukazujące prawdziwą odpowiedź na to pytanie. Dziennikarz teoretyzuje czy może to być czarna sowa - convor - która ukazuje się pod koniec tego i poprzedniego epizodu. Filoni zaprzecza, jakoby był to awatar ciemnej strony, ale to zwierzę z całą pewnością niesie ze sobą jakieś znaczenie. Czegokolwiek awatarem jest - to coś pojawiło się już wcześniej w animowanym uniwersum SW. Dave życzy zatem miłego lata spędzonego na próbie rozszyfrowania tych słów. Wracając jednak do Tano: "Rebelianci" to nie historia jej ani Vadera, tylko załogi "Ghosta". Porzucenie owej historii byłoby bardzo łatwe, a on tego nie chce. Prawdopodobnie jest jednak jeszcze więcej historii o Ahsoce, ale niekoniecznie w serialu. I ponoć będą to opowieści o końcu wojen klonów.

Rozmowę pomiędzy dawnym mistrzem i uczennicą Filoni oparł na swych własnych konwersacjach z Lucasem. Dyskutowali o tym, że Ahsoka nie może w żaden sposób odkupić Vadera. Darth się nawet nie waha, gdy obiecuje Togrutance śmierć. Reżyser już jednakże myśli o tym, gdzie i jak pokazać co się działo w świątyni w chwili, gdy jej drzwi się zamknęły, a Ezra i Kanan odlecieli.
(Koniec Spoilera)

O Maulu: (Spoiler):nie, na pojedynek tego pana z Vaderem raczej nie ma co liczyć, przynajmniej na razie. Co istotniejsze, Zabrak zdaje sobie sprawę, że uczeń Sidiousa istnieje, w jakiś sposób ma wiadomości o tym, co działo się w galaktyce. Widzowie pewnie zauważyli, że on i Ahsoka się znają, choć w TCW się nie spotkali. Zrobili to jednak w niepowstałych odcinkach i Filoni opowiedział o nich Witwerowi i Eckstein. W owej historii - ostatnim akcie TCW - Tano rzeczywiście natrafiała na Maula i nawet rozważała powrót do zakonu, głównie z powodu Obi-Wana, który miał z Zabrakiem osobistą historię. Dziewczyna odnalazła byłego Sitha i chciała pochwycić wraz z Kenobim i Skywalkerem, ale ci dwaj zostali wezwani do ratowania Kanclerza, także Tano została tylko z Reksem i paroma innymi fajnymi postaciami.(Koniec Spoilera)

O Kananie i Ezrze: (Spoiler):decyzja o oślepieniu go wynikła z rozmów z Gilroyem. Nie chciano, by stracił rękę, bo tego w SW akurat mieliśmy sporo. Z kolei Ezra na koniec otwiera holokron Sithów, a przecież w odcinku było wyraźnie powiedziane, że tylko osoby posługujące się ciemną stroną mogą to zrobić. I rzeczywiście ten wątek jeszcze powróci. Chłopak był w stanie uwierzyć Maulowi, mimo że ten jest klasycznym przykładem, że złość piękności szkodzi. Stało się tak między innymi dlatego, iż wiele z tego, co mówi Zabrak - aby użył swej siły do pokonania wrogów - to po prostu inna wersja słów Ahsoki mówiącej o zdobyciu wiedzy na temat przeciwnika. Tylko Maul to oczywiście ekstremista.(Koniec Spoilera)O inkwizytorach: (Spoiler):nie ma ich w "Nowej nadziei", także Dave przyznaje, że musiał zacząć szybko ich eliminować. Trochę jednak tego żałuje, zwłaszcza Siódmej siostry, bo była świetną postacią. Reżyser zauważa, że za ich śmierć winę ponosi Maul, co dowodzi jego chęci zniszczenia. W związku z powyższym w sezonie trzecim trochę zmieni się ton: Tarkin w Epizodzie IV mówi, że Vader to ostatni przeżytek starej religii, a płomień Jedi zgasł. I najwidoczniej tak się stanie również z wyznawcami ciemnej strony, Imperium stanie się bardziej technologiczne. Inkwizytorzy wykonali swoje zadanie, gdy wykryli obecność trojga Jedi - i Maula - a więc ich rola skończona, zwłaszcza dla Imperatora, który nie chciałby, aby wielu takich "czarodziejów" latało mu po królestwie.

Co zatem z tymi numerami przy ich imionach? W fanonie dość powszechne było twierdzenie, że Piąty brat to ostatni męski przedstawiciel inkwizycji, a w tym odcinku nagle pokazał się ósmy. Ilu ich zatem było? Filoni nie chce dawać bezpośredniej odpowiedzi - zostało ich jeszcze tylu, ilu będzie potrzebnych w kolejnych odcinkach. Reżyser nie chce teraz czegoś palnąć, a potem żałować, że na przykład powiedział za małą liczbę. Zresztą, nie wiadomo na przykład czy Siódma siostra była pierwszą siódmą siostrą - może było ich trzy, tylko zawsze jedna nosi ten tytuł. Sithowie nie popierają indywidualizmu wśród swoich "żołnierzy", stąd te liczby.
(Koniec Spoilera)

O "Obecności" i kamiennych figurach: (Spoiler):głos z wnętrza holokronu należy do Niki Futterman, która wcieliła się w Ventress w TCW. Czy "Obecność" wymieniana w napisach to prawdziwa osoba z przeszłości? Wedle Filoniego tak - jego zdaniem była to potężna Sith, która stworzyła tę świątynię. Jednakże pod sam koniec prac budowlanych zaatakowali Jedi. Odbyła się wielka bitwa podczas której broń odpaliła lub coś poszło nie tak i wszyscy obrócili się w kamień. W różnych wersjach historii broń faktycznie strzelała również w "Rebeliantach". Albo Ósmy brat przeżywał upadek (mógł sobie pomóc Mocą), a potem trafiała go fala uderzeniowa i sam zmieniał się w posąg. Maul miał to przetrwać i w ten sposób zdobyć TIE inkwizytora. Wracając wszakże do pani Sith - Filoni ją nazwał, ale nie chce ujawniać tegoż imienia, ma jednak nadzieję, że ktoś podchwyci jej wątek.(Koniec Spoilera)

Cofnijmy się nieco w czasie: pisaliśmy wczoraj o tym, że odbyły się przedpremierowe pokazy ostatniego odcinka. Po jego projekcji Filoni odpowiedział dziennikarzom na kilka pytań. Wyjaśnił między innymi parę spraw związanych z przeszłością Wielkiego Inkwizytora: faktycznie widzieliśmy go w TCW. Konkretnie: był przy aresztowaniu Ahsoki i podczas walki Anakina z Barrissą. Słyszał przemowę upadłej Jedi w sądzie i prawdopodobnie to zasiało w nim ziarna wątpliwości i ostatecznie doprowadziło na ciemną stronę. Fakt, że to właśnie jego Kanan zobaczył w swojej wizji w świątyni na Lothalu może być interpretowany jako podświadomy wyrzut sumienia z powodu tego, iż mężczyzna nie próbował ocalić Pau'anina. Druga informacja dotyczy Reksa: Dave jest przekonany nie tylko, że przetrwał on do czasów filmów, lecz także, że to właśnie on jest "brodaczem z Endora". Reżyser - jak sam mówi - poczuł, że ma władzę jak Palpatine i zamierza ten koncept ukanonicznić. Sam Hidalgo nie wyklucza takiej możliwości. W Legendach ta postać ma już swoje imię - Nik Sant, zwany "Dziadkiem".Oficjalna zaczęła jakiś czas temu serię wywiadów z aktorami, którzy wcielają się w główne role. Zacznijmy od Vanessy Marshall, czyli serialowej Hery. Kobieta na początku powtarza to, co mówiła już kiedyś: że w drugim sezonie Twi'lekanka znajduje się pod mniejszą presją, bo nie musi już ukrywać tajemnicy związanej z Fulcrum. I dzięki temu ma więcej czasu na pogłębienie relacji z załogą. Pani kapitan coraz bardziej zdaje sobie sprawę jak bardzo kocha wszystkich jej członków. Dotyczy to zwłaszcza Kanana - Vanessa przeczytała "Nowy świt", dzięki czemu była w stanie dokładnie prześledzić jak zmieniły się uczucia Jedi do panny Syndulli. Stają się one coraz głębsze, mimo że rycerzowi nie do końca odpowiada militarystyczna struktura rebelii. Podobnie przeobraziła się relacja Hery z Sabine - o ile Mandalorianka w pierwszym sezonie niekiedy twierdziła, że pani kapitan nie do końca darzy ją zaufaniem (gdy nie chciała mówić jej o Fulcrum), o tyle teraz, gdy obie mają mniej więcej takie same informacje, nastolatka zaczęła lepiej rozumieć swą koleżankę.

Dla Marshall fakt, że jej postać to pierwsza osoba w nowokanonicznym uniwersum, która latała B-wingiem, jest niesamowity, gdyż - jak wiedzą fani aktorki - jej ojciec jest pilotem. AKobieta przyznała też, że nie spodziewała się tak chłodnych relacji pomiędzy Herą a jej ojcem. Zauważa jednak, że czasem są w życiu sytuacje, w których więzy pomiędzy przyjaciółmi są silniejsze od tych, które mamy z rodziną. Dla Vanessy imitacja francuskiego (rylothańskiego) akcentu Hery nie była problemem, ponieważ mówi płynnie w tym języku i wielokrotnie używała go, gdy wcielała się w różne role. To właśnie ona wpadła na pomysł, by Syndulla przechodziła na ten akcent, gdy była szczególnie wzburzona. Jednocześnie trudne chwile spędzone z ojcem pokazały bardziej "ludzką" ("twi'lekańską") stronę postaci. Aktorka zauważa, że Hera jako przywódczyni uosabia wiele z chińskiej filozofii Lao Tzu. Na koniec, poproszona o powiedzenie która z granych przez nią postaci - Syndulla czy Gamora z animowanych "Strażników galaktyki" - wygrałaby walkę, Marshall stwierdziła, że Twi'lekanka zwyciężyłaby w powietrzu, lecz na ziemi zdecydowanie wygrana przypadłaby marvelowskiej wojowniczce. No i ta druga ma w sobie więcej z Sitha, Hera natomiast bardziej przypomina Jedi.Drugi wywiad przeprowadzono z Taylorem Grayem. Na początku aktor mówi o swych różnorakich doświadczeniach związanych z faktem, iż dostał od Filoniego bana na poznawanie historii "Gwiezdnych Wojen", by czuł się bardziej jak nieświadomy wielu rzeczy Ezra. Ale w zrozumieniu wielu spraw pomaga mu oczywiście cała rebeliancka ekipa. Aktor rzecz jasna chodzi na różne konwenty i bardzo mu się na nich podoba, ale prawdziwym przeżyciem była dla niego chwila, w której zobaczył fanów przebranych za Bridgera i mówiących kwestie wprost z serialu.

Podczas nagrywania odcinków z Hondem Gray był w studiu z odtwórcą roli Weequaya, Jimem Cummingsem. Mężczyzna jest podobno bardzo zabawny, a do tego gra tak wspaniale, że Taylor sam wiele się od niego nauczył. Podczas sesji nagraniowych było śmiesznie, bo Gray nie miał pojęcia kim jest "Honda" i gdy usłyszał jak starszy kolega po fachu mówi swoje kwestie, to tak się śmiał, że nie mógł wykrztusić swojej kwestii. Wedle niego z Ezry byłby świetny pirat, a i Ohnaka nie obraziłby się za Jedi na pokładzie.

Jedną z ważniejszych chwil w sezonie był moment, w którym Ezra dowiaduje się jak pośrednio - poprzez swoje przesłanie - przyczynił się do śmierci rodziców. Początkowo chłopak mocno się obwiniał, bo wedle aktora Bridger jest wyjątkowo skupiony na sobie. Dopiero Kanan i Azadi pomogli mu w pełni zrozumieć tę sytuację. Taylor mówi dalej o "biało-czarnych" poglądach swojego bohatera - może młody padawan ma takie, ponieważ jest niedojrzały, może dlatego, że jego trening Jedi nie był tradycyjny. Gdyby chłopiec wychował się podczas wojen klonów, byłby z całą pewnością skromniejszy i bardziej zdyscyplinowany, ale aktor kocha swojego bohatera takim, jaki jest. Gray bardzo chciałby umieć wykonywać sztuczkę umysłową Jedi, również na zwierzętach, a ze starwarsowych stworów najchętniej wybrałby purgilla (kosmicznego wieloryba), bo kocha morza i oceany.

Z innych wieści: Billy Dee Williams powróci do serialu, najprawdopodobniej znowu w roli Landa. Tak przynajmniej zdradził serwisowi TeeKay-421 podczas duńskiego Comic Conu. Nagrania rozpoczną się wkrótce. Z kolei podczas innej imprezy, WonderConu, kompozytor Kevin Kiner ujawnił, że w planach jest wydanie płytowej wersji ścieżki dźwiękowej z serialu z sezonów pierwszego i drugiego. Na razie jeszcze nie wiadomo kiedy ujrzałaby światło dzienne.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (15)

Rebelianci

"Rebels" #32 w USA

2016-03-30 11:11:33 Różne

Dziś wieczorem na stacji Disney XD w USA zostanie wyemitowany ostatni odcinek drugiego sezonu serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "Twilight of the Apprentice". Nie jest jeszcze do końca jasne czy ów epizod będzie się liczył jako jeden dłuższy, na przykład jak "The Siege of Lothal", czy też jako dwa mniejsze, jak wskazywały wcześniejsze plotki. Tak czy siak, poniżej można przeczytać opis i zobaczyć fragmenty odcinka oraz reklamy.

Po uzyskaniu informacji o Sithach, Kanan, Ezra i Ahsoka toczą bitwę z inkwizytorami z pomocą nowego sojusznika, lecz tracą przewagę, gdy przybywa Vader.

Dave Filoni też najwidoczniej nie może doczekać się finału, a zwłaszcza pojedynku Ahsoki i Vadera, bo wstawił takie oto tweety. Reżyser narysował też kobietę (ostatni rysunek), lecz nie miał czasu dokończyć tła i zadał pytanie czy wiemy jaką planetę odwiedzała Tano - być może czerwony poblask sugeruje Mustafar lub Moraband (nowokanoniczny Korriban)? Tak czy inaczej, jest to z pewnością wskazówka dla tych, którzy zastanawiają się co Togrutanka porabiała pomiędzy odcinkami "Rebeliantów".

Swoją drogą, to część osób już miała szansę zobaczyć finał sezonu. Podobno jest bardzo dobry i prowokuje do myślenia w podobny sposób, w jaki czynil to akt o Yodzie z szóstego sezonu TCW. I do tego stawia wiele pytań, lecz nie udziela odpowiedzi.

A w najnowszym Reconie ekipa dyskutuje najpierw na temat Atollonu, czyli nowej planety, na której rebelianci założyli bazę. Hidalgo unika pytania na temat tego gdzie się ona znajduje, mówi jedynie, że wszelakie imperia skupiają się na rozwoju terytorialnym i utrzymaniu tego, co już posiadają. Filoni zdradza więcej: wyjaśnia, że glob ten leży z dala od głównych szlaków, w jeszcze nieodkrytym obszarze - scena wycięta wyjaśniała, że Atollonu nie ma na imperialnych mapach. Planeta nie posiada znaczących źródeł naturalnych, a do tego nie będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwa buntownikom na zawsze. Zamieszkujące ją krykny to oczywiście koncept McQuarriego, tylko w serialu mają sześć nóg, nie osiem, bo tak było łatwiej je stworzyć. Fakt, że Ezra nie potrafi się z nimi połączyć, wzbudza w chłopcu frustrację - Pablo tłumaczy, że te pajęczaki po prostu takie są, co nie oznacza, że należy je traktować jako "złe".

W "Mystery of Chopper Base" nastąpiło pożegnanie z Zebem, Sabine, Herą i Chopperem, bo finał sezonu skupia się całkowicie na Jedi. W tym tygodniu mamy praktyczne pytanie od fana: gdzie właściwie znajdują się kryształy w mieczach inkwizytorów? Bo przecież nie działałyby, gdyby były umiejscowione w głównej rękojeści. I faktycznie tak jest, bo znajdują się one na pierścieniu, bliżej emiterów (na filmiku Hidalgo pokazuje dokładnie gdzie).

I jeszcze na ostatek informacja z Polski: druga połowa sezonu u nas już w tę sobotę.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (11)

Rebelianci

10 najlepszych chwil z "Rebeliantów"

2016-03-29 09:20:24 YouTube

Sezon drugi "Rebeliantów" zakończy się już jutro, więc Oficjalna postanowiła podsumować wszystkie dotychczasowe odcinki i wybrała 10 najlepszych chwil z serialu. Zestawienie redakcji można zobaczyć w poniższym filmiku.A które momenty z "Rebeliantów" Wam najbardziej przypadły do gustu?
KOMENTARZE (12)

Rebelianci

Klip z Maulem w "Rebeliantach"

2016-03-24 23:12:07 Różne

Za tydzień drugi sezon "Rebeliantów" dobiegnie końca, więc już zaczęła się kampania promocyjna ostatnich dwóch odcinków. Dave Filoni i Sam Witwer udzielili wywiadu serwisowi Entertainment Weekly. Reżyser ostatecznie przyznał, że w serialu wystąpi Darth Maul (mimo że wiele źródeł potwierdziło to już wcześniej). Najpierw jednak zapraszamy do obejrzenia fragmentu odcinka z udziałem Zabraka. Na EW jest jeszcze kilka obrazków.Zatem - skąd wziął się pomysł na sam udział Maula w "Rebeliantach"? Filoni parokrotnie podczas spotkań ze scenarzystami wskazywał, że toretycznie byłaby opcja, aby ten bohater skrzyżował miecze z Vaderem. I choć Simon Kinberg trochę opierał się tej idei, uważając ją za fanserwis, to Dave nic przeciwko fanserwisowi nie ma, chociaż stara się nie używać elementów fabuły tylko dlatego, że są fajne. Reżyser nie chce obiecywać, że ci dwaj faktycznie skrzyżują miecze, bo choć byłoby to ciekawe z punktu widzenia fanów, to ważniejsza jest relacja Vadera z Ahsoką.

Maul będzie w tych czasach ciekawą postacią - nie przypomina Imperatora, ale to nie znaczy, że nie marzy mu się władza. Wyzwaniem dla twórców było sprawienie, by Ezra uwierzył Zabrakowi - były Sith stanie się dla niego swego rodzaju mentorem. W latach po wojnach klonów najwyraźniej wędrował po galaktyce, aż trafił na Malachor. Filoni napisał też całą historię tej planety, która wyjaśni między innymi skąd są tam kamienne figury i świątynia (widoczne na zwiastunie). Co ciekawe, w pewnym momencie w scenariuszu padała informacja, że Maul jako chłopiec przybył na planetę z Sidiousem, gdzie wspólnie starali się zdobyć holokron ze świątyni. Jedno jest pewne: imperator zdaje sobie sprawę z istnienia Malachoru. Pułapki w świętym budynku są zaprojektowane tak, by nie dotarli do nich Sithowie - innymi słowy, wymagają pracy zespołowej, czego użytkownicy ciemnej strony niekoniecznie potrafią.

Sam Witwer mówi z kolei, że w głosie Maula słychać nie tylko więcej mądrości, ale również ekscentryzmu i wycieńczenia. Aktor uważa, że Zabrak dostał ostatnią szansę w życiu, bo wcześniej wiele ich zmarnował.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (15)

Rebelianci

"Rebels" #31 w USA

2016-03-23 12:56:53 Różne

Dziś wieczorem na stacji Disney XD w USA zostanie wyemitowany kolejny odcinek drugiego sezonu serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "The Mystery of Chopper Base". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć fragmenty. Oficjalna wstawiła również filmowe podsumowanie znajomości Anakina i Ahsoki od czasów "The Clone Wars" - wątek ten powróci za tydzień w dwóch ostatnich odcinkach sezonu.

Kanan, Ezra i Ahsoka wyruszają, aby odkryć tajemnicę Vadera, a w tym samym czasie reszta rebeliantów poszukuje sposobu na odparcie drapieżników, które zajmują planetę.

W zeszłym tygodniu mogliśmy się bliżej przyjrzeć przeszłości Choppera oraz jego nowego droidziego przyjaciela, AP-5. Hidalgo zdradza, że ekipa w pewnym momencie zdała sobie sprawę, że astromech nie miał własnego aktu w historii, ale o ile opowieści o poszczególnych bohaterach mają za zadanie rozwijanie ich osobowości, o tyle C1 raczej się nie zmieni, co nie znaczy, że nie miał ciekawych dziejów. A te wyjaśnia Gilroy jeszcze dokładniej, niż robi to sam odcinek: Chopper był nawigatorem na pokładzie Y-winga, który rozbił się tuż przed drzwiami domu Hery. Twi'lekańska dziewczynka wydobyła droida z wraku i od tej pory stali się nierozłączni. Z kolei AP-5 był asystentem taktycznym służącym na krążowniku Jedi. Plunkett dodaje, że ekipa chciała, aby był podobny do robotów z Gwiazdy Śmierci, lecz jednocześnie by był bardziej unikalny. Jeśli chodzi o relację tych dwóch: powtórzmy raz jeszcze, wedle twórców Chopper się nie zmieni, a Gilroy dodaje, że teraz będzie miał "partnera w zbrodni". Potem możecie się przekonać czyim głosem (głosami?) przemawia astromech.

Pytanie z tego tygodnia dotyczy kanoniczności gier z serii "Knights of the Old Republic", ponieważ w "Shroud of Darkness" wspomniana jest znana z dwójki planeta Malachor. Jak można się domyślić, odpowiedź brzmi "nie". Nowy kanon po prostu czerpie z EU to i owo, ale to nie znaczy, że stare historie nagle powrócą. Swoją drogą, glob ten wymieniono wcześniej w piątym sezonie TCW.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (15)

Rebelianci

"Rebels" #30 w USA

2016-03-16 15:32:16 Różne

Dziś wieczorem czasu amerykańskiego po tygodniowej przerwie na stacji Disney XD zostanie wyemitowany kolejny odcinek drugiego sezonu serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "The Forgotten Droid". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć fragmenty. Pokazała się również krótka reklama prawdopodobnie z finału sezonu.

Gdy Chopper zostaje pozostawiony w imperialnej placówce, tworzy niespodziewaną więź z droidem wroga i odkrywa miejsce na bazę rebeliantów.

W "Shroud of Darkness" wiele się zmieniło dla rebelianckiej ekipy. Taylor Gray mówi, że od czasu ostatniej wizyty w świątyni na Lothalu Ezra stał się bardziej odpowiedzialny i tym razem nie przychodzi się uczyć, lecz z pewną misją. Kanan z kolei, który oficjalnie stał się rycerzem, podobnie jak Luke zrozumiał, że czasem trzeba odłożyć broń. Ahsoka zaś dowiedziała się prawdy o tożsamości Vadera dzięki wizjom, w których usłyszeliśmy głos młodego Anakina. Wcielił się w niego znany z TCW Matt Lanter. Zarówno on, jak i Ashley nie dostali żadnych wskazówek na temat tego, co się konkretnie działo pomiędzy ich postaciami, gdy spotkały się po raz ostatni (czyli tuż przed "Zemstą Sithów"). Filoni wspomina jedynie, że dziewczyna uczestniczyła w bardzo ważnej misji pod koniec wojen klonów. Dla reżysera było ważne opowiedzenie jej historii, skoro "jesteśmy tak blisko końca".

W tym odcinku wyjaśniło się, że Wielki Inkwizytor był kiedyś strażnikiem świątyni Jedi, co potwierdziło dawną fanowską teorię. Swoją drogą, Hidalgo wspomina, że w ogólności inkwizytorzy wywodzą się z szeregów rycerzy, czego w samym odcinku wspomnianego nie ma. Wizje w świątyni zostały wywołane przez Yodę - a więc to mistrz, poprzez widmo Pau'anina, pasuje Kanana.

Ponownie pada pytanie o Geonosis - bo skoro w pierwszym TPB "Vadera" widać, że Geonosianie żyją (konkretnie: królowa) i łączą się z droidami, to dlaczego rebelianci ich nie wykrywają? Odpowiedź jest dość prosta: w komiksie tytułowy bohater zstępuje w podziemia planety, gdzie znajduje oszalałą Geonosiankę. Rebelianci nie mają czasu na wykonanie dokładnego skanu, dlatego nie byli w stanie jej wykryć. I znowu Pablo obiecuje, że opowieść o tej rasie znajdzie się w przyszłych odcinkach.

Dzięki Jedi Bibliothek znowu mamy opisy ostatnich odcinków, tym razem dłuższe (i oczywiście spoilerowe).

  • 2x18 - "The Mystery of Chopper Base" - 23.03.16. - (Spoiler):Kanan, Ezra i Ahsoka wyruszają, aby wraz z Ahsoką odkryć tajemnicę Sithów w sercu Imperium. Tymczasem rebelianci biorą pod lupę nową bazę. Jednakże planetę okupują złowrogie stwory i buntownicy muszą znaleźć sposób, by je odeprzeć.(Koniec Spoilera)

  • 2x19 i 2x20 - "Twilight of the Apprentice" (Part I & II) - 30.03.16 - (Spoiler):Kanan, Ezra i Ahsoka podążają za inkwizytorem na planetę Malachor. Mają nadzieję go schwytać i poddać przesłuchaniu, aby uzyskać informacje o Darthcie Vaderze. Wkrótce natrafiają na innego osobnika, który ma plan zaatakowania Sithów.(Koniec Spoilera)

I jeszcze jedna wieść, na którą czekają polscy fani: kanał Disney XD poinformował na swoim YouTubie, że w naszym kraju nowe odcinki drugiego sezonu "Rebeliantów" zobaczymy 4 kwietnia.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (7)

Rebelianci

"Rebels" #29 w USA

2016-03-02 11:47:31 Różne

Dziś wieczorem czasu amerykańskiego na stacji Disney XD zostanie wyemitowany kolejny odcinek drugiego sezonu serialu "Star Wars: Rebelianci", zatytułowany "Shroud of Darkness". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć fragmenty. Dodatkowo jest jeszcze krótka reklama odcinków z Chopperem.

Choć nie jest to potwierdzone oficjalnie, to prawdopodobnie czeka nas tygodniowa przerwa - kolejny odcinek, "The Forgotten Droid", zobaczymy szesnastego marca.

Kanan, Ezra i Ahsoka wracają do świątyni Jedi na Lothalu w poszukiwaniu odpowiedzi od Yody na temat tego, w jaki sposób inkwizytorzy są w stanie ciągle namierzać rebeliantów.W zeszłotygodniowym epizodzie zobaczyliśmy jak Kallus i Zeb odłożyli na bok swą wzajemną nienawiść, co pomogło im działać razem. Steve Blum, głos Orreliosa, mówi, że to prawdopodobnie dlatego, że obaj są wojownikami, którzy zrobią wszystko, by przetrwać. Hidalgo dodaje, że agent to typ postaci, którą podziwiają fani Imperium: osoba lojalna wobec rządu i wierząca, że to, co robi, jest dobre. Teraz Kallus będzie miał chwilę na zastanowienie się, czy rzeczywiście postępuje właściwie. Gilroy z kolei nie znosi jednowymiarowych czarnych charakterów, dlatego cieszy się, że agent nabiera więcej głębi, gdy dowiadujemy się dlaczego nie darzy Lasatów sympatią.

Tematem poruszonym w tym odcinku była również kwestia Geonosis i tajemniczego zniknięcia jej mieszkańców. Ostatnim razem widzieliśmy ją (w filmach) w "Zemście Sithów", bo to właśnie tam powstaje szkielet Gwiazdy Śmierci. Filoni zapytuje w jaki sposób Imperium utrzymuje jej budowę w sekrecie i jak dostarcza zaopatrzenia (acz nie odpowiada na nie), mówi też, że ekipa postanowiła krótko "dotknąć" tej historii. Gilroy z kolei zwraca uwagę na to, że Ezra nie wyczuwa życia na planecie - do tej opowieści serial jeszcze powróci. A jeśli chcecie wiedzieć, co się stało, przeczytajcie pierwsze TPB marvelowskiego "Vadera".

Tym razem znowu dwa pytania. Po pierwsze: skoro Hera to córka Chama, to kim jest mała pomarańczowa Twi'lekanka z TCW, którą podnosi na ręce Syndulla? Pablo odpowiada, że był on "ludowym bohaterem" - a taka jest ich rola, brać na ręce i całować nawet nieznane dzieci. Innymi słowy, jest to po prostu jakaś dziewczynka, jedna z wielu. Po drugie: czemu Hera przerzuciła się na francuski/rylothański akcent podczas rozmowy z ojcem? Okazuje się, że dziewczyna wcześnie porzuciła dom, a wraz z nim swój sposób wymowy, ale rodzimy akcent często powraca, jeśli jesteśmy blisko rodziny, zwłaszcza jeśli rozmowa z nią jest emocjonalna. Hidalgo, jako Kanadyjczyk, coś o tym wie.

Dodatkowo, dzięki Jedi Bibliothek poznaliśmy opisy ostatnich epizodów. Oczywiście zawierają one drobne spoilery.

  • 2x17 - "The Forgotten Droid" - 16.03.16. - (Spoiler):Gdy Chopper zostaje pozostawiony w imperialnej placówce, tworzy niespodziewaną więź z droidem wroga i odkrywa miejsce na bazę rebeliantów.(Koniec Spoilera)

  • 2x18 - "The Mystery of Chopper Base" - 23.03.16. - (Spoiler):Kanan, Ezra i Ahsoka wyruszają, aby odkryć tajemnicę Vadera, a w tym samym czasie reszta rebeliantów poszukuje sposobu na odparcie drapieżników, które zajmują planetę.(Koniec Spoilera)

  • 2x19 i 2x20 - "Twilight of the Apprentice" (Part I & II) - 30.03.16 - (Spoiler):Po uzyskaniu informacji o Sithach, Kanan, Ezra i Ahsoka toczą bitwę z inkwizytorami z pomocą nowego sojusznika, lecz tracą przewagę, gdy przybywa Vader.(Koniec Spoilera)

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (18)
Loading..